• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zoubek po úraze dítěti zešedivěl, stalo se vám to?

6. května 2013 
Ahoj, mám dotaz, malý se uhodíl do zoubku, netekla mu krev, zoubek se posunul asi o mm. Normálně kousal, zoubek ho nebolí, jen se mi zdá, že po 14 dnech trochu začal měnit barvu. Nevíte co to znamená? Někde jsem četla, že může zoubek odumřít a ztmavne, ale taky jsou případy, že zoubek zešedivěl a po nějaké době zase zbělel. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji za odpověď :slight_smile:
20. čer 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, náš Matěj spadl, kousl se do rtu, kolem zoubkou tekla krev, zub zešednul. Pak jsem byla u zubařky , tak se koukla i na malýho, řekla, že zoubek odumřel, ale ,že se máme 2 týdny vyhnout tvrdé potravě a i pak se snažit aby tam vydžel co nejdýl, je do v přede , je prý lepší i pro něj i pro okolní zuby , aby tam byl zub co nejdéle , aby se okolní nekřivili, ale je to první zub, takže časem vypadne to je jasný.
Tak přejí, at´je to u Vás lepší.
22. čer 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj, kamarádky kluk to má taky, upadl na květináč, dr řekla, že je odumřelý, ale jak píše @anahalpet má se v pusince nechat, aby se ostatní zoubky necpaly na jeho místo a aby měl kde vyrůst druhý zub.
22. čer 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, tak nám se to stalo zrovna nedávno. Filípek narazil zoubkama do gauče, kde je kus dřevěného. Měl trochu rozseklou pusinku a bolely ho hrozně zoubky (jedničky nahoře). Po pár dnech jsme si všimli,že mu pravá jednička zešedivěla. Myslela jsem, že budeme muset na trhání, když to bude dělat paseku a ejhle... Asi po měsíci jsme si všimli, že mu zoubek zase zbělal, asi ze zase chytnul a od té doby je to v pořádku :slight_smile: Takže ano, je možné,že šedivý zoubek zpátky zbělá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. čer 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
stalo se mi to,když jsem byla malá, zubařka mi šedý přední zub vytrhla a asi rok nerostl nový..pak naštěstí se vyklubal.. vrchní jednička by vypadala asi fakt blbě, tenkrát mi chtěli rodiče dát zub zlatej..no ještě že narostl:slight_smile:
25. čer 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mně po úraze v dětství odumřel zub (zešedivěl), a pak prostě narostl druhý.
5. srp 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj tříletý syn se uhodil o parapet do čelisti až mu kolem několika zoubků vyrazila krev, horní jednička začala po 14ti dnech trochu šednout, ale po nějaké době (asi 1-2 měs.) se zjevně ozdravila a naštěstí opět zbělala :wink: Přejeme, ať je to tak i ve vašem případě!
5. srp 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten zub je mrtvý....určitě nezbělá:frowning2:
27. bře 2013 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po úraze se do zubního kanálku dostane krev,která se v něm " srazí" a zoubek může až zčernat,neodumře,ale změna barvy je tou krví uvnitř zubu.Někdy se může ta krev vstřebat a zoubek opět zbělá,někdy ale zůstane a zoubek má pak jinou barvu
2. dub 2013 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stalo se nám to samé,dcerka spadla ze spaní z postele,narazila si přední zoubek,po čase zešednul.Pak spadla znova a vyrazila si ho úplně.
6. kvě 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek