• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Spolkl pecku a teď ho bolí bříško, poradíte?

15. června 2012 
Ahoj, rada bych se poradila, zda nemate nektera podobnou zkusenost.....
Syn (dnes) 2 roky mi ve stredu spolknul pecku od merunky(( davil se, snazila jsem se ji vyklepat,ale spolknul ji. Od vcerejska si stezuje na bolest briska (ne cely den,ale chvilkove) Volala jsem detske a ta mi rekl, ze mame vydrzet -davat chleba, zeli a ze by mela pecka do 4 dnu vyjit. Znamy doktor me naopak hnal do nemocnice..... poslela jsem pediatricku. Jen me znepokojuje ta bolest briska. Jeste me napadlo, zda by ho nemel namozene od skakani na trampoline.
Diky
8. čer 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana zkusenost nemam, ale ja bych asi pro klid duse zajela k doktorovi :sweat_smile:
8. čer 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, netroufám si radit, ale zkušenost máme tuhle: syn spolknul ve 13 měsících knoflík o průměru 2 cm :stuck_out_tongue_closed_eyes: Volala jsem pediatričce a ta řekla, že pokud do týdne nebude v plínce, máme se stavit. Na netu jsem ale četla, že prý větší předměty můžou procházet i dýl, takže jsem k dr. nešla, i když v plínce jsme ho našli až po 13 dnech :sweat_smile:
Co se týče bolestí bříška - bohužel malý stále trpí na koliky, takže bříško ho bolelo, ale nedovedu posoudit jestli víc..
A kde ho bolí? Prý největší riziko je, aby předmět prošel na vstupu do žaludku a na výstupu z něj (omlouvám se za laickou terminologii). To jsou prý nejužší místa, dál už je to snad v suchu.
8. čer 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@camelinka
@ivular holky diky... no ukazuje cele brisko.. nikdy nerikal,ze by ho brisko bolelo ani jsem se ho neptala- zacal o tom mluvit az tu stredu
8. čer 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana a od té středy kadil bez problémů?
8. čer 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marecek4 od stredy kakal dnes..... pecka tam nebyla
8. čer 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana a běžně kadí obden?
8. čer 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marecek4 vetsinou kaka kazdy den
8. čer 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana tak bych ještě počkala,ta pecka může být i vzpříčená na plocho a tak může i to ostatní hůř procházet,ale pohybem a stravou podporující peristaltiku nic nezkazíš,ale asi bych se připravila na boj s kakáním až půjde ven,aby pak teprv nenastaly problémy,přece jen meruňková pecka je větší a ostrá :frowning2:,každopádně bych asi po neděli pro jistotu zašla na rengen,jak je uložená-a hlavně pokud by bříško začalo tvrdnout a bolelo nějak víc,běžela bych hned
8. čer 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marecek4 a jinak všecko nejlepší k dnešním prckovým narozeninám,a ať je všcko OK :slight_smile:
8. čer 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana a jinak všecko nejlepší k dnešním prckovým narozeninám,a ať je všcko OK :slight_smile:

tak to dopadá,když se píše s dítkem na klíně,odpovídám sama sobě
8. čer 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marecek4 ted kakal mel to ridsi.. ale pecka nic. myslis,ze by byla pecka na rentgenu videt? me sestrenice tvrdila,ze asi ne( dela na gastru)
8. čer 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana možná jo,možná by dělali ultrazvuk,to že má stolici řidší,bych asi opravdu tipla na to,že je ta pecka naštorc a projde kolem ní jen část a ostatní zůstane za ní a proto bříško bolí,ale jak jsem psala,zeleninka,luštěniny a takový by mohlo pomoct ji posunout,a tím i pootočit
8. čer 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana Já odborník nejsem, ale nezdá se mi úvaha, že "je ta pecka naštorc a projde kolem ní jen část a ostatní zůstane za ní" :confounded: Nemá tu řidší stolici právě z těch meruněk? Navíc při řidší stolici bude pecka asi postupovat pomaleji.. Průchodem střevy by se ale měla obalit, takže bych se toho finále nebála. A na rentgenu kontrastní pravděpodobně nebude. Možná na UTZ, ale to spíš jen pro cvičené oko. Držím pěsti - já jsem taky byla na nervy!
8. čer 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana ahoj, tak já bych už zítra nečekala, stejně to bude ten čtvrtý den. Pokud pecka do oběda nevyjde, mazala bych do nemocnice na pořádnou prohlídku, aby nebyl problém se slepákem. Pecka z meruňky je teda dost velká :confused: asi ho i to kakání bude bolet.
8. čer 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marecek4
@ivular diky no uvidime mela by teoreticky vyjit do nedele.....jen me znepokojuje ta bolest -nikdy si na brisko nestezoval, az po te pecce
8. čer 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana právě že ta pecka částečně to střevo ucpala,tak proto to bolí,projde jen část stravy a zbytek se hromadí za peckou-a to bolí,takže opravdu hodně pít a zbytek jak jsem psala

a s tím kakáním až půjde ven-chodí už normálně na nočník?možná že pak bude mít chilku problém s tím se vykakat,jestli to bude bolestivý,aby jste neskončili dočasně zas na plínách,děti tak občas reagují a nebo naopak,jestli se mu nebude líp tlačit na nočníku,kde má i to bříško stlačené,když tam sedí,nebo jak sestřenky malá,měla několikrát po sobě průjem,zadařilo se i do kalhotek a pak se už bála kadit,že se zas pokaká :frowning2:,určitě bych mu začala vysvětlovat,že spapal něco co neměl a že nastane možná problém,který se ale netýká dalšího kakání ale jen toho jedinýho
8. čer 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marecek4 problem s kakanim jsme meli u dcery.. skoncili jsme v nemocnici. bala se kakat to bylo desne
8. čer 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana takže víš co může přijít :frowning2:,což samozřejmě nikomu nepřeju a doufám,že vše bude v pořádku a malý pecku zvládne sám,možná ani cvižením jako u miminka při prdíkách nic nezkazíš,ale uvidíš sama jak se situace bude vyvíjet,my můžeme jen držet pěstičky :slight_smile:dej pak vědět
9. čer 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marecek4 diky uvidime... dneska mame oslavu:slight_smile: zatim si na bolest briska nestezoval... bylo to vcera vzdy pred kakanim
9. čer 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marecek4
@ivular
holky jeste jsem se chtela zeptat.....neni mozne,ze by ta pecka vysla jeste ten den?..... spolknul ji kolem 11 hodiny a odpoledne kakal asi 3x, ale hlidali ho rodice a nenapadlo je hovinko prohledat, ale me osbne to prijde moc brzy
9. čer 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana to asi ne,protože by mu to dalo asi větší námahu,a ani děti netráví tak rychle,aby to z nich po několika hodinách vyšlo
9. čer 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
tak malej vcera prujem s hlenem. dneska zas, ze ho boli brisko... volala jsem na detske, tam mi rekli,ze prujem a pecka by nemely souviset. pecka se muze nekde sprajcnout,ale neda se ani rentgenem ani sonem zjistit, tak mame jeste pockat, zda ji nevykaka dnes nebo zitra. pri zhorseni stavu prijet
10. čer 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana Ahoj, náš malý si stěžuje na bolest bříška vždycky před kakáním, jen řekne, maminko, mě bolí bříško, já chci kakat. On má zřejmě tlak v bříšku, protože se mu chce kadit a říká, že ho bolí bříško. Po vykakání vždy řekne, už mně nebolí bříško, už jsem se vykal :slight_smile: .A většinou to říká, když jí více. Možná to má malý taky tak, když to říká před kakáním a nebo to říká proto, že ví, že spapal něco, co nemá v bříšku co dělat. A papal takovou tu malou meruňku, jak jsou teď v obchodech nebo nějakou pořádně narostlou? Pokud tu, co já vidím v obchodech, tak si myslím, že jí vykadí, ani o tom nebude vědět a Tobě se uleví. Ten hlen může být projev, že byl zahleněný ( ani to nemusíš poznat ), taky to občas míváme. A zrovna je to souhra náhod, že spolknul pecku. Snaž se být klidná a počkej, jak Ti řekl doktor, oni by s ním do té doby nic stejně nedělali. Pak určitě dej vědět, jak jste dopadli, držím palečky a posílám pohlazení peckojedovi :grinning: .
10. čer 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jajina.c malej si prave nikdy na brisko nestezuje..... treba to zacalo az ted ja nevim,ale je to od te doby co spolknul tu pecku.... merunka byla takova stredne velika... nic mene pry je dost velka na 2 lete dite- muze se seknou ve chlopnich strev...... pevne doufam,ze nesekla:slight_smile:
10. čer 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jajina.c ja bych to hlavne ani moc neresila... pecku spolknul pecku vykaka.... ale prekvapila me ta bolest briska na kterou si stezuje nepravidelne od ctvrtka -ale muze to byt shoda nahod..... take skakal na tampoline muze to mit namozene, ale zaroven to muze souviset i s tou peckou
10. čer 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana Tak to je asi v souvislosti s tou peckou. Já myslím, že by se měla obalit, než vyjde ven, jak už tady někdo psal. Kolikrá jsem četla, že pokud dítko něco spolkne, tak maminky hovínka prohledávají klacíkem, tak je jasný, že je to obalený.... Snad to bude v pořádku. Hlavně se snaž být v klidu ( je mi jasné, že to moc nejde ), ale ať syn nevycítí nervozitu. Myslím na Vás.
10. čer 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana To jsou právě ty náhody a naše fantazie matek, že :grinning: . Tou trampolínou to být může, to jsem nějak přehlédla, že skákal. To bříško posiluje, takže to být může.
10. čer 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jajina.c :slight_smile:diky... me prave vyplasil kamarad doktor, ktery nas hnal do nemocnice.... tak jsem rychle jeste sehnala nasi detskou ta mi rekla,at pockame,ze by nas v nemocnici stejne jen hlidali....
pry vetsinou pecka vyjde do 4 dnu... jsem zvedava- to mame dnes
10. čer 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vezmi to podle seb, kdy něco sníš a kdy to tak vyjde... to by tak mělo být a v nemocnici by Vás opravdu jen hlídali a to můžete být doma v klidu:slight_smile:. Pak písni.
10. čer 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eloana Vezmi to podle sebe, kdy něco sníš a kdy to tak vyjde... to by tak mělo být a v nemocnici by Vás opravdu jen hlídali a to můžete být doma v klidu:slight_smile:. Pak písni.
10. čer 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek