icon

Návody na háčkování hraček a dětského oblečení

avatar
januzza80
14. zář 2012

Dobry den vsem,neznate nejake dobre stranky,kde jsou navody na hackovani hracek a detskeho obleceni?Dekuji

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 3. čer 2026 · 272 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Zdarma dostupné návody na háčkované hračky a dětské čepičky se běžně nacházejí na Mimibazar.cz (sekce Návody) a Garnstudio.com; další české zdroje v diskuzi zahrnovaly homezin.cz a hackovani-navody.cz.
  • Placené návody se nabízí na tržištích jako Fler (uváděné ceny v diskuzi ~29 Kč za návod, jindy kolem 38 Kč) a na specializovaných prodejních profilech (Simira, autorské obchody).
  • Doporučené materiály a pomůcky z diskuze: příze Kačenka (Niťárna), Comfort / Comfort Color (Vlnap), „Standart 100% akryl“ zmíněný jako akrylátová volba, duté vlákno pro výplň, kovový háček s plastovou rukojetí 2,75 mm; velikost hotového amigurumi závisí na typu příze a utažení (v příspěvcích 17–30 cm).


Nejčastější otázky

Q: Kde najdu zdarma návody na háčkované hračky a oblečení?
A: Hlavní bezplatné zdroje uvedené v diskuzi jsou Mimibazar.cz (sekce Návody, například http://www.mimibazar.cz/navody.php?user=0), Garnstudio.com a blogy jako blog.bichus.es; další zdroje zmíněné jsou homezin.cz a hackovani-navody.cz.

Q: Kde koupím placené návody a kolik stojí?
A: Placené návody jsou běžně k mání na Fler.cz (v diskuzi uváděné ceny ~29 Kč až ~38 Kč za návod) a v obchodech na Simira.cz; autoři na Fleru často posílají i malý bonusový návod.

Q: Jakou přízi a háček použít pro amigurumi (mimoně apod.)?
A: V diskuzi byly doporučovány příze Kačenka (Niťárna) a příze Comfort/Comfort Color od Vlnapu; zmíněný háček měl průměr 2,75 mm (kovový s plastovou rukojetí). Doporučuje se pevné utažení sloupků a dostatečná výplň dutým vláknem.

Q: Jak velký bude výsledný „mimoň“ podle použité příze?
A: V praxi z diskuze vycházely různé velikosti: asi 17–20 cm (upravené verze), 23 cm, 25 cm a odhad až 30 cm; výsledná velikost závisí na typu příze, tloušťce a utažení sloupků.

Q: Jakou výplň použít do háčkovaných hraček?
A: Doporučená výplň v diskuzi byla duté vlákno (polyfill); molitan byl označen jako méně vhodný a radilo se hračky hodně vycpávat, aby zmizely nerovnosti.

Q: Jak spočítat základní placku pro novorozeneckou čepičku?
A: V diskuzi doporučený vzorec je obvod hlavy dělený 3,14 = průměr základní placky; pro novorozence s obvodem hlavy ≈35 cm vychází placka ≈11–12 cm.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Hledání návodů na Mimibazar.cz a Garnstudio.com je standardní první krok pro návody na háčkované hračky a oblečení.
  • Pro výplň hraček se doporučuje duté vlákno; molitan se v diskuzi zpravidla nedoporučoval.
  • Výsledná velikost amigurumi silně závisí na typu příze a utažení (stejý vzor s jinou přízí/větším háčkem bude větší).


Sporné názory

  • Sdílení placených (autorských) návodů: část diskutujících sdílela nebo zasílala návod emailem zdarma, jiní upozorňovali, že placené návody z Fleru se šířit nemají z respektu k autorovi.
  • Platba předem vs. dobírka při nákupu příze: někteří uživatelé doporučovali platit předem (levnější, rychlé dodání), jiní preferovali dobírku z důvodu nedůvěry.


Otevřené otázky

  • Je „Standart 100% akryl“ bezpečný a vhodný materiál pro produkty určené pro miminka (antialergie/pratelný atd.) zůstalo v diskuzi nezodpovězeno.
  • Nejlepší technika sešívání více kytičkových dílků do deky nebyla v diskuzi popsána konkrétně (zmiňovaly se pouze zdroje s návody).


Zmíněné značky a firmy

Mimibazar.cz, Garnstudio (garnstudio.com), Fler, i-pletaci-prize.cz, Niťárna, Vlnap (Comfort, Comfort Color), Klubicko (Katka), Galanterie-Mariana, vodnanka-eshop.cz, mojegalanterka.cz, Simira.cz, homezin.cz, hackovani-navody.cz, MojeGalanterka, Kamlin, ModryKonik (skupina), Galanterka (mojegalanterka.cz)

Zmíněné produkty a metody

Kačenka (příze, Niťárna), Comfort / Comfort Color (příze od Vlnapu), Standart 100% akryl, duté vlákno (polyfill), molitan (foam, zmíněn jako nevhodný), háček 2,75 mm (kovový s plastovou rukojetí), krátké sloupky, polodlouhý sloupek, dlouhý sloupek, řetízková oka, amigurumi, výpočet průměru placky (obvod/3,14), dobírka (platba při převzetí), zubní chladící kousátka

Místa a osoby

žádné

avatar
krauzina
10. říj 2013

@dorinek tak to je super. Včera jsem tvého mimoně ukazoval synáčkům a oba dva ho chtějí. Dan s jedním očkem a Štěpík se dvěma. na IP jsem ti napsala e-mailovou adresu ještě ti jí radši pošlu tady krausverun@seznam.cz. Ještě by mě zajímalo jakou vlnu si používala a jak je veliký? 😀 Ještě jednou ti děkuji. Co jaká byla noc už ty zoubky vykoukly?

avatar
dorinek
10. říj 2013

@krauzina - velký je asi 23 cm. Noc byla lepší, zub zatím neleze 😒

avatar
dorinek
10. říj 2013

@mrazulkav - jasný, hned to pošlu.. 😉

avatar
dorinek
10. říj 2013

@krauzina - jo a vlnu jsem použila Kačenku...

avatar
krauzina
10. říj 2013

@dorinek už mě přišel návod tak nakoupím a jdu na to

avatar
krauzina
10. říj 2013

@dorinek díky. Už se těším na výrobu. Jo a starší sy mě upozornil, že určitě nezustane u dvou, že se to bude líbit i jiným. Asi si založíme velko výrobnu

avatar
krauzina
10. říj 2013

@dorinek jo ještě se zeptám čím si ho vycpávala? Molitan se mě moc nezdá?

avatar
krauzina
10. říj 2013

@dorinek ještě jeden blbej dotaz kolikátkou háčkem si tvořila, Jsem fakt hrozná, ale chci aby se mi povedl jako tobě. 😉

avatar
leni78
10. říj 2013

@krauzina no, to me taky zajímá 🙂

avatar
dorinek
10. říj 2013

vycpávala jsem ho dutým vláknem, zůstal mi jeden "zdravotní" polštář, na kterým se nedá spát...a háček mám kovový s umělohmotnou rukojetí, ale nevim výrobce, je na něm 2,75 mm. Nebojte se opravdu hodně vycpat, aby zmizely veškeré nerovnosti a "rohy". Jak budete ze začátku přidávat sloupky, tak vám to začne tvořit takovej šestiúhelník, ale toho se nelekejte, až se to vycpe, tak se to zakulatí.
@leni78
@krauzina

avatar
leni78
10. říj 2013

@dorinek Jasně rozumím, bude to mít nějaký tvar tak se to musi fakt nacpat aby se to hezky napnulo a zakulatilo. Uz jsem našla na eshopu tu vlnu, tak hned rano objednam. A jinak za ten návod opravdu dekuji je krásně napsaný pro začátečníky, je to dobrá práce, moc díky.

avatar
dorinek
10. říj 2013

@leni78 - a kde objednáváš ??? já mám oblíbený Eshop http://www.i-pletaci-prize.cz/i-pletaci-prize/e...

avatar
mrazulkav
10. říj 2013

@dorinek děkuji! 🙂

avatar
leni78
10. říj 2013

@dorinek Treba v tom eshopu u tebe nevidím žlutou jestli dobre koukám. Ja našla tohle, tam je hodně barev, jen černou zas nevidím, pry je to kacenka jen se jinak jmenuje : http://www.klubicko.eshop-zdarma.cz/index.php?c...

avatar
leni78
10. říj 2013

Aha teď koukám ze chtějí peníze předem, tak to určitě ne, to neni muj styl 🙂

avatar
dorinek
11. říj 2013

@leni78 - žlutou tam určitě mají http://www.i-pletaci-prize.cz/i-pletaci-prize/e... a předem se určitě platit nemusí, posílají i na dobírku. Ty stránky co jsi našla ty, mají tuhle přízi o 2 koruny levnější, ale je to úplně to samý, co Kačenka. Nějaký pán Kačenku od Niťárny kupuje ve velkém, pak ji přebalí do takovýchto klubíček a prodává pod jménem Katka, ale je to přesně ta Kačenka od Niťárny....
Já mám to tělo taky uháčkovaný ze žlutooranžový, jinou jsem neměla...

avatar
dorinek
11. říj 2013

@leni78 -mmch já už od nich beru několikátou várku, začala jsem platit předem, je to levnější a musím říct, že velká spokojenost. Nikdy se mi nestalo, že by byl nějaký problém, výborná komunikace, rychlá dodávka, vždy měli všechno skladem. Jinak k tomu taky nemám moc důvěru, ale tenhle obchod mám vyzkoušený...

avatar
dorinek
11. říj 2013

@krauzina - dík, že jsi mi poradila na zuby ty kousátka. Měla jsem je ještě zabalený od někoho jako dárek a vůbec jsem si na ně nevzpoměla. Malej je hryže ostošest 😀

avatar
krauzina
11. říj 2013

@dorinek tak to jsem ráda, že jsem ti mohla taky trochu poradit. Jinak už jsem nakoupila potřebné věci na mimině a dnes večer se do toho pustím. 🙂

avatar
dorinek
16. říj 2013

@leni78
@mrazulkav
@krauzina - tak jak jde mimoň ?? 🙂

avatar
mrazulkav
16. říj 2013

@dorinek přiznám se, že mimoně nedělám (já ho ani neznám ☹ ), ale chci se pustit do jiných hračiček... až zjistím, kdo to ten mimoň je, tak ho taky zkusím 😀

avatar
krauzina
16. říj 2013

@dorinek jo docela to jde už jsem u kalhot, ale ten čas chybí. Je to takovej kolotoč. Určitě se na to zase vrhnu. Docela mě to fakt baví. 😀 dan má 23.10. narozky tak ho chce k narozkám. Podotýkám bude mu 16 let.

avatar
dorinek
16. říj 2013

@krauzina - 😀 😀 😀 😀 k 16tinám 😀 😀 😀 No, možná lepší, než aby chtěl zaplatit striptérku 😀 😀

avatar
madlenka29
16. říj 2013

Ahoj holky,tak já taky háčkuju a nakupuji na těchto stránkách http://www.galanterie-mariana.cz/katalog.php?ty... jsem moc spokojená,rychlé dodání a pani Veronika je hrozně ochotná 🙂

avatar
krauzina
17. říj 2013

@dorinek Děkuji za přání vyřídím. To máš pravdu, že je to lepší než striptérka. Včera jsem s tím opravdu hnula už mě chybí jen nožičky a ručičky. Tak doufám , že to dobře dopadne. Klukům se líbí. Měla jsem problém s tím okem je to strašně malé, ale zvládla jsem to. Co zoubky? 😀

avatar
krauzina
17. říj 2013

@mrazulkav Mimoň je z filmu Já padouch jsou to takový pomocníčci. Když to dáš na net tak se ti ukáže jsou roztomilý. 😀

avatar
dorinek
17. říj 2013

@krauzina - zub žádnej nevylezl 😠 😀

avatar
mrazulkav
17. říj 2013

@krauzina už jsem je objevila 😀 skoukla jsem upoutávky na film a zhodnotila, že je manžel bude muset stáhnout 😀 Tý naší prďolce ještě hračky nic neříkají, tak leda, že bych ho ukáčkovala pro sebe 🙂 Nebo zjistím, jestli ho znají dětičky známých, že bych nadělala dárečky 🙂

avatar
dorinek
17. říj 2013

@madlenka29 - taky jsem na tyhle stránky koukala...je to vesměs všude stejný, cena podobná....jen na těch mých stránkách mají jednu přízi, kterou jsem jinde neviděla...Comfort Color. Teď háčkuju zimní ušanku a je z toho nádherná 😵

avatar
madlenka29
17. říj 2013

@dorinek právě,když tam máš pak víc objednávek,tak máš slevu 🙂já třeba objednávám i pro známí,dneska my jde manžel vyzvednout balíček za 800kč-je nadšenej

Strana