Slabé nohy u kluka, máte zkušenost?

billi
22. únor 2017

Pěkný den,
máte některá zkušenost se slabými nohami u dětí? Jak s tím bojovat? Jak nejlépe posílit nohy? Klidně i beru úpravu jídelníčku, aby se mu lépe tvořila svalová hmota.

j.a.n.i
22. únor 2017

@billi No, je to v kategorii předškolák, tak pokud je v tomto věku, tak mi to přijde zcela normální, děti mají takovou postavu typu pavouk, ne.

billi
autor
22. únor 2017

@j.a.n.i neřeším postavu, ale nemá prý dobre svaly. Tak jak je nejlépe posílit. Jaký sport, cvičení, cokoliv.

lasicek
22. únor 2017

@billi zasla bych s fyzioterapeutovi at poradi cviky na miru a s kontroluje drzeni tela. Steny na lezeni jsou fajn 🙂

ivular
22. únor 2017

A jak se ty slabé nohy projevují? Co se jídelníčku týká, napadá mě dbát na dostatečné množství kreatinu. Ale typicky se nestává, že by zrovna tento prvek lidem chyběl..

berenika39
22. únor 2017

špatné svaly je strašně obecný pojem - někdo ti to řekl? nebo jak jsi na to přišla? pokud budeš chtít sama něco podnikat, můžeš to i pokazit. doporučuji pediatra,ten tě nasměruje...podle problému, jaký to reálně je.

ale špatné svaly , to není nic, co by se dalo napravovat. specifikuj🙂))))

luj89
22. únor 2017

Taky jsem nepochopila jaký přesně má syn problém. Navíc jsi nenapsala co dělá za sport nebo prostě jak se hýbe ;).

kajalka
22. únor 2017

Nechápu pojem, že nemá dobré svaly. Řekl kdo?
Jinak obecné řešení - zdravá strava, max. omezení průmyslových cukrů a bílé mouky, hodně celozrn. obilnin, luštěnin, hodně zeleniny, ovoce s mírou.
A zdravý nejednostranný pohyb, běh, turistika, plavání.

billi
autor
22. únor 2017

Teď jsme byli pár dní na horách a chodil lyžovat. Zapsali jsme ho do školy. Vystřídal 2 různé instruktory - jeden dopoledne a jeden odpoledne (tři dny po sobě) a oba se shodli, že má jednu nohu výrazně slabší. Jednu nohu ovládá prý dobře a druhá je problém - nezatočí, nedá ji do pluhu... Prý bude mít problém ve všech dalších sportech.
Proto uvažuju, jak s tím naložit. Doma žádný sport nedělá, ale denně ujde minimálně 8 km, lítá na zahradě, jezdí na kole... Je to aktivka, takže třeba dělá hodinu kolem stolu žabáky. Neposedí.
Nevím, jestli to může být váhou, ale nijak výrazně hubený mi nepřijde.
@kajalka doma se stravujeme relativně zdravě, ale chodí do školky a 3 jídla denně má tam, takže už toho moc neovlivním.

kajalka
22. únor 2017

@billi Jenže to vůbec nemusí být svalový problém, ale třebas kloubní (a k tomu navázány svalové dysbalance) To by chtělo rhb dr.

ivular
22. únor 2017

@billi Pokud je ta asymetrie způsobená něčím "objektivním" (např. jednostranným ježděním na koloběžce), tak určitě tuto aktivitu eliminovat + začít docházet na rhb či fyzioterapii, aby se ta deformace zkorigovala.
Pokud ale nevíte o žádné objektivní příčina, tak určitě za pediatrem a na neurologii (+ ortopedii?), aby se našla (a odstranila) příčina této asymetrie.

billi
autor
22. únor 2017

@ivular nenapadá mě, čím by to mohlo být. Koloběžku nemá, jezdí jen na kole.

Takže ho objednám k fyzioterapeutce a uvidím, co mi na to řekne.
Právě bych nerada, aby se to svezlo k nějakému výraznějšímu problému.

berenika39
22. únor 2017

@billi to nemusí být otázka svalů, dokonce si myslím, že to jistě není věc svalů.

Přes pediatra - uvidíš, co vám doporučí za vyšetření. Fajn že půjdete - malý ted roste, vyvíjí se, dá sepředejít pozdějším problémům. Tak držím palce.

berenika39
22. únor 2017

Odkud jsi?

Petr má od fotbalu povinné sport.prohlídky, chodíme sem, podívej, co všechno se zkoumá.....
https://www.monada.cz/blog/komplexni-vysetreni-...

missa111
22. únor 2017

@billi
A kolik mu je? Moje holka třeba zrovna loni na lyžích (4 roky) taky byla schopná zatočit jen na jednu stranu. Do školičky chodila několik dní, vždy na 1,5 hodinovou lekci a nic. Furt jen na jednu stranu. Nepřišlo to divné ani mně ani instruktorům. Letos v 5ti už to zvládá ok.

billi
autor
22. únor 2017

@missa111 5,5 a loni už mu to šlo. Nakonec zatáčel, ale šli na to jinou technikou.

@berenika39 my u nás máme skvělou fyzioterapeutku. Vezmu to přes ní jako samoplátce a budu postupovat podle jejích rad.

Třeba to nic nebude, ale nechtěla bych to podcenit, aby měl pak třeba vadné držení těla nebo jiné problémy.

berenika39
22. únor 2017

@billi hasně, nemusí to být nic...dej třeba vědět, když se ti bude chtít.

j.a.n.i
22. únor 2017

@billi Tak třeba mě tento problém způsobovaly poškozené kolenní vazy, normálně se výrazně neprojevovaly (jo, při delší chůzi po tvrdém mě to koleno bolelo), ale ty lyže jsou dost záhul a ač jsem vyloženě bolest nepociťovala, tak mi prostě na tu jednu stranu nešlo zatočit. Já to tedy vyřešila tím, že na lyže používám ortézy a je to, ale zas u takhle malého nevím, zda to může být něco takového...

terka_85
22. led 2019

@billi Dobrý den, mohu se zeptat, zda jste to nějak vyřešili? Máme se synem stejný problém. Děkuji.