Kniha, která se dá číst čtyřletému dítěti před spaním?

oceancity
19. srp 2015

Čtení je náš každodenní rituál před spaním. Říkadla, pohádky. Syn má 4 roky. Doporučte nám prosím kvalitní knihy. Namátkou půjčené z knihovny byly občas pěkný brak 😖
Moc se mu líbil např. Mach a Šebestová, Z deníku kocoura Modroočka....Příběhy s ilustracemi, stejně tak verše s ilustracemi.
Prosím o Vaše doporučení.
Díky.

medakote
19. srp 2015

Synek má moc rád klasiku- Pejsek a Kočička, Křemílek a Vochomůrka. A Vřele doporučuji Svěrákovy příběhy o Radovanovi, to je u nás stálice. Celkem hezké pohádky jsou od Kalhouna, tam bych řekla že se určitě dá vybrat téma dle synových zálib, a též Marie Kubátová- to je můj osobní tip.

betelgeuzz
19. srp 2015

Tady mám knížky, které jsme s holkama četly a komentáře, jak se nám líbily https://www.modrykonik.cz/blog/betelgeuzz/album...

mor48tko
19. srp 2015

Malý je sice ještě malý, ale také čteme a myslím, že by se i Vašemu malému mohly líbit.. Máme :
Dobrý den, Dobrou noc - Jiří Žáček (říkadla, povídačky, hádanky i pohádky, které básník psal s potěšením pro radost dětem i rodičům. )
Chytré pohádky pro malé rozumbrady - Jiří Žáček
Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky
a mám v plánu koupit Mumínky, jestli je seženu..

Kamarádka mi doporučila "Kvak a Žbluňk"

kacikaci
19. srp 2015

U dcery teď momentálně frčí Mikulášovy patálie 😉

bajapetra
19. srp 2015

chaloupka na vrsku,broucci,budulinek

jasminecek
19. srp 2015

Výborná je Dědečku, vyprávěj. Jsou tam i pěkné obrázky. Hodně maminek to chválí, je to dětská etiketa převyprávěná do příběhů, napsal to Špaček.

mercedesse
19. srp 2015

Určitě Martínkova a Alenčina čítanka, krásně se to čte. Jinak taky pátrám a trefit hezkou knížku je docela makačka.

majkoz
19. srp 2015

V. Čtvrtek-cokoli...všechno nádherné pohádky, kterým děti rozumí. Potom byli oblíbení Krysáci, Radovan od Svěráka samořejmé 😉 Toho miluju i já..A potom jsou tu pohádky, které já nemusím, ale děti je zbožňujou-Mašinka Tomáš atd...Potom byly a jsou oblíbené takové ty knížky, kde jsou podst. jm.,atd zobrazována obrázky, takže se dítě do čtení zapojuje a pojmenovává obrázky a tak nějak se učí skloňovat ve čteném kontextu-to je baví dodnes...

olgas
5. zář 2015

moc doporučuji skřítka Medovníčka od Jana Lebedy, má těch knížek víc, ale moc pěkné pohádky, A teď mají v Albertu knížky pro děti za body, pěkné jsou všechny.

korin
5. zář 2015

Syn ještě 4 roky nemá, ale čteme hodně. Úspěch u něj mělo prakticky cokoli od Jiřího Kahouna (velmi plodný autor 😉 ), ať už Včelí medvídci, Pohádky na kolejích, U všech čertů aj. Medovníček od Lebedy je skvělý (některé kapitoly cenzuruju - např. prohlášení o neexistenci Mikuláše), dál Pohádkový dědeček od E. Petišky, od stejného autora Anička malířka, Martínkova čítanka (tu nečteme celou). Nejnověji se mu líbí Povídání o víle Amálce od V. Čtvrtka. Ještě namátkou Vítek od B. Říhy. Chodíme do knihovny, když se při výběru netrefím, nic se neděje. Knížky o Mašince Tomášovi osobně moc nemusím, ale půjčujeme si je taky. Pohádky o Krtkovi jsme přečetli komplet. Úspěch slavily ještě např. Pohádky o dveřích od M. Nesvadby.

jinaja
5. zář 2015

Pokud má rád dopravní tématiku, tak Pohádky o dopravních značkách od Petera Stoličného, pak je super cokoliv od Jiřího Kahouna a Václava Čtvrtka. Synovi ještě nejsou 4, ale taky před spaním hodně čteme, takže v knihovně taky dost experimentuju a občas taky sáhneme vedle...Fajn dotaz, aspoň se člověk může inspirovat🙂

sabuse1
5. zář 2015

u nás vede Dědečku vyprávěj, Medovníček a o víle Vodánce

tkanicka
6. zář 2015

Pohádkový dědeček od. E. Petišky, vámi již zmiňovaný Kocourek Modroočko (verze na CD s Martinem Dejdarem nás doprovází na všech cestách autem), oblíbené jsou všechny večerníčkovské pohádky a z moderních pohádek se dceři zalíbily Zlobivé pohádky

vegal
6. zář 2015

Našemu malýmu je jedno co mu čtu,ale vydrží jen před spaním.Momentálně mu čtu knížky od Foglara.Tady jsou knížky,které jsme četli nebo máme připravené ke čtení https://www.modrykonik.cz/blog/vegal/album/ctem...

jika10
6. zář 2015

Naše malá bude mít teprve 3 roky, ale pravidelné čtení před spaním jsme zavedli již v 9 měsících a čteme každý den. Již máme přečtené Broučky, Křemílka a Vochomůrku, Krakonošovi pohádky, Krkonošské pohádky, Kocoura modroočka, Neználka ve slunečním městě a spoustu dalších, teď čteme Honzíkovu cestu.

zuhur
6. zář 2015

U nás byly oblíbené pohádky od Kahouna - O autech, O mašinkách a Chumelení (nelíbil se Knížkový pejsek a O letadlech - ta mi přijde až pro starší), U všech čertů je pak takový neutrál.
Z knihovny měl velký úspěch Medovníček. Strašně milá pohádka je od Rozmar Kopecké Veverkovic - dá se sehnat na Fleru, ale fakt ji máme moc rádi.
Příjemná knížka je Jak zvířata spí. Mizící hmyzíci u nás měli také úspěch. Spoustu nádherných tipů na knížky má ve svém albu @veroniquez

infary
3. kvě 2016

Můžete mrknout i sem https://ctemedetem.blogspot.cz
Třeba naleznete nějakou inspiraci...