Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

cabalkova
12. led 2013

@klara.t Kdybys nemohla sehnat jinde, tak ti s tim pomuzu.

carmonka
12. led 2013

Akorát, holky - mašinek je 8, takže to nebude do 10 - nevadí vám to? Já mám hrozný nutkání, že je když už čísla, tak do 10 - akorát, že mi chyběj mašinky a obrázky... A když to dodělám nějak na koleni, tak to asi nebude vypadat dobře. Jestli to teda dokážu dodělat...

helulela
12. led 2013

@majatob to je právě dobrý, že máš nejstaršího, aspoň máš náhled... nemusí všechny aktivity zvládnout hned ve třech

majatob
12. led 2013

holky kouknete jeste sem, nedavno jsem si ukladala par napadu co se mi libily na netu 🙂
@rozarka65 je tam i pismenkovy domino 🙂

sova33
autor
12. led 2013

@helulela Konec února by byl fajn. Uvidíme, co na to ostatní 🙂

majatob
12. led 2013
majatob
12. led 2013

@carmonka me to nevadi

helulela
12. led 2013

@carmonka vůbec neva

rozarka65
12. led 2013

@majatob díky...🙂 A myslíš malé a velké nebo velké a obrázek,nebo nakombinovat...?

carmonka
12. led 2013

A pro skupinu 1-3 jsem našla toto, napište mi, co se vám víc líbí. Já se snažím najít něco, co tu ještě není a líp mi vycházejí ty křídy. Jsou tam k tomu různé nápady, že si dítě třerba na všechny 4 nakreslí obrázek a pak to rozloží a složí. Nebo něco může kreslit maminka atd.
Akorát v obou případech nevím, kde sehnat takové destičky nebo špalíky - poradíte mi? Budou něco takového mít v Hornbachu nebo podobně? Díky!

carmonka
12. led 2013

@majatob Já právě zase všude cpu "návody" - pracuju s dětma s autismem a moje děti jsou ještě malý, takže úkoly pro zdravý děti ještě mod neumím 🙂. Tak já to udělám nenávodný a každý si to může přizpůsobit podle sebe.

xmarg04
12. led 2013

@majatob Super album... 😵 Prosim te, chci se zeptat - vidis nejakej rozdil mezi klucikem a holkou, co se tyce takovy "zabavy"? Maxovi je 20 mesicu a na vetsinu mi kasle, bavi ho jen kolicky a vareni... 😀 , tak jako jestli je to pohlavim nebo spis predispozicemi k lenosti... 😎

majatob
12. led 2013

@rozarka65 tot otazka 😀 protoze na pismenka jako Q,W,Y apod. se obrazky vymysli dost spatne 😀 ale zase ne vsechny deti zajimaji aj maly pismena, nas je v tomhle trochu posuk, on se uz pustil aj do psacich 😝

majatob
12. led 2013

@carmonka ja jsem desticky brala v Hornbachu, meli tam odrezky zadarmo, velikost asi 8x8cm, tak koukni nebo se zeptej jestli nemaji 😀

rozarka65
12. led 2013

@majatob šikula... 🙂 Já bych chtěla A. seznamovat postupně a zároveň velké i malé...tak nevím... 😀

majatob
12. led 2013

@xmarg04 no, rekla bych, ze to nebude az tak kluk x holka, spis celkove povahou ditete. Nas nejstarsi je od mala opravdu hodne na tyhle klidny aktivity a umi se na svuj vek neskutecne dlouho soustredit, prostredni je manualne dost zrucna a vylozene ju tahne bracha. A nejmensi je naprostej podes, jediny u ceho vydrzi je rachat se ve skopiku vody nebo neco nekam presypavat 😀

carmonka
12. led 2013

A nebo mě pro nejmenší ještě napadají kartičky nejlépe s fotkami zvířat a jejich mláďátek - to ještě nemám vygooglené, ale strávili jsme různým mečením a kvokáním se synem hoodně času, tak by to mohlo být taky fajn, i když je to samozřejmě profláklé. A třeba ve formě pexesa - co vy na to?

rozarka65
12. led 2013

Holky,musím jít spát..dítko mi spí v náručí a už mne bolí celý člověk... 😀 😝
@sova33 takže já jednu z těch her pro menší a pro starší asi písmenkové domino....zítra upřesním...
A užijte si oslavu... 🙂 😵

xmarg04
12. led 2013

@majatob Diky, ok, je to proste lenoch...😉 Ale jak zapnout pocitac nebo pracku vi dobre... 🙄

rozarka65
12. led 2013
majatob
12. led 2013

@xmarg04 jo to ten nas taky 😀 a pak ho jeste strasne bavi otacet cudliky na sporaku a otevirat vsechno oteviraci v lednicce aby to mohl vylivat na zem a pocvachtat si v tom 😀

sova33
autor
12. led 2013

@rozarka65 @xmarg04 @ofeliee @katerina108 @carmonka @vbrnka @pavlk @cabalkova @xuxie @klara.t @misa_1 Abych nezapomněla, víc než polovina z vás souhlasila, že 13. účastnici ještě bereme, tak @ameliejulliette je zařazena i do kategorie 1-3

majatob
12. led 2013

@rozarka65 jeee, ta je uzasna a presne ted mi chybi ta tiskarna 😀 musim si ulozit odkaz a zaukolovat muze 🙂

wiwiane
12. led 2013

@sova33 super tak se to tu hodně rozrostlo jste už rozdělené do skupin ?byla bych kategorie 1-3 malý ma 22

majatob
12. led 2013

@rozarka65 teda to jsou super stranky 😵 jakto, ze je jeste neznam? 😀

carmonka
12. led 2013

@rozarka65 Dobrý nápad - akorát jsem nepochopila, jak kostku udělat, aby vydržela delší dobu a aby nepadala, pořád na jednu stranu. Nejsem úplně technický typ, jen trošku... 😉

rozarka65
12. led 2013

@majatob jj,já si to překreslila a polepila kostku... 😉
a v práci mi P. vytiskl a zalaminoval toto
http://zlesa.blogspot.cz/2012/11/abc.html
Já koupila tiskárnu za 7Kč přes aukro,ale nejsem schopná do ní koupit barvu... 😀 😝
A laminovačku už chci koupit dlouho,ale vždycky když je akce,tak nemám...takže díky za odkaz... 😉

carmonka
12. led 2013

Aha, už jsem to na těch stránkách našla - a tohle je mimochodem taky super:
http://zlesa.blogspot.cz/2013/01/rozcvicka-exer...

wiwiane
12. led 2013

@sova33 a ted to ctu ze jdu s križkem po funuse 🤐 😨

rozarka65
12. led 2013

@carmonka tady je ještě jedna i s vysvětlením... 😉 Ale asi to není úplně pytlíčkové...to je spíš tvůj nápad... 😉
http://zlesa.blogspot.cz/2013/01/rozcvicka-exer...

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru