Úraz nosu u 1,5 letého dítěte, může ho mít zlomený?

Ahoj holky, moc prosím, malá spadla z gauče a vypadá to, že rovnou na nos, tekla jí trochu krev, chvíli hysterický řev, pak dobrý. Může ho mít zlomený? Jak to poznám? Mám to nějak řešit? Má na něm modřinku a je trošku oteklý, ale nic hrozného. Díky za radu!
lucieandrlova
25. srp 2013
Já bych s ní zašla zítra na Ušní-nosní-krční (UNK). Jako malá jsem měla několik drobných úrazů a nikdo to moc neřešil a v 15 mi potom náhodou zjistili zlomenou nosní přepážku. A šla jsem na operaci. Nechala bych to pro jistotu zkontrolovat.
helcenka
25. srp 2013
Naše prďola taky spadla rovnou na nos, zhruba ve stejném věku, jen to bylo venku na betonovou zídku. Takže nos byl pořádně odřený, řevu taky hodně. Nikam jsem s ní nešla, nosánek jsme vydezinfikovali, večer jsem jí ho ohmatala, byl jenom maličko oteklý, jiné změny jsem nezaznamenala, ani přitom nefňukala, tak jí to zřejmě moc nebolelo, odřený byl dost, 14 dní byla "vyparáděná", druhý den jí to už ani nebolelo. Takže jsem to jinak neřešila. Jinak já měla drobný úraz nosu a můžu říct, že jsem se 3 měsíce nemohla pořádně vysmrkat a teď po roce to pořád ještě cítím...
Pro klid duše můžeš zajít na ORL, oni to zkouknou.
uztotakbude
25. srp 2013
No já měla nos zlomený, měla jsem tedy i roztrženou kůži na nose, takže to bylo krvavé. Ale bylo to jasné hned. Když mi mamka sáhla na nos, byly tam normálně cítit úlomky kosti, jak se to hýbe. Ale na ORL bych šla, za to nic nedáš...tedy až na 30 Kč a to za zdraví děcka stojí.

Začni psát odpověď...

Odešli