Lyžařský areál v Rakousku pro děti - začátečníky, poradíte?

susik77
9. črc 2018

Dobrý den, prosím, mohli by jste mi poradit lyzarsky areal v Rakousku pro dite ktere:
1. Lyzuje samostatne na velmi jednoduchych modrych sjezdovkach s malym prevysenim:
11-14% ( zvladla napr. sjezdovky Sporty na Cerne hore, Formanky nebo v Jizerkach modre sjezdovky do 14%.
Sháníme rezervaci ubytování v Rakousku, manžel přepočítává převýšení, ale zjistil, že modré sjezdovky tam mají aj kolem 25%, to dcera určitě nedá, dost se bojí, i když má přehlednou sjezdovku.

Nechci žádné snowparky pro děti které se učí, spíš skutečně pohodové modré sjezdovky s převýšením do 15%.

Děkuji moc.

mku
9. črc 2018

@susik77 penken - mayehofen, nebo stubai

fifina86
9. črc 2018

Jezdime na Daichstein West, je zamereny primo na deti. Ale jako pocitat prevyseni to me fakt nenapadlo 😂 a nevim,kolik tyto sjezdovky maji. Ubytovani doporucuji v resortu Obertraun.

pettrus1210
9. črc 2018

@susik77 schladming-daichstein, jsou to 4 propojene kopce, mirne lyžování. Jeden ten kopec byl přímo pro deti, ale už nevím ktery. Navíc je to kousek, cca 5 hodin autem. Byli jsme před Vánoci a jezdili jsme kolikrát sami na sjezdovce.

susik77
autor
9. črc 2018

Děkuji moc za radu. Nakonec jsme vybrali s manželem Itálii: Kronplatz, jsou tam velmi mírné sjezdovky 🙂

fifina86
9. črc 2018

@susik77 ale nebyli jste tam,ze?Lyzovala jsem tam 2sezony a teda obrovska masovka s ditetem,co se boli,bych tam nejela ;)

susik77
autor
9. črc 2018

@fifina86 : byly tam dlouhe fronty?

susik77
autor
9. črc 2018

@fifina86 : Totiz v tom Rakousku jsme nic smysluplne nenasli - modrych bylo jen par a vecsinou spojky mezi cervenymi...

fifina86
9. črc 2018

@susik77 ne fronty jako spoustu lidi na sjezdovkach,prp dite zacatecnika opravdu zadny ideal, my tam s detma pojedeme az budou zkusenejsi jezdci ;) Koukni se i na Zell am See,tam s nama jako s detma jezdili rodice.
A ten sklon,to fakt moc resite, za rok muze byt vsechno uplne jinak ;)

susik77
autor
9. črc 2018

@fifina86 to az tak neva, ona ma strach akorat ze sklonu, nestandardni dite proste. Ona je dost histerka a nechceme nakonec kvuli ni zustat vsichni na hoteli...lyzovali jsme na Cerne hore, tam byli davy aj z Nemecka a Polska a to ji nevadilo spis ty fronty na vleky...

gabour
9. črc 2018

@susik77 Koenigsleiten u Gerlosu.

fifina86
9. črc 2018

@susik77 jako fronty jako v CR v Alpach nezazijes 😂 Obcas se nekde 5minut ceka a nebo trochu vic se ceka nez vyjedes hlavni lanovkou do arealu,ale pak pohoda.
Ale koukla bych proste jinde, tohle neni stredisko pro deti.

ahanka
12. črc 2018

V Saalbachu měli slušnej kus hory vyloženě vyhrazený pro děti s různou obtížností. Rozhodně žádná masovka.

whiteswan
12. črc 2018

V Rakousku by se mi pro děti líbilo Zell am See - nahoře na Kaprunu jsou sjezdovky fakt mírné.. Dachstein taky dobrý. Kronplatz bych teda pro malé děti rozhodně nevolila. Byla jsem tam 3x. To už mi přijde lepší Sella Ronda - konkrétně středisko Alta Badia. Známí doporučovali Livigno.

whiteswan
12. črc 2018

A na Kronplatzu jsem zažila slušné fronty..

ahanka
20. črc 2018

@pettrus1210 myslíte přímo ledovec Dachstein, nebo sjezdovky níže, blíže Schladmingu? Já jezdím na Dachstein na běžky a to, na tamní sjezdovku bych dítě asi nebrala, pokud by už neumělo dobře jezdit.

pettrus1210
20. črc 2018

@ahanka Dachstein ne, na Schladmingu

ahanka
21. črc 2018

@pettrus1210 tak to joo, jsem si říkala, že Dachstein pro děti fakt není 🙂 ale Schladming paráda!