16měsíční neposlušné dítě, jak to řešíte?

gwennie
8. říj 2014

Máte někdo doma něco přes rok staré absolutně neposlušné dítě? Jak to řešíte?
Už z toho děcka doma fakt šílím, můžu ji stokrát říct "nesmíš, ne!", můžu ji dát po prstech, a ona si to klidně bude dělat dál. To samé, když ji volám k sobě nebo dám jakýkoliv pokyn. Nezájem. Jakmile ale tenhle pokyn nebo zákaz dá např. babička, poslechne hned napoprvé. Nás doma nikdy. Takže moc dobře chápe pokyn nesmíš, aby taky ne v tomhle věku, dělá to prostě naschvál, vědomě.
Už nám s manželem fakt rupou nervy, posledně jí manžel normálně dal na holou prdel, že brečela (bylo to u přebalování, kdy zase strkala ruce do hoven, i když se jí dohromady už asi milionkrát řeklo, že nesmí, a dalo přes prsty). A já dneska taky, což všichni strašně odsuzujou, že to u tak malého dítěte nemá význam - pak by mě ale zajímalo co teda význam má.

terezas4
8. říj 2014

@loafeer taky asi nedělám vše správně, ale snažím se věci dělat tak abych se nemusela stydět, fyzický trest, byt malý určitě nevede k nápravě, možná se to může zdát, protože podruhé to dítko neudělá, ale po páté už zase ano, takhle malé děti to nezkouší, nemají co, berou to jako hru, samozřejmě, jsou to děti, a my jsme tu abychom je něco naučily, mi je musíme naučit proč se to tak dělá nebo nedělá, ale nenaučí se to zákazem a trestem, spousta holek doporučuje knihu Respektovat a být respektován a Koncept kontinua, nikdy jsem žádnou knihu nepřečetla tak neposoudím, ale možná to je dobrý základ do rodičovství

gwennie
autor
8. říj 2014

Ohledně toho, jestli malá chápe NE - to věřte, že chápe! Babičky poslouchá na slovo, okamžitě! Problém je, že neposlouchá nás.

Já určitě nejsem a nebudu zastáncem výchovy shapingu, kdy dítě za svých 10 let života nedostane nikdy na prdel. Ale na druhou stranu ji nechci naplácat ve věku, kdy tomu ještě nerozumí - a to byl v podstatě částečně i můj doraz - jestli už je schopna teď pochopit, proč dostala. A když ne teď, tak kdy tedy.

Je sice super, že některé z vás nechávají dělat své dítě, co chce, ale malá tím ubližuje sama sobě, když např. opakovaně sáhne na rozpálenou troubu a spálí se (je jí to jedno, sáhne prostě znova, nevím proč). A taky za pár týdnů jí přibyde bráška, a fakt bych nechtěla, aby ho při kojení (nebo jindy, když nebudu moct zrovna odvést ji do jiného pokoje) tahala za vlasy nebo ho jinak mrzačila, místo toho, aby když uslyší "ne, nesmíš" prostě přestala...

Díky všem za tip na knížku, pořídím, třeba nám to pomůže.

kvakuska
8. říj 2014

@gwennie mám dceru 14m, je velmi akční, od 10m chodí ... také si v postýlce vytáhla zahovněnou plínku, ale to byl můj problém, vím že hned ráno kaká a nestihla jsem ji chňapnout včas (vyřešila jsem to overálkama na zip, které si zatím rozepnout neumí) ... 100x denně opakuji stejné věci, někdy tu máme binec jako v tanku, také zdrhá při přebalování, ale stačí si s ní povídat, ptám se jí jak smrdí hovino, ona se chytá za nosík a dělá fu (jako fuj), někdy jí dám do ruky vlhčený ubrousek, řeknu jí ať si utře zatím pusinku a ručičky a ona si je utírá a já chválím a mezitím ji prostě přebalím ... plácat ji po holé prdelce ti nepomůže, příště už se bude bát, že až ji rozbalíš tak ji plácneš a tím víc se bude vzpírat ... ptej se jí při přebalování kde má očička, pusinku, ouška, ať ti to ukazuje ... zpívej oblíbenou písničku ... dej jí do ruky nějaký malý katalog (Avon apod. má správnou velikost) ať se zabaví ... nebo prázdnou krabičku nebo obal od něčeho, ať to zkusí otevřít ... vždyť je tolik možností ... a potom jí dej špinavou zabalenou plínku, ať ji odnese do koše a pochval ji ... příště už bude na plínu a na pochvalu čekat ... i když se zdá, že ti naši mrńavci už jsou chytří jako opice, koukni se na malou když spinká, vždyť je to jen odrostlejší mimčo ... je zázrak, že se během prvního roku dokážou děti naučit obrovskou spoustu věcí (lozit, vstát, sedět, chodit, jíst, smát se, rozumět vtipům, mávat, dávat pusinky, dělat tanytany volat máma, táta, bába, stavět a bořit komín, v našem případě třeba i skákat do vody a potápět se a spoustu jiných věcí) ... nechtějme po nich, aby hned měli myšlení jako dospělí, vždyť potom už by to (z logiky věci) nebyly děti ... až budeš zase na pokraji sil, tak místo plácnutí malou silně obejmi, stiskni ji až kvikne a připomeň si tu radost, když zjistilas že ji čekáš ... uvidíš že tě potom ani nenapadne ji plácnout ... držím palce 😎

gwennie
autor
8. říj 2014

@kvakuska jojo, tohle vsechno zkousim, davam do ruky vsechno mozne, zkousim zabavit.... ale sahnout si na pipinu a pak to oliznout je pro ni porad jaksi zajimavejsi.... kazdy den doufam, ze bude kakat az jak prijde manzel z prace, aby mi podrzel jeji ruce 🙂

loafeer
8. říj 2014

@terezas4 tu jsem četla a mám doma....spoustou věcí se snažím řídit, jsou dobře popsané, ale spousta věcí je u nás nepoužitelná...Taky se snažím vychovávat tak, abych se nemusela stydět ani za sebe a ani na malého...ale to snad většina z nás....jako je to proces, při kterém určitě uděláme mnoho chyb, ale i přes ně doufám, že se mi z dětí podaří vychovat slušné a poctivé lidi, kteří budou rádi vzpomínat na své dětství i třeba přes to, že mi sem tam ujely nervy a nějaký ten pleskanec odemě dostaly....

loafeer
8. říj 2014

@gwennie vydrž s nervem, měli jsme to podobné, babičky poslouchal a my byli pro srandu, ale teď je to na pohodu, chce to prostě čas a hooodně trpělivosti, i když chápu, že jako těhule musíš být KO, já bych druhé dítě takhle brzo nezvládla 😉

diamanta
8. říj 2014

Mně teda přijde malá, no. Jako taky občas dám pohlavek, ale staršímu, takže nejsem svatá. Ale mladší má 14 měsíců a vím, že ona na to prostě "nemá" aby to pochopila, nemá to smysl. Tak si zas přečtu Dominika Landsmanna a jak on je vždy vtipný (článek Fotřík na kudlanka.cz - je to naprosto úžasný, čtu od prvního dílu). Naše malá na to nemá, a tvoje je jen o 2 měsíce starší, tak bych to taky moc nepřeceňovala. I když to že babičku poslechne, je zvláštní. Ale tak je malá a není to stoprocentntí ten ukazatel, že babičku poslechne. Moje malá si pořád sundává ponožky, přitom je na zemi a tam je asi tak 16 stupňů, nohy jak kus ledu, teď byla dokonce i měsíc nachcípaná...takže ano, vadí mi, že si je stahuje. To je donekonečna, třikrát za minutu nandavám. Někdy jí na nohu zauzluju botu, takže to nedokáže sundat, ale moc to nedělám, protože ona ještě nechodí a ty tvrdé boty jí prostě vadí, aby volně rozvíjela lezení, sed, stoupání...neohýbají se tak jako bosé nohy. No, nejdřív jsem ji pleskla, aby pochopila. Když zaplakala, já taky. Ona je totiž jinak prostě miloučká, nechci ji pleskat. Tak jsem jí začla lochtat, tak aby si spojila, že když nebude fuska, bude lochtačka, a to nepříjemná. No, dosáhla jsem svého, bylo jí to nepříjemný, a nikam to ale nevedlo, prostě to nepobere. Ona je trochu pozadu, nemluví žádná slova, nestoupá si, tak to beru celkově. Zatím na to nemá. Nechám jí tedy podle nálady bosou nebo ji furt oblíkám... Nepřeceňovala bych to ani u vašeho dítka, třeba je taky ještě moc malé.

saminomimino
8. říj 2014

jak může být 16 měsíční dítě neposlušené to nechápu??!!Co by jste jako chtěla aby panáčkovala,vždyť je to ještě malé hloupé telátko,máte ho učit aby pak chápalo,neposlušný je můj 5 letý syn ale maličké batole...no jeje v jste zase unikát a bít takto malé dítě,to už je i na sociálku

saminomimino
8. říj 2014

takový špunt objevuje svět,nějaký zákaz abslutně nebere navíc od rodičů tuplem ne a dostane se mu za to bití,tohle nepochopím,ani kdyby mi 100x ruply nervy,nezbiju dítě a už vůbec ne tak malé,mám 4 maličké ,naše děti a dostanou max přes ruce nebo plácanec přes plínu a smějí se tomu.........

saminomimino
8. říj 2014

@gwennie tak to asi narazíte,pač ani větší děti nebudou poslouchat na slovo rodiče,ale stačí aby řekl někdo něco i cizí nebo dědeček a můžou se přetrhnout,to prostě k tomu patří......vy evidentně máte mindrák že na vás dítě kašla a navíc se vám i vysmívá,jenže vy nechápete že to není sarkasmus ani výsměch dospělého člověka nýbrž batolete které nemá absolutně vyzrálý mozek,a díky vám bude mít opravdu mooc pěkné návyky,chudáček

saminomimino
8. říj 2014

no nic,jdu naplácat našemu pětiměsíčnímu,nevydrží na hrací dece sám,nejvyšší čas začít vychovávat

maximka33
8. říj 2014

@ka6ka trauma z toho může mít. švagrová zavírala do koupelny a malá tam pak nechtěla chodit vůbec... tohle taky není dobře.

jinak se obávám, že nejhorší je období od roku a půl, někdo to má od dvou let, to jsou ty dděti nejhorší neandrtálci = moc těžká domluva... nám se pak ukázalo, že má syn ADD (potvzeno v 5 letech), takže prostě to bylo ještě horší... no někdy to chce svatou trpělivost... já radím občas dítko šoupnout tatínkovi či babičce a jít si vyčistit hlavu. jak se pak na sebe budete těšit.

bella22
8. říj 2014

Já se nebudu vyjadřovat k bití na holou... Asi si každý občas postěžujeme, když děti dělají ty pro nás otravný věci...v tomhle věku je úplně normální, že dítě neposlouchá, ono to prostě nechápe. Je normální, že desetkrát vleze někam, kam nesmí, dokud jeho pozornost neodvede něco jinýho. Taky jsem z toho někdy byla zoufalá, ale věděla jsem, že to prostě přejde a přijde něco jinýho. Je to o nervy, ale musíme to zvládat. Jsou věci, který jsou fakt nebezpečný, časem je třeba zajistit, aby vědělo, že nesmí běhat do silnice a podobně, ale pokud jde o prkotinu, že si sahá do plíny...no nemá z toho rozum. Až když vám dojde rozum a pochopíte, že je to normální vývojový stádium, že i vy jste neposlouchala a možná šahala do vlastních hoven😀, tak si řeknete - že já to tenkrát vůbec řešila, že jsem se vztekala...Chill out, je to nejhezčí věk 😵.

haniplanetka
8. říj 2014

@maximka33 mně osobně knížka Nejšťastnější batole v okolí opravdu dost pomáhá.

gwennie
autor
8. říj 2014

@saminomimino Ježíš, vy jste úplně mimo, fakt, až je to vtipné 🙂 🙂 Nějaký mindrák, že mě neposlechne, panebože 😀 4 děti možná máte, ale názory, jak kdybyste neměla ani jedno. Tady přece nejde o mě, i když ano, když mi za poslední měsíc zničila počítač a telefon, taky to nebylo příjemné, ale hlavně o ni a o druhé, co se má narodit, o to, jak si může ublížit, nebo ublížit malému... Posledně během 2 sekund vylezla na skleněný stůl, což jsme ji stokrát říkali, že nesmíš, a on pod ní rupnul. Tohle se stalo známému a jejich malá šla na plastiku pipiny. Takže si nechte moudré kecy o tom, že mám mindrák, že mě neposlechne, a že je to na sociálku, bože.

terezas4
8. říj 2014

@gwennie já bych se nebála že mimču ublíží, předpokládám že osamotě nebudou a vždy budete aspon jeden z vás přítomen, naopak si myslím, že bití dětem ukáže co mohou a bude to opakovat po vás, pak bych strach měla, je to jen na vás jaký příklad jim dáte

terezas4
8. říj 2014

@gwennie možná bych si taky uvědomila, že strachy které ted máte, přenášíte i na ní, hodila bych se do klidu a řešila věci až budou, spousty sourozenců jsou od sebe i méně let a přežily to 😉 , užívejte si těhotenství a dítko na sourozence připravujte jemně a pomalu

kamino
8. říj 2014

@gwennie prcek mi takhle blbne pri prebalovane take..kdyz vim,ze ma nejakou spatnou neposlouchaci naladu,tak treba to prebaleni delam ve sprse,kdy ho rovnou omyju. Ale take dela blbosti...u nas funguje pocitani do 3. Ale jsou mu uz dva roky,takze hranice chape,jen se je snazi posunovat. Kdyz byl takhle maly,tak jsem se stale snazila nabizet i jine alternativy,NE moc nefungovalo,spis misto Ne nechod tam jsem rekla Pojd rychle,pujdeme sem se podivat na tohle... Hodne dobre reagoval na Stuj,to se naucil rychle.

marecekavendulka
8. říj 2014

@anty tam šlo spíš o to,za jakých okolností dostala ta malá na holý zadek.je jí rok a dostala nářez,to mi přijde moc. měli jsme magora otčíma,kterej jednou zbil řemenem ze vzteku mýho brášku,když mu byly necelé 3 roky.dodnes to mám v živé paměti i po tolika letech a dodnes nesnáším mlácení dětí

soleilll
8. říj 2014

@gwennie Po přečtení prvních pár příspěvků jsem to vzdala, protože heslo "láskou nerozmazlíš" nesdílím. Takže si dovolím napsat, jak to řeším já. Syn má o trochu víc, než tvá dcera, ale už dřív zkoušel, co může - od tahání psa za uši až po štípání mně nebo manžela. Nejdřív rozumná domluva "po dobrým", pak ráznější upozornění, že to nesmí dělat (protože...) a když v činnosti pokračuje, dostane přes ruku nebo po zadku (kde má tlumící plínu). Většinou okamžitě začne ječet, jak kdyby ho na nože brali a to i v případě, kdy vím, že ho to nemůže vůbec bolet. (Kolikrát sebou venku sekne, když zakopne, narazí si třeba koleno a neřekne ani Ň, i když to musí být hodně bolestivé, takže...). Aktivitu typu štípání mu oplatím, aby poznal, jak příjemné to druhému je - velice rychle pochopil. Párkrát dostal i na holou, což nenazývám "nářezem". Je samozřejmě otázkou, jestli to dcera dělá naschvál nebo tím třeba přitahuje pozornost. Nicméně mantinely musí mít dítě nastavené v rámci svého věku od začátku, o tom jsem přesvedčená. Stejně tak o tom, že dvouleté dítě těžko eliminuje nežádoucí chování po pouhé domluvě - plesknutí přes prsty je daleko účinnější a pádnější (se současným nebo následným vysvětlením, za co to bylo).

atinkaa
8. říj 2014

@gwennie kocka zlata, tak pises, ze by si chcela nejaku radu, tak skusim, aj ked vopred upozornujem ze je to nad ocakavania....instantna Rada ako na dietatko v akom Momente neexistuje pretoze kazde dieta je ine, je to individualne, silno podmienene temperamentom, a takou tou vybavickou, ktoru babatienko ma - k nej patri jak jeho psyychomotoricky vyvin, zatial ako celok, tak to socialne, s ktorym je uzko spata a to si teda najma ty😉 preto som ti do uvodu supla tolko otazok, ktore ak chces mat kvalitne odpovede preco sa to u vas deje, tak by si si ich mala s manzelom Doma zodpovedat....nemusis tu, ale sama pre seba, pre vas, pre Vase deti
zas tu mas otazky o Tom moze si ublizit alebo pripadne moze ublizit malemu. ano iste ze moze, ale kym u teba ako dospelaka sa vyslovene ocakava, ze rozumies ze skleneny stol je Problem, tak u 16mesacneho deculka to ocakavanie mat nemozes, teda na to aby neublizila sebe a syncekovi tam budes a si ty, pripadne tvoj manzel, pripadne ina dospela osoba pecujuca o dieta
a teda k otazke co s tym robit...ak u vas nefunguje take to klasicke oboznamovanie sa s rurou a inymi teplymi vecami co ti na str.2 krasne opisala @loafeer ako to robili oni, tak sa to potom robi tak ze maju Doma zabrany, ak sa chystane na druhe ditko a budes s nimi tak je mozno cas o Tom uvazovat, su rozne veci, ktore zabrania niekam ist a su normalne kupitelne, nie som sice ich zastanca nemame opolstrovanu domacnost ale verim, ze to u niektorych rodin moze byt zachrana a teda je gut ze ta moznost tu je😉

to iste plati pre vsetky dalsie veci Notebook, Telefon a ich nefungovanie nemozes hodit na 16mesacnika ako pardon ale vonku to tiez nenechas bez dozoru presne pre pripad ze ti to niekto vezme - Doma ak mas tak male ditko tak si na take veci striehnes sama a bud mas Telefon ako ja, ze je nas spolocny, mam kus starsie deti ale mame ho my, vieme ako sa pouziva, vieme kde je, vieme kto a na co ho ma, do akych aplikacii chodi, ak to nejde slovne naucit, tak to jednoducho musis ty kontrolovat, ty komentovat a to ano i opakovane a ty vziat z dosahu ak detsky Experiment moze koncit ublizenim alebo znicenim ...teda jo asi ako kazdy na konci tehotenstva by chcel mat kus klud a ano asi dcerka skusa tvoje- Vase limity a bud za to Rada, lebo ti len ukazuje tvoje - Vase - slabiny, na ktore sa este mas cas do listopadu pripravit a to bud tym ze nacitas knizku alebo na nete info o psychomotorickom vyvine

alebo pripravit v zmysle co vazne budete robit ked budes uspavat male a pis si ze vsetko od pokakania az po netusim co sa bude diat prave vtedy a ano, je dobre na to mysliet a skusit sa pripravit...jednak tym, ze sa budete bavit o Tom, co vsetko sa da zredukovat, ak je to znicitelne a nechcete o to prist....kam inam do vysok sa to da zatial presunut...alebo dat do inej izby...atd
az po opatrenia ktore ti pomozu zvladnut dvakrat bejbicko
pardon ak pisem kus tvrdo ale potrebujem letiet za mojimi babulckami a toto je fakt tema ktoru som napr. riesila ja, teda nevedela som o teme mamin s dvomi deculkami po sebe, neviem ci si nasla ale skus precitavat a teda ta pozyvam tu https://www.modrykonik.cz/group/4167/
rovnako tak som mala otazniky ako to pojde, co bude ked a niektore odpovede som si ani nenasla...musela som si skusit sama, teda u nas napr. i cez svoju vlastnu hlavu, ktora pri prvej babulke vravela - nie Vela hraciek, nie hracie hracky v zmysle huciaky ala fisher Price, nie ohradka, nie hojdacie kresielka a vo finale god bless za vsetky tieto serepeticky vratane choditok, ani nevies ako ti to pomoze mat detusiky ano prave taketo bejbicka v bezpeci, ked chces ist na zachod, cosi uvarit alebo uspat to mensie.....ak mozes i to vacsie bejbicko zatial dat ako male do hojdacieho kresielka zapnut oblubenu pohadku a medzitym mas dla casu rozpravky napr. pri Baby einsteinovi cca 30minut na to aby si v klude nakojila a uspala mensie a ked budes mat stastie uspi sa i vacsie a ty si das v klude kafe...alebo uvaris...alebo vyzehlis....alebo...ved to vsetky pozname...tych veci co by si potrebovala je tolko a bude ich viac.....alebo aj nie....ak zlavnis z narokov....napr. aj z pohodlneho Zivota vo dvojici, ze mam horucu kavu na stole pri notebooku a ona tam bude i ked sa vratim 😉 to bezpecie pre tak male dieta vytvaras ty a ono vam ozaj nerobi naschval 😉

a este ten vyvoj v skratke najdes aj tu
http://www.maminkam.cz/vyvoj-ditete-rok-2-mesic-4

klido napis viac i do spravy v noci snad budem mat cas odpisat i viac ak mas obavymyslim, ze je gut ze hladas odpovede a este stale mas cas sa na to pripravit a zvladnut to tak aby na teba boli obe deculka pysne 😉 🙂

drz sa s bruskom je to teraz narocnejsie ja si pamatam ze som bambulecke mojej normalne pri legu asi 2-3x i zaspala 🙂

drakenn
8. říj 2014

Chování dětí je odrazem nás samých!! Pokud mám binec v hlavě, nebudu mít normálně chovající se dítě. Dítě bude vždy reagovat na své okolí.

elafonisi
8. říj 2014

Děti umí pěkně potrénovat trpělivost rodičů. Třeba u přebalování zkouším neokoukané předměty - už teda došly 🙂 , zpívat, počítat, za jak dlouho to přebalení máma stihne. Ale je jasné, že jsou dny, kdy se moje děti rozhodnou, že přebalování v pohodě prostě nepůjde, protože mají svou představu.
Co se mi docela osvědčilo, tak pokud nechci, aby něco dělaly, tak naučit je to "správně". Nechtěla jsem, aby autíčkama po vytažení z poličky mrskaly silou o zem - vedla jsem jim ručičku a pokládali jsme hračku společně pomalu. Nechtěla jsem, aby autem narážely do kuchyňské linky - učila jsem, že se lince vyhýbáme. Nechci, aby venku, pokud nemají gumáčky, chodily do kaluže - kaluž obcházíme. Zkoušet "pozitivní" vyjádření.
Když děti nechcou večer jíst, povídám, co jsme ten den zažily a co nás čeká druhý den. A sami už třeba umí říct, že s námi byla "teta", viděly hafhaf a auto a najednou je miska prázdná.
Chce to spoustu energie, občas se mi už nedostává.

pavlise
8. říj 2014

@gwennie Příspěvky některých neřeš... asi neví, co je to mít malé dítě, které si dělá, co chce a neposlechne. Vysvětlování, jak píšou ostatní, fakt nepomůže. By mě zajímalo, když podle některých malé dítě naplácání nechápe, tak proč zrovna vysvětlování (v tomto věku) by pochopit mělo. A to nemluvím o tom, že je to nesmysl - protože ve chvíli, kdy má dítě záchvat vzteku, tak že ho nikdo nepřeřve, se fakt vysvětlovat nic nedá a později to nemá už smysl... S bitím taky nesouhlasím, ale z malého plácnutí bych vědu fakt nedělala. Nám teda zatím nepomáhá zatím nic, malá, když na ni přijde zlobení, je hodně vytrvalá. Ale občas zabere ignorace. Jo, a neustále dopředu předvídat, co ji zase napadne a včas tomu zabránit. Je to sice šílený furt předvídat, ale zatím nás nic lepšího nenapadlo. Prostě to vydržet 🙂

elafonisi
8. říj 2014

@pavlise Myslíš, že jim tahle vytrvalost vydrží i do budoucna v pozitivním smyslu, že třeba ten úkol do školy prostě MUSÍ dopsat? 😀

zuzaprosek
8. říj 2014

Souhlasím s pavlise. V určitých situacích lepší jedna " výchovná " ( ne bití ) než deset domluv. Záleží vzdy na osobnosti dítěte. Já mám mladší 10 mes strašně klidné, hodné, zatim o něm nevím😀 a starší 4 letý je od plenek palice🙂 a osobnost, od malička jsme mu vycházely " vstříc ", ale zhruba od roka a pul jsem nastavila pravidla. Jinak by to nešlo.

pavlise
8. říj 2014

@elafonisi ??? Co řešíš? Já řeším současný stav... Když už ale, tak pochybuju, že dítě školního věku sebou sekne na zem a bude řvát jak tygr a taky dítěti školního věku se dá už ledacos vysvětlit, což 16-měsíčnímu batoleti prostě nelze. Ale možná jsem jen nepochopila, na co narážíš (vzhledem k pozdní hodině), nic ve zlém...

elafonisi
8. říj 2014

@pavlise Určitě neřeším 🙂 Na to ještě čas. Myslím, že na řešení současných zážitků je toho až až. Bylo to myšleno opravdu jen s tím smajlíkem, že když ty naše děti někdy dokážou vytrvale zlobit, že třeba budou vytrvalé i v nějaké chvályhodné činnosti 🙂

lola72
8. říj 2014

@loafeer Náhodou jsem zabruslila na toto téma a už to nemůžu vydržet !Co to tady pořád řešíte,fakt kecat celý den o tak jasném tématu.Já myslím,že paní zakladatelka tématu je fakt mimo.Nevěřím že,dokáže brát jako problém to,že si malá sahá do pokakané plíny,nebo jinak zlobí.To snad dělají všechny děti.A nezlobte se vy tu mluvíte o tom,že jí mají dát holky nějaké konstruktivní rady místo vytýkání co dělá špatně!Co chcete konstruktivně řešit,její dítě je úplně stéjné jako ostatní děti.Nenašla jsem v těch vašich hrůzách jedinou věc,jakou nedělají jiné děti.Ona ta malá,je fakt ještě "malá"Já myslím,že paní je jenom unavená ,jako bych viděla sebe.Když jsem grogi,tak taky reaguju takto podrážděně,a malého plácnu,protože mám pocit,že když jsem mu to řekla už osumkrát,tak že by to měl asi pochopit.A on ne!!!Teď měl dva roky,ale je narozen v 27+6,takže pořád nechápe a zlobí.Je hyperaktivní,takže mám někdy pocit,že se zblázním.Já myslím,že nejlepší je používat normální selský rozum,a ne se pořád ve všem tak babrat.Plácnutí ještě nikomu neublížilo,tím nemyslím bití!!!Furt se všechno probírá vědecky,a pak je to všechno horší!Za nějaký čas paní pochopí,že byla úplně prdlá,když chtěla po tom svém miláčkovi aby nedělala věci,které prostě ještě tak malé děti dělají.A pokud k tomu jednou nepochopí,tak je mi líto paní,ale hlavně té malé,protože to nebude mít v životě se svou maminkou , a i tatínkem jednoduché.Zatím nejde dělat nic jiného než neustále opakovat a opakovat.Někdy trochu důrazněji,ale nepřehánět!Zklidněte se milá paní vy,protože bude hůř,až se narodí i to druhé.To jsou potom nervičky.Já mám taky dva kluky,6 a 2 roky.A někdy je to mazec,ele když mě chytá amok,tak si říkám že je to problém můj a né těch malých .Oni nemůžou za to ,že to nezvládáme.A podotýkám,že je nerozmazlujeme.Nesnáším takovou tu novátorskou,"demokratickou" metodu,že nám děti můžou kakat i na hlavu. Mějte se!

kveta1
8. říj 2014

@pavlise Víš proč se říká "opakování matka moudrosti?" 😉