Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

ferinka
29. črc 2010

Je už to vidím,to je levné co se dívám,to bych taky šla 😵 A kdy jdeš???
No já za těhu focení dala 2500,- za cca 20 fotek

nikulka83
29. črc 2010

@ferinka - do Plzně toho 25.9.

siby
29. črc 2010

@molicova možná má mes pravdu, když se podívám na ceny, které máte v Praze, tak si můžeš říct ještě o víc
@ferinka tak to je taky pěkná cena, to jsem tedy u té svojí byla fakt asi dobře, když na vás tady tak koukám 🙂 a tu školu vám závidím, taky bych šla, i když vy jste na tom ještě líp jak já a mě by asi 3 hodiny nestačily

ferinka
29. črc 2010

Aha,no tak Plzeň mám lehce z ruky 😅 😀 😀 😀

nikulka83
29. črc 2010

@ferinka : Dělaj to i v Praze 🙂 😎

molicova
29. črc 2010

@pipiii ahojky, tak svatbu jsem ještě nefotila, ale jednu budu fotit v říjnu. a mám smluvenou s jednou profi fotografkou, ze za benzín mi přijede a bude mi rádcem 🙂 a obřad bude fotit se mnou, kdyby se něco nepodařilo 🙂 takže jsem v klidu a uvidíme jak to půjde dál 🙂
@mes no to urcite neni, ale nemuzu napalit nejaké ceny za to, kdyz jsem jeste skoro nikoho nefotila. Takže si myslim, že to možná o trošku zvednu, ale nechám to zatim nízské a po novém roce, jeslti to bude mít nějaké pokračování ty ceny zvýším 🙂 teď přes zimu toho stejnak moc nebude, takze uvidime co se z toho vyvrbi 🙂

nikulka83
29. črc 2010

@molicova : já si s sebou beru na tu svatbu Davida - kdybych něco nevěděla, nebo mi něco nešlo.. Přecejen s tim externim bleskem nejsem ještě zžitá a víc hlav víc ví 🙂 Řekla jsem si za tu hostinu + portréty 1.300 Kč - s tim, že jim dam fotky na CD. Počet jsme neřešili - prostě jim dam ty, který dobře vyjdou...

gisminka
29. črc 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu zase nebyla, tak jsem si prohlédla fotečky a opět paráda! Já vám závidím, že na to máte čas, já teda ne.
@molicova Moc hezké stránky, přeju hodně spokojených zákazníků. Ale holky mají pravdu, sice chápu, že fotíš hlavně pro radost, ale strávíš s tím dost času, tak proč si ho nenechat zaplatit 😉
@nikulka83 ta fofoškola je dobrý nápad, něco takového bych možná taky potřebovala.
@blanka.k fotky prahy jsou super. Vidíš, já tu žiju celý život a ani mě nenapadne, že bych mohla vytáhnout foťák a jít se s ním projít 🙂
@ferinka fotky z pole jsou moc hezké, to je klika, že jste byli rychlejší než kombajny. A máte krásného hafana 🙂 .
@murynka krásné koťátko 😵

gisminka
29. črc 2010

Holky, děláte někdo vinětaci v photoshopu? Já tam nenašla žádný přímý příkaz, dělám to přidáním vrstvy, ale kdyby byla jednodušší cesta, ráda bych ji znala 🙂
Přidávám bubíje, jak říká dcera bublinám 😀

siby
29. črc 2010

@gisminka krásná fotečka s bublinkama 🙂 Jinak vinětace ve photoshopu jde, ale opravdu tam není nikde žádný přímý příkaz. Taky to dělám přes přidání vrstvy a pak masku vrstvy. Mnohem lepší je to v tom lightroomu, tam je to přímo jako vinětace označené.

ferinka
29. črc 2010

@gisminka tyyyyjo ty bublinky jsou super 😉

molicova
29. črc 2010

Holky moc díky za názory 🙂 hrozně moc mě to těší, že si myslíte, že bych si měla za fotečky říct víc 🙂, každopádně jsem to udělala tak, že jsem tyto ceny dala jako akční a budou do odvolání. Pokud bude víc zájemců, tak to navýším 🙂

mes
29. črc 2010

@molicova super nápad! 😵

ferinka
29. črc 2010

@molicova šikulka,dobrý nápad

molicova
29. črc 2010

@mes děkuji 🙂 ale nebyl můj, to manžílek 😀 ještě, že ho mám 🙂

soanpe
29. črc 2010

@molicova strínky jsem už viděla,jsou povedené 🙂

no k těm cenám... je to těžké se rozhodnout,ale u těch atelierovek mi přijdou ceny adekvátní. Musi se zaplatit atelier, což je v praze otázka minimálně 15tis. další věc je vybaveni, elektřina, emortizace za vybavení... když v reflektoru praskne výbojka, tak nová je záležitostí několika tisíc. A tak je to se vším. V atelieru fotěj eosama řady 1D,5D , což jsou s čipem full farme a no to jsou jiné ,dražší objektivy atd.

@molicova Míšo, myslím, že ceny jsou OK 😉. jako neříkám, taky by se mi líbilo, kdybych měla za málo práce hodně peněz,ale zase je spoustu rodin, co by rádi hezké fotky a prostě rodinný rozpočte jim to nedovolí.

14let jsem dělala biznis,takže mám na to jinej názor. člověk si musí spočítat, co mu stojí za námahu a co ne.a v případě Míši si jsem na víc než 100% jistá, že to ví,protože to je holka chytrá 🙂

soanpe
29. črc 2010

oprava:jako neříkám, taky by se mi nelíbilo,...

blanka.k
29. črc 2010

Ahoj hoky, vidím, že tu řešíte ceny. Za naši svatbu si nepamatuju, ale foto +video obřadu bylo za asi 3500? CCa 200 fotek, z toho asi 1 upravených a vyvolaných, já jsem si je pak stejně upravila k obrazu svému, na mě byly moc vyblité 😅 Za těhu fotky jsme dali za 30 foto 2900,- (byla tam nějaká sleva ale nevím na kolik 😅 )

@molicova určo si klidně můžeš říct víc 😉 s tím přivyděláváním, je ot tak, že pokud na tebe uplaňuje muž odečet na daně, tak si nemůžeš vydělat víc než asi 60.000 ročně, jinak bude mít kulový 😅
Já jsem dnes udělala pár fotek na srazu tady holek z MK a te´d se tím zápasím v PS, jelikož to bylo pod stromama, tak je to tamvý a divný barvy, a v tom Photoscpau dodělávám tu vinětaci, tam se dělá fakt super, ještě jendou díky za tip, už nevím komu děkovat!!!

molicova
29. črc 2010

@soanpe moc děkuji 🙂

@blanka.k No tak nemam strach, že bych si tolik vidělala 🙂

soanpe
29. črc 2010

@blanka.k není zač 😀

blanka.k
29. črc 2010

Holky, prosím nevíte,jak hromadně zmenšit rozlišení fotek????

blanka.k
29. črc 2010

odvolávám dotaz, už vím 😀

molicova
30. črc 2010

Ahoj děvčata, tak jsem byla upozorněna, že sem na fórum nesmím dávat odkazy na svoje stránky a nesmím dávat fotky do alba, když budou vypadat profi, takže uvidim, co mi milá paní administrátorka odpoví. Jelikož mě to tady už delší dobu leze na nervy, ale jste tady bezva parta, ale štve mě, že mi bylo vymazané album ze zoo, protože jsem tam měla zvířata a když koukám na jiná alba, tak je tam mít můžou a fotit, musim jenom hnusně, aby to nikomu asi nevadilo. Takže fotky budu dávat už jenom na FB, takže když se budete chít podívat, tak se průběžně koukejte. Už to tu psát nebudu, aby mě ještě nevymazali účet, nebo tak něco hroznýho. Tomínka si sem budu dávat, to snad nikomu vadit nebude. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ferinka
30. črc 2010

@molicova tak to je fakt síla 😠 Jako to že hezky fotíš je teda problém??? 🙄 A co maminky co jsou třeba i profi fotografky a chtějí si povídat s ostatníma,tak nemůžou ukázat v albu své dítě - protože je na moc dokonalých fotkách 😝 😀 😀 😀
Tady je to taky už na palici - z BRMS jsem utekla,protože to co se tam dělo je fakt úchylárna a s radostí ze svatby to nemá nic společného a tady to začíná být to samé - jen urážky a trapná cenzura fotek ☹
Asi stejně jak s partou červnových svateb 08 tak i s váma se budeme potkávat jen na FB ☹

wwercaa
30. črc 2010

ahoj ženušky 🙂 nestíhám, výletujeme, zítra jedeme na Slovensko, dneska budu balit 🙂

holky jinak nááádhernýýý fotečky všechny!!!! 😵 😵 😵

@molicova no to je teda síla ty brdo 😠 vždyt je tady více i myslím profi fotografek, které tady vkládají fotky a nevadí to 😝 závist je zlá vlastnost 😒

lulii
30. črc 2010

Holky pomoc, opět problém 😅

Mám zoner photo studio a potřebuju zjistit, jak rozmažu pozadí, pak jak tam vymažu nějaký bod (např. auto v pozadí) a pak nevím, jak udělám, abych dala např. 4 fotky do jedné. @molicova jako máš třeba ty, ty dvě fotky malého v jedné fotce.

Nechci vás otravovat, ale chci si takhle opravit svoje svatební fotky a chytila jsem inspiraci u vás. Máte nádherný fotky 😉

Děkuju 😵

wwercaa
30. črc 2010

tak neco narychle házím, je to z Hluboké, rýchlá večerná uprava, fakt nestíhám 😝

wwercaa
30. črc 2010

@lulii já tohle delám v picasa3, zoner nemám tak neporadím 🙂

wwercaa
30. črc 2010

a tady neco ze zámku...

wwercaa
30. črc 2010

a obilí 😀