Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

rozarka65
14. led 2013

@apollo11 já také ne...musím mít předlohu...a na ty kartičky jsem to udělala tak,že jsem si nakreslila 4 zvířátka a ty jsem použila jako šablonu,podle které jsem to obkreslila na kartičky a pak jen obtáhla a dokreslila.. 😉

klara.t
14. led 2013

takže určitě laminovat jo? ok. Ale dělám obrázkovou posloupnost a velikostní posloupnost. Takže se klidně někdo můžete ujmout té dějové posloupnosti, je volná.

petapete
14. led 2013

Holky, tohle je príma nápad...ale koukám, že už máte asi naplněno, že? Nebude se dělat nějaké "druhé kolo" třeba?🙂

rozarka65
14. led 2013

@petapete jéé,ahojky,jsem ti o tom ani neřekla,promiň...ale tebe není skoro vůbec vidět. 🙂 Neboj,já myslím,že jedno kolo je málo.. 😀 😉

sova33
autor
14. led 2013

@klara.t A nešlo by, aby tam byla i ta dějová posloupnost? Jako od každého něco. 😅

petapete
14. led 2013

@rozarka65 to vůbec nevadí, se neomlouvej😉. Vždyť se to tu naplnilo tak úděsně rychle, že bych to stejně asi ani nestihla🙂. Jsem teprve u třetí stránky a kochám se inspirací🙂. Nj, já jsem tu jen občas, spíš prolítnu fotoblogy a zas mizím...

rozarka65
14. led 2013

@sova33 jak to myslíš?
@petapete já se tu právě poslední dobou taky téměř nevyskytovala...jen prolítla oblíbené...ani fotky od podzimu jsem nedala...ale tohle mne okamžitě zaujalo...že by mne to zas trochu nakoplo... 😀 🙂

sova33
autor
14. led 2013

@rozarka65 Co jak myslím?

rozarka65
14. led 2013

@sova33 od každého něco? Dej příklady,co by se ti líbilo..? 😉

apollo11
14. led 2013

Já teda půjdu asi do těch číslic + pompomy, bylo by to odlišené barevně, takže i na procvičení barev. Jen se mi moc nelíbí ta předloha číslic, tak uvažuju, že je nakreslím.. Uchycení bambulek hodně zvažuju, možná by stačil jen sucháč na plochu kartiček a bambule by na něm držely samy, ale to bych dala, jen pokud by se o to nezatrhávaly 😒

klara.t
14. led 2013

@sova33 jo také by to šlo, zkusím něco tedy vymyslet a dám to na odsouhlasení.

betelgeuzz
14. led 2013

drze nakukuji do vaší diskuze a sbírám inspirace 🙂 A když tak pročítám, že řešíte, co do starší kategorie, když spousta už umí čísla i písmena, tak mě napadla jedna věc, která tu myslím, ještě nepadla (nemám přečteno všechno, tak se možná pletu) a to jsou hodiny. Dostali jsme tuto hru http://www.mall.cz/detske-hry/albi-ferda-hodiny..., moje ještě čísla neumí, ale až bude umět, tak s ní určitě začnem. Myslím, že něco podobného by se dalo i vyrobit.

sova33
autor
14. led 2013

@betelgeuzz Hodiny už tu myslím padly od @majatob, ale nějak se to nechytlo. A nakukování rozhodně není drzé, je to tu veřejné a uvítáme rozhodně každý nápad, případně účastnice dalších kol (teda pokud další kola budou 😀, ale snad jo, protože těch nápadů, co se tu objevilo, je tolik).

Mě spíš ještě napadla roční období .... mám teda zatím vybráno něco jiného, ale možná bych mohla udělat roční období (kruh - 4 výseče, každá k jedné roční době, a k tomu vyrobit obrázky s různými činostmi nebo atributy daného ročního období, nebo pípadně vymyslet jinou formu, ale prostě s tématem ročních období)
Holky, to je zatím nápad, co vy na to? @majatob @klara.t @apollo11 @ameliejulliette @rozarka65 @helula @xmarg04 @mrazulkav @carmonka @misa_1 @zvirka
@rozarka65 Já jsem reagovala na to, že @klara.t psala, že tam bude mít jen velikostní a obrázkovou posloupnost a že jich bude celkem pět, tak jsem myslela, že jedna z nich by tedy mohla být ta dějová, kterou taky klara.t zmiňovala.

rozarka65
14. led 2013

@sova33 aha,jsem to nepochopila...😀
jj,roční období je taky aktuální... 😉

rozarka65
14. led 2013

@sova33 holky,takových nápadů a já pořád nemám pevně rozhodnuto... 😒

sova33
autor
14. led 2013

@rozarka65 Já o tom popřemýšlím, třeba mě napadne v souvislosti s ročními obdobími něco originálního 😅

rozarka65
14. led 2013
wiwiane
14. led 2013

@petapete já bych chtěla druhou skupinu děti 1-3 :o) tak jestli víš o někom dalším 😉

apollo11
14. led 2013

@sova33 Roční doby - za mě určitě ano, zrovna nedávno jsem o tom taky přemýšlela 🙂

xmarg04
14. led 2013

Tak kdo jeste nema vybrano - @lura tu ma mraky inspirace...😉 (snad nevadi, ze jsem to sem postla... 😵

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lura/album/l...

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lura/album/c...

rozarka65
14. led 2013

@xmarg04 jj,albíčka @lura jsou studnicí nápadů.... 🙂 😵

majatob
14. led 2013

ahoj holky, dneska nejak nestiham 🙂 nejaky novinky at nemusim docitat? 🙂

sova33
autor
14. led 2013

@majatob Já jsem se ptala, jestli by se uchytila roční období, že bych kdyžtak zkusila něco vymyslet a nahradila tím svůj původní záměr.

majatob
14. led 2013

@sova33 rocni obdobi by byly fajn 🙂 mas uz nejakej napad?

sova33
autor
14. led 2013

@majatob Nápad by byl ... Chtěla bych udělat "soubor her". Pro každé roční období soubor kartiček a předmětů (filcový drak, kaštan, velikonoční vajíčko, vánoční ozdobička apod.) a 4 základní karty + kostka, na které by byly symboly pro ta roční období. A samozřejmě vám k tomu dát nápady na aktivity (pravidla her). Zatím mě napadlo loto, postřehové otázky (pár bych jich mohla vymyslet, zbytek už by byl na vás), pak s kostkou jenom takové klasické - kdo dřív (rozložily by se obrázky, každý by vždycky hodil kostkou a vzal by si věc k danému období, vyhrál by ten, který by měl nejdřív komplet rok).
Musím se zamyslet, třeba mě ještě napadnout další aktivity, co by s tím šly dělat (třeba i nějaké předvádění - bruslení, trhání jablek, mrskut, plavání apod., hádánípředmětů podle hmatu v pytlíku)

majatob
14. led 2013

@sova33 super 😵

carmonka
14. led 2013

Mě se roční období taky líbí a hodí.K tomu kruhu s výsečemi se dají přiřazovat obrázky dětí nebo detaily - sáňky, kruh atd...

carmonka
14. led 2013

@sova33 Jééé, krásný!

sova33
autor
14. led 2013

@carmonka
@majatob Nejhorší je, že nápady já občas mám, ale ta realizace je pak děsuplná (hlavně když mám pořád dost času 😎 ) Takže teď se do toho budu muset obout zavčasu)
Takže já měním svoji aktivitu na soubor her na téma roční období (zakuklím tam i počasí - jedna aktivita bude počasí v dané roční době)

rozarka65
14. led 2013

@sova33 tý jo,hezky to máš vymyšlené...🙂 😵 A nebude to složité,když to budeš dělat tolikrát? Jako,že bys spíš udělala jedno veledílo a my se mohly inspirovat...🙂 😵

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru