Plavání s miminkem a pláč. Zlepšilo se to?

lidija1234
6. kvě 2022

Zdravím maminky, chtěla bych se zeptat zda to neměl někdo podobně?
S malým jsme byli poprvé plavat a ze začátku byl v pohodě ne že by si to nějak užíval ale jen tak koukal. No ve chvíli kdy mu paní instruktorka nalila kelímek na hlavu tak řev a v podstatě až do konce lekce brečel. Měl někdo dítě které třeba že začátku plakalo a pak se to zlepšilo a zacelo se mi to líbit ? Malého koupu doma ve vanicce a v pohodě ale není teda takové to dítě co se tam položí a on se cvachta a kope nožkami. Prostě leží oplachnu ho a jde se ven.

slecnami
6. kvě 2022

Ježiš, to mu udělala na první lekci?? Vždyť se začíná postupně mokrou dlaní na obličejík... No, řvala bych taky 🤷‍♀️

slecnami
6. kvě 2022

Pokud to byla fakt první lekce a nechceš miminko odradit, pak bych zvážila zařízení, kde mají jiný přístup. A jinak má úvaha - dítě si na pobyt ve vodě prostě musí zvyknout, takže to určitě lze. Otázka jsou pak osobnostní nastavení - ne každému je ve vodě příjemně a vůbec to nemusí souviset s nějakým traumatem. Ať se mimču líbí 🍀!

milu_ji
6. kvě 2022

@lidija1234 taky jsme zacali polivat pri prvni lekci, ale polivali jsme miminka my samy, ne instruktorka. Ty znas sve dite, vis jak reaguje... Tak i proto jsem napoprve vzala jen malo vody, lehce po dne kelimku a opatrne pres ni prelila jen ten kousek, na zvyknuti. Prvni lekce trochu panikarila kdyz pres ni voda tekla, postupne si ale zvykla. Nikdy to ale nezpusobilo takovy plac.

lidija1234
autor
6. kvě 2022

Ke hlavičku už mokrou měl ze sprchy ale asi příště řekni že poliju sama. No ty děti už n a první lekci potápěli 😀🤷prý to dělali už na zkušební hodině,na té my nebyli. Přihlásili jsme se pozdě takže v Luzankach nám jediní zavolali že nás ještě vezmou

eithelwing
6. kvě 2022

@lidija1234 I když jsem s dcerou nastoupila do rozjeteho kurzu, zacinala jsem s polevanim od zacatku. Na smluvene heslo jsem ji otrela mokrou rukou oblicej, pak se naneslo trochu vody v dlani, pak zlehka polyvalo. Opravdu pomalinku. Toto mi přijde dost hr.

bbarshaa
6. kvě 2022

Jako takhle, mě dcera na plavání plakala první tři lekce. Teď už jedeme pokračovačky a miluje to. S chodí s námi chlapeček, co vlastně přestal plakat až teď, takže takových 11lekci řval a klobouk mamince, ze to nevzdala 🙂.
Každopádně první hodinu jsme v te vode spis jen byli, udělali jsme par méně náročných cviků. Teď už se tedy i potápí apod. ale naprosto individuálně dle toho jak byly děti připravené. Plačící chlapeček se ještě třeba nepotapi.
Ale začínalo se také kaliskem s troškou vody a přidávali se.
Tohle mi úplně Ok nepřijde 😉

lenatko91
6. kvě 2022

Změnila bych kurz. Na první hodině takto polévat nebo potápět je šílenost! Instruktorka by si měla zopakovat základy 🤦🏻‍♀️
A ty můžeš udělat to, že začneš na signál polévat troškou vody z dlaně a pak z kelímku a postupně přidávat. Mimčo si postupně zvykne. I když někdy lekci může celou proplakat, když nemá den, ale nemělo by to být pravidlem. A nikdy nenech instruktorku udělat něco o čem víš nebo tušíš, že by to mimču hodně vadilo. Sama jsem instruktorka, dělám to teprve chvíli, ale toto je úplný základ…

syslounek
6. kvě 2022

Mě dcera začla řvát, jen co jsme vlezly do vody. Celou první lekci se mě křečovitě držela, takže cviky s ní nešly žádné. Na druhé lekci už byla uvolněnější, a později si to začla i užívat. Jen to polévání se jí nikdy moc nelíbilo. Nemá to ráda do dnes (skoro 5 let).

lidija1234
autor
6. kvě 2022

@lenatko91 není moc za co měnit tady nás vzali "navic' . No uvidím jak to půjde příště a ten kelímek si vezmu sama. A zkusím malému trošku nalít na hlavičku a uvidím. Doma mi hlavu normálně umývám a v pohodě takže by mě nenapadlo že mu to bude vadit 🤷

keety2
8. kvě 2022

@lidija1234 chodím s dětmi plavat s každým od 6.měsicu... Syn měl asi 3 krát období kdy třeba 3 lekce proplakal... Instruktorka říkala ať vydržíme že to děti občas mají. Teď mu bude 5 a plavání miluje... Malé jsou 2 a ještě žádnou lekci neplakala.. Nevěšte hlavu...

keety2
8. kvě 2022

@lidija1234 jinak taky chodíme v Brně 😉

lidija1234
autor
9. kvě 2022

Tak dneska jsme byli podruhé a bez pláče 🙏😊

fifinka2020
9. kvě 2022

@lidija1234 Jinak doporučuji cvičit polivani doma 🙂