Stal se úraz
ivt
20. čer 2012

Zoubek po úraze dítěti zešedivěl, stalo se vám to?

Ahoj, mám dotaz, malý se uhodíl do zoubku, netekla mu krev, zoubek se posunul asi o mm. Normálně kousal, zoubek ho nebolí, jen se mi zdá, že po 14 dnech trochu začal měnit barvu. Nevíte co to znamená? Někde jsem četla, že může zoubek odumřít a ztmavne, ale taky jsou případy, že zoubek zešedivěl a po nějaké době zase zbělel. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji za odpověď 🙂
anahalpet
22. čer 2012
Ahojky, náš Matěj spadl, kousl se do rtu, kolem zoubkou tekla krev, zub zešednul. Pak jsem byla u zubařky , tak se koukla i na malýho, řekla, že zoubek odumřel, ale ,že se máme 2 týdny vyhnout tvrdé potravě a i pak se snažit aby tam vydžel co nejdýl, je do v přede , je prý lepší i pro něj i pro okolní zuby , aby tam byl zub co nejdéle , aby se okolní nekřivili, ale je to první zub, takže časem vypadne to je jasný.
Tak přejí, at´je to u Vás lepší.
timbouctou
22. čer 2012
ahoj, kamarádky kluk to má taky, upadl na květináč, dr řekla, že je odumřelý, ale jak píše @anahalpet má se v pusince nechat, aby se ostatní zoubky necpaly na jeho místo a aby měl kde vyrůst druhý zub.
vendy01
24. čer 2012
Ahoj, tak nám se to stalo zrovna nedávno. Filípek narazil zoubkama do gauče, kde je kus dřevěného. Měl trochu rozseklou pusinku a bolely ho hrozně zoubky (jedničky nahoře). Po pár dnech jsme si všimli,že mu pravá jednička zešedivěla. Myslela jsem, že budeme muset na trhání, když to bude dělat paseku a ejhle... Asi po měsíci jsme si všimli, že mu zoubek zase zbělal, asi ze zase chytnul a od té doby je to v pořádku 🙂 Takže ano, je možné,že šedivý zoubek zpátky zbělá 🙂 🙂 🙂
terreza
25. čer 2012
stalo se mi to,když jsem byla malá, zubařka mi šedý přední zub vytrhla a asi rok nerostl nový..pak naštěstí se vyklubal.. vrchní jednička by vypadala asi fakt blbě, tenkrát mi chtěli rodiče dát zub zlatej..no ještě že narostl🙂
zalaskovanazirafa
5. srp 2012
Ahoj, mně po úraze v dětství odumřel zub (zešedivěl), a pak prostě narostl druhý.
predi
5. srp 2012
Můj tříletý syn se uhodil o parapet do čelisti až mu kolem několika zoubků vyrazila krev, horní jednička začala po 14ti dnech trochu šednout, ale po nějaké době (asi 1-2 měs.) se zjevně ozdravila a naštěstí opět zbělala 😉 Přejeme, ať je to tak i ve vašem případě!
moucha
27. bře 2013
ten zub je mrtvý....určitě nezbělá😞
ahyt
2. dub 2013
Po úraze se do zubního kanálku dostane krev,která se v něm " srazí" a zoubek může až zčernat,neodumře,ale změna barvy je tou krví uvnitř zubu.Někdy se může ta krev vstřebat a zoubek opět zbělá,někdy ale zůstane a zoubek má pak jinou barvu
kijonkova.k
6. kvě 2013
Stalo se nám to samé,dcerka spadla ze spaní z postele,narazila si přední zoubek,po čase zešednul.Pak spadla znova a vyrazila si ho úplně.

Začni psát odpověď...

Odešli