Ulomený kousek zubu. Stalo se to vašemu dítku?

22. února 2017 
ahoj holky

syn - 18 měs. dnes spadl....nijak velkej pád a praskl mu zoubek , horní jednička...zítra jdeme k zubaři, ale chci ještě dnes trochu vědět co s tím budou dělat....teď už jde vidět, že mu to asi odpadne jsem z toho špatná, přeci takhle nebude chodit cca 6 a více let do druhých zoubků? měla jste to taky něterá s dítkem
děkuji za příspěvky
24. led 2012 v 17:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslim, že něco podobného tu nedávno řešila @patri22 Tak vyčkej, určitě se tu brzy objeví a dá vědět. Tak ať to u zubařky zvládnete co nejlíp!
24. led 2012 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 klukovi se přímo ulomil zum,taky přední jednička,nic mu s tím nedělali,jelikož to nemá ulomené až k vrchu(kořenu).krev netekla,nic,ani neřval Takže jestli to má jen takto,tak mu s tím nic dělat nebudou,prostě se počká až vypadne a jak roste tak to není tak vidět
24. led 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,bohužel tě nepotěším a chodit takle bude muset..
Náš pá´ta si to udělal zrovna tak,má celou špičku zubu a ještě podélně do dásně uražené,zubařka stím nemůže udělat vůbec nic jelikož nedrží..tkže to jen zamázla takovou pastou aby si to udělalo "sklovinu" a poslala nás domů.
Nojo jenže za necelý měsíc na to mu začal černat i ten druhý zoubek vedle,pravděpodobně utrpěl náraz a tím odumřel,bolelo ho to a tak mu zubařka do zubu udělala díru aby ulevila tlaku,no ten řev si asi dovedeš představit nicméně říkála aže zoubek asi vypadne,ten druhej ulomenej taky černá takže my budem ještě rádi když mu zuby vypadnou pač jinak bude chodit s černýma olámanýma zubiskama no nic stím udělat nejde,pokud bude malej držet tak mu to třeba dostaví,u nás to bylo nemožný Přeju hodně štěstí a žádné pády
U nás jsou bohužel pády na pusu na denním pořádku takže věčně krvavé rty a rána do zubů ..
24. led 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky všem za odpověď. právě mu ten kousek odpadl
24. led 2012 v 18:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Syn v roce taky spadl kousek zubu předniho se mu ulomil budou mu 4 roky jo zčernal mu ten zoubek tehda mu zubař nic nedelal čekat než odpadne a naroste novy. ta sklovina proste se mu rozdrolil ten zub a vedle dvojka ma kousek nalomeny nevim kdy se to stalo, asi taky pad a ten mu nezčernal no a ten černej zoubek zbylo mu tam jen kus zubu, občas ho ten zub zaboli, ale přestane zubař řikal pokud ho bude bolet dlouhodobe tak musi ven nebo pokud by nic nejedl. zatim je klid tešim se na to až mu narostou nove předni zoubky, jinak ma už dva trhane zoubky a pet kazu takže u zubaře vubec nespolupracuje. tak at vam vše dobře dopadne
24. led 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dcera v roce a půl spadla ze židličky a po pár dnech jí začal přední zub černat. Cca 1,5roku byl klid - jen byl černý a stával se z něho pahýlek Ale po vánocích jsem hned naběhla k zubařce - objevila se jí boule na dásních - takže vyvrtala díru do zubu a do 3 týdnů se jí větší půlka ulomila. Jen to zapilovala a vytáhla poslední zbylé mrtvé nervy. Nechápu, jak mohla tak vklidu sedět .

Nezbývá než jen doufat, že druhé zuby budou rašit dříve než okolo 6-7 roku
24. led 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já jen přidávám postřeh, který nám říkala jedna zubařka a docela mě překvapil. ale spíše pro větší děti nebo pro dospělé.Prý pokud se stane, že se ulomí zub, může se zachránit tak, že ten ulomený kousek necháte v puse ve vlastních slinách a jedete k lékaři. Případně úplně vylomený zub se pokusíte nasadit. Prý je velká pravděpodobnost, že se uchytí. Tak nevím, ale i to je dobré vědět.
24. led 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haanhobe ano, to je naprosto správně. Do určité doby od úrazu, kdy dojde k luxaci zubu (vylomení), je možné zub replantovat, vsadit ho zpět do lůžka. Nejlepší médium pro transport jsou sliny
24. led 2012 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 jej to je mi lito
ono moc zalezi jak velky kousek a kde. pokud kouka nerv,budou muset zoubek vyndat znamych chlapecek prelitl pres riditka a doslova si rozseklnul horni jednicku vejpul zoubek mu vytrhli.

nevim,kolik maly vazi,ale zubar po telefonu rekl (syn tenkrat spadl a zoubek mu vybocoval),ze detem od 15kg se da v pripade zakroku dat ''oblbovacka'' takze pokud mu neco budou delat a ma 15 kg bojuj za ten oblbovak!!!!
24. led 2012 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mamkamarketa tak bohužel malej má něco mezi 12-13lg

já se bojím trhání
25. led 2012 v 00:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 Malá má uštíplou jedničku,teda jen malinko, u zubařky jsme byli a jen to skoukla v našem okolí mají přední zuby vyštíplý skoro všechny děti trhat to malýmu určitě nebudou,myslím si,že odejdete tak ,jak tam přijdete
25. led 2012 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 jak velka cast mu chybi?
25. led 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mamkamarketa půlka zoubku

tak dnes zubař, obrousili mu to a šli jsme domů....trhat se bude, jen když to bude dělat neplechu, tak se budu modlit, aby vše bylo v poho a netrhalo se
25. led 2012 v 18:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky vsem taky se mi lomil kousek zubu a mam strach zda budou trhat ci ne a trosku me to tam ostalo mam velky strach ztrhani
6. bře 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labut28 Neboj, nejspis nebudou. Manzel ma od detstvi vic nez pulku zubu ulomeneho, nedelali mu s tim nic, zub se dal nekazi... jediny problem je pri libani, desne to reze
6. bře 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,když začínal syn chodit, ulomilo se mu při pádu u stolku kousek jedničky, zubař zoubek zabrousil, aby nebyl ostrý a nebylo to skoro vidět. Potírala jsem mu ho Elmex gelem, na doporučení zubaře, aby nezčernal a zůstal opravdu bílý.
12. bře 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@patri22 Prosím Tě, pokud zoubky nárazem přišly o vitalitu dřeně, tzn. dřeň odumřela , a malý by tam měl zánět, je lepší zuby vytáhnout. Ten zánět může poškodit zárodek stálého zubu.
12. bře 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@leiladelly Já tomu nějak nerozumím,ono ho to nebolí,už normálně baští,zubařka to provrtala nekápla ani kapka krve a říkala že je to mrtvé,zoubek černá ale když ho to prej nebolí tak ho tam nechá,tak nevím
12. bře 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@patri22 no, je to trochu složitější, ale u mrtvých dočasných zubů může dojít k tomu, že infekce z mrtvého zubu přejde na zárodek stálého zubu a může ho poškodit. Já nejsem zastánce ponechávání mrtvých dočasných zubů v puse. Ale posoudit to musí samozřejmě v celém kontextu Vaše paní zubařka.
12. bře 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@weri1 myslím že jsou více nemocné děti na to aby se člověk hrotil z kousku ulomeného zubu s kterým by dítě mělo chodit 6 let a navíc je to stolička která není tolik vidět
24. led 2013 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kapljhgf tak nejnovější info ze září....Beníkovi trhali 4 zoubky přední
24. led 2013 v 18:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kapljhgf jinak ta půlka byla jednička ne stolička
24. led 2013 v 19:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 tj jedno zub jako zub
24. led 2013 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, take jsem dnes zjistila, ze ma prcek (18m) urazeny kousicek horni jednicky. Neni to nic dramatickeho, ale nevim, zda s nim mam jet zubarce hned nebo az za mesic, kdy jsme objednani. Abych neco nezanedbala...
1. led 2016 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, pomoc !! Dcera rok a dva měsíce si dnes uvolnila a má jí dost vychylenou jedničku dole zoubek. Hned zítra jdeme k zubařce. Stalo se to taky vaším dětem? Bojím se aby o zub nepřišla. Ještě ho nemá ještě ani celý venku a už si ho nabyla. Budu ráda když mi napišete vaše zkušenosti, moc děkuji Zuzka
7. bře 2016 v 01:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dotaz, když j je zub naprasklý co s tím? Malého to bolí byli jsme minulý týden u zubaře a dneska spadl na obličej a naprasklo to ještě víc:(
13. črc 2016 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry den, moji male se to nestalo. Me kameradce, tedy jejimu dvou letemu synovi se to stalo. Mel prasklou jednicku nahore. Zub vypadal ze se cely rozsype. Sli k zubari a myslim ze mu to nechal tak. Oni zubari do toho nechteji moc sahat kdyz je to u tak malych deti. Dcerce se zase stalo ze narazyla pusinkou o hranu stolu. Spodni zoubek dole ve predu se ji uplne vychylil. Hned dalsi den jsme leteli k zubari, zubarka ji zub nechala tak a rikala ze pokud ztmavne bude muset ven, to by znamenalo ze ji v zoubku odumreli nervy. Nastesti se zub vratil, sice ne uplne do puvodni polohy, ale byli jsme radi ze ji neztmavnul a nemusel ven. Pisnete jak jste s malym dopadli s pozdravem Zuzka.
22. únor v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek