Stal se úraz
lrg
14. kvě 2014

Po záchvatu pláče se obsypala pihami, stává se to?

Stala se nám taková divná věc. Včera naše malá měla záchvat pláče, protože se začala dusit kouskem rohlíku. Hned jsem to z ní vyklepala, ale asi jak měla podrážděný žaludek tak začala zvracet, do toho šíleně plakat, znovu zvracet, no hrůzostrašná pětiminutovka. Když se uklidnila a my jsme jí umyli všimli jsme si, že se jí v okolí očí a na tvářích vyrojily pihy, nebo malé tečky. Nejdřív jsme mysleli, že se poškrábala, jak šermovala ručičkama, ale je opravdu obsypaná pihama a ani do rána to nezmizelo. O nic zásadního nejde, jen by mě zajímalo, jestli se to z rozčílení stává, nebo jestli jsou to nějaké prasklé cévky jak usilovně brečela. Váš názor?
knobloska
14. kvě 2014
@lrg to nejsou pihy, ale petechie. Moje dcera to také mívá, po pláči nebo po zvracení.
nonnni
14. kvě 2014
@lrg fakt to vypada, jako pihy? Napadji me petechie, z toho duseni a vsecho kolem...to by melo samo zmizet.
lrgautor
14. kvě 2014
@knobloska Aha, děkuju 🙂
evelp
14. kvě 2014
a znamená to nějaké zdravotní riziko?
já jsem si toho všimla pár dní zpět u syna, myslela jsem, že to má třeba z jídla, protože jsem si toho všimla až dýl, ale když nad tím přemýšlím, tak měl před tím taky šílený záchvat pláče, resp. vzteku...a nejdřív byli uplně červené maličkaté a teď zhnědli a postupně mizí....je to ono?
lrgautor
14. kvě 2014
@evelp určitě, včera to taky měla jasně červené a dnes už to vypadá opravdu jako hnědé pihy. Na netu čtu, že to může něco znamenat, pokud to lidi mají běžně, ale když to vzniká po pláči a zvracení, tak jak tlačí, že to je vlastně jako modřiny.
knobloska
14. kvě 2014
@evelp
@lrg nic to neznamená, žádnou poruchu krve nebo tak něco, nebojte se. Pokud je to takhle po zvracení, při úporném kašli, brečení, tedy po námaze - tlaku, je to v pořádku. Pozor na petechie na jiných částech těla.
Tohle jsou modřinky z přetlaku 🙂, moje děti je mají normálně po zvracení a záchvatu kašle.

Začni psát odpověď...

Odešli