Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

adris69
13. led 2011

@gisminka,tak já uvidím,naši by museli přijet hlídat,taky bych raději později,ale další termín nevědí 😝 !
@donika já si pak myslela jestli to nebyl jen překlep 😀

blanka.k
13. led 2011

@donika Photoshop:
Nástrojem mnohoúhelníkové laso objedeš "objekt", poku djich je víc, tak jak máš jeden objektý a cheš jít na další, tak musíš při prvním kliku na další podržet Shift , jinak se ta první "objetá" věc odznačí.
Pak dáš pravým talčítekm vyjet nabídku a v ní Doplněk výběru...takže budešmít označeno k úpravě vše kromě toho, co jsi právě objela a můžeš si s tím dělat co chceš,takže čb je Obraz - Přizpůsobení - Odstín a sytost a S sytostí do stáhneš do čb 😉

gisminka
13. led 2011

tak mi blanka ušetřila práci, dík 🙂 já mám teda radši to magnetické laso, pokud objekt nemá pravidelný tvar, ale jinak to dělám stejně. 😉

gisminka
13. led 2011

@adris69 ono to bývá v Praze tak 2 x ročně

donika
13. led 2011

@adris69 nic moc kvalita? 😨 Je to perfektní!!! Fakt! A to je v tom zoneru? mmch. Eliášek je fešák!! Moc.. 😵

donika
13. led 2011

@blanka.k Děkuji moc.... zítra vyzkouším! 🙂 Dnes valím už do hajan, za chvílu mi vstává přísavečka na kojení..
@gisminka já mám tu verzi 3 ... nevíš, to magnetické laso je tak taky?

jinak holky dnes dobrou noc všem! Já pádím.. 🙂

blanka.k
13. led 2011

@gisminka
@donika jasně, já myslela magnetické laso, co to objíždí samo.... 😅 už mi z toho PS hrabe, hlavně, že jsem se ještě dívala na ikonku, abych to napsala správně 😅 A ve verzi 3 to určitě je, já to měla už v nějaké starší 6.0 😝

gisminka
13. led 2011

@blanka.k já si to taky musela nejdřív vyzkoušet a mezitím jsi to tu popsala ty 😀 Jak s PS chvíli nepracuju, jsem zase jak začátečník 😝 Tak vám sem aspoň dám výsledek 😅
A jdu taky kojit, papa 🙂

blanka.k
13. led 2011

@gisminka já právě v něm dělala (a vztekám se tu u toho, že to nejde, jak bych chtěla 😀 ), tak jsem to měla "po ruce"...tak pěkné kojení, mě to čeká ta za cca 2 hodiny, tak musím využít klidu u PS 😀

adris69
13. led 2011

@donika 😵 díky a kvalitu jsem myslela tý fotky,ale ono tady v tý bonzaji to stejně je fuk 😀

@gisminka minule to právě bylo myslím v září,tak to se mi právě zas zdálo už dlouho 😕

@blanka.k to jsem přehlédla,že se tady kradou i fota dětí 😕 ,vím max.o těhubříškách,to je pak pašujou jako za své 😕 ,tak to už fakt nechápu 🙄

Tak dobrou a pěkný pokojeníčko,já to totiž neznám a stále skoro závidím 😝

blanka.k
13. led 2011

zajímavý článek o autorství fotografií, nedávno jsem dostala odkaz na web.článek, kde byly stažené fotky z beremese.cz , adiskuzi , kde se řešilo, jestli jde použít fotky stažené z nety, s tím že když je uvedno pod tím jako zdroj, je to v pořádku (autorka stáhla např. obézní nevěstu v obtažených šatech a dávala ji tam jako "odstrašující " případ 😅
http://www.fotoradce.cz/fotografie-a-autorsky-z... 😉

@adris69 myslím, že jak v běžném životě, krade se vše 😅

adris69
13. led 2011

@blanka.k jj,to jo,ale pak to vystavit,tam kde se to ukradne,to je teda už asi pak pěknej vrcholek drzosti 😝

donika
14. led 2011

@gisminka super "večerníček" !! 😵
HOlky a to magnetický laso... já nevím.. já tam mám psaný jen nástroj laso (L) - toť sjo..
už jsem teda jako něco udělala.. (to laso je teda takový kostrbatý, zdá se mi to nepřesný, ale potom po zvětšení je to asi dobrý... ALe jaksi nejsem spokojená s barvou... pak... TO se pak ještě nějak doupravuje? Nebo předtím spíš? naschvál vám sem dám ten můj první pokus.... zdá se mi že oči nejdou ani poznat (má modrý) a pusinka tak divně červená.. 😝 😀

donika
14. led 2011

@adris69 Jo a kradení pupíků joo?? 😀 Ty lidi jsou fakt úplně mimo! 😀 Na to se snad ani nedá nic říct.. 😀

blanka.k
14. led 2011

@donika a zkusila jsi tu ikonku déle podržet? pak by ti měly vyjet 3 nabídky (laso, mnohoúhe.laso a magnet.laso 😉 )
Jinak já upravuju dost (obecně) - zesvětluju ple´t a ztmavuju pozadí (pomocí křivek a kontrastu), upravuju barevnost (většinou ubírám žluté, přijde mi, že mi pleť ten jeden objektiv hází často do žluta), retušuju pupínky, jizvy, vyhlazuju vrásky, bělím bělma očí, bělím zuby, odstraňuju strie,... 😀 Náš malej je furt podrápaný, tak to taky retušuju,aby to na každé fotce nevypadalo, že ho doma týrám 😀 A taky dost ořezávám, jelikož s neposedným dítětem jsem ráda, že zaostřím, a nějaké umístění na fotku často nestíhám 😔

gisminka
14. led 2011

@donika dík 🙂 Na to laso musíš kliknout pravým tlačítkem a zobrazí se ti nabídka 3 variant. Pro nepravidelné tvary vybereš to magnetické. Jseš si jistá, že ti ty oči zůstaly označené i po označení pusy? Pokud vybíráš víc objektů ,musíš pořád držet Shift. Barevný odstín si můžeš korigovat na Obraz - Přizpůsobení - Odstín a sytost nebo Vyvážení barev. Pokud chceš mít pozadí komplet čb, můžeš udělat výběr - doplněk k výběru- Obraz - přizpůsobení - odbarvit. Pak budou označené objekty v původní barvě a pozadí čb.

gisminka
14. led 2011

@blanka.k u tebe si nechám udělat portrét 😀 Nebo rovnou akt, když mi zmizí strije. Ploché bříško a pevná prsa umíš, doufám, taky 😀 😀 😀

blanka.k
14. led 2011

@gisminka no jasně, to tam pak místo tvého těla dám rovnou Angelinu Jodie (či jak se to píše) 😀 😀 😀 Jako, ne že bych takto upravovala všechcny fotky, ale když si s nějakou chci pohrát, tak tohle mám osvědčené, že to zlepší většinu fotek...proto raději fortím architekturu nebo přírodu, tam se retušovat nemusí 😀 😀 😀

donika
14. led 2011

@gisminka
@blanka.k Tak laso už mám! 😉 Děkuji- jak snadné, že? 😅
Všechny ty úpravy co jste jmenovaly jsem našla.. ale teda já nevím... ☹ když to dám jakože víc do modra (vyvážení barev) - tak hezčeji vyniknou oči.. ale zase pusa má divnou barvu.. (a naopak). Nejde že bych to nějak upravila každý zvlášť? Prostě ta pusa je divná, že jo? 😨
A teda popisu Blanky na změnu fota jsem se opravdu zasmála.. 😀

donika
14. led 2011

@gisminka 😀 😀 😀 souhlas... a jestli by Blanka dokázala tak čísílko , dvě přidat.. jdu na ty akty taky! 😀 😝

gisminka
14. led 2011

@donika tak si teď označ jen pusu a pohraj si s ní 😉

blanka.k
14. led 2011

@donika Leda, že bych ti přidala ze svého 😀 😀
Na nějaké "nahotinky" se taky chystám, teda teď myslím ne fotit,ale jít se vyfotit. Dokud nejsem XXL, samá vráska atd...Poté, co jsem při porodu vážila o cca 23kg víc,tak jak jsem vzpomínalana předtěhu postavu, tak musím využít, že jsem zhubla a nechat si to zdokumentovat. Ale až dokojím a trochu chytím v létě barvu, abych zakryla akné :D

donika
14. led 2011

holky jste zlatíííčkááá!! 🙂 😀 😉 já mám takovou radoost!! 😀 Díky moc! Tak myslím, že už dobrý, ne?

gisminka
14. led 2011

@donika mooc hezký, fakt. S tou zelenou čepicí 😵

donika
14. led 2011

@blanka.k Tak to mně je celkem jedno, kde by jsi to vzala.. 😀 Ale je fakt, že bych taky měla využit situace a jít si něco nafotit, když kojím- to se ještě dá... ale až přestanu- to zase bude.. 😨 🤐 🙄 😀
A v těhu já nabrala 18kg , ale je fakt, že mi všeci říkali, že mi to sluší.. a sama musím uznat, že bych i ráda přibrala... ale bohužel- možná někdy.. až se vyspím.. a až nebude kolotoč kolem dvou malejch prcků, tak se mi to podaří.. 😉

donika
14. led 2011

@gisminka Však je to taky jen díky Vám! 🙂 Určo by se dalo ještě víc vypilovat, ale jsem moc ráda, že vím jak na to.. 😵 Paráda!!!

blanka.k
14. led 2011

@donika kolotoč nebude, až ty naše chlapíky oženíme 😀 Do té doby na nás gravitace ještě asi dost zapracuje 😅 A já marně hledám v PS ikonku "zvednout kozy" :(

donika
14. led 2011

@gisminka
@blanka.k a taky by jste mohly vy házet nějaký foteny.... 🙂 Ať se pokochám... A nebo ať vás pak můžu zase otravovat, co se jak dělá.. 😀

donika
14. led 2011

@blanka.k svatá pravda, o gravitaci ani nemluvě... Pak už nás tak leda někam zavřít, nevycházet z domu, natož nějaký fotky... 😀

blanka.k
14. led 2011

@donika Manžel říká: odtřelit 😀