Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

xmarg04
14. únor 2013

@pebecka Sakra, taky zavidim...😉 Ale taky s tim hybu, jen mi to siti jde nejak pomaleji, nez jsem myslela... 🙄 Mmch to ctvrte kolo me taky laka... 😀 😀

rozarka65
14. únor 2013

@pebecka jsi dobrá...🙂 Neboj,vyrábíš krásné věci...🙂 😵

rozarka65
14. únor 2013

@xmarg04 řekni včas rychle se to plní... 😀 🙂

xmarg04
14. únor 2013

@rozarka65 Sakra, tak mi teda rezervuj fleka...😉 Jen nemam zadnou inspiraci... 😢 😢

pebecka
14. únor 2013

@xmarg04 neboj na neco tu spolecne prijdem 🙂

pebecka
14. únor 2013

@rozarka65 diky 🙂, ale ono jde spis o to, zda se to bude vsem "hodit"

rozarka65
14. únor 2013

@xmarg04 a která kategorie? 🙂
@pebecka proto se tu společně domlouváme.. 😉

xmarg04
14. únor 2013

@rozarka65 Tak asi nebudeme troskarit a hod me do obou, jestli mas misto... 😅 😝 😀

rozarka65
14. únor 2013

@xmarg04 jsi tam.. 😉

xmarg04
14. únor 2013

@rozarka65 Diky... 😉

jajulin
15. únor 2013

@sova33 @rozarka65 @petapete @denisasvatba @pebecka @daisyr @jagado @jper @zaffka @imzadi @vegal
Ahoj holky, mám otázku pro všechny z 3. kola, starší kategorie. Vyrábím sněhové vločky a nejsem si jistá materiálem. Chtěla jsem to z filcu, ale ty dílky jsou celkem malé a nevím, jak dlouho to vydrží pěkné v těch malých nemotorných dětských ručkách. Ale jinak si myslím, že to z toho filcu vypadá celkem pěkně. Druhá možnost je z tvrdého papíru, tam by byl vidět černý obrys těch dílků (viz fotky). Tak se chci zeptat, z čeho to chcete. Resp. kdo mi napíše, že to chce z tvrdého papíru, tak to bude mít, jinak to bude z toho filcu, ju? Snad mi ten bílý filc zbyde a budu moct každé přiložit nějaký kousek na případnou výrobu náhradních dílů 🙂.

rozarka65
15. únor 2013

@jajulin Vypadá to moc pěkně...🙂 Já asi z papíru,děkuji...🙂

imzadi
15. únor 2013

@jajulin ten papir asi nebude zalaminovanej co?? Tak za me asi ten filc...

jajulin
15. únor 2013

@sova33 @rozarka65 @petapete @denisasvatba @pebecka @daisyr @jagado @jper @zaffka @imzadi @vegal
anebo ještě jeden návrh - můžu to všem poslat z toho filcu a zároveň vám hodit odkaz na web, kde se dají ty šablony stáhnout. Pak už není problém to vytisknout, příp. zalaminovat a vystřihnout. S laminovačkou moc zkušeností nemám. Vydrží to, když to zalaminuju a pak rozstříhám na malé dílky?

rozarka65
15. únor 2013

@jajulin Holky tu psaly,že se to musí laminovat rozstříhané...
Já prosím z toho papíru...tohle je aktivita,kterou bude dělat Aninka u stolu,tak myslím,že by to přežilo i nezalaminované...když tak si to pak můžu zalaminovat sama...
Nebo už to máš nastříhané z toho filcu?

jajulin
15. únor 2013

@rozarka65 nene, teprve začínám. Mám to načasované tak, že teď každý den zpracuju balíček pro jednu z vás a do konce února mi to akorát vyjde 🙂. Takže pro mě zatím není problém se přizpůsobit s výběrem materiálu. Manžel mi nedávno přinesl z práce zalaminovanou A4, z ní jsem odstřihla malý kousek a dost mě překvapilo, že to pěkně drželo pohromadě, nic se nerozlepovalo. Ale je otázka, jak dlouho to takto vydrží, než se to začne oddělovat od sebe.

sova33
autor
15. únor 2013

@jajulin Ahoj, já kdyžtak z filcu, díky 🙂 A kdyžtak si náhradní díly dovyrobím, filc mám.

rozarka65
15. únor 2013

@jajulin No já to také nevěděla a s laminovačkou zkušenost taky skoro nemám.....ale taky mám jednu rozstříhanou stránku a také to celkem drží až na pár dílků...ale papír v tom drží... 😀 😉

sova33
autor
15. únor 2013

@jajulin
@rozarka65 Ono to někdy drží, někdy ne, záleží i na tloušťce papíru, povrchu apod. Já jsem zalaminovala pexesové kartičky a rozstříhala je až potom a odlepuje se to (ale to je tvrdý papír, navíc lesklý, takže jsem to asi měla čekat)

jper
15. únor 2013

@jajulin já bych to brala z filcu a kdyby jsi mi prosím na email hodila odkaz na tu papír.šablonu, tak si ji uložím, kdyby někdy do budoucna. Email ti pisnu do IP. Děkuju

daisyr
15. únor 2013

@jajulin ahoj, pro mě klidně z filcu a hoď prosím ten odkaz pak třeba i rovnou sem 😉

jajulin
15. únor 2013

posílám ten odkaz: http://www.makinglearningfun.com/themepages/Sno...
pak jen rozkliknout ty odkazy page 1....5
akorát dvě předlohy asi budu ignorovat, protože by to předpokládalo udělat ke každému balíčku 12 dílků navíc, a to bych asi nedala. Myslím, že i tak to bude dětem stačit. Pro ilustraci posílám obsah pytlíku, ať se můžete navnadit 😀 . A ještě k tomu přidám kousek černého filcu jako podložku, aby to neklouzalo po stole, a samozřejmě kartičky se šablonami. Snad se vám to bude líbit.

petapete
15. únor 2013

@jajulin já bych to prosila z filcu🙂. A vypadá to moc pěkně, ten stávající obsah bude určitě stačit🙂

janakkk
15. únor 2013

@petapete prosím, a budeš k semaforům dodávat nějaké návody na hry? cosi jsem četla v tom originál anglickém odkazu, ale moc jsem nerozuměla, jaké druhy her se s tím dají hrát...... 🙂

pebecka
15. únor 2013

@jajulin ja bych byla take radsi za filc, dik

petapete
16. únor 2013

@janakkk asi bohužel nebudu, protože ten odkaz tam na ty hry nefunguje, takže to nepřeložím a samotnou mě teda nic moc nenapadá, krom toho házení "barev" na cíl, kdyby měl někdo nějaký nápad, tak sem s ním🙂

janakkk
16. únor 2013

@petapete jo, máš pravdu, to byl ten problém, nešlo to ani otevřít..... 😠

pebecka
16. únor 2013

@petapete me zatim napadlo, ze by kazda barva znamenala nejaky tip ukolu - neco jako aktivity, ktere nesnasim ;). Ale to by si kazda pak dodelala spis sama. Treba jako cervena udelat nejaky cvik , oranzova neco nakreslit a zelena neco predvest nebo tak nejak...

pebecka
16. únor 2013

@petapete dalsi napad ;). Kazdy hrac si vytahne hraci kartu a trefuje se podle predepssanwho vzoru na dane barvy. Dokud netrefi, v dalsim kole hazi tu stejnou barvu. Pokud trefi, pokracuje dalsi barvou. Kdo prvni splni danou kartu, vyhrava.
Nebo mit v sacku zelena, oranzova a cervena vicka. Hrac si vylosjje barvu a hazi ji tak dlouho, dokud ji netrefi. Vyhrava ten , co ma nejvic vicek. Muze tam byt i extra zoliko e vicko, kdy si hrac muze barvu zvolit sam 🙂

janakkk
16. únor 2013

@pebecka teeda, ty jsi přímo studnice nápadů 😉 každopádně, jestli to někomu jde, zajímalo by mě, jaký tam jsou ty original hry 😉

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru