22měsíční prcek a dvojčata v bříšku. Dá se to zvládnout?

paitchita
18. zář 2016

Ahojky najde se tu někdo kdo má doma malé dítě a čeká/la dvojčátka? Dceři je 22měsíců. V pátek jsem byla na kontrole a z jednoho se vyklubali dvě bijící srdíčka. 8+3. Mám radost ale zároveň mám šílený strach, zda me neodvezou potom rovnou do bohnic. Chlap je přes týden pryč a jenom víkendy doma. Babičky vypomohou občas,ale chodí do práce. Holky řeknete že se to dá... budu vděčná za všechny tipy co a jak.

paitchita
autor
19. zář 2016

Opravdu nikdo?

bajuliss
19. zář 2016

Ahoj 🙂 moje kamaradka otehotnela v 19 a byly to dvojcatka (kluk + holcicka).. Kdyz jim bylo kolem rokuna pul, tak prisla na svet sestricka.. Jeji pritel maka nekde na stavbach a domu jezdi jen na vikendy...byla sama na 3 deti ve 22 letech (a to dvojky jsou fakt zive deti) ze zacatku myslela, ze to neda, ale zvykla si na to, uz v tom ma takovy ten svuj system a v poho 🙂

irous
19. zář 2016

Ahoj, Já měla syna 2 roky starého, když jsme se rozhodli pro druhé dítě. Ve třetím měsíci zjistili, že mám bříšku místo jednoho dvě . Byl to šok, cítila jsem to stejně jako ty. Cácorky se narodily, když synovi byli 3 roky, dali jsme to. Začátek krušný, ale jak si člověk zavede režim, tak to jde. Malý byl celkem v pohodě, horší to začalo být, když začaly lézt a brát mu věci atd., ale to je asi mezi všemi sourozenci naprosto normální. Manžel dělá dvanáctky krátký/dlouhý týden, babičky pracující, takže jsem byla často sama. Zvládli jsme to a to jsem s nimi musela cvičit třikrát denně Vojtovku...
Držím pěsti, ať je vše v pořádku ! 😉

paitchita
autor
19. zář 2016

Děkuji holky. Byla jsem natolik v šoku že jsem si říkala jestli se mi to nezdálo. No nezdálo. Pořád to nějak vstřebavám. Hlavně aby byly děti sehraná banda.

elekthra
19. zář 2016

ahoj, vlastní zkušenost nemám, ale kamarádka to tak měla 🙂
syn (v době narození holek) měl 17 měsíců a holky - jednovaječná dvojčata se narodila 2 měsíce předem.... byl to záhhul, ale malýho to strašně posunulo kupředu a strašně moc pomáhá 🙂 ale vždycky je to o naturelu toho prvorozeného 🙂

paitchita
autor
19. zář 2016

To je asi to co mě trošku děsí. Jestli ta moje beruška nebude žárlit.

demetritis
19. zář 2016

Kamoska ma rozdil asi o kousek veci kluci se ji narodili chvilku po narozeninach starsi dcerky , mimousi se dopikaji ale mlada se pry na brazky tesi . Syn na dcerku nezarlil jsou po 21mes problemi zacli az kdyz mala se zacala stavet ze bude chodit a to bude vase uz vetsi tak klid ja si teda ted taky nedovedu predstavyt po druhe rozdil 21mes ale zvladnout se to musi verim tomu ze to bude ok vam preju hodne sil zdravy jak by smet a ad to dobre dopadne

paitchita
autor
19. zář 2016

Děkuju moc. Však budu dávat vědět. Ono moc maminek jako jsem na tom já ,se do diskusí moc nezapojuji. Třeba do budoucna pomůžu jiným maminám 🙂 když bude čas psát 😀

astyna
20. zář 2016

@paitchita

Co má říkat moje kamarádka - dvojčata kluci 2 roky, dvojčata holky nyní čeká 😀 A ta má čas si vést i blog, posílat fotky domů, až je nám vyčítáno, že já s jedním prckem to flákám 😀

ludovika6
20. zář 2016

Mám nejstarší děti od sebe 18 měsíců a 24 měsíců. Takže nejstarší dcerce byl přesně 3,5 roku a té mladší přesně 2 roky, když se narodila naše dvojčata. Náročné to bylo (nemáme žádné babičky na pomoc, bydlí daleko), ale určitě se to dá nejen "zvládnout". Ale i si to užít 😉 . Teď už jsou (celkem) velcí - 15, 14 a 2x12 let a žijem 😀 .

paitchita
autor
20. zář 2016

@ludovika6 tak to je nářez. No já doufám že když to daly jiný dám to i já. Ale ten začátek než se do toho dostanu to bude měla. Jinak tedy klobouk dolů.

ludovika6
22. zář 2016

Díky 😉 . Jako určitě to bude náročné, ono dvojčata jsou vždycky náročná. Je dobré s tím tak nějak počítat dopředu. Nám třeba fakt pomohlo, že jsme kdesi četli, že s dvojčaty stoupá riziko nějaké deprivace v rodině (rozvodu, alkoholismu, deprese, sebevražd...) až o 10 % 😝 . Takže, když jsme večer leželi s manželem vedle sebe naprosto hotoví na gauči a cítili se všelijak, tak jsme věděli, že je to normální. Ono přes den je pořád nějaká práce, něco se děje, ale večer jak, byl chvíli klid, tak to dolehlo...
Dobrovolně bych si to tak nenaplánovala (ty děti jako jo, ty byly úplně podle plánu i ty věkové rozdíly, jsme tak chtěli, ale ta dvojprémie byla překvápkem prostě 😀 ).
Určitě je potřeba využít jakoukoliv možnou pomoc (babičky, tety, kamarádky...), donášku obědů apod. a hodně záleží i v jaké "kondici" jsou po porodu dvojčátka i maminka. V tom jsme třeba měli dost štěstí, dvojčata se narodila plánovaně v 39tt., naprosto zdravá.
A neodradilo nás to ani od touhy po dalších dětech, jen ty věkové rozdíly jsem už volili větší 😉 .
Moc držím palce, ať je všechno v pořádku, těhotenství krásně probíhá a prostě všechno je O.K. !
Ono zase mít dvojčata je vyjímečné a neopakovatelné i v tom krásném a dobrém 🙂 .

paitchita
autor
22. zář 2016

@ludovika6 Tak jsem tak pokukovala a ty máš 7dětí? Tak to jsem o proti tobě břídil 🙂 Jen se zeptám žárlili starší po porodu na dvojčata?

ludovika6
23. zář 2016

Po porodu ani ne. Ono byla u nás trošku jiná situace. Ta větší byla na malého sourozence už zvyklá, ta menší si to v tom frmolu asi moc neuvědomovala. A parťák ke hrám jí neubyl, takže se dost zabavili spolu. Navíc mají obě vstřícné a spíš klidnější povahy.
U nás děti začínají žárlit až jak jsou ti nejmenší trochu větší (lezou, berou věci) a představují konkurenci. A povahově si perfektně k sobě sedli druhorozená a kluk.
Ale bývá to prostě různé. Nějakým způsobem se děti s dalším sourozencem vyrovnat musí, ta změna je pro ně prostě velká.
Třeba teď ten předposlední žárlil na posledního dost a to ještě nebyl malý ani na světě. On opravdu vycítil , že budeme mít další miminko, ještě než jsme to vůbec řekli dětem a okolí. Velká změna se s ním udála a z naprosto pohodového "medvídka" a stal vzteklou a žárlivec 😒 . A pustilo ho to pořádně až teď, kdy bylo nejmladšímu 18 měsíců. Oni si to teda naši naštěstí nevybíjejí nikdy na miminku, směřují to na mě. Takže se to dá celkem zvládnout.
Ale jinak řešíme klasicky - mluvit o tom s nimi, zapojovat do péče, věnovat se co nejvíc, přijmout jejich regresi v něčem (plínky, dudlík, lahvička) a netlačit na ně zbytečně. Myslím, že u nás i dost fungovalo, že jejich kamarádi měli taky sourozence. Takže věděli, že by si jinde nepolepšili 😀 .

paitchita
autor
23. zář 2016

@ludovika6 já věřím že se Sárinka s prckama sžije. Ale teď je ve fázi kdy si s jinými dětmi hraje ale že by z nich šílela tak to také ne. Ale napadlo mě že jí k vánocům koupím dvě panenky a kočárek a budeme trénovat do příchodu dvojek. Někde jsem četla, že je dobré aby novorozený přinesl nějaký dárek pro sourozence. Tak snad to na ní zabere. 🙂

demetritis
23. zář 2016

@paitchita ty panenky jsou dobrej plan jen pozor aby pochpila ze s miminkem memuze to co s panenkou u nas to byl trochu boj panenku syn dostal a hode se mu libylo skladani okopirovanich fotecek na leddici a koukani na youtobko jak takove mimi vy pada , nebo nez mimisci budou ve fazi aby si ze sestrou hrali tak ubehne vic jak rok si na zacatku a do tristvrte roku dvojek to na hrani urcite nebude syn rad sestru vozil sice nevym jak to budu delat ted . Ale kazde zapojeni holcicky vziti ji na velke utz ukazovani fotek videji z porodnic jak jsou na youtobe koupani dvojek a tak pomaha moji uz se na sestricku v briku tesi hladi brisko prohlizi si album s fotkami z utz porad me cpou svym jidlem nosi panenky a tak cim vic budes male o miminku vypravet tim rychleji to pujde a pak zacnes stim ze se vlastne v brisku skovavaji dve deti od 2roku to bavi kdyz jim to u povidani i nakreslis , pak az budo kopat a pak az budes vedet kde co maju ji muzes rikat tu je nozicka podivej tu kopou starsi se pak lepe s miminky z zije hodne stesti

paitchita
autor
28. zář 2016

Ahojky, omlouvám se vám holky že jsem neodepsala dřív ale poležela jsem si ve špitále. Nic vážného, spanikařila jsem s bolestí bříška a byl víkend tak jsem šla na pohotovost. No ve zkratce roztahuje se mi děloha a proto byla citlivá. Akorát mě tam držely zbytečně ale odpočinula jsem si a všechno je v pořádku. Aspoň vím že prťata rostou ukázkově. 🙂

ludovika6
1. říj 2016

@paitchita Tak hlavně, že to nebylo nic vážného 🙂 . Ono zase je to jiné těhotenství než s jedním 😉 . Lepší panikařit než si pak něco vyčítat. Ať maličcí rostu krásně i nadále !!!

paitchita
autor
3. říj 2016

@ludovika6 naštěstí to byla prkotina. Zítra jdu na krev a pro průkazu, tak se těším že budu mít konečně fotku 🙂 uz aby to bylo. Konečně se budu moct také chlubit 🙂

ludovika6
4. říj 2016

@paitchita Tak držím palce, ať je všechno O.K. a fotka se povede 🙂 !

paitchita
autor
4. říj 2016

@ludovika6 tak mi kontrolu odložili na příští týden. Takže si na fotečku ještě počkám. A ten odběr teda pěkný hnus. 6 ampulí, ty mi teda dali.

ludovika6
5. říj 2016

@paitchita Trochu upíři, ne 😝 😀 ? A průkazku už máš 😉 ?

paitchita
autor
5. říj 2016

@ludovika6 trochu upiři? Jsem si připadala jako v ty reklamě: dva litry dolů 😀 průkazku už mám, ale fotku z minula nedali neřádi. 🙂

paitchita
autor
24. říj 2016

Tak holky už mám fotku. Jupííí

konik_mischel
24. říj 2016

ahoj, osobní zkušenost nemám, ale znám paní, co měla ještě menší první a dvojčata... myslím, že to není otázka- zda se to dá... dát to budeš muset, nic jiného ti nezbude. Nevím, jaký máš styl výchovy, ale určitě ti hodně usnadní práci , pokud starší bude chodit na nočník a nebude mít plenky, ideálně, aby se alespoň na chvilku uměla sama zabavit hrou. Zapoj starší dítko do péče o mimča - ve stylu hry- poskládat prádlo, dávat prádlo do pračky, vytahovat příbory z myčky a podávat ti je,pokud neusíná sama, trénujte usínání ve srylu přečtu pohádku, dám pusinku a odcházím z pokoje atd... připrav chlapa na to, že čas od času o víkendu vypneš a až to půjde vypadneš třeba na dvě hodinky sama na kafe za kamarádkou, ať se odreaguješ. Domluv babičky na vození kočárku odpoledne a o víkendech, když budou mít čas, zkus mrknout po nějaké miniškolce, kam je možné dávat i třeba dvouleté prcky na třeba 3 hodinky denně, aby si malá pohrála, tys měla chvilku času jen na prcky, případně pro sebe, když náhodou usnou atd... hodně záleží na tobě.

olusik87
24. říj 2016

drzim palce

bibam
24. říj 2016

satrší dcerka měla 1 a 3/4 roku kdeyž se mi narodila dvojčátka. Níkdy bych neměnila, je to to nejkrásnější na světě. Kupte si kojící polštář my brest friend, na něm můžete kojit obě naráz a máte volné ruce pro starší dítko. já musela vždy číst knížku při kojení, aby se dcerka nenudila. Při kojení dvojí oxytocin, dvojí štěstí... 🙂
Nyní mají dvojčátka rok a půl a nik hezčího nás nemohlo potkat 🙂
Bude to fakt moc pěkné, nebojte.

hafika
24. říj 2016

Dvojčátka se narodila, když bylo staršímu 28 měsíců, takže něco jako u vás. Manžel celkem pomáhal, babičky jsou daleko, tak si tak jednou za měsíc vzali na víkend staršího, ale to nakonec to bylo spíš k vzteku, protože pak byl po návratu dva dny na zabití. Starší žárlil dost, nenaučil se na nočník, neoblékal se, nekrmil se. Vlastně se začal sám krmit až s příkrmy dcerek v necelých třech letech. Ale zase se dokázal na chvilku zabavit sám, což jsem ocenila ve chvíli, kdy se ve 4 měsících nedokázala dvojčata kojit v přítomnosti bratra, který je rušil. A taky bylo úžasné, že se holky narodily na začátku léta, takže jsem nemusela ze začátku děti moc oblékat, když jsme šli ven.

Ale dvojčátka byla úžasná, mnohem méně náročná než první dítko, takže jsme to zvládli vše sami, jen nám jednou týdně chodila paní uklízet.

Takže určitě se to dá, v mém případě bylo těhotenství bez problémů, dvojčátka donošená 2,8 kg každá (a to jsem se starala o 15 kg syna, kterému jsem i poměrně dost poponášela). I potom bylo vše mnohem lepší, než jsem se obávala. Děti se poměrně rychle sladily na tandemové kojení, spaly přibližně stejně a docela se povedlo sladit režim všem třem dohromady.

Tak snad to trošku uklidní. Pro mě bylo dost vysilující číst, jak je to z dvojčaty hrozně náročné, až jsem v jejich 6 m přestala cokoli číst. A moc mi tehdy pmhlo slyšet od sousedky rodičů, co má také dvojčátka a starší dítko (asi o pět let ood mladších), že se to dá. A měla pravdu.

paitchita
autor
24. říj 2016

Holky stejne mam nejvetsi vitr ze Sarinky, chudinka si teď vytrpí všechno naráz. Stěhování, honem rychle dohnat nočník a zkroceni svého vzteku. Ale je to šikulka, začala chodit jednou týdně do jesliček, kvůli kontrolám. Naučila se sama slíkat, oblékání trošku vázne ale na to má ještě čas. Sama jí, sama usíná i nějakou dobu vydrží o samotě. Pomáhá uklízet. Boty si nazuje, kupodivu i tak jak mají být a né kozí. 😀 Myslím že to zvládnu, sice tatínek je přes týden pryč ale pomuzou v rámci možností babičky. Sice jsem se hrozně bála když jsme to zjistili, manžel místo radostného skákání byl v šoku minimálně 14 dní, ale když se začal těšit všechen strach me přešel. A tedy úplně nejvíc jsem se uklidnila tady kdy jste mě tu všichni uklidnili že se to dá a na nakonec je to krásnější než s jedním.

paitchita
autor
24. říj 2016

@konik_mischel ahojky můj styl výchovy je asi takový. Saru jsem učila od malinka samostatnosti, u nás v posteli spala asi dvakrát, jinak v postýlce. Od roka má svůj pokojíček kde spí celou noc. To mám vyřešeno že ji dvojky nebudou budit. Připravuji ji prozatím pomocí panenky a spolu jí chováme hladíme. Jenom ten nočník nám dává zabrat,pořád hystericky pláče když si na něj má sednout. Ale to se podá. U dvojek přemýšlím nad látkovými. Vím že to bude řehole než se zajedeme, ale musím to zmáknout.