22měsíční prcek a dvojčata v bříšku. Dá se to zvládnout?

paitchita
18. zář 2016

Ahojky najde se tu někdo kdo má doma malé dítě a čeká/la dvojčátka? Dceři je 22měsíců. V pátek jsem byla na kontrole a z jednoho se vyklubali dvě bijící srdíčka. 8+3. Mám radost ale zároveň mám šílený strach, zda me neodvezou potom rovnou do bohnic. Chlap je přes týden pryč a jenom víkendy doma. Babičky vypomohou občas,ale chodí do práce. Holky řeknete že se to dá... budu vděčná za všechny tipy co a jak.

paitchita
autor
24. říj 2016

@hafika tak to já jsem ani nikde nic moc o dvojčatech nenašla. Takže si píšu ani nehledat 😀

bibam
25. říj 2016

pamperksy jsou pohodlné... první dítko (mám jich 6) jsem odnaučila od plenek v roce a3 měsících... od druhého jsem to přestala hrotit. dvouletému dítěti vezmete plenku a do 3 dnů je bez ní v pohodě... a Sárinka se stejně po narození dvojčátek většinou vrátí o stupeň vývoje níž, tak bych ji teď s plenkama nestresovala... hlavně v pohodě... po narození miminek bych jí taky asi 3 měsíce nestresovala, třerba i dovolila být taky miminkem, a kdyby se počúřala více, tak bych jí třeba na spaní, nebo cestu do města plenku vrátila. Bude toho mít dost. a po 3 měsících, když si na mimča zvykne bych ji začala zase důsledně odnaučovat. Hlavně co nejméně stresu 🙂 pro ni i pro Vás. Zvolíte si pro začátek nejjednodušší cestu a až se zaběhnete, tak se pak dá vymýšlet a přemýšlet nad látkovými plenami 🙂

hafika
25. říj 2016

@paitchita hele jestli látkovky na dvojčata, tak jedině se sušičkou. My ji dlouho neměli a musela jsem hodně plánovat praní, aby mi v zimě vše doschlo a děti měli co nosit, na látkovky už nebylo místo. Nočník bych nehrotila, hlavně teď když jsou dvojky na cestě.

Na hysterické dítě na nočníku stejně nejvíc pomůže, když se mu dá na chvíli pauza (aneb takové byly dvě děti ze tří a poslednímu bylo zase v celku jedno, jestli se počůrá, nebo ne, trvalo tři týdny bez plen, než to pochopila). Myslím, že jediné, co je potřeba, je aby si chvilku vydržela vedle vás hrát, to ostatní pomůžete. A určitě je potřeba být v klidu. Pořád vnímám první rok s dvojčaty jako lepší než s prvním miminkem. Bylo to sice mnohem víc práce, ale nějak jsem neřešila každé "prdnutí", byla jsem zkušenější a víc v pohodě. Asi to bylo i vidět, protže mi řekla dětská sestřička, že jsem takové v klidu, kdežto ostatní mamky dvojčat takové ulítané.

Jo, a výborný pomocník je nosítko. Třeba jsem i myla jedno mimčo a druhé měla na zádech, jinak by to druhé celé prořvalo. Taky je to jednoduchý způsob, jak relativně pohodlně nosit obě děti najednou. Taky moc zjednodušilo návštěvy u dětského doktora.