• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mrtvý zoubek po úrazu. Máte s tím někdo zkušenost?

5. června 2014 
Po úrazu pusinky (spadla z odrážedla) dceři zešedivěl zoubek, u kterého měla malinko uraženou hranu, a zubařka mi teď po telefonu řekla, že zoubek umřel :cry:. Tak jsem z toho špatná, protože se jedná o horní jedničku. Chci se zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost, údajně můžou nastat problémy jako zánět atd... Taky mě zajímá, jestli to má vliv na druhý zub, který po něm vyroste. K zubařce teprve půjdeme.
30. dub 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Minea, ja mam zlomeny zub. Zlomila se cela pulka a nerv odumiral, tak mi ho vytahli (ten nerv). Pekne to bolelo. Byl to uz druhy zub, protoze se mi to stalo ve 12. Zub -tu zbyvajici pulku - odvrtali, nasadili kovovy dren (takovej kus kovu) a kolem toho dodelali zub. Je to taky jednicka a neni vubec poznat, ze neni moje. Pokud se dcerce zlomil prvni zoubek, druhy ji jeste naroste. Je dulezite, jestli ma v poradku ten nerv. A to si myslim, ze ma, protoze nerv jen tak sam od sebe nevypadne a pokud by byl otevreny, tak to poradne boli.
30. dub 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
terezt, no budeme doufat, že ten druhý zub bude v pořádku, snad to dr potvrdí :unamused:. Ještě se chci zeptat, dcera v poslední době pořád tak divně naprázdno dudlá, hlavně třeba před probuzením, tak jsem si říkala, jestli to není tím zoubkem, že ho vnímá jako cizí předmět v puse. Nevzpomínáš si, jak jsi to zezačátku vnímala?
3. kvě 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau Minea, jo, to muze byt tim zoubkem. Pokud uz ho neciti, tak je jako cizi predmet v puse. Uz jste byli u zubarky? Co s tim udelala?
17. kvě 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zabrousila tu hranu, jinak nic dělat nebude, žádné bělení, protože jde o dočasný zub. Říkala, že se teprve uvidí, jestli se to nějak promítne do stálého zubu, prý by tam mohla být nějaká tečka, moc jsem to nepochopila, jen jsem vyrozuměla, že ten stálý zub by měl být živý. Hlavní je, že zoubek pevně drží v dásni. Jo a mám hlídat případný zánět, prý by se na dásni nad zubem udělala nějaká bulka, pak by se musel ten nerv vyndat.
17. kvě 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak snad to bude v poradku. Je to "jen" zub. Jsou horsi veci.... :wink:
21. kvě 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo, já vím, tohle je jen vada na kráse :sweat_smile:. Nakonec jsem ráda, že vůbec v puse zůstal a že si ho nevyrazila.
21. kvě 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terezt Tak máme pokračování "zoubkové story" :unamused:: Jak doktorka předpověděla, dceři se na dásni udělal zánět, právě před týdnem. Dcera na křesle panikařila, dokonce jí kousla, takže se nedal vyčistit kanálek a zub musel ven. Tím vytržením vytekl hnis a bylo po problému. Takže teď má malá v puse díru jako vrata, hrozí logopedické problémy, je tam riziko posunutí středu a mě teď čeká hledání zubaře, který by bych ochoten tříletému dítěti udělat protézu, protože ta naše dr právě odchází na mateřskou :confounded:. Ach jo.
29. zář 2010 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minea to je teda pekny, to ti nezavidim. Je ale urcite lepsi mit to venku, nez se trapit s napul mrtvym zubem. Ale dcerce to nezavidim. Neumim si predstavit, ze Vasik vydrzi dyl jak 5 min s otevrenou pusou..., ten zub to ale chce...
29. zář 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, dcerce umřel zub tím, že tam měla moc velký kaz, byla to stolička dole, byl to mléčný zub. zubař ho nechal asi 3 měsíce, ale pak se jí pod ním udělal bílý váček a tekl z toho hnis a taky jsme museli ten zub furt čistit, protože jí vyndal plombu,tak se tam dostávalo jídlo. nakonec jí ho pak musel vytrhnout, musel jí ho opíchnout a prostě vytrhnout, byla statečná a ráda, že už jí pak nic nebolelo. zubař říkal hned, že bude muset ten zub ven. druhý ji tam zatím neroste. dcerce je 6let.
5. čer 2014 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek