11m. dítě usne večer dobře, ale v noci se budí po hodině

eljoku
9. zář 2014

Ahoj, prosím o radu, už jsem na pokraji sil.... Tonda nemohl dlouho usínat sám, začali jsme dělat Eastvilla a večer usíná dobře, cca mezi 6 - 7 hodinou večer, ale o půlnoci to začne... Budil se po dvou hodinách a teď už po hodině, případně se okolo 3 - 4 vzbudí a minimálně hodinu nemůže usnout... a takhle to je až do 6, kdy se probudí, cca hodinu si hraje, ale je pak hned unavený a okolo 7-8 ráno si jde dát ještě hodinku. Máte někdo podobnou zkušenost? Zkouším odbourat kojení, protože on dokud se v noci nenají, neusne. Na dnešek jsem si připravila lahev s UM k posteli, ale vypil 200 a za hodinu zase vzhůru, hlad by ale podle mého mít neměl, už je dost velký...

tamarila
10. zář 2014

Taky si myslím že kolem roku je dobrá doby kojení ukončit, dál je to jenom o zvyku. A z okolí znám spoustu dětí co začaly spát po odstranění nočního kojení. Já bych zkusila dát později spát, a když se v noci vzbudí třeba hodinu dvě po jídle tak bych dala napít trochu vody a zkusit utišit aby se spalo dál. Hladem by to být opravdu nemělo, takže prostě zvykat na to že v noci není zábava ale spí se. Držím palce!

tamarila
10. zář 2014

@eljoku Myslím že hlady se určitě nebudí, spíše zvykem. Asi bych zkusila dát později spát, a v noci pokud se vzbudí tak dej jenom napít vody a říct ať spinká. Třeba ti pomůžou rady tady: https://www.modrykonik.cz/blog/bilavdova/messag... Mamince podobně staré dítě začalo spinkat po ukončení nočního kojení, je tam víc zkušeností. Držím palce ať se co nejdříve vyspíš a užíváte si odpočatí jeden druhýho 🙂

tamarila
10. zář 2014

Jéé, se omlouvám že je to tady dvakrát 😅 Mě se to nějak nechtělo zobrazit, tak jsem myslela že se to neodeslalo. A napsala prakticky totéž ještě jednou... No jo, je vidět že se mé inteligenci těhotenství negativně podepisuje 😝

ivuskark
10. zář 2014

@chroustinka Můžu se zeptat, jak se Vám podařilo naučit na dudlík?

chroustinka
10. zář 2014

@ivuskark silou 🙂
no ucila jsem ho v deseti mesicich to bylo v lednu - usinal mi v kocarku tak jsem nad nim stala a dudel mu treba deset minut pridrzovala nez usnul asi po tydnu uz ho prijal za svuj.
kamoska ucila ve stejne dobe stejne stare dite v kocarku ze ji ho davala pod salu 🙂 kterou mela pres pusinku nez usnula

ivuskark
10. zář 2014

Já mám 9 m.syna a už jsem to vzdala...ale koukám, že je to možné, tak to třeba jeste zkusím...jde mi o to, že bez prsu neusne, co mi doma samozřejme nevadí, ale horší je to, když jsme ven a má spát v kočárku...potřebuje se uklidnit. Dík zy tip 🙂
@chroustinka

chroustinka
10. zář 2014

@ivuskark myslim ze jsme to s kamaradkou zkousely nezavisle na sobe az pozdeji sjme zjistily ze jsme stejne stare deti ve stejne dobe podobnou metodou ucily na dudla - ale fakt jen kvuli kombinaci odstavovani od prsa bolesti pri rustu zubu. oba je pak mely vylozene jen na spani, nechodili s nima treba po ulici, a odnaucovani po vyrostlych stolickach tez nebyl problem.
existuji ruzne typy dudlicku, tak vyzkouset 🙂 ja byla dost odhodlana 🙂

baris
10. zář 2014

@eljoku
dítě v tomto věku začíná zpracovávat informace, které prožil během dne a některé děti mají sny živější, jiné jsou v pohodě.

Moje starší dcera byla v tomto období mega spánková teroristka. Šla spát po 19hod, probudila se po 22hod, byla vzhůru do 3ráno, vstávala v 6ráno, po obědě spala cca 1,5hodinu .... A toto období trvalo cca 4-5měsíců a já už po druhé těhotná. Byla jsem chodíci mumie a počítala sekundy do víkendu, to měl "noční" manžel 😀

Poté přišly na řadu zuby, druhá narozená dcera ..... No mohu ti říct, že i nyní se v noci v kuse vyspím tak cca 5x do roka. Starší dcera mě v noci pořád volá a když se "zadaří", tak za ní do pokojíčku jdu i 5x. Mladší lehne, usne a vzbudí se až ráno. Vyspím se asi až s "maceškama na prsou" 😀 😀 😀

chroustinka
10. zář 2014

🙂 musim se pripojit, taky nam nastaly mnohem horsi spaci nespaci obdobi 🙂 a to obdobi vzdoru kdy se vztekal i ze spani (kolem 2 a 3/4 roku), nekdy jsem tam byla osumkrat za noc, jiz podruhe tehotna a rano do prace, nechapu jak jsem ty mesice prezila 🙂

melodygirl
10. zář 2014

@eljoku Mám dvou a půl letou dceru a budí se mi nyní i 4x za noc. Je odstavená od 20 měsíců, takže kojením to jistě nebude 😀 . Do dvou let se mi budila i 10x za noc. U vás je to kombinace jak kojení, tak psychika. To, že odstavíte, si pomůžete z části. Hlady se opravdu nebudí 😀 Dítě zpracovává denní zážitky a ve fázi lehčího spánku, ( jistě víte, že se v průběhu noci střídá spánek hlubší a lehčí) se probudí. Mají k tomu sklony více dráždivé děti, to už vypovídá i o tom, že jste měli problémy s usínáním. Moje dcera je od narození dosti náročné dítě, se spaním byly vždy problémy. Nyní, když se spaní "zlepšilo", tak při probuzení má až 45min noční děsy (probudí se šíleně pláče, pak říká, že se bojí mouchy, nebo komára, mravence, že musí z místnosti pryč, chce jinam, černé brýle, úplně se na mě tiskne). To proto, že se už zdají sny a jsou takto "živé". Takže držím palce, chce to jenom vydržet. 😉

eljoku
autor
11. zář 2014

MOc děkuju všem..🙂 na dnešek jsem zkusila dát místo mlíka jen vodu a kupodivu pil z lahvičky tu vodu jako nic... Usnul ale jen asi na 10 minut a zase vzhůru... dala jsem zase vodu a po hodině se opět probudil a to už jsem nakojila... Nevadilo by mi jednou za noc kojit, i to bych brala jako luxusní odpočinek po tom, co máme do teď. Chci ho zkusit zvykat aby to prostě vydržel, musí z toho být i on sám moc unavený a jak tu někdo psal, proto si ráno dá ještě šlofíka... Ale když je něco mimořádného - nejsme doma, tak mu to nechybí, vydrí v pohodě až do oběda a pak si dáchne. Někdy ani doma pak už ráno neusne a jen si hraje v postýlce...

eljoku
autor
11. zář 2014

A jinak ještě k dudlíu a kojení - Dudlíka máme už od porodnice, "malý" (porodní váha 4450g 🙂) ) chtěl být neustále přisátej, takže dudlíka dostal už tam, aby se mi nepřežíral... A kojení? U nás v rodiě, 3 generace zpět nikdo nekojil déle, než do konce šestinedělí a nikdo nekojil plně, vždy se muselo dokrmovat. Stjně tak ani jedna moje sestra nekojila... Neměli mlíko.. U mě je velký úspěch, že se to vůbec podařilo, vzhledem ke genetice... A opravdu je na každé mamince, kdy a jak se rozhodne uončit kojení... Vtloukání do hlavy, že kojit se musí co nejdéle, to se mi opravdu příčí, je to každého věc... Navíc - sama vím, že ýživu mám mizernou, kojením jsem si oslabila kosti i zuby, které už půl roku v kuse bolí, prsa prokousaná skrz na skrz, Tonda je prsní závisláček.... až s kojením přestanu, není to jen výmysl z mojí hlavy...