Plavání s novorozenci a kojenci, jaké máte zkušenosti?

kamikam
6. led 2016

Ahoj mamky 🙂 Pomalu začínám přemýšlet nad plavání s prckem. Jaké máte s plaváním zkušenosti? Nejsem přímo zastánce takovýho plavání, takže bych spíše nechodila. Ale zajímají me Vaše zkušenosti s plaváním anebo pokud máte s vodou a plaváním nějaké problémy, když jste na kojenecké plavání nikam nechodili 🙂

bartovaandrea
6. led 2016

My jeste nechodili ale planujeme to taky 🙂 podleme na tom neni nic spatneho 🙂 co jsem slysela od kamaradek, tak sama chvala, bavi to je i deti 🙂

deniska24
6. led 2016

@kamikam Příjemná každotýdenní povinnost v tom domácím stereotypu 🙂 Malá je navíc neskutečně nadšená na každé lekci.Vždy pak hned pěkně usne a já si v klidu nakoupím,dám kávu nebo se jen tak projdu když už jsem ve městě 🙂
My jsme od 10týdnů i vaničkovali doma,na plavání jsme pak přešli v půl roce,bavilo nás to.Já vidím výhodu plavání třeba i v otužování...neteř byla třikrát za život na bazéně a posledně se pořád klepala a naše malá je tam dvě hoďky a nic 😀 Další výhody,od malička se pohybujeme,umí se potápět,poznala jsem tam nové známe,za mě samá pozitiva prostě 😉

alevela
6. led 2016

@kamikam My chodili od 4 měsíců na vaničkování a teď chodíme na plavání do dětského bazénku a musím souhlasit s @deniska24: za mě taky samá pozitiva 🙂 Rozhodně doporučuji.

3vesela
2. únor 2016

Já mám dotaz...Chodim s dcerou už na druhý kurz plavání ( první od 6-12 měsíců a druhy ted od 12- 18 měsíců ).Nějak se mi nezdá, že by se ji to líbilo. Při povelu na potápění začne mit strach v obličeji, koupací pomůcky odmítá a plavání na zádech profnuka. Jinak se vody nebojí, když spolu blbneme sami , tak se směje. Rada plave pro hračky. Na kurzu mi říkají, že to na me jen zkouší, že mám vydržet. Ze má obdobi vzdoru. Už to začalo od poloviny prvního kurzu. Tak nevím, jestli v tom mám pokračovat, nebo ne. Přeci je to dost drahe, na to, aby to tam profnukala. Nemate s tim někdo také zkušenost? Mám ještě vydržet?

pejskyne
2. únor 2016

@3vesela Ahoj, mám sice mladší dítě, ale máme už vyzkoušené dva kurzy plavání, které si oba moc chválím a myslím, že ani na jednom, by mi neřekli tohle, co tobě. Myslím (a obě moje lektorky naštěstí taky), že je potřeba pracovat fakt citlivě a pozorovat reakce dítěte, ať se mu ta voda zbytečně naopak nezprotiví. Prostě zpomalit, vrátit se třeba i o pár kroků zpátky k něčemu, co se jí líbilo, klidně nějakou dobu zase jenom projíždět vodou v oblíbené pozici. Neříkám úplně se vyhýbat tomu, do čeho se jí nechce (ono to ležení na zádech třeba od určitého věku všichni celkem neradi), ale postupovat opatrně, dát třeba míň opakování a pak zas nějaký ten relax - prostě nehrotit.
Často je to taky tak, že je ve stresu hodně rodič - jako co zas bude, jak to dnes zvládnem? - a přenáší to na dítě. Takže se zkuste obě zklidnit (myslím to hezky 🙂

mrazulkav
2. únor 2016

My začali chodit taky po půl roce a malá je nadšená!!! Sice jsem ze začátku měla strach z reakce na bazénovou vodu, protože malá měla "ekzém". Vždy se to po plavání trošku zhoršilo, ale hned jsme promazávali a teď už nemá nejmenší problémy. První kurz jsme měli zkrácený, takový zkušební 🙂
V minulém kurzu měla trochu s potápěním, přestože to před tím bylo úplně bez problémů a na nynějším se potápí úplně v pohodě (asi za to může Elmo a potapěč 😀 ). Teď už plave s pomůckami sama, nechce ode mně ani jistit a vždycky o plavání mele celý týden 😉

@3vesela U nás nikdo k potápění nenutí! Když dítě nechce, nevadí. Třeba se jen polije hrnečkem. U plavání na zádech drží každý jinak, podle potřeb dítěte. Někdo má dítě v podstatě položené na sobě, opřené o rameno, někde drží pod hlavičkou a zadečkem, někdo už jen podpírá hlavičku... Koupací pomůcky taky nikdo nenutí. Některé děti se chytí, když vidí ostatní, někdo zkouší bez. Jeďte si prostě pomaleji, pokud budou mít lektorky řeči, tak holt ukončit... ale nestojí to za to, aby měla strach z vody!

3vesela
3. únor 2016

Moc děkuji za odpovědi. Dnes jsme se s lektorkou dohodli, že zkusíme ještě změnit čas, jestli nemá čas na spánek. Tak jdeme misto v 10 hod.uz v 9 hod. Doma mi sice v 10 hod. málo kdy usne, ale zkusíme to. Tak v patek jdeme poprvé. Tak uvidíme. Už to sama také lektorka vidí, že je nesva. A potápět budeme tak 1x za lekcí. Jen, aby to nezapomela. Tak uvidíme jak to pomůže. Každopádně moc děkuji všem.

cleer00
2. črc 2019

My začaly chodit v 6 měsícich první dvě lekce se strašně bála. Hlavně jiná teplota vody jako doma ve vaně byl to pro ni šok chudinku. Teď ty sprchy všude ozvěny. No hrůza.. byla jsem rozhodnuta, že to vzdáme abych ji netrapila. No paní lektorka mě ujistila, že další plavání bude ok ať mám trpělivost..a měla pravdu došly jsme na 3 lekci a malá jak výměněná🤣teď je jak malý vodník.