2,5 letý syn nechce kakat, co s tím?

alicci
18. bře 2013

Ahoj maminky,chtěla bych se zeptat jestli máte někdo doma dítě co nechce kakat? 😲 Mám syna bude mu 2,5 roku.Do 2,2 roku nebyl problém s kakáním chodil ob den max.ob dva.Prostě to přišlo a bylo.Ve stejnou dobu jsem trénovali nočník ale nenásilně čůrání klaplo. Nevím co se v něm zlomilo, začal si uvědomovat,že to umí zadržovat a ovládat a s tím začali problémy ☹ .Začal chodit co 4-5-dokonce i 6 den s tím,že 1 i 2 dny zadržoval zadupával.Už 3 měsíce se trápíme,mohlo se stát,že měl tuhé a bolestivé....ale od doby kdy to začal zadržovat tomu jdu naproti, takže ovoce,pití,omezení čoko a kakaa.Zkouším všechno možné-laktobacily, homeopatika ,švestkový kompot, hrušku, kefír....ale nic moc.Teď měl kůru s Lactulosou (to se mu to upravilo, tak že chodí ob dva dny, bobek měkký v pohodě, nemůže ho nic bolet.Prostě nechce kakat když to na něj jde tak zadupává, pobíhá řve, plače že nechce.....úplně je v transu ☹ .Pak už to nevydrží a kaká(chce jen do plíny) pak je úplně zpocenej..ale při tlačení nepláče a pak když už je hotovo tak je spokojenej.Prostě ten moment dokud nekaká je opravdové psycho.Co s tím? Kdy to přejde ?

alcaham
8. srp 2017

Tohle řešíme s dcerou od 3let. Normálně od 2let bez plenek a na velkou chodila pravidelně! A pak se jí narodil bráška a začalo..úplně pomalu,ani jsme si toho ze začátku nevšimli! A skončili jsme tak ,že čípek ani lactuloza nezabírali a ten řev na záchodě,jak to nechtěla vytlačit! Noo horor..nakonec jsme skončily na proktologii v Krči. A tam doktor objevil prasklinku..a po prohlídce nám řekl,že to bude psychický,kvůli bráškovi. Síla..Dostali jsme rozpis diety a rady..takže bych poradila určitě mazat( dubová kůra) já si taky nikdy při utírání nevšimla.. Důležité je jídlo..hodně vlákniny..lňené semínko celozrnné pečivo... Hodně pít.. jinak je lactuloza k ničemu.. doporučil nám easylax pro děti.. a je super.. hodně nám pomohlo vynechat bílé pečivo..Po návštěvě doktora začala chodit úplně sama ,tak jsme se radovali a přišel prázdninový režim a řešíme to zase.. 😓jo a taky říkal ,že interval max 4dny a pak easylax..aby se naučila tu pravidelnost...Nečetla jsem diskuzi,tak nevím jestli už to sem někdo nepsal😉píšu jen naší zkušenost a držím palce ať se to vylepší😊

pet79
9. srp 2017

Malej zácpu nemá. Má normálně měkkou stolici. Je to spíš problém v hlavě. Neumí si to srovnat a ovládat. Od září nastupuje do soukromé školky, kde se s plenkami počítá, takže to hrotit už nebudeme a budu doufat, že to tam právě odkouká od jiných dětí. 🙏 🙂

ivetsiki
10. srp 2017

@petrasipkova1
No měla nedostatek železa v krvi. A jelikož je dost velký nejedlik, tak jí ho dávám, železo by mělo podporovat i chuť k jídlu. Bere ho asi 4dny. Včera už naštěstí kakala. Šťávy u nás nejedou a smothie už vůbec. Nekdy si v obchodě vybere jupika a pod hnusné preslazene pití, ale jsem ráda že aspoň něco. Kdyby jsme jí do pití nenutili vypije sama snad 100ml za den. Tak do ní narvem aspoň 300, 400ml. Je to maličko, ale jedeme takhle od narození, s malým množstvím, a zatím se nic nestalo. Až na ro že když onemocní je to na hraně a málem na převoz na kapacky.

z_kopretinka
10. srp 2017

Nepročetla jsem vše, ale přidávám vlastní zkušenost. Malá měla pěkně našlápnuto chodit na nočník, jenže moje máma prostě je blbá a když řikam nenuť jí tak prostě bude. Malá to mělo tak, že si sedla a buď měla co a vyčůrala se a nebo ne a zvedla se a nebavilo ji tam vysedávat a čekat půl hodiny až něco bude. Jenže ona ji tam držela a malá tak strašně plakala, já jí hned vynadala, že tohle dělat nebude. Následovala strašná hádka, že v roce a čtvrt prostě musí umět sedět na nočníku, a že mi bude kadit do plen do puberty a jaká jsem špatná matka, já to završila tím, že pokud mi bude týrat dítě tak k nim nebudu jezdit, manžel se mě zastal a malou jí okamžitě sebral. Jenže... tam začalo vše s čím teď bojujeme. Malá nemohla pak čtvrt roku nočník ani vidět, jen jsem ji chtěla posadit už měla hysterák, nechali jsme to plavat a jít jí vlastím tempem, opět si hledat vlastní cestu k nočníku. Nebudu se rozepisovat jak jsme s tím všm dlouho bojovali. Za měsíc jsou malé tři. Máme a sebou 7 měsíců boje s kakáním. Udělala si psychický blok, řešila jsem to už i s pediatričkou, protože to dokázala i s čípky držet 10 dní. Od 4 dne se už uvolňují do těla toxiny, navíc je to pak horší a bolí, takže rady nechat ji až to půjde samo opravdu nejsou na místě. Od dr jsme dostali v únoru Forlax, může se používat dlouhodobě, jenže po něm pak měla ještě týden rozhašené zažívání. Sice kakala i několikrát denně, jenže kolikrát to prostě neudržela, takže zase byla nešťastá, že je pokakaná a pálí jí zadeček. Nakonec jsme našli lepší medikaci s pomocí kamarádky. Dostává pravidelně rozpustnou vlákninu a pokud třetí den nekaká dováme projímadlo Fructolax. Naprosto jiný efekt než to na předpis. Pěkně se vykaká ještě večer nebo druhý den a nerozhodí jí to střeva na týden. Dr říkala, že to je prostě v hlavičce. Že je to u dětí velmi časté, že stačí aby je to jednou zabolelo a problém je na světě. Pak to drží a nechtějí kakat a tím se problém nabaluje a nejde ani odstranit během pár dní.

petrasipkova1
10. srp 2017

@ivetsiki malá taky pije málo, max 300 ml při neustálém nabízení, ale co nadělám, náslím to do ní nenaleju, věřím, že ví co dělá. V ovoci a zelenině, polévce má také vodu. Ale když jí dám Ovocňáka, tak ho vyžahne na posezení, právě. Jinak sladké pití tedy nedávám, jen tyto šťávy, třeba jednu za týden, myslím, že to je často důvod proč dítě nechce pít, ale nevim.

ivetsiki
10. srp 2017

A ten ovocnak je odkud? Můžu foto? Zkusím.
Ještě mi občas vypije z DM tu jejich bio šťávu.

z_kopretinka
10. srp 2017

@alcaham take nenechavam dele jak 4 dny. Pouzivame Fructolax. Je prirodni z fiku a s vlakninou.

mogous
31. bře 2020

@liliz dobry den,jak to u vas dopadlo?Resime to same,aspon 3x měsíčně dostane projímadlo.Ted mu byly 2 roky..

liliz
1. dub 2020

@mogous Dobrý den. U nás to dopadlo dobře, ve 3 letech začal chodit do školky tam viděl ostatní děti jak chodily samy na záchodky (ve 3 letech pořád nosil pleny - i přes den), postupně přestal nosit pleny ve dne, brzy i v noci a kakání se postupně upravilo samo. Myslím, že ten kolektiv mu moc pomohl, že viděl, že to normální. Byl to dlouhý boj s dobrým koncem. Držím vám palce, ať to dobře a hlavně rychle dopadne. Ty nervy a zoufalství - kdo nezažil, nepochopí. A "chytré" rady od okolí hoďte za hlavu. Jen vy víte co a jak. 😉
PS: Dnes je mu devět, na WC chodí pravidelně každý den a všechno je bez problémů. Na tu dobu si ani nevzpomíná.

mogous
2. dub 2020

@liliz tak snad nám to taky takhle odezní.Diky za zkušenost.Mejte se krasne 😉

liliz
2. dub 2020

@mogous Věřím, že ano. Také se mějte hezky. 😉

kosticka2011
6. bře 2022

Ahoj, kakání řešíme taky.Dcera má skoro 3 roky a začala zadržovat kakání. Zkoušeli jsme domlouvat, projímadlo na změkčení stolice, švestkovou šťávu,ale postavila si hlavu a nechce. Naposledy vykakala tvrdý bobek a bolel ji zadeček teď nechce.Boli jí bříško a pláče za chvíli je to dobré. Už jsem přemýšlela jestli jí neudělat klystýr.