• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Moje dítě asi něco spolklo. Uklidněte mě prosím

30. března 2016 
Jsem vyřízená. Dnes je mému Kristianovi přesně 9 měsíců, dělala jsem mu večer kaši a jako každý den jsemji míchala plastovou vidličkou. Pak jsem ho nakrmila lžičkou, v průběhu jídla jsem vidličku vyndala olízla a dala ji stranou. Po jídle jsem ho uložila do postýlky, hezky usnul, vše v pohodě. Pak jsem šla umýt nádobí od té kaše a ztuhla mi krev v žilách, když jsem si všimla, že je jeden hrot vidličky ulomený (asi tak 1,5 cm). Všechno jsem prohledala, ale nikde není. Rozebrali jsme i odpad u dřezu. Nic. Jestli to spokl??????????? Nemůžu ani pomyslet....Manžel volal Dr. (já nemohla ani mluvit) řekla, že by to snad mělo projít stolicí, máme ho kontrolovat, jestli nezvrací, jestli se mu nezvětšuje bříško a jestli se mu nepřeruší stolice....Holky já nevím, jestli to spokl nebo ne, ale má šílenej strach a nespočetně výčitek.... chodím se na něj furt koukat a dnes asi neusnu......prosím uklidněte mne alespoň trošku někdo :frowning2:
24. črc 2008 ve 22:03  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
To byla dětská plastová vidlička? Ty nebývají veliké ne? To by se mu snad nic nestalo. A když jo tak si myslím že by spíš měl problém už při polykání. A když spí tak je snad v poho.
24. črc 2008 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
nebyla dětská...taková plastová na piknik, měla jsem ještě jednu, tak už jsem jí rovnou vyhodila...se bojím, že je ten ulomenej konec takovej trochu ostrej a ten hrot taky nebyl zrovna zakulacenej :cry:
24. črc 2008 ve 22:10  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
No ale stejně-to by ten hrot musel ukousnout ne? A to není jen tak jednoduchý
24. črc 2008 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí
dagmik, neboj, to bude dobrý. Jsi si jistá, že to nebylo ulomený už před tím mícháním? Já si ale taky myslim, že pravděpodobně by to mělo vyjít se stolicí (jestli to teda vůbec Kristianek spolknul). Jinak ale naprosto chápu, jak Ti je, já jsem hroznej nervák a taky nevim, jestli bych usnula. Asi jsem Tě moc neuklidnila, co :sweat_smile:
24. črc 2008 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Dagmik, nejprv moc držím palečky a moc tě chápu. Mě se to stalo u dcerky když jí bylo 6 let!-celou dobu jako mimčo klid a když jsem si myslela,že už je velká, tak se to stalo. Hrála si hru Labyrind, vyklepávala kovovou kuličku a jak měla otevřenou pusu tak jí kulička do ní spadla,ona se lekla a spolkla jí. Nejhorší bylo, že přiletěla za mnou, že ji vdechla!V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal, naštěstí to řekla jen jak jí to podráždilo krk a jak se sama lekla. Byla to kulička,ale já se strašně bála, že jsem nevěděla její složení a bála jsem se, zda tam není olovo. Na rtg. se potvrdilo, že ji má v žaludku a dostali jsme nařízení jíst hodně vlákniny, pít a kontrolovat stolici a kdyby zvracela nebo to nevyšlo za 4dny tak jít na chíru. Naštěstí kulička vyšla 4.den, byla krásně lesklá....Pro odlehčení dodávám, že ke hře byly 2 kuličky, jedna se kdysi ztratila a ta druhá byla ta spolknutá.... :wink: .
Neboj, kdyby to spolknul, tak to opravdu projde a bude v poho, zkus dávat víc ovoce, zeleninky a pozorovat. Ale třeba se opravdu nic nestalo i když si asi teď opravdu zažíváš nepříjemné chvíle. Výčitky si rozhodně nedělej, stát se to může komukoliv. Jo a přestávám kaše míchat ikeáckými vidličkami-taky to tak dělám.
24. črc 2008 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj dagmik. To mě mrzí, že máte takové starosti :frowning2:
Hele, malá už párkrát polkla pecku ze švestky. Ty bývají dost ostré, špičaté. A nikdy se nic nestalo :wink:.
24. črc 2008 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
zusma, no ty ho neukousl on....já ho krmila lžičkou, jen jsem tu vidličku nechala v tý kaši....asi tak do půlky ....on má teprve dva zuby a to ještě nejsou celé vyrostlé...spíš by to musel spolknout

...ale to mi je taky divný, páč vlastně to jídlo tak jakoby kouše nebo co to dělá, když ještě nemá ty zuby pořádně

lackahr, jasně že si nejsem jistá, jestli to nebylo ulomený už předtím, ale to by to zas někde muselo být a to jsem to tu prohledali všechno..teda téměř, pže nevím, kde by to stejně mohlo být

jaku, Dr. řekla, že se to právě kvůli tomu, že je to plast nepozná ani na sonu ani na rtg......kulička je taky strašná, ale je to furt kulička, tady mě děsí to špičaté... fakt všude píšou nemíchejte kovovou lžičkou, kovovou vidličkou, tak já jak blbec používám plastové a tohle by mě teda fakt nenapadlo a to se snažím být dost předvídavá...někdy asi až nesnesitelně ..

lucky.lady, pecky bývají ostré, ale když se úplně ohlodají, že? ale jinak díky, taky doufám, že se nic nestane

holky jinak díky, trošku jste mi pomohly....
24. črc 2008 ve 22:33  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja vim ze je to trochu mimo tema ale proc se nema michat kovovou lzyicko nebo vidlickou?
24. črc 2008 ve 22:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
bosorkajarka, já nevím přesně, myslím, že je to myšleno kvůli sklu, aby se tím nepoškodilo....jako třeba příkrmy ve skleničkách...tam to furt píšou, jinak jem to ještě někde četla, ale důvod nevím
24. črc 2008 ve 22:46  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
aha tak dekuju :slight_smile: za nove info a drzim palecky at to dobre dopadne :wink:
24. črc 2008 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí
dagmik, hele, tak třeba se to fakt ulomilo už minule, když jsi to myla, co? Jak dlouho máte Kristianka "pozorovat"?
24. črc 2008 ve 22:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
luckahr, no taky si to říkám, že to třeba bylo už minule a já si toho nevšimla, když jsem to pak míchala....pže mi je trochu divný, že bych to neviděla na tý lžičce, když jsem mu to dávala a taky že by to jen tak spolkl...

...doktorka neřekla, jak dlouho ho máme pozorovat, jen že by to mělo vyjít stolicí tak do 24-30 hodin a že kdyby něco, tak máme jet na dětskou chirurgii...před chvílí tam zakašlal, tak jsem tam hned naběhla...ale vypadá, že spí klidně....aspoň že tak
24. črc 2008 ve 23:04  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
dagmik - mně teď říkala kamarádka, že našla malému ve stolici v plíně klasickou gumičku do vlasů... Malý ji musel spolknout a prošla. Ona to zjistila až v té plíně :confounded: A dobré:slight_smile: Takže hlavu vzhůru :wink:
24. črc 2008 ve 23:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Dagmi,neboj,já myslím,že to bude v pohodě,moc držím palečky ať to dobře dopadne
24. črc 2008 ve 23:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Dagmi, to znám!!!!taky s emi to stalo, možná ve stejným věku jako je tvůj Kristiánek!jsem telefonovala, seděla s malou na posteli, byla kousíček od ní a ona se z ničeho nic začala nadavovat, až jí vyletěla slina a byl klid. No, mně bylo úplně špatně, jsem se taky lekla, že něco spolkla, dva dny nervičky, napadaly mě ty nejhorší myšlenky a nakonec z toho nic nebylo, asi jí jen zaskočilo. Ale už mě napadalo, že spolkla někde zapomenutou penízu nebo kanc.svorku, no děs! Jinak kamarádce spolkla roční holčička nějaký euro a taky vyšlo!!!!Tak se drž, myslím ale, že to bude v pohodě. Takovej kousek vidličky by se mu přece jen polykal s obtíží, to bys poznala! Když jsi ho měla pořád na očích!Zkus si to spolknout sama, natož pak to maličký!:slight_smile:
24. črc 2008 ve 23:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky, moc díky za utěšující slova....je to opravdu povzbudivé.....také doufám ze všech sil, že to bude v pořádku, nemůžu stejně věřit, že by to snědl, ale když to tu nikde není....

leni, ahoj ....na tebe jsem si vzpomněla, když jsme byli minulý měsíc na ortopedii kvůli kyčlím...tak jadýrka už naštěstí má, ale zase nás náš oblíbený Dr. (ty víš o kterém mluvím) vystrašil, že Kristian nemá ještě sestouplá varlátka a jaktože jsem si toho nevšimla a že je pohmatem necítí nikde a že máme určitě jít na sono a musí se to řešit co nejdřív a možná i operace...tak jsme šli k naší pediatričce, ta je tam nahmatala, řekla, že jen to jedno je ještě trochu nesestouplé, ale že do roka se tím vůbec nemusíme stresovat a operace je až to poslední.....tak to vidíš...já si pamatuju, co říkal tobě
24. črc 2008 ve 23:21  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
navíc si mylsím, že bys ten kousek v kaši viděla.
24. črc 2008 ve 23:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
zlatka, jj ulomili jsme si s manželem takovej kousek a zkoušeli to v puse, jestli bychom to spolkli.....možná jo, ale taky myslím, že spíš blbě...

..je to ale na nervy...stejně tu furt šmejdím, jestli to někde nenajdu....chci to najít, abych věděla, že to nespokl :frowning2:
24. črc 2008 ve 23:24  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Dagmik: já myslím, že ji malý nespolknul-to snad nepůjde tak lehce! A kdyby přeci jen ano, tak teď spinká, takže se mu nikde nezapíchla a v žaludku se obalí a už nebude taková špičatá a pak vyjde ven :wink: . Držím palce, abys ji do rána našla někde doma :wink:
24. črc 2008 ve 23:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Dagmik, myslím, že kdyby ten kousek vidličky Kristiánek spolknul, tak bys to snad na ním poznala... myslím, že by dal najevo, že něco není v pořádku, že ho něco v krčku škrábe, že by třeba zakňoural, další lžičku už nechtěl.... :confused:
Naše malá si nedávno pořád strkala ručičku do pusinky, chytala si jazýček a ten vyplazovala.. nedalo mi to, koukla jsem se, proč to dělá... no a měla tam vlas!! Takhle mi to dávala najevo, vadilo jí to... a když jí dám něco tvrdého, co nepokouše, automaticky to plive ven... ale je fakt, že už má čtrnáct měsíců..
Neboj, bude to v pořádku... :wink: :wink:
24. črc 2008 ve 23:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Děkuji vám, jdu si zkusit lehnout, ale spát se mi vůbec nechce....nic jsem nenašla....
24. črc 2008 ve 23:55  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Dobrééééééééé ránko a že je teda pro nás maximálně dobré!!!!!!!!!!!!!!

Jdu se s vámi podělit o šťastný konec, když jste mne tak psychicky podpořily. Před chvílí jsme vstali, Kristianka jsem přebalila (teď trochu nechutné) a trošku se pohrabala v té plíně (a světe to bych fakt nevěřila, že to spolkne a já to ani neuvidím a nepoznám) a zelený hrot vidličky je VENKU!!!!!!!!!!!!!!

Zahazuju vidličku a ten hrot mu umyju a dám do celofánu a jako trofej mu ji dám do jeho deníčku.

Holky, pěkný den, my se dnes taky radujem i když je venku hnusně....
25. črc 2008 v 08:08  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Dáši, zrovna jsem tě chtěla podpořit a ani jsem to nestihla :grinning: super, jsem ráda, že už máte po starostech :slight_smile:
25. črc 2008 v 08:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Dagmik, super trávicí rychlost :grinning: , gratulujem!
25. črc 2008 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Dagmi,tak to s tou vidličkou je super,oni toho děti dokážou :wink: naše páchala před 3 týdny pád s postele kde jsem ji oblíkala :unamused: naštěstí měla jen bouličku a jinak v pořádku,taky jsme pozorovaly. Co se týká našeho oblíbeného ortopeda tak fakt děs,už by mu snad měly dát aspoň pokutu za takový strašení maminek :angry: :angry: navíc zkoumá věci do kterých mu vůbec nic není,ještě že tam máme jít až ve 3 letech,ale to tam asi půjdu už s manželem aby mu něco pěknýho kdyžtak řekl a budem codit na bulovku :sunglasses:
25. črc 2008 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
super :dizzy_face:
25. črc 2008 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
tak gratulace :slight_smile:
25. črc 2008 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
tak super, hurá :grinning: :slight_smile:
25. črc 2008 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No holky byl to opravdu velký kámen, který mi spadl ze srdce........
25. črc 2008 v 10:15  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsem ráda, že to tak dobře dopadlo :dizzy_face: :dizzy_face:
25. črc 2008 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek