2 roky pryč a stále čůrá do plínky. Jak ho to odnaučit?

evulinkab
12. únor 2011

Ahojky,muj malej mel ted v lednu dva roky a stále má pliny.Už bych chtela, aby byl bez pliny(na noc nevadi, ale pres den!)Trenuju s nim od leta, ale porad to nejde.Absolutne nespolupracuje.Kdyz jsme to pres leto nezvládli, tak jsem to na podzim a v zime až tak nehrotila.Dopoledne ho mívám doma treba i bez pliny..ale to ho musim dávat preventivne co deset minut na na nočník,protože Bořeček hodne pije a tak i hodne čura.No a odpoledne vetsinou vyrážime ven, tak to mu dát plinku proste tak či tak musim,protože by se nachladil,že..🙂A taky nemám tolik rifli a kombinez na presleceni.No ted byl celý týden nemocný a tak jsem toho chtela využít, že nebudeme chodit ven a já si ho budu moc pohlidat a že mu proste vezmu plinku a už mu ji nedám....Hmmm, prd!!Bořeček moc dobře ví, že má čurat do nočníku a když ho tam posadim, tak se i vyčurá.Ale on si bud ze me delá srandu nebo proste nechce spolupracovat nebo nevim jak si to vysvetlit.Dám ho na nočník, on se tam vyčurá..fajn.Pak si říkám-dám ho za deset až patnact minut znovu.Jdui neco delat, vařit nebo neco..malej za mnou za chvili prijde, rekne:Mami, tam lulu!A ukáže mi prstickem, že se vycural na koberec..že tam udelal loužičku a ješte si zatleská.
Já mu to už vysvetlovala nekolikrát, že tam se necurá, že do nočníku ANO,už jsem hi i ruzne motivovala, ukazovala obrázky deti na nočniku, slibovala kokinka za to...Fakt už nevim

jaa
15. únor 2011

@evulinkab Asi bych tatínka přidusila u soudu...když byl tak šikovný a malého udělal,měl by také platit..na to jsou ti chlapi pěkně vyčůraný..Plodit jo,ale zodpovědnost žádná... 😠

@luckahr JJ.A u té první,tím,že jsem s ní byla dost sama,protože byl mm hodně v práci,tak jsem měla vypěstovanou intuici,jako mají maminy,co kyblíčkujou a malá byla od 6m bez plen přes den.prostě jsem z jejího chování vycítila,kdy se jí chce..Sedět uměla od 5 m,tak chodila na nočnk..A od 8m si už krásně říkala..
Malá čerty miluje...Ted u snídaně koukala na Krampusfest a je z těch příšer úplně nadšená..Moc se ji to líbí...Musím mrknout na net,kde se to nejblíže pořádá a snad tam s ní zajet... 😉

jaa
15. únor 2011

@luckahr prostě vydržely v noci suché.....malá má taky super držáka...Celou noc suchá a vydržela dokonce až do 13 hod...pak až čůrala...To mají holky po mě..taky vydržím🙂

meleri
15. únor 2011

@evulinkab určitě se neomlouvej! vždyt každá z nás má i trochu svoje důvody proč dítě odplenkovat...já bych zas nechtěla přebalovat dvě děti, kojence a velkého ale vím že mě to nemine...
a nemáš někoho kdo by ti podaroval nebo půjčil pár látkových plen? třeba by mu to vadilo že je v mokru a začal by chodit víc....ale myslím že jaro tu bude cobydup a potom to půjde lehčeji snad všem...já teda na to spolíhám že jak se oteplí že prostě bude ve slipách a tričku a bude se to už muset naučit...

evulinkab
autor
15. únor 2011

@meleri No já to možná nebudu muset nakonec řešit až na jaře, zdá se, že malej pochopil 🙂 🙂 🙂 Už jsem to dnes chtela definitivne vzdát, jeste vcera k veceru jsem koupila novej balik plinek a dnes -světe div se-malej se ráno probudil a hned si rekl o curáni.A dnes se jeste ani jednou nepocural, vzdy když se mu chce, tak se chytne mezi nožkama, letí za mnou a křičí:Mami, lulu! 😀 Takže asi ta týdení snaha a moje velka trpelivost byla k něčemu

jajdaelda
15. únor 2011

@evulinkab tak sama v tom opravdu nejsi...taky si myslím,že se dítě nemá nutit a každé to má jinak...kamarádčin syn si uměl v18ti měsících říct a došel si sám na nočník, jiné kamarádky syn se zbavil plen až ve třech letech.
Já jsem to s Kubčou zkoušela přes léto- že jako běhal venku nahatej,jenže jemu se zalíbilo očůrávat travičku a kamínky,takže "čůral" co tři kroky...takže to se minulo účinkem..pak jsem s ním přes podzim a zimu začala trénovat doma bez plenek ...taky bylo spoustu nehod, tedy počůranej...na kadění si řiká už asi od 20ti měsíců...no a prostě se mu jednoho dne znelíbilo,že si počůrává trenýrky a tepláčky a začal chodit na záchod sám - občas jako chlap ve stoje,občas si sedne na nočník - bylo to opravdu ze dne na den..teď už si dojde sám, zvedne prkýnko, zabouchne ho, spláchne a umyje ručky 😉 takže moje rada zní: vydrž 😉...

jajdaelda
15. únor 2011

@evulinkab no vidíš..než jsem dočetla druhou stránku,vdím,že slavíš úspěchy!!! 😀 super a gratuluji!!!

leonik
15. únor 2011

@evulinkab tak já mám syna jen o čtyři dny mladšího než je tvůj, a taky bojujeme s nočníkem 😖 je zatím pořád na plínách, zkouším ho dávat už od roka, ale zatím bez úspěchu 😒 pak jsem ho přestala nutit a nechala ho být a časem jsme to zkoušeli znova, ale pořád bezúspěchu 😒 když ho chci posadit tak začne křičet, že nočník tlačí, to samý na záchodě. Nepomáhá ani zabavování, nic...teď mu chci zkusit koupit to měkké prkénko na záchod a uvidím...koukám, že u vás už to vypadá úspěšně 🙂

evulinkab
autor
1. bře 2011

Holky, tak my jsme už temeř 14dni bez plinek a je to SUPER!A vypadá to,že i v noci budeme brzo spát bez plínky, protože od te doby, co pochopil malej, co se po nem chce a že si má říkat, tak i v noci se mi kolikrát probudi a chce čurat...řekne si.Ale chtelo to velkou trpelivost, když jsem ho to učila🙂

sylvka
11. bře 2011

ahojky,tak se musím pochlubit,že martínek začíná konečně kakat na nočník nebo záchod 😵 zlomilo se to přesně na 2,5 roku,ještě to není sto pro,ale je to veliký krok pro člověka 😀 čili nebudu kecat,na noc má plínu,ale na den a odpolední spaní už ne...hurá 😵

andtka
11. bře 2011

Holky, chce to čas. Náš malý neseděl na nočníku vůbec, prostě si tam nechtěl sednout. Nenutila jsem ho. Jen jsem mu vždycky, když se do plíny počural, řekla, že se má čůrat do nočníku ne do plíny. Pak ze dne na den asi v 2 letech a 3 měsících mu to v hlavičce nějak cvaklo a začal si sám říkat, že chce čůrat a od té doby jsme bez plínek. Měl asi za ty 4 měsíce 1 nebo 2 nehody.

mircisek
11. bře 2011

Ahoj holky, slyšela jsem, že dítěti to všechno docvakne ve chvíli, kdy chodí do schodů a střídá nohy a asi na tom něco bude. Učím to malýho od roku se střídavejma úspěchama a neúspěchama. Teda na kakání to pochopil hodně brzy. Obložil se knížkama a sedí a sedí a nechce slízt. 😀 Do schodů chodil jak kdy, až teď chodí levá pravá a fakt už se počůrá jen v zápalu hry. 😉

usounek25
11. bře 2011

Tak Adam už měl též dva roky a plínky má taky furt. Bohužel on na nočník ani na záchod nechce vůbec sednout, nevím proč, nikdy jsme mu to nenutili apod., maximálně si na nočník sedne oblečenej, ale nahej v žádným případě. Tak se už těším na léto a doufám, že se nám zadaří, že bude na zahradě běhat nahatej - do tří let se snad plínky aspoň přes den zbavíme.

adelinka
18. dub 2011

ahojky..prosím o rady maminky...můj syn má 3 roky a 4 měsíce a stále nosíme plenky i přes den doktorka to nijak neřeší..mám navštívit nějakého special.doktora?syn půjde od září do školky a s plenkou mám smůlu vyzkoušela jsem asi 5 různých nočníků a taky prkýnka..lákám na vše možné a bez uspěchu...vždy jak vidí wc tak řve že tam nepůjde..když sundám plenku tak jde a nasadí si ju sám..už jsem zoufalá

babulinkab
18. dub 2011

@adelinka plenku sundat a schovat, že není. nasadit slipy, teď je na to ideální počasí. já mám syna o tři měsíce staršího a je pravda, že má teď hrozný období vzdoru, takže možná to zrovna v tomto věku bude fakt hodně těžké. 😝 😝

babulinkab
18. dub 2011

@adelinka a do září je daleko, dost času

neu.sona
18. dub 2011

@adelinka taky radím, dát plenku pryč, dát slipy a nachystat si jich hromady s tepláky. ze začátku bude čůrat asi pořád, že Ti z toho bude hlavat lítat kolem, ale je veliký a pochopí to velice rychle. bude mu to vadit. postupně to bude ustupovat a ustupovat. ale opravdu tu plínku nedat. věř mi, je to jen o pohodlnosti toho dítěte, že čůrá do plenky. asi máte období vzdoru, ale je fakt veliký. podle mě pochopí velice rychle, že si neústupná.

adelinka
19. dub 2011

@babulinkab obdobi vzdoru..ani nemluvi je to desneeeeeeee jak se vztekne vali mu krev z nosu..no petrik je za trest asi....no prave on se pocura ci pokadi a on v tom sedi a nic mu nevadi 😠 plenky musim schovat pac on se umi sam prebalit 😠

verja
19. dub 2011

Hele holky s tím, že Ondra nechtěl sedat na nočník jsme to měli taky. Prostě nechtěl...tak jsme ho naučili čůrat jako kluka ve stoje, pořídili mu stupátko k wc a řekli mu, že bude čůrat jako táta🙂. A funguje to. Začínali jsem tedy minulé léto, že chodil nahatý a když jsem viděla, že bude ( těsně před tím se mu zvětšuje pinďa), tak jsem na zahradě jsme říkala, že půjdeme počůrat nějakou kytičku( to ho děsně bavilo)...za týden si říkal sám skoro 100%...a to mu byl rok a 9 měsíců...

mircka
19. dub 2011

@adelinka také doporučuji dát plenku pryč s tím, že je už velký kluk a velcí kluci plenky nenosí. Stejně tak se řádně zásobit slipama a teplákama a obrnit se veeeelkou trpělivostí. 😉 Radím z vlastní zkušenosti. Tento problém jsem řešila minulý rok - malému bylo 2,5 roku a byla jsem těhotná. Chtěla jsem, aby do porodu (v červenci) byl pokud možno alespoň přes den bez plenek. Zezačátku to bylo hrozné - spotřeba byla šílená. Pak se to ustálilo - občas se i zadařilo na záchod nebo na nočník. Nějaký čas to trvalo a pak najednou: šup, sám si sundal tepláky a slipy a šel čůrat na nočník. 🙂

adelinka
19. dub 2011

@verja ja jsem zkousela x nocniku a zachodek a prkynko...ale ho nejde dostat ani na ten zachod...

adelinka
19. dub 2011

no petrik cura i kadi do plenky..to se asi pobleju 😀
jo holky a kdyz mu reknu ze plenky pres den nejsou co v noci???v noci jsou??

verja
19. dub 2011

@adelinka No právě, my měli taky takový bojkot nočníku a záchodu...proto jsme to nejdříve vzali jako zábavu zalévání kytiček na zahradě. Doma měl plínky..ale pak doma zahlásil, že budeme čůrat do pokojovky :D...no tak jsem mu vysvětlila, že zalejeme záchod.. pobral to, prostě si stoupnul na stoličku k záchodu jako táta. Se mu strašně líbilo, že se může strefovat do vody...

hany71
30. dub 2011

Ahoj všem,četla jsem stesky o tom, jak po 2. roce má malej pořád plenky - tak to já mám doma rekordmana 18. dubna nám bylo 2,5 roku a plenky máme pořád ! - i přes všechny možné pokusy po dobrém i po zlém o naučení na nočník. Taky se tam sice vyčurá, ale jak popisovala maminka s tím 2letým je to spíš náhoda a klidně se počurá a je mu to celkem fuk (včetně pokakání) Už si fakt nevím rady. Sice umí barvy, tvary, značky aut, dokonce celou abecedu, ale takovou základní věc se asi nenaučí ☹. To jen pro ty maminky, které jsou nešťastné z toho, že jejich 2leté ratolesti mají plenky.

masula
2. kvě 2011

Ahojky, tak já Vám přidám také příspěveček 🙂 , můj synek měl pleny taky do 2,5 roku (myslela jsem si, že v nich půjde i do školy 🙂 ) a úplně najednou v létě si prostě na zahradě stoupl ke stromu a začal čůrat, do týdne přestal mít pleny i na noc. Takže - pokud děťátko nechce, tak to nemá smysl ho nutit, náš Marek dokázal sedět celé odpoledne na nočníku a jen o jsem ho oblíkla tak se vyčůral do punčocháčků 🙂.

petruskaaa
2. kvě 2011

Jen pro uklidnění,my máme 25 měs. a taky ještě nosíme plínky 😒 .Posledních 5 dní jsme přes den bez ,ale každých 30minut sedíme na nočníku a pročůrali jsme už plnou pračku spoďárů a tepláků 😀 Před půl rokem nepřipadalo v úvahu sedět na nočníku dýl jak 1 vteřinu,tak že i to je úspěch.Zkoušíme nočník od půl roka a stále nic.Až teď jsme konečně přišli na to k čemu vlastně slouží.Skoro pokaždý když jí posadím tak se vyčůrá,ale sama si neřekne.Podle mě na to musí přijít sami,hlavně je nenutit a zkoušet všechno možný,každý dítě se to naučí jinak.Já zkoušela třeba nechat ji chvíli počůranou a bylo jí to šumák.Pak sem jí posadila na nočník a slíbila čokoládu ,v turánu se vyčůrala a první den dostávala za kyždý vyčůrání za odměnu čkololádu a šla si ty čůránky vylít do záchudu,udělala jim pa pa a sama si je spláchla.Druhý den už si na čokoládu ani nevzpomněla a furt čůrala aby mohla splachovat.Stejně chodí i na velkej záchod.A venku zase hrozně ráda čůrá na travičku.Asi čokoládová metoda není ta pravá ale v kombinaci se splachovací u nás zabrala.Teď se ještě naučit si říkat 😉

kajulka001
2. kvě 2011

tak my jsme pres den bez plyny uz do minulyho leta ted budeme ucit spat vecer bez plyny protoze v zari jde malej do skolky a ja to udelala tak ze malej behal v lete nahej jen v tricku po zahrade mame baracek a malej se naucil curat na travicku a pak na ten nocnik to slo uz samo 🙂 ted mam jen obavy z toho nocniho curani

hancas
Odpověď byla odstraněná
Zobraz