• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snědl kousek kytičky do WC. Co teď?

14. července 2012 
Ahoj,tak jsem doplatila na chvilkou nepozornost a malý( 14měs)asi spapal kousek kytičky do wc(obdoba ducku co se aplikuje do mísy) ,samozřejmě okamžitě dostal smectu ,prolila jsem ho čajem a vypadá o.k.,kytička je rozpiplaná po wc,celkem kusy takže myslím ,že jí moc nechybí ,když vezmu ještě to co jsem mu smyla z rukou asi si je jen olízl.Myslím,že by mu to ani nejelo ,musí to být strašně hořké.Myslíte ,že ho mám jen sledovat?Jestli není malátný..,nbo se raději vydat na pohotovost,když je to přeci jemń agresivní chemie.Máte nějakou zkušenost díky
24. bře 2012 v 09:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maminkazelvinka
Ahoj, já bych zkusila ještě počkat, malého stále prolévat a počkat, jak bude reagovat.
Pokud na něm nebudeš pozorovat žádné změny, tak si myslím, že by mělo být vše v pořádku, říká, že toho moc nesnědl, tak se toho snad moc nestalo ....
Při jakékoliv změně, zvracení, vyrážce, bolestem, bych vyrazila !
držím palce,at je malý v pořádku ! :dizzy_face:
24. bře 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maminkazelvinka v telefonu pro tyto případy mám uložené číslo na toxikologii 224919293 Je to telefon na toxikologické pracoviště v Praze,kam volají i zdravotníci z celé republiky, když nevědí zda to či ono je jedovaté..
Zavoláš tam, popíšeš problém a oni Ti řeknou jak dál postupovat.. Budou chtít vědět jak je dítě velké,kolik váží atd...

Pro klid duše jim můžeš zavolat .. budou chtít vědět o jaký výrobek jde a pak Ti určitě poradí.. :slight_smile:
24. bře 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
Díky moc,právě se z toho prolití ,natlačila jsem do něj 250ml čaje pozvracel,ani nic modrého v tom nebylo jen raní mléko ,takžře myslím že si jen lízl a pak už do toho hořkého nešel:slight_smile:)Hned jsem klidnější:slight_smile: :sweat_smile:
24. bře 2012 v 09:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Ted tu žvýká suchou patku chleba a vypadá to o.k.:D
24. bře 2012 v 09:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Každopádně děkuju za číslo,to se neztratí ,mám obavu ,že se ještě bude hodit :unamused: :wink:
24. bře 2012 v 09:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maminkazelvinka to zvraceni by ale mohlo byt z toho...
24. bře 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maminkazelvinka Nejlepsi je zavolat vzdycky pri jakemkoliv podezreni na otravu prave tu linku toxikologie. Ale musim te uklidnit, on clovek vydrzi hodne, at nahlasis cokoliv, tak te vzdycky aspon hodej do klidu, ze to je v pohode. Volala i vydesena maminka, ze dite snedlo rtut z rozbiteho teplomeru a bylo to co - v pohode... :wink:
24. bře 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja bych zavolala na tu toxikologii
24. bře 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Taky jsem volala na toxikologii. syn mi sbaštil kousek tulipánu a nevěděla jsem, jestli je jedovatý. Pro můj údiv jedovatý je. Píši proto, že brzy toho budou plné zahrádky. A v tomto případě bych taky volala. Jen si myslím, že by malého posílaly na výplach žaludku.
24. bře 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynaw Házíš tady hrách na stěnu... :wink:
24. bře 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud když zvracel to nebylo modré, rak bych taky řekla že to bude v pohodě, ale rozhodně ho dál sleduj a moźná bych taky pro klid duše zavolala na tu linku.
A s tou rtutí....já sama jsem jako malé dítko zbaštila rtuť z teploměru a ani mi nebylo špatně :grinning:
24. bře 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alyssa.anna Jestli toho snědl málo, nemusí to být modré, ale jedovaté to může být..
24. bře 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@takyja a právě proto jsem také radila pro jistotu zavolat a sledovat
24. bře 2012 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. bře 2012 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, tady ty WC hrůzy jsou ze samých psycho věcí, ale snad je pravda, že to jenom olízl. Taky bych asi zavolala už jen proto, že bych chtěla slyšet z úst povolaných, že je to v pořádku.
24. bře 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych taky volala, číslo jsem si uložila, když o tom nedávno mluvili v sama doma. Byla tam paní přímo z toxikologie a říkala, že většina věcí v domácnosti (jary, prací prášky i ty WC vůně) není vyloženě jedovatá. Jako první pomoc dát pít vodu, nebo čaj a podat černé uhlí. Zvracení nevyvolávat.
24. bře 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maminkazelvinka to same mi snedl syn pred mesicem nebo tremi tydny a mel z toho prujem a plakal...od te doby davam baccha ale chtela jsem te uklidnit ze se mu urcite nic nestane....pokud by mel prujem kup latoacily nebo smectu ta zabere do jednoho dne dost dobre....
25. bře 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja nedavno volala taky na toxikologii , mala si lokla prostredku na myti oken.....moc mila pani me tam uklidnila, ze jen davat hodne pit....
zvraceni se vyvolavat nema
25. bře 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
Moc děkuju za rady holky,nakonec jsem nevolala,to zvracení jsem neřešila ,protože mi bylo jasné že to bude spíš z raního mléka+tak velkého množství čaje,prostě příliš tekutin na tak malý žalůdek,kdyby zvracel ještě jednou samozřejmě bych neváhala,navíc když v tom nebylo nic modrého ulevilo se mi,malý byl vysmátý ,nemá ani průjem už nezvracel,asi si opravdu jen lízl (pokud vůbec ,pusu modrou neměl,ale bylo to první co mě napadlo,vzhledem ,že v tomto věku si strká do papuly všechno )a nešmakovalo mu to :slight_smile: Každopádně číslo jsem si uložila a oči mám ted na štopkách :slight_smile:
25. bře 2012 ve 12:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maminkazelvinka taky se mi to stalo...a to milionkrát říkám Anince,že se dává dolu prkýnko a zavárají se dveře... :unamused: Hned jsem volala sousedce,je zdravotní sestra a ta mi radila slanou vodu....nakonec nebylo potřeba,zvracela i bez toho...naštěstí toho moc nesnědla,protože jí to nechutnalo....už to do wc nedávám....
12. črc 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jen malá poznámka. U těchto čističů WC apod. je i riziko poleptání jícnu.....ůřece je je to docela silná chemie. tak bacha na to
14. črc 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek