3,5letá dcera se v přítomnosti manžela mění v tyrana

anets
17. zář 2014

Holky mám dotaz, manžel se vrátí domů a 3,5 letá dcera se změní v tyrana. Vymýšlí si, třeba - Že nechce sedět na židli tady, ale že chce židli posunout. Manžel dceru předejde na schodech a hned má záchvat vzteku. Štavu si chce sama podat, sama nalít a nesmí na to ani šáhnout. .. Ale vzápětí příjde, že si chce s tatínkem hrát a je na chvíli hodná. Než si třeba vezme manžel vagonek, který zrovna potřebuje ona. A další a další nesmyslné situace, které vyústí v brekot, či vztek. Přes den mi ale tohle vůbec nedělá, je moc hodná. A když se náhodou někdo k situaci naskytne, tak něvěří vlastním očím, co dcera dělá. .... Co dělat, máte někdo stejný problém ??????

fressa
17. zář 2014

/plně stejný problém ne,ale taky není moc na tátu hodnej.. Asi bych to tak neměla přiznávat,ale vím čím to je. Moc nám to doma neklape a já na něj taky nejsem dvakrát mílá (na tátu) a on to prostě vidí a myslí si,že si může dovolit. Tak se to snažím měnit a zastávat se víc a víc táty,podporovat ho v důslednosti.. taky mu je 3 a půl

romantika
17. zář 2014

taky bych videla problem nekde uvnitr vztahu, dite je hodne vnimave, bud to dela ze ji prijde tata ze se ji nevenuje dostatecne nebo podobne. ale moc bych se z toho nehroutila, prijde mi to uplne bezne. mne todle mala taky delala a to vztekani mela jen s cizimi. dite je naucene jak maminka co dela nebo lepe receno si maminku nauci co a jak a kdyz se objevi nekdo jiny a nedela to tak jak je dite zvykle tak z tho ma nervy. mozne drzite malou hodne u sebe a prospel by ji vic kolektiv a zvykat si na to, ze vse neni jen jak je zvykla. ale neprijde mi to nic spatneho. takovych deti je.

ivular
17. zář 2014

@anets Podobné nesmyslné záseky míval můj syn (3 roky) - např. začal kňourat, že něco chce, když jsem mu to dala, začal plakat, že to nechtěl - no a když jsem mu to tedy zase vzala, začal plakat ještě víc, že to přece jen chtěl - no děs 😝 Přitom mimo tyto stavy vždy byl a je velmi hodné dítě.
Ale bylo to v době, kdy jsem se s jeho otcem rozcházela, přičemž on se choval strašně, agresivně - na mě i syna ☹ Synova psycholožka mi říkala, že tohle je projev dětské emoční poruchy, resp. úzkostné poruchy. Že zkrátka dítě cítí úzkost, jenže ten pocit samozřejmě nechápe a neví si s ním rady. Proto se ze zoufalství chová takto nesmyslně☹
A je fakt, že jakmile jsme se od ex odstěhovali, tyhle synovy záseky prakticky úplně vymizely.
Ale nerada bych Tě navedla na falešnou stopu.

irous
17. zář 2014

Jó, tak tohle znám velice dobře u svého syna. Byla jsem z toho nešťastná, nakonec jsem zakoupila literaturu a doporučuju - Vychováváme děti a rosteme s nimi od Naomi Aldort. Po přečtení, jsem dokázala ho pochopit a bylo mi jasné, proč to všechno dělá. Je to prostě období, kdy si vytváří svou identitu. Pošlu Vám nějaký odkaz na interview s ní a uvidíte (nevím,jestli se sem smí dát odkaz na internetové stránky). Hlavně nepropadejte panice, je to fakt normální. 😒

anets
autor
18. zář 2014

@irous moc a moc děkuji.

anets
autor
18. zář 2014

S manželem máme vztah naprosto v pohodě, takže v tom problém určitě nebude. Mluvíme na sebe slušně a sprostá slova se u nás nevedou. Spíš asi nějaké období ☹ Ale jsem moc ráda, že v tom nejsem sama 😉

irous
18. zář 2014

@anets 😉 Určitě se to zlepší ! 🙂

fressa
18. zář 2014

Taky věřím,že se to zlepší. Oni to taky na nás dost zkouší co můžou ;) a ty období,ty jsou pořád nějaké že 🙂)

lattecafe
19. zář 2014

Doporučuji vynikající knížku 🙂
http://www.dobre-knihy.cz/proc-jsou-stastne-det...