Pátý člen domácnosti - králíček

alcatko.j
28. říj 2010

Dobrý den, potřebuju nutně poradit😅 dceruška nám nějak vyrostla do věku, kdy by si moc přála nějaké domácí zvířátko, nutně ho potřebuje, strašně jej chce a bude se o něj určitě starat a tak😀 Domácí rada zasedla a po rozmýšlení se rozhodla, že toto přání se pokusíme splnit. Bydlíme v paneláku v bytě a proto jsme se po malém váhání rozhodli, že to asi nebude kůň😅 ale ani koza nebo prasátko😅 A ani pejsek a kočička. No, nebudu to zdržovat, po použití vylučovací metody, nějakých zkušeností z dětství, sympatií😅 atd atd jsme se rozhodli, že zelenou dostane králík. nehledě na to, že Nelda si ho sama přeje.
No ale teď ! Manžel je z města, myslím si, že snad ani králíka v životě neviděl, i když on tvrdí že jo😅 Já jsem sice holka z vesnice, ale spíš jsem byla svědkem, jak se takový králíček vykrmuje, stahuje a pak papká😅 Zkrátka a dobře, o králících víme oba prd. A proto se ptám všech zkušených chovatelů, králíčkářů?😅 těch, co králíka měli či mají...je více druhů? jaké druhy? Jaký je nejlepší? dá se králík ochočit? Kolik tak stojí? Co jí? je lepší klec, jaka? nebo akvárko? Zlobí v noci? Dělá velký bugr, může to být mazel? Existuje něco jako maličký ,móóc chundelatý zakrslý králíček? Mám mít připravené nějaké spešl otázky , když vstoupím do zverimexu?
děkuji moc za vaše odpovědi🙂

aninka30
22. pro 2012

@verusak87 dakujem si zlata ze si zareagovala, najskor som ho vyberala potom som niekde citala nevyberat nechat ho nech si vylezie sam.. ale asi dam na tvoju radu a skusim ho zas vybrat..držku malu 🙂 prajem ti pekne sviatky a este raz dakujem.

loafeer
22. pro 2012

Ahoj, já bych třeba tu suchozemskou želvičku ještě nechala v soutěži o top zvířátko...Hodně lidí, co to nezná, říká, jak je to nudné, studené, pomazlit se nedá, bla bla...ale není to pravda...výhodou je, že pokud vytvoříte dobré podmínky pro chov, tak není péče náročná, navíc želvy jsou zvýdavé, a zvědavé a umí taky pěkně zobit:o)...navíc to z terárka klidně můžete dát v létě na balkon ( ale aby na ni netáhlo ), nebo si ji můžete vzít ven ,,proběhnout,, na trávu. Jo...hlavně to nesmrdí, neumře to za tři roky jak morče a když pořídíte mlaďátko, tak budete všichni spokojení:o)...TAKŽE já můžu jen doporučit, se ségrou jsme měly dvě a super:o))))
aha...tak teď vidím, že zvíře máte touto dobou už asi vyřešené, ale tak když už jsem se s tím psala:o) co jste nakonec pořídili?

verusak87
22. pro 2012

@aninka30 Tak ať se brzy s králíčkem spřátelíte. Taky přeji pěkné svátky a šťastný rok 2013 🙂