• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Malá se opařila, červené to nemá. Máme jít k doktorce?

7. února 2010 
Moje malá /7 měsíců/ se před chvílí opařila čajem Popletený Nebyl naštěstí vařící, ale horký teda byl. Ležela na gauči a kopla do stolku, na kterém ten čaj stál hned vedle, vystříklo jí to na nožičku - na nárt. Hned jsem to chladila pod tekoucí vodou a chtěla letět někam k doktorce, ale teď najednou nevím...nožičku červenou nemá, jakmile jsem jí to zchladila přestala plakat. Teď se tady směje a vesele hlaholí a na té nožičce prostě není vůbec nic vidět. Mám s tím někam jet? Máte někdo zkušenost, může se ještě po nějaké době udělat puchýř nebo jak mám poznat jestli je to v pohodě? Jsem z toho úplně rozklepaná, nechápu jak jsem mohla být tak blbá a dát ten čaj tak blízko ke gauči. Přitom normálně si na všechny tyhle věci dávám sakra pozor Plačící nebo velmi smutný
Teď jak na ní koukám jak je v pohodě a marně hledám na nožičce nějaké známky zčervenání nebo něčeho tak si říkám, že z pohotovosti mě asi vyhodí a naše pediatrička má dovolenou. Poraďte...
13. srp 2008 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharii, hlavne se uklidni, urcite to nebude tak zle :wink: . Jestli na nozicce prdolka nema zadny puchyrek, tak bych asi k Dr. nejezdila. S tim chlazenim vodou jsi udelala dobre, kdybys mela doma jeste treba Panthenol nebo neco takoveho, tak ji to postrikej. Caj urcite nebyl tak horky, jinak by to mela vic cervene a s puchyrkama....to bude dobry.
13. srp 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,to je mi líto.Zkušenosti s tím naštěstí nemám,ale pokud tam malá nic nemá a jak píšeš,je úplně vpohodě,tak bych nikam k dr. nechodila. :wink:
13. srp 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharii:pokud to nemá malá červené,tak to neřeš.Psala jsi,že se směje,takže je to v pohodě.Kdyby to byla opařenina,tak by se nesmála,to hodně bolí a bylo by to hadně zarudlé,pak by se vytvořil puchýř.Nedělej si starosti,měly jste holky štěstí :slight_smile:
13. srp 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
shari: Super, žes ji to chladila vodou :slight_smile: Když tam nic nemá, tak doktorka s tím udělá prd. Takže je zbytečné k ní chodit.
13. srp 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharii - já myslím, že už to bude v pohodě :wink: . Okamžitým zchlazením jsi udělala to nejlepší co jsi mohla a jestli už tam nic nemá.....ještě jí to můžeš pro klid duše namazat Panthenolem :slight_smile: . Klika byla, že ten čaj byl jen horký :slight_smile:
13. srp 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mockrát děkuju za reakce. Už jsem se trochu uklidnila. Jsem z toho tak vyřízená, protože je to úplně první úraz...no teď začíná lézt a tak je to asi teprve začátek...
13. srp 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shari hlavně buď vklidu,buď ráda,že nebyl vařící,teď už víš,že musíš dávat větší pozor. :wink: Stát se to může komukoliv,nejsme dokonalé.
13. srp 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
shari klid, ja jsem na popaleniny "odbornik" teda nastesti nepalim dite ale sama se palim porad, jsem nemehlo..at uz je to korka panev, kamna, zehlicka nebo jak rikas caj :unamused:

Pokud prdolka nema cervene puchyre tak je urcite ok, pokud by ji to bolelo tak by urcite dala vedet, neboj.

Ja jsem si nedavno spalila predlokti o remosku docela blbe, byla to "jen" takova ta "povrchova" spalenina, kdy jsem si nespalila i nervy takze to bolelo jako cert a normalne jsem bolesti fakt az ubrekavala a mela jsem ruku v lavoru s ledovou vodou cely vecer..fakt to bolelo..oproti tomu jsem se jednou spalila fakt fest o kamna a to bylo horsi, sice to nebolelo tak moc, protoze jsem si znicila i nervy ale zato jizva se jeste nezahojila..ta bolestivejsi se zahojila drive {cca po roce } tu nebolestivou mam uz kolem roka a pul a porad dost viditelna.. :unamused:

o jizvach od zehlicky radeji ani nemluvim :sweat_smile: nevim, ze jsem tak nesikovny clovek :grinning:
13. srp 2008 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy.andy • 1d • Dnes ve 14:00
ahoj holky,jsem z toho trochu vyjevená,hledala jsem nějakou radu,ale nemám čas tady sedět hodinu,tak zakládám nové téma. Dneska přijel na návštěvu švagr,uvařila jsem mu kafe a jen co jsem mu ho dala na stůl,během sekundy byl malej na špičkách a hajrotil se po hrníčku.Švagr tam stihl dát ruku,ale kafe se mu vylilo na hrudníček,zaplaťpánbůh ne na hlavu!!!!! to mi dochází až ted a je mi z toho úplně špatně.Rychle všechno dolů,chladili jsme mokrým ručníkem,ale malej řval a řval a řval,vůbec se nedivím,volala jsem doktorce,byla ještě tam,tak jsem malýho letem světem ustrojila,dala si ho na klín,abysme nemusely kšírovat do sedačky a letěli jsme.Malej opravdu řval,ještě než jsme odešli pak z ordinace,jako když ho na nože berou,chudinka malej.Snad jen 1.stupeň,no ale uvidíme,jen mu dali gázu,polštářky a převázali,měli jsme dát jednu dávku Nurofen na bolest.

Jaké máte holky zkušenosti???? úplně se třesu co bude,až se vzbudí, díky moc
2. bře 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kubík neměl ani rok a převrátil na sebe půl litru horké čaje,schytal to na ručičce a na hrudníku.jeli jsme na pohotovost,dali mu na rány mastný tyl,dáva na popáleniny.naštěstí mu nezbyla an na ručičce ani na hrudníku žádná jizva ani červené fleky,jinak bych si to asi vyčítala do konce života.
měl ještě na sobě vlněný svetr,tam se to teplo drží,okamžitě jsem chladili,hrudníček se začal potom loupat i ručička.
2. bře 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy.andy - je mi líto,že se vám tohle stalo,ale větší nerozum je držet dítě na klíně a jet sním autem.Promiň,ale ta půl minuta co trvá ukšírovat dítě do sedačky je stokrát lepší než kdyby se nedejbože stalo něco horšího :frowning2:
Jinak držím palečky,aby to bylo brzy v pohodě a už se vám žádná taková nehoda nestala :wink:
2. bře 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako nezlobte se na me,ale v dnesnich diskuzich ctu o tom jak maminky musi mit vselijake helmy na hlavy monitory na deti a ruzne veci na tzv opatrnost a kdyz se nekomu (diteti)stane neco zdravotniho tak prvni pisou na net co maji delat misto toho aby zvedli telefon a zeptali se lekarky na detske chirurgii :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. bře 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ked som bola s malymi v nemocnici bola tam babička s vnukom ktory na seba prevratil horucu kavu vylialo sammu to na hrudnik aj na krk natom krku som videla žeje to brutal :frowning2: matka to dokonca nevedela bola na 3tyždnovej dovolenke v zahraniči :zipper_mouth: takže des
2. bře 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Andy,
sama zkušenost nemám, naštěstí, ťuk ťuk ťuk, ale stalo se to kamarádce, resp. její holčičce :pensive: Opařila se horkým čajem, podle toho co mi říkala, je prý nejhorší chladit zasaženou kůži pod tekoucí vodou. Její malá na sebe vylila horký čaj. Volala naší (máme stejnou dětskou dr.) co má dělat, tak ta neváhala a volala ji záchranku, rychlou a hned jeli do HK na dětskou JIPku, kde leželi 11dní :pensive: Převazy, obvazy, atd. nevím co a jak a jak to pokračovalo, ale už jsou fit a doma, jen malé zůstala od krku po pupíček stopa po opařenině, prý to na plastiku není, zatím, prý uvidí až poroste a jak se jizvy budou hojit. Teď už opět chodí do bazénu, takže je to ok, ok v rámci možností.
Já spíš po tom co mi kámoška vyprávěla, radím volat ihned záchranku - dr, prostě někoho kdo může pomoci, raději zbytečně, než pozdě.
O tom, zda poutat či nepoutat, to bych rozhodně neřešila, to je na uvážení každýho a určitě bych to v tu chvíli asi taky neřešila. Ach jo :pensive:
Věřím, že už je líp.

Ap. Andy ale napsala co dělat až po ošetření, jinak máš fakt pravdu, že než čekat na odpověď tu, raději jet či volat dr. :wink:
2. bře 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mně malej jednou jak byl malej se opařil mezi prstama. A tedy byl to horor. Jsem ho hlídala jako oko v hlavě. Nikdy čaje na stůl prostě nic. Ráno jsem ho dala na hlídání k babičce a šla si uklízet. Příjdu potom dolů a malýmu začli mezi prstama (malíčkem a prsteníčkem) naskakovat puchýřky. Jsem šla k mudře ta mu to ovázala a pokud by se to přes víkend zhoršilo tak na pohotovost. Jako jsem nevěděla od čeho to má. Tak nakonec že to má z keře. No hned druhý den jsem jela na pohotovost. Před tím jsem to malému propíchala :cry: ale měl to fialový a nějaký hnusný. Zak mu na to daly ten tyl a divili se že to mudra nemá. No a že to asi má fakt z toho keře. Ikdyž si asi mysleli že kamufluju. No a víte z čeho to nakonec bylo? Jak byl u babičky tak ona si vařila kafe na sporáku a malej jak ještě nedošáhl pořádně na stůl chytl ty kovové části kolem hořáku. Totiž mi to pak ukázal nechtě. Jsme byla u ní a vidím malej šátrá rukama po sporáku. Takže to by sedělo. Všichni se divili jaktože to má mezi prstama. Jojo jizvička žádná ale mě to možná bolelo více jak jeho. :wink:
2. bře 2009 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej se mi taky spálil horkým kafem, ještě neměl ani rok. Naštěstí to nebylo zrnkové kafe ale Nesco ještě ochlazené mlékem, postavené na stůl asi 3 minutky před opařením, takže už nebylo vřelé. Ale i tak nás to stačilo dost popálit, hlavně na ručičce a na hrudníčku. Hned jsem mu to chladila vodou a mně naopak ze záchranky pochválili, že jsem to udělala dobře. No pak nás vezli rychlou do nemocnice, kde nám to jen obvázali, dali nějaký chladící gel na popáleniny a pustili nás domů. Ještě jsme chodili asi 5 dnů na převazy a mazali no a cca. do 2 měsíců mu nezůstala ani skvrnka, což jsme velmi ráda. :dizzy_face: :dizzy_face:
3. bře 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,díky za příspěvky, jo ahoj natalie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! už jsme se dlouho neviděli,ten skype cos mi dala tak nefungoval, díky moc žes napsala,hlavně mě to i uklidnilo,dneska jsme byli u doktorky na převazu,nevypadá to moc dobře,ale převázali to,hodně namastili a prý záleží na každým člověku,jak se mu to pak bude hojit.
Jo a s tím ukšírováním do sedačky jsem udělala dobře,doktorka říkala když jsme přijeli,že mě taky osvítil duch svatej a nedala mu nic,co by se mu k tomu přilepilo,to by musely ještě odtrhávat kůži s trikem !!!!! slouplou kůžičku měl právě na ramínku a dole na hrudníčku.
Kdyby doktorka nebyla od nás kilometrapůl,asi bych to neriskla,ale tím že mi zvedla hned telefon,co se to stalo,že tam ještě je,i když neordinuje,jeli jsme kvapem tam............ udělala bych to znovu, jak píše andrea,dopadlo by to stejně,tak jsme to odbyli jen u doktorky,což jsem ráda

Aponchie:přečti si znovu co jsem psala,nějak si to obrátila ne??????????????????? :cry:
3. bře 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem si vzpomněla kamarádce se malá když měla tak kolem roku chytla krbových kamen. Učili že to pálí a že nesmí a že to byl mžik. Prý dokonce byla u ní a jak malá šla tak se chytla oběma dlaněma a držela. No popálené to měla moc. Jizvička jí zůstala ale na plastiku nakonec nemusí. Ale vytrpěla si strašně moc. Tak holky pozor na krby!!!!!
3. bře 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy andy ja nectu tvuj prispevek,ale zakladajici tema takze nechapu o cem ted mluvis :confounded: btw taky jsme byli s oparenim,ale nechapu maminku co jde psat na net misto aby volala na chirdu takze si neber osobne neco co neni psane tobe :sunglasses:
3. bře 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
souhlasím s aponchie,
taky mi mnohdy příjde, že zde maminky sedí a čekají na odpověď, místo aby jednaly.

womenne,
nějak nechápu ten Tvůj příspěvek. Jak vidíš, stát se to může každému, chvilka neopatrnosti a je to.
Tak nevím, zda to měla být reakce na to, že byl malý u babičky, kde se to stalo a starší lidé mívají pomalejší reakce, nebo snad na to, že si matka "dovolila" jet na dovolenou? Doufám, že ten děs bylo "jen" to, co se malému stalo.

andy.andy,
duch svatý nesvatý, taky jste nemuseli dojet, že, a co potom...
Ale upřímně nevím, co je v dané chvíli menší zlo. Stále však vidím před sebou tu reklamu z cyklu "nemyslíš, zaplatíš". Zajímal by mě docela názor tvůrců této reklamy v případě, jaký jste zažili vy. Připoutat dítě by pro něj znamenalo větší bolesti a utrpení při následném ošetření. Ale pak je tu otázka bezpečnosti. Tak to fakt nevím, asi bych to riskla jako Ty. Tak jen doufám, že se do podobné situace nedostanu.

Jsem moc ráda, že to u vás dopadlo dobře a doufám a přeji, aby se malému jizvička rychle hojila. Sama jsem se o víkendu škaredě popálila.

A nám všem ostatním, aby těch úrazů dětiček bylo co nejmíň.
4. bře 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, včera se Mikuláš opařil na ruce, chudák. Chvíli brečel, chladili jsme, pak normálně usnul. Teď ho to nebolí, je veselej, hraje si, jenom tu ruku má trochu červenou. Puchýřky tam nemá. Když na to šáhnu, nebolí ho to. Myslíte, že bychom s tím měli ještě teď něco dělat?
5. led 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
je dobry dat bepanten nebo primo na popaleniny gel aby se lip regenerovala kuze a nazustala mu treba jizva nebo flek...
5. led 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy, chtěla jsem se zeptat, malý se popálil vařícím čajem na hrudníček, okamžitě jsme jeli k dok. Teď už ho to nebolí jen mu to máme mazat sádlem nebo olejíčkem. Ale chtěla jsem se zeptat jestli nemáte zkušenosti s tím červeným flekem. Dok říkal že to časem zmizí. Jizvu tam vyloženě nemá ale za jak dlouho to bude pryč :frowning2: jsem z toho špatná :frowning2: na sluníčko nesmí ani do bazenu a pouze sprchovat....Díky
7. únor 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek