• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dělat při bodnutí včelou u batolete?

27. července 2014 
Nemám s tím moc zkušeností, sama se včelám úzkostlivě vyhýbám, ale jedeme s 17-ti měsíční holčičkou na venkov a jelikož stále nechodí, bude se po trávě plácat, mám strach, že jí neuhlídám. Co udělat v první chvíli, je nutné jet k doktorovi? Všude píšou vyškrábnout žihadlo, to je to tak snadné? Nám to naši nikdy nedělali, co když se mi ho nepodaří vyndat? Nějaké osvědčené babské rady, jak zabránit otoku? Teď po netu koluje, že se má přiložit hlína, ale nevím, jestli to není jen hoax....
24. črc 2014 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Zihadlo jde vyndat krasne, v kuzi je zihadlo a ven visi vacek s jedem, za ten jde vytahnout. Na takhle maly miminko nevim, ja mam doma na tyhle pripady pripravenej Zyrtec (proti opuchnuti, kdyby zacalo dite natejkat cely tak at se neudusi). Ranku bych pomazala levandulovym olejickem nebo Fenistilem, babsky rady radej prilozit pulku cibule. Ale hlavne, nemaluj certa na zed :wink:
24. črc 2014 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Pokud není alergie, tak jet k doktorovi je naprosto zbytečné. Po píchnutí včelou se vyndá žihadlo (ano je to jednoduché, s ohledem na to že podstatná část ho čouhá), pokud tam zůstalo a buď kousek cibule a třít (aplikuji s úspěchem už léta nejen na děti), nebo potom chladit, hlína bude jedna z babských rad (asi jako cibule), ale nemám s ní zkušenosti a tedy těžko říci zda funguje nebo je to blbost :sweat_smile: , dá se namazat i nějakým gelem, ale jak říkám žádné drama, dítko si chvíli popláče a za pár minut neví nic :slight_smile: Takže pokud nebude včely/vosy polykat, tak bych byla v klidu :sunglasses: I žihadlo patří k dětství, stejně jako kopřiva :grinning:
24. črc 2014 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@rajecka - jestli nemá malá alergii, tak by to mělo být v pohodě a takový strach bych neměla. Takových vosích a včelích bodnutí může malou potkat... A doktor je podle mě zbytečný (tedy pokud není alergie).
Naší malé byly loni 2 roky, bodla ji na zahradě včela do dlaně, protože se o ni opřela v trávě. Vyndala jsem žihadlo i s prdelkou, okamžitě jsem vytrhla cibuli, rozpůlila a přimáčkla na bodnutí, pevně zavázala kapesníkem. Pro jistotu jsem jí dala 5 kapiček zyrteku. Za 2 hodiny jsem cibuli sundala a malá neměla po bodnutí ani památky. Vůbec jí to neoteklo a bylo to v pohodě.
Syna zase bodla vosa do rtu, když lízal lízátko, to jsem měla opravdu strach, ale bylo to také v pohodě, jen mu to lehce oteklo, ale druhý den to bylo v pořádku.
Měla jsem strach, protože já jsem alergik na bodnutí hmyzem, tak aby to děti po mně nepodědily, naštěstí zatím je všechno v pořádku, takže jim bodnutí neublížilo, časem se sice u nich může alergie také projevit, ale zatím dobrý. Mně stačí i takový bodnutí od komára nebo ováda a mám zaděláno na velký problém...
25. črc 2014 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Je fakt, že bych se bála, zda malý nebude mít nějakou alergickou reakci, ale jinak se není čeho bát. Žihadlo jde ven lehce. Hlínu nepovažuju za hoax. Nedávno jsme to vyzkoušeli,protože nez jsem doběhla domů pro cibuli, chlap už mazal hlínou a malý si na nic nestěžoval. Určitě bych doporučovala doplnit lékárničku, stáhnout si nějakou brožurku o první pomoci malým dětem a nastudovat. Osvědčilo se mi to po dvou ošklivých pádech, opařenině a nezmatkovala jsem a prakticky reagovala. V baťohu mám malou lékárničku od Deutera, doplněnou o Jodisol, dětské náplati, Bepanthen a Fenistil. Jinak na dovolenou mám ještě jednu s léky. Paralen, Framykoin, Smectu, Fenistil kapky, Mucosolvan... Už se mi stalo, že jsem u babičky musela kupovat léky co mám normálně doma a ještě jsem ani pořádně nevěděla kde je lékárna.
26. črc 2014 v 01:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Pokud by nebyla alergická reakce, tak o nic nejde. Reakce přichází velmi brzy, takže pokud se do půl hodinky po píchnutí nic neděje, tak se nejspíš ani dít nebude. Jinak moje dvouletá dcera měla už tři žihadla, první když jí bylo 13 měsíců. Běhá po zahradě bosa, takže prostě občas se to stane. Jako první pomoc pomůže píchnutí chladit, pokud by to hodně otékalo asi bych i mázla nějaký Fenistil. Jinak u nás nikdy prolém nebyl, po chvíli pláče vesele běhala po zahradě.
26. črc 2014 v 01:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky bych to neřešila pokud by to stále neotékalo. Náš malej docela otéká po bodnutí,ale ještě to nebylo akutní natolik, abychom jeli k doktorovi. Po bodnutí hmyzem co nejdříve rozemnu mezi prsty list jitrocele a tou šťávičkou mu to potřu,zatím to vždy pomohlo.Je třeba potírat vícekrát. A na včelí a vosí bodnutí jsem taky slyšela hlínu,ale ještě nemám vyzkoušeno. Když se to už hojí, tak tomu krásně dopomůže aloe,ale ta lékařská, potřu listem a během chvilky se mu to hezky zatáhne.
26. črc 2014 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@rajecka Naše měla první žihadlo asi v roce a půl, nic se nestalo. Dobrý je na to taky ocet, zrovna před pár dny jsem použila, okamžitě to přestalo bolet a vůbec to neoteklo.
26. črc 2014 v 11:12  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Vytlacit ven žihadlo a prilozit ocet. nic to není. pokud není alergik
26. črc 2014 v 11:30  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Našeho malocha pár hodin po tom, co jsem tu psala píchla vosa a jak na potvoru jsem neměla u sebe vůbec nic, tak jsem vzala hlínu a mazali jsme domů. Bála jsem se nějaké reakce. Nic se nestalo, ale ten křik byl pekelný :slight_smile:
27. črc 2014 v 00:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Duplicitní nicky nejsou povoleny. Každý u nás má jen jeden login. ”
20. zář 2014 ve 20:04 • zanetttka
Tvůj příspěvek