icon

Návody na háčkování hraček a dětského oblečení

avatar
januzza80
14. zář 2012

Dobry den vsem,neznate nejake dobre stranky,kde jsou navody na hackovani hracek a detskeho obleceni?Dekuji

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 3. čer 2026 · 272 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Zdarma dostupné návody na háčkované hračky a dětské čepičky se běžně nacházejí na Mimibazar.cz (sekce Návody) a Garnstudio.com; další české zdroje v diskuzi zahrnovaly homezin.cz a hackovani-navody.cz.
  • Placené návody se nabízí na tržištích jako Fler (uváděné ceny v diskuzi ~29 Kč za návod, jindy kolem 38 Kč) a na specializovaných prodejních profilech (Simira, autorské obchody).
  • Doporučené materiály a pomůcky z diskuze: příze Kačenka (Niťárna), Comfort / Comfort Color (Vlnap), „Standart 100% akryl“ zmíněný jako akrylátová volba, duté vlákno pro výplň, kovový háček s plastovou rukojetí 2,75 mm; velikost hotového amigurumi závisí na typu příze a utažení (v příspěvcích 17–30 cm).


Nejčastější otázky

Q: Kde najdu zdarma návody na háčkované hračky a oblečení?
A: Hlavní bezplatné zdroje uvedené v diskuzi jsou Mimibazar.cz (sekce Návody, například http://www.mimibazar.cz/navody.php?user=0), Garnstudio.com a blogy jako blog.bichus.es; další zdroje zmíněné jsou homezin.cz a hackovani-navody.cz.

Q: Kde koupím placené návody a kolik stojí?
A: Placené návody jsou běžně k mání na Fler.cz (v diskuzi uváděné ceny ~29 Kč až ~38 Kč za návod) a v obchodech na Simira.cz; autoři na Fleru často posílají i malý bonusový návod.

Q: Jakou přízi a háček použít pro amigurumi (mimoně apod.)?
A: V diskuzi byly doporučovány příze Kačenka (Niťárna) a příze Comfort/Comfort Color od Vlnapu; zmíněný háček měl průměr 2,75 mm (kovový s plastovou rukojetí). Doporučuje se pevné utažení sloupků a dostatečná výplň dutým vláknem.

Q: Jak velký bude výsledný „mimoň“ podle použité příze?
A: V praxi z diskuze vycházely různé velikosti: asi 17–20 cm (upravené verze), 23 cm, 25 cm a odhad až 30 cm; výsledná velikost závisí na typu příze, tloušťce a utažení sloupků.

Q: Jakou výplň použít do háčkovaných hraček?
A: Doporučená výplň v diskuzi byla duté vlákno (polyfill); molitan byl označen jako méně vhodný a radilo se hračky hodně vycpávat, aby zmizely nerovnosti.

Q: Jak spočítat základní placku pro novorozeneckou čepičku?
A: V diskuzi doporučený vzorec je obvod hlavy dělený 3,14 = průměr základní placky; pro novorozence s obvodem hlavy ≈35 cm vychází placka ≈11–12 cm.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Hledání návodů na Mimibazar.cz a Garnstudio.com je standardní první krok pro návody na háčkované hračky a oblečení.
  • Pro výplň hraček se doporučuje duté vlákno; molitan se v diskuzi zpravidla nedoporučoval.
  • Výsledná velikost amigurumi silně závisí na typu příze a utažení (stejý vzor s jinou přízí/větším háčkem bude větší).


Sporné názory

  • Sdílení placených (autorských) návodů: část diskutujících sdílela nebo zasílala návod emailem zdarma, jiní upozorňovali, že placené návody z Fleru se šířit nemají z respektu k autorovi.
  • Platba předem vs. dobírka při nákupu příze: někteří uživatelé doporučovali platit předem (levnější, rychlé dodání), jiní preferovali dobírku z důvodu nedůvěry.


Otevřené otázky

  • Je „Standart 100% akryl“ bezpečný a vhodný materiál pro produkty určené pro miminka (antialergie/pratelný atd.) zůstalo v diskuzi nezodpovězeno.
  • Nejlepší technika sešívání více kytičkových dílků do deky nebyla v diskuzi popsána konkrétně (zmiňovaly se pouze zdroje s návody).


Zmíněné značky a firmy

Mimibazar.cz, Garnstudio (garnstudio.com), Fler, i-pletaci-prize.cz, Niťárna, Vlnap (Comfort, Comfort Color), Klubicko (Katka), Galanterie-Mariana, vodnanka-eshop.cz, mojegalanterka.cz, Simira.cz, homezin.cz, hackovani-navody.cz, MojeGalanterka, Kamlin, ModryKonik (skupina), Galanterka (mojegalanterka.cz)

Zmíněné produkty a metody

Kačenka (příze, Niťárna), Comfort / Comfort Color (příze od Vlnapu), Standart 100% akryl, duté vlákno (polyfill), molitan (foam, zmíněn jako nevhodný), háček 2,75 mm (kovový s plastovou rukojetí), krátké sloupky, polodlouhý sloupek, dlouhý sloupek, řetízková oka, amigurumi, výpočet průměru placky (obvod/3,14), dobírka (platba při převzetí), zubní chladící kousátka

Místa a osoby

žádné

avatar
dorinek
17. říj 2013

@madlenka29 - to já ani manželovi neříkám, za kolik objednávám 😀 😀

avatar
whiskey
17. říj 2013

http://www.vodnanka-eshop.cz/ - holky já nakupuju tady a taky velká spokojenot. zrovna jsem objednala na mimoně - podotýkám že pro ségru 27let 🙂

avatar
tobi385
17. říj 2013

Dobrý deň, máte niekto podrobný rozpis na háčkovanú vestu alebo svetrik pre 4. ročného chlapca? veľ. 104-110 Ďakujem

avatar
krauzina
17. říj 2013

@whiskey z toho si nic nedělej mému synáčkovi je 16 let a taky ho musí mít. Jeho spolužáci by ho chtěli taky. Takže mám pocit, že asi věk nerozhoduje. Jsme prostě všichni hračičiky. Hlavně když udělá radost. 😀

avatar
krauzina
17. říj 2013

@dorinek prosim pomoc nejak nemuzu zmaknout tu ruku. Mam 6 prstiku jeden neukonceny ale proste to nedokazu dat dohromady. Prosim muzes me nejak poradit jak to tam prikladas. Promin pisu z tabletu tak je to takovy divny. Mam vsechno jen ruce. Dekuji

avatar
dorinek
18. říj 2013

@krauzina - tak jak máš ten prstík neukončený, tak klasicky nahoď dvě řet.oka , jako by jsi chtěla udělat další řadu. Udělej 4 ks do toho prstu, přilož další prst vedle a propíchni očko a normálně nahoď krát.sloupek a jedeš dál. Já se pokusím to vyfotit nebo natočit a pošlu ti to...

avatar
krauzina
18. říj 2013

@dorinek Děkuji já jsem to asi blbě pochopila, protože jsem si vždycky udělala ten prstík 3řo - do 3řo 6ks - pak bylo 12121 - celkem 9 ks - další řada 9 ks a pak jsem to ukončila to je asi blbě co. Kdybyb se ti to podařilo nakreslit nebo vyfotit bylo by to super. Prostě mě to nějak nešlo do hlavy. Myslím si , že je chyba v tom , že jsem to ukončila co?

avatar
dorinek
18. říj 2013

@krauzina - no 5 prstů ukončíš a ten poslední šestý necháš a na ten přiháčkuješ další dva, aby vznikla ruka. Pak jsem si na další prst přízi navázala... Nebo si udělej dva prsty, třetí neukončuj a rovnou přiháčkuj dva prsty, pak zase uháčkuješ dva prsty (ty ukončíš) a třetí prst neukončíš a přiháčkuješ ty dva...a budeš mít druhou ruku... Já to natočím a odpoledne ti to pošlu 🙂 Ty prsty háčkuješ dobře.

avatar
krauzina
18. říj 2013

@dorinek tak to jsem ráda, že jsem to dělal správně. Vznikly mě takový malý jako lodičky nebo jak to nazvat. Jen mě nešlo do hlavy jak to udělat. Myslím si, že jsem to měla asi sháčovat k sobě (vždy 2) a pak asi vzniknout ty prstíky co? Teď mě to nějak napadlo snad dobře.

avatar
dorinek
18. říj 2013

@krauzina - nafotila jsem to a popsala a máš to v meilu..

avatar
ilonne
20. říj 2013

@dorinek Ten je nádherný, až budeš mít čas, mohla by jsi mi hodit návod do mailu, prosím? - ilona.kveton@seznam.cz Moc děkuji

avatar
dorinek
20. říj 2013

@ilonne - máš ho tam 😵

avatar
krauzina
25. říj 2013

@dorinek Ahoj tak co teď tvoříš nového? Co zoubky už nějaké vykukují. Můj malej má teď hrozný kašel a tak se perepme s ním. Jo ten podzim je znát. 😒

avatar
dorinek
26. říj 2013

@krauzina - právě jsem doháčkovala zimní čepice oběma dětem 😵 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5283
Zuby nelezou a už nás všechny trápí třetí týden rýma, došla jsem s nima k doktorce, abyjim udělala výtěr, jestli nemají nějakej bacil 🙄 Jo a ještě háčkuju dráčka fialáčka, ale toho mám rozdělanýho už dlouho 😀
http://www.fler.cz/zbozi/navod-na-hackovaneho-d...

avatar
madlenka29
26. říj 2013

už i k nám dorazily vlnky 🙂

avatar
madlenka29
26. říj 2013

fotka až teď 🙂

avatar
dorinek
28. říj 2013

@madlenka29 - to je pěknýýýý, to vidim poprvé 😕 😕 😕 To střídáš krátký a dlouhý sloupky ???

avatar
madlenka29
28. říj 2013

@dorinek jo krátky,polodlouhý a dlouhý,je to zase jedna čepička u který se musí počítat 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=12358

avatar
dorinek
29. říj 2013

@madlenka29 - díky za návod 😉

avatar
madlenka29
29. říj 2013

@dorinek není zač 🙂

holky mě začíná doma růst konkurence 🙂

avatar
dorinek
29. říj 2013

@madlenka29 - 😀 😀 Tak to bys měla vidět mýho ročního synáčka. To je machr na vlnu, jak se k ní dostane, tak se začne zamotávat a hrozně se tomu směje 😀 😀 ale jen do chvíle, než se začne škrtit 😝

avatar
madlenka29
29. říj 2013

@dorinek neboj u nás je to podobný,dneska jsem si ulovila pár klubíček-zbytků a ony se po něm hned začaly sápat a že je to jejich,tak jsem jim milostivě kouseky odtrhla 🙂

avatar
dorinek
29. říj 2013

Taky se pochlubím nedávným výtvorem 😀 😀 Doufám, že nebude zase naležato 😅

avatar
madlenka29
29. říj 2013

@dorinek krásnej 🙂

avatar
krauzina
30. říj 2013

@dorinek Tak ten sob je opradu super. člověče nějak mě to háčkování chytlo. Co návod nebyl by? Je moc krásnej a ten dráček taky.

avatar
krauzina
30. říj 2013

@dorinek kdyby byl návod i na toho dráčka vůbec byhc se nezlobila. děkuji 😀

avatar
dorinek
30. říj 2013

@krauzina - návody jsem koupila na Fleru a nesmí se šířit, nezlob se, ale bylo by to asi i vůči autorovi blbé.... Však to nestojí majlant, tuším kolem 38,- a většinou ti jako dárek pošlou ještě jeden návod zdarma 😉

avatar
krauzina
30. říj 2013

@dorinek tak já tam kouknu a něco koupím. I tak děkuji

avatar
dorinek
30. říj 2013

@krauzina - koukni na Kamlin, ta má snad nejkrásnější 😵

avatar
krauzina
31. říj 2013

@dorinek koukla jsem, ale zůstanu u tebe. Tak jsem si objednala dráčka a sobíka. Tak čekám až to přijde. Jestli máš ještě nějaké výtvory tak je pošli teda myslím fotečky. Opravdu tě obdivuji jak si udělala ten návom na tho mimoně já bych to nikdy nedala podle obrázku. Jo a sklízím s ním docela úspěch. Malej s nikým jiným nespí a ten velkej ho tahá všude sebou. Takže teď se těší na dráčka a sobíka. Teda ten malej. Děkuji ti za inspiraci

Strana