• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak pomoci k zahojení odřeniny? Škrábe si ji

12. června 2017 
Dcera si asi před dvěma měsíci odřela nos a pořád si tu odřeninu škrábe, až do krve. Když jí to zalepím, tak náplast strhne. Co mám dělat, aby se jí to zahojilo?
30. říj 2013 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych to nelepila, protože ta náplast bude ještě nepříjemnější. Nejspíš jí ten stroupek svědí. Napadá mě jedině namazat větší vrstvou nějaké zinkové masti. Můžeš klidně potřítt sudocrémem. Prostě něco, co vysušuje a pokusit se jí aspoň den pořádně zabavit a intenzivně se jí věnovat, aby neměla čas si to škrábat. Navařit si a všechno udělat večer a pak prostě dokud malá bude vzhůru, tak pořád odvádět pozornost a snažit se zabavit tak, aby na to nemyslela a neškrábala si to. Pokud už si na to sáhne, tak asi neupozorňovat, jen třeba rychle něco dát do ručičky. Vpodstatě dělat samé činnosti, při kterých musí zaměstnat ruce (kostky, malování, modelína, puclíky, nevím, kolk je jí let). Víc mě nenapadá.
30. říj 2013 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych zkusila Hemagel, všechno se po něm rychle hojí. Natřít a nepřekrývat. Pokud si strhne stroupek (svědit jí to asi bude pořád), znovu ranku natřít (bude určitě už o hodně menší). Já s tím mám velmi dobrou zkušenost u popáleniny - měla jsem na rtu a pod ním, vypadalo to hrozně, do týdne z toho byla jen červená jizva (zcela zahojená) a po krátké době absolutně žádná památka po tom.
30. říj 2013 ve 14:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
taky mohu doporučit Hemagel, je to malý zázrak :slight_smile:....používám ho na cokoliv i opary. Sobě to většinou natřý a na noc zalepím, dětem podle toho, kde bolístku maji a jak náplast snesou.....
30. říj 2013 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
mě se osvědčila mast ondřej, mazat at to není sucé pořád a nemáme v obličeji jedinou jizvičku a to měl odřený celý obličej a nelepit
30. říj 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mažu Bepanthenem krémem (oranžový pruh na obalu). Hojí rány a dezinfikuje.
30. říj 2013 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
hemagel nebo hydrogelové náplasti.
30. říj 2013 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
koukni ke mně do zpráv - nedávno jsem řešila to samé, dcera se škrábala až do krve a z malé ranky si udělala fakt hroznou rozedřenou ránu, fakt hrůza. Nejvíce nám pomohl už zmiňovaný hemogel a zavázat ruce (na spaní - protože to dělala hlavně před usnutím) a přes den neustále hlídat a jakmile se ručičkou přiblížila, hned ji důrazně na to upozornit :grinning: ... ted už to má zhojené, nemá strup, tak jí to neláká, ale máme tam pěknou jizvičku, resp. růžový flíček, tak doufám, že to ještě vybledne.
30. říj 2013 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem taky pro Hemagel, uklidňuje ránu, takže nesvědí a urychluje hojení.
30. říj 2013 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Calcium pantothenicum, hojí, udělá film a stojí pár korun.
30. říj 2013 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hemagel, na odřeniny je nejlepší. Manžel se sekl do prstu, hodně ošklivě a hluboko a hemagel mu to zatáhl během pár dní. Kamarádka z chirurgie říkala, že už ho používají i na chíře :slight_smile:
30. říj 2013 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dcera si rozšrabala štípanec od komára ve vlasech vloni o prázdninách. Dávala jsem Hemagel, ale stejně se nehojilo, pořád to škrabala...Nakonec se to zahojilo až po Vánocích :slight_smile:
30. říj 2013 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také doporučuji hemagel :slight_smile:
30. říj 2013 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé to jsem ráda, že to řeší taky někdo jiný. Náš si ve 2 letech rozsekl bradu a pořád to škrábal, zkoušela jsem cokoliv..... nejhorší je to před usnutím a při probuzení..........to škrábe jak o život. Nakonec po cca 2 měsících nás zachráníl rozseknutý nos.........škrábal si ho a na bradu zapomněl. Děs, prošla jsem náplasti se stříbrem,Bepanthen, Imazol, Calcium, desinfekce, protože se mu to vždy zanítí. Nakonec mám největší úspěchy s Novikovem alias tím zeleným. To jsem pak aplikovala i na neštovice.....a nejlepší co jsem zažila nemusí se to furt natírat - vydrží to na některých i několik dní a desinfikuje to - což je fajn to pořád dítěti nepřipomínat natíráním. Je to o tom vysušování, to ho lechtá a tak to dře...... Od komára si udělal jizvu potom co to škrábal 14 měsíců........... ale už to za námi. :sunglasses:
3. pro 2013 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme na odřeniny a malé zranění v lékárničce Bepanhen plus. Má chladivý účinek,zmenšuje bolest. Pro nás velmi dobrá zkušenost, prcek si rány nedře.
29. pro 2013 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já na drobné odřeniny, záděry nebo když s říznu mažu Bepanthen Plus. Neštípe, což je super pro miminka a ranku desinfikuje a zklidní podrážděné místo.
19. únor 2014 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doporučuji Bepanthen Plus, nejen že to vydezinfikuje, ale bude se to i lépe hojit. Ale tomu škrábání se asi těžko zabrání, sama to znám od naší mladé, jakmile má jakoukoli drobnost na těle, drbe si to jak divá :(
2. srp 2016 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také mažu bepanthen plus, nebo je ještě dobrá betadyne mast...pořád upozorňovat,aby si to neškrábala,lepení je blbé,hůř se to hojí.
12. čer ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek