Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

gisminka
14. led 2011

holky, mám takovou radost!!!! Přišel mi externí blesk a je to teda paráda! Tak jsem si ho zkoušela i na makro a tohle vám sem prostě musím dát 😵

gisminka
14. led 2011

Tak ono to není moc vidět v téhle velikosti, ale v té kapce jsou úplně ostré hodiny, co visely za ní 🙂

gisminka
14. led 2011

@donika já jsem taky paranoidní, co se fotek na netu týká, nikdy bych nikde neměla veřejné album. Sem sice občas něco hodím, protože bez toho by ta diskuse neměla smysl, ale moc dobře mi to nedělá. Mám na koníkovi neveřejné album, kterému se vůbec nevěnuju a mám tam jen pár fotek. Jestli chceš, přihlaš se mi jako přítel, ale nic moc nečekej, já nejsem žádný fotograf, to jsou tu teda větší profíci. 😉

blanka.k
14. led 2011

@gisminka to je super!!! Hodiny vidím 😉 A jaký máš blesk, to ty jsi tu řešila ten Canon?

gisminka
14. led 2011

@blanka.k jj, nakonec mám ten Canon 430 a fakt spokojenost. Zvlášť to měkké odražené světlo mě nadchlo. To si se mnou doma o víkendu zase užijou 😀

blanka.k
14. led 2011

@gisminka bude se u vás blýskat na lepší časy 😀 😀 😀 😀

gisminka
14. led 2011

@blanka.k no 😀 H. už přede mnou utíká, jakmile mě vidí s foťákem. Ještěže mám to mimčo 😉

blanka.k
14. led 2011

@gisminka Já jsem T. fotila ais měsíc bez blesku, aby si zvykl na to cvakání, a pak s bleskem o strop a vždcyky jsem u toho říkala nahlas : Blik a zvykl si a teď řeknu jen bez foťáku blik, blik a směje se na celý kolo 😀 😉

gisminka
14. led 2011

@blanka.k 😅 no jo, on je ještě malej a sladkej. Počkej až na něj přijde ta jejich prepuberta, to je pak jiné pořízení 😝 😀

donika
14. led 2011

@gisminka Tý, jo... paráda! Krásná fotena, jakofakt jo!! 🙂 Hodin bych si teda nevšimla, ale když jsi to pak napsala, tak to je ještě suprovější!! 😵 A na fotky se moc ráda podívám.. 🙂 Pošlu toho přítele- mrknu na to, jak se to dělá.. 😀
@blanka.k Tak to je hezký,jak jsi učila malýho na foťák... to já surovec to na něj mydlím... 😖 A Domča (starší) přede mnou utíká... 😠 😀 Tak si užívám aspoń Honzíčka... Toho ještě v klidu dohoním.. 😀

donika
14. led 2011

HOlky nevíte, neexistuje nějakej program, kde by se daly zmenšit fotky nějak hromadně? Né, jedna po druhé?

majdula
14. led 2011

@donika Irfan view, tam je davkova konverze 🙂

kamishek
14. led 2011

@donika já nedám dopustit na FastStone Image Viewer, používám už leta a umí kde co 🙂

adris69
14. led 2011

🙂 Jeee,tak tady docela zas slusne ožila diskuze,bezva 😵 !
Já jsem docela narychlo odjela ven a mám tu mizerný připojeni,tak jsem jen přes tf.a fota skoro nevidím,ale to uz se těším v notesu!
@donika teda,tak to čumim jak si se pekne rozjela,fakt krásný,teda ta 1.úprava byla jako trochu retro,ale taky zajimavy 😉 !
@gisminka a tvoje hodiny náhodou vidím i tady,je to fakt krasne ostré 😵 !Jo a v tu st.asi nakonec půjdu,tak kdyby se někomu ještě chtělo na seminář pro Canon na Pze 6,ještě maj volno,pac se ptala kolik nás bude 😀 !

@blanka.k tvůj výčet úprav bych rada viděla realne pred a po,ja kolikrát nedokážu rozpoznat co všechno tou úpravou prošlo 😝 !Ale rozumím,že dat sem flóru nebo kostel,tak to není takovej extrém v úpravě!

Tak zatim zas dobrou vsem

blanka.k
14. led 2011

@adris69 zkusím něco vytvořit a hodit do IP, sem Toma atd. dávat už nechci 😔 Dobrou 😉

adris69
14. led 2011

@blanka.k Jj...rozumím,ja dávala takový max.ty zaznamovy a nebo do zam.diskuze,ted jsem to chtěla upravit,fakt jsem snad rok nic nedala,ale taky ani moc nechodila a ted si me postrasila,pekny fota nebo,že se někdo nadchne pro vytvoření podobné fotky,to snad chápu,ale nacpat si tam moje díte a pak na nej natrefit přímo tady u někoho,to mi fakt hlava nebere ještě i dnes 🙄 ,asi furt nejsem dnešní!Ale muzu mít album taky vl.ošetřeny soukromím nebo jak to tu jde,nikdy jsem to nehledala no 😒 !

Dobrou....

endie
15. led 2011

ahojík
@mmmk děkuji

holky začínám taky fotit se zrcadlovkou a patlám se v tom jak nějakej patlal 😠 😀 doufám že mě vezmete mezi sebe a já se do vás zkušenějších snad něco přiučím 😀

bajunka
15. led 2011

@blanka.k blani cheš ikonku zvednout kozu, tak najeď do filtru a tam si dej zkapalnit, a pak už můžeš ubírat přidávat je to n a retuše postavy to nejlepší, používám to velice často, když někdo chce ubrat, zvednout prsa, zmenšit uši zvětšit oči 🙂

blanka.k
15. led 2011

@bajunka díky , to je na mě nějaké složité 😀 Hlavně tyhle rertuše mi přijdou na klasické fotky už docela dost 😅 Ale zkusím to na sobě 😀 Bude ze mě úlně Pamela "Endrson" 😀 😀 😀 Hlavně musím někde vyhrabat baterku, právě se mi vybila v myši, a bez myši si na PC blbě pracuje 😅 (samozřejmě mám po ruce asi 10ks vybitých 😔 )

bajunka
15. led 2011

@blanka.k já jak mám teď dva blesky tak mám taky nedostatek, právě jsem Ninušce vykuchala baby Anabell

blanka.k
15. led 2011

@bajunka já zase chlapovi kradu z dálkových ovládání modelů letadel atd.... A blesk jsem ještě pořád od listopadu nedonesla na reklamaci 😅

bajunka
15. led 2011

tady je jedna retus pomoci zkapalnit

bajunka
15. led 2011

dítě už moc řve musím jít zatím papa

endie
15. led 2011

můžu se zeptat kde jste sehnali pozadí? děkuji moc

endie
15. led 2011

@bajunka super fotečky 😵
@gisminka teda mazec, šikulka 😵 to makro je bomba alle na to já si budu muset ještě chvilku počkat 😀

donika
15. led 2011

@majdula
@kamishek
ajaj.... to zas nebudu vědět, co dřív... 😀 Každopádně moc děkuju!!! 😵
@adris69 Děkuju, snažím se.. Tak snad se to časem vyplatí.. 🙂 Ale takmáálo času na všechno? Já byla tak "hloupá" když jsem byla svobodná a bez dětí.. jak jsem se nudila... 😀
A s kradení fotek mi to taky hlava nebere... ale zároveň bych si ráda ty vaše prohlížela... ☹
A to mi připomíná- Gisminko!!! Foteny super! 😵 a princezničky taky!! 😵 Starší je celá ty, že jo? 😀 Opravdu některý jsou moc povedený!!
@endie tak to se pak teda můžeme patlat spolu... 😉 mám zrcadlovku dneska týden.. 😀

@bajunka to jak fakt?? 😀 já padnu.. Já si dělala s těma číslama srandu... a ono jde i tohle? 😀 to je neskutečný!! 😀 😀

donika
15. led 2011

@blanka.k jo a ten můj zas blbne s vrtulníčkama.. Občas se musím povinně chodit koukat, jak mu to jde... samozřejmě chválit.. 😀 a být neskutečně okoouzlená.. 😀
Jenže to pak na mně přijde s tím, že mi koupí taky jeden.. a budeme lítat spolu.. 😝 😀 Ale on je fakt blázen... když nelítá, tak spravuje, protože ho zrovna rozmlátil... a tohle pořád dokola.. dokáže se klidně hodinu dívat na pc , jak někdo lítá po místnosti.. sem a tam... 😕 😨 Na mou otázku se proč se na to dívá tak dlouho, že tam je pořád jedno a to samý, se na mně podívá jak na největšího blázna a totálního nelidu.. a tak raději odcházím... 😀 😵 😀

blanka.k
15. led 2011

@donika tak to máme stejné blázny - jsem to napsala nepřesně, můj taky má vrtulníky a pak auta (no ten by mi dal, nazvat to "letadlem" 😅 MM chodí lítat na pole za barák, ale mě tam nechceu, aby s ním náhodou nešvihl o kočárek, i tak mi stačí, že mám strach o něj, že ho to zmrzačí (v lepším případě 😅 )... As tím rozmlácením...no jak kdyby jsi psala o MM, pořád chodí balíky s náhr.dílama z USA 😅 ale chystám se, že zkusím ty jeho modely nafotit, ty auta jsem zkoušela, i když v 50km rychlosti to není žádná sláva, chtěla bych ten vrtulník, ale na to nemám zoom, abych byla v bezpečné vzdálenosti 😅 Ale tak teď máš doma klid, ne? teda aspoň můj je lenoch v tomhle počasí, takže máme modely zazimované (a já můžu krást baterky do blesku, myši atd. 😀 ). třeba se naši chlapii znají z nějakého "RC webu" 😀

donika
15. led 2011

@blanka.k Blani, tak podle popisu ten tvůj má asi něco většího... ten můj má jen takový ty modýlka, jakože maličký nebo jak přesně to říct. (by mi nadal, že to ani nedokážu přesně formulovat) 😀 Jinak tim maličkým on právě mi naschvál lítá i kolem hlavy... 2x mně střihl do ucha... 😠 Tím větším by to ale samože nešlo.. Ten malej je právě na doma... je to taková hračička, ovšem ale nic jednoduchýho.. zkoušela jsem to... 😅 No a ten větší je na ven... Ale když jsou u nás děti na návštěvě- je to sranda... sednou do řady.. a koukají jak lítá... A náš Honzíček - nejmenší, je z toho úplně paf.. ten semůže zbláznit... když to vidí. 😀 To je pro něj největší zábava.. a kdyby tak brzo neklekly baterky.. tak snad kouká celej den.. 😵 Se ho pak zeptám... ale jsou to prostě malý modýlky... Tvůj má asi už nějaký větší .. 😉