3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

jojina11
11. říj 2010

@macek28 ja ešte o vianociach ani nesnívam, každý rok si poviem, že začnem skoro, ale bohužiaľ, nikdy to nedodržím
zajtra ideme na poradňu, malá je soplavá a zachrípnutá,t ak asi z očkovania nič nebude

zuzu82
12. říj 2010

Krasny dnik, prajem! Dlhsie som sa neozvala, boli sme u mamky a zasa vypadol net, takze som si vas precitala az teraz. Vcera sme boli v poradni, mame 54 cm a 4280 gr. V nedelu budeme krstit, takze ma tento tyzden cakaju nejake pripravy a pecenie. Dufam, ze spravim vsetko, co chcem, lebo malicka si teraz povedala, ze doobeda nespi, vacsinou od rana zaspime okolo pol jedenastej, jedenastej. Ale dnes som ju dala prvykrat do kresielka, co ma este Patko a vyzerala, ze sa jej tam paci, tak som s nou aspon pozehlila a nemusela pochodovat po celom byte a robit obhliadku. Ono je to v podstate tak, ze ked sme u mamky, tak sa jej vacsinou ujme moja starka a ma ju cely cas na rukach a ona je vybita uz z porodnice, ze chcela spat len pri mne na posteli a teraz, ked je stale viac vnimavejsia, tak jej tie ruky urcite chybaju a tak sa ich dozaduje. Uvidime, ako to pojde dalej.

Joji - dufam, ze uz Ti je lepsie. co sa tyka kupania - Domka sme kupali vo vanicke, tiez sme nepouzivali ziadne lehatka, potom sme ho kupali v malom bazeniku a dost skoro presiel do vane. Vanicku sme darovali manzelovmu kamaratovi, ked mal Domko asi 8 mesiacov, lebo sme ju uz asi 3 mesiace nepouzivali. Pri Patkovi sme dostali vanicku so stojanom, ktory vies dat na vanu, ale to sme pouzili len parkrat. Je to prakticke a velmi dobre, lenze mame malu kupelnu a skladovanie robilo dost problemy (hlavne kvoli Domkovi, lebo ten behal kade-tade a nechcem si predstavit, ako by to skoncilo, keby to na nom skoncilo). A tak sme Patka potom kupali v umyvadle a velmi skoro sa isiel kupat do vane a velmi sa mu to pacilo. A s Karolinkou to bude tak isto. Zatial ju kupeme v umyvadle a potom, ked uz bude lepsie ovladat svoju hlavicku, tak pojde do vane. A u nas sa kupania chytil manzel (ale to som uz myslim spominala).

Macek - co sa tyka Vianoc a nakupovania, ja darceky nepotrebujem, kupim nieco manzelovi (uz mam vybraty aj darcek), detom (ale s hrackami to prehanat nebudem, lebo uz teraz nemame kde davat veci), sestre, mamke, starkej,strykovi a este nieco kupime svokrovcom. A zabudla som este na svagrovcov a ich dceru.

Seba - mozno, ze aj Tebe nakoniec vyjde dievcatko pri 2 chlapcoch, ale myslim si, ze to nie je podstatne (aspon pre mna to podstatne urcite nebolo, aj chlapcek by bol takisto moj a takisto by som ho lubila ako Karolinku). Dolezite je, ze sa na malicke tesite a pokial to ide, tak si uzivaj tehotenstvo. A ako je Matkovi?

seba1
12. říj 2010

@zuzu82 ahoj, ja som rozmýšľala ako to urobíme s krstinami, otvorili akurát u nás v bytovke jeden podnik, tak rozmýšľam, že zavoláme len rodičov, krstných rod. a švagrovcov a dáme si tam obed a tortu a kávu potom doma. Ak nám ten obed dá cca v cene obed.menu, tak sa to asi dá. Aspoň budem mať pocit, že je to oslava, nie veľká naháňačka. Maťko ešte bojuje, ešte to neprepuklo naplno, dávam mu vitamíny a idem mu uvariť cibuľový čaj s medom, vyskúšam to, zatiaľ sme taký nemali. Určite budem mať chlapca rovnako rada, veď je to moja krv.

zuzu82
12. říj 2010

Tak a uz je vecer. Manzel pozera futbal (momentalne je 1:1), deturence spinkaju, tak sem idem nakuknut. Aby som nezabudla - nas Patko si dnes okolo obeda na seba zvalil botnik a rovno na hlavu. Klepkala som sa potom este asi 3 hodiny. Na pohotovosti som s nim nebola, hoci som nad tym velmi uvazovala, ale kedze som pracovala na detskom a boli sme hlavne pred a pooperacne oddelenie a este mix tazkych stavov a obcas sa pritrafili aj lahke (oproti tomu, co sme mali na oddeleni to ozaj bolo lahke) a tu patrili aj pady z posteli, stoliciek atd. Takze viem, ze by ma cakala hospitalizacia aspon 2-3 dni a to si teda vobec neviem predstavit (sameho by som tam Patka nenechala a Karolinku tiez nie), tak si ho popozorujem doma, hoci tlak mu nepomeram, ale zvysok mi nerobi problemy. A keby sa mi nieco nepozdavalo, tak hajde do nemocnice na pohotovost.Ale zatial je uplne v poriadku (aspon sa tak javi). Aj tak mame pred sebou neurologicku kontrolu v 15 mesiaci (kvoli krvacaniu po narodeni), tak ho pani doktorka pozrie.

Seba - krstiny sme pri chlapcoch robili doma, v byte, teraz ich budeme robit u mamky na dedine a to z toho dovodu, ze sme prestahovali obyvacku do najmensej izby, tam by sa vsetci hostia nepomestili a delit ich do 2 izieb nie je v nasom pripade najstastnejsi napad. Takze pokrstime u nas v kostole na sidlisku a potom k mamke. Takze mi zase spolu s Gabikou (sestra) velmi pomozu s oslavou, ale chcem upiect tortu, urobit nejake zakusky (asi 2 druhy, lebo ked som pocula, co vsetko s abude piect u nas doma, tak viac ani netreba), urobit slanu toru, nachystat skatule a uvidim, co ma este napadne. Inak mi tiez budeme mat rodicov, krstnych rodicov, moju starku, neviem, ci pride manzelova babka, svagrinu s manzelom a dcerou (ti si nenechaju ujst ziadnu oslavu) a este rodicov krsteho (to je nasa stala stabilna zostava na krstiny, narodeniny deti).

Karolinka sa mi tu natahuje, skontrolujem Domka, Patka (ten sice spi s nami, ale idem ho pootravovat pozorovanim
a idem sa natiahnut, lebo neviem, aka noc nas caka.

Dobru noc!

seba1
13. říj 2010

@zuzu82 tak dobre, že ti pomôžu, lebo som sa zľakla, že to chceš chystať všetko sama 🙂. Ja si pamätám, keď sme mali rodinnú oslavu-moje promócie a Maťko mal len čosi okolo 6-7 týždňov a zavolali sme dosť veľa členov rodiny-asi 20 a ja som mala zápal prsníka a horúčku 39 st.a nič sa samozrejme nedalo odvolať. Dodnes na to s veľkou nechuťou spomínam a moja mama ani fotky nechce vidieť, že sa jej zle na mňa pozerá, ako som si to tam odtrpela. Takže odvtedy radšej aspoň časť práce prenechám profesionálom. A tiež má to taký slávnostný charakter, keď si všetci sadnú k stolu naraz a to sa u nás doma nedá.
No Paťkovi sa teda zadarilo, ale na vine je určite botník 🙂 , dúfam, že je všetko OK. Je to nepríjemná predstava, čo robiť v prípade nutnej hospitalizácie, rozkrájať sa? Alebo poslať tam manžela. Mňa teraz Maťko volal, že pôjdu do Talianska na plavecký na 10 dní, je už síce veľký, ale zdá sa mi to dosť dlho a tak sa mi veeľmi uľavilo, keď sa dohodol s mojou mamou a ona tam pôjde s ním. takto si budem istá, že netrpí hladom, smädom, chladom, nespáli sa na slnku a atď, na mamu je 200% spoľah. Ma napadlo a aj som mame povedala, či by nešla so mnou, keď budem rodiť, muž sa už minule necítil na to a nútiť ho nechcem. Mám pocit, že by mi tam mohla byť dobrou oporou, len to asi bude dosť zvláštne, nepoznám nikoho vo svojim okolí, kto by to takto mal. Mi prišlo smiešne, že mama len v januári nastupuje na dôchodok a už jej zapĺňame program 🙂.

zuzu82
13. říj 2010

Ahojte mamulky! starsie deturence trosku spia (ale zachvilku uz pravdepodobne budu hore), Karolinka je tu pri mne a kukuckuje a nie a nie spat. Patko je v poriadku (aspon zatial), aj to celo uz nevyzera tak strasne ako vcera (skoro nic nie je vidno), akurat sme sa s Gabcou smiali, ze v nedelu, ked by mal byt fesak, tak bude hyrit vsetkymi farbami 🙂 .
Seba - ja si tiez neviem predstavit, ze by som pustila deti same na dlhsiu dobu a do zahranicia ani nehovoriac. Ja dobre, ze mate moznost, ze moze ist niekto z rodiny. A kedy idu na plavecky? Predpokladam, ze az niekedy koncom skolskeho roka, ci skor? A co sa tyka mamky pri porode, neviem sice, ake mate nemocnice, ale myslim, ze by to nemal byt problem. Mam znamu, ktora mala pri porode aj sestru aj manzela (ale ona rodila do vody, tak neviem, ci to mohlo mat vplyv na pocet ludi pri porode).

seba1
13. říj 2010

@zuzu82 super,že je Paťko OK, To ste už niekedy mali, že by všetky tri deti spali naraz? Teda okrem noci. Na plavecký idú posledný mesiac v školskom roku. Som veľmi rada, že mama je ochotná, dúfam, že bude zdravotne OK, teraz ešte trochu kríva, pred mesiacom si vytkla členok. Naši sa k deťom veľmi majú, jedno stratili, takže vedia, čo je v živote podstatné. Nie sú všetci takí.

zuzu82
13. říj 2010

Aby vsetky spali naraz? No, v podstate Patko asi od 10-11 mesiaca spi len 1x cez den, tak som ho naorientovala na cas, ked spi aj Dominik (ale ten ma niekedy obdobie poobednajsej nespavosti, ale inak maju presny rezim, kedy jest, spat, kupat atd.) a Karolinka sa este neda "nastavit", este si vytvara svoj rezim, ale boli aj dni, ked spali vsetci naraz 🙂 . Co sa tyyka rodicov - mam len mamku, vychovala nas so sestrou sama, deturence miluje a keby mohla tak za nich da aj zivot. A to sa tyka aj mojej starej mamy. Ked sme cez vikend u nich, tak je ich cely dom, starka sa s nimi sali (hoci uz ma svoje roky a zdravotne ma velke problemy) a mamka sa im venuje najviac ako moze, aby som si trosku oddychla (hoci ju o to neziadam a robime viac menej vsetko spolu, akurat rano s nimi nechodim na nakup do obchodu, ked su vonku alebo s nou dole v kuchyni, ale to sa snazim zase ja pomoct jej, ze poupratujem, povysavam, ked je treba (aj ked to o hodinu niekedy nevidno 🙂 ).A o tom, ze nie vsetci su taki, by som vedela rozpravat.Ale hovori sa, ze bozie mlyny melu pomaly ale isto, alebo ze sa kazdemu vsetko vrati.

seba1
14. říj 2010

@zuzu82 tak to je fajn, že máš takú super mamku a starkú! A ako sa hovorí aká matka, taká Katka, ty si veľmi šikovná a super mamina. Čo všetko stíhaš! Normálne závidím 😉 . Ja som tiež veľmi rada u našich, už sa teším, budú jesenné prázdniny 5 dní, tak tam fičíme 🙂.

zajo79
14. říj 2010

ahojte... tak, vyzera to tak ze patrim sem 🙂 vzdy sa mi pacila velka rodina...tak dufam, ze sa mi to splni.

som hladala jednu temu, podobnu, nemozem ju najst, tak som to zaparkovala k vam. 🙂

vacsina ludi na nas pozera, ci sme normalny, ze v dnesnej dobe tri deti... 😠 tak sa vzdy zasmejem nech ich porazi. 😝

zuzu82
15. říj 2010

Krasny dnik, dnes som len na skok, uz peciem prvy kolac, deturence-starsie sa hraju, Karolinka pecie so mnou 🙂 . Vcera som uz urobila skatule na kolace (na rozdavanie), dnes este popeciem (momentalne sa pecie kavovy, urobim este dobosku a upeciem tortu). Zajtra naplnim a ozdobim tortu, urobim nieco ako misu ale v tvare kytice a manzel bude odnasat 🙂.

Zajo vitaj medzi nami!

Seba - sice do jesennych prazdnin je este trosku casu, ale uz teraz prajem, aby ste si to uyili.

Joji - ako ste dopadli na poradni a Vladka je uz zdrava? Myslim, ze bude mat teraz niekedy meniny, tak blahozelam (lebo na net sa asi v ten den ako naschval nedostanem).

Tak zatial. Uvidim , ci sem este stihnem nakuknut.

seba1
15. říj 2010

@zajo79 ja mám naopak pocit, že čím ďalej viac rodín má tri deti, že sa to stáva moderným, nie že by toto bol môj cieľ, byť moderná
@zuzu82 nech sa koláčiky, torta aj misa daria, ty si včelička. Ďakujem za želanie, ja sa teším už aj dopredu na tie prázdniny, vždy si niečo nájdem pekné, čo ma čaká a na to myslím, keď sú nejaké trampoty

zajo79
15. říj 2010

ja praveze mam v okoli vela parov, co maju jedno a ze im staci... 😕

@seba1 a zelam Vam dievcatko, tak ako nam 😀

seba1
15. říj 2010

@zajo79 to je málo jedno! Tak nech sa nám to splní a nech sú bábätká zdravé!

zajo79
15. říj 2010

@seba1 to je hlavne.

par ludi vie, ze cakame tretie... a otazky - a co ked to bude zase chlapec? a smeju sa ako piiiiiiiiiiiip... tak na nich pozeram, a poviem ze nech je to zdrave a nech su to aj dvaja chlapci. 😠

seba1
15. říj 2010

@zajo79 hej, to je to naj to zdravie, no niektorí ľudia sa necítia.

jojina11
15. říj 2010

@zuzu82 ahoj, no meniny má zajtra , ďakujeme za prianie, na poradni sme boli, neočkovali ju,ideme zajtra na kontrolu, naša dokina slúži na pohotovosti, asi ju už zaočkuje, je to lepšie , aj keď soplí ešte ale teraz je chorý zasa manžel, tak sa nám to stále krúti
dnes som skúšala kosiť krovinorezom, striedali sme sa so synom, je to riadna makačka, ked si poomýslím aký ešte kus, tak až bude zajtra pekne tak asi pokosíme, no ved čo už, ked treba , tak treba
inak ťa obdivujem ako všetko stíhaš, ja nie som taký pohodový typ, tak nech vám to dobre dopadne a prosím potom daj nejaké fotky maličkej

seba1
21. říj 2010

ahojte, my sme s Jurkom po chorobe, asi to bola viróza, neboli sme u pediatričky. Teplotoval cez víkend, ale potom už dobre. Najviac som sa bála, že bude vracať, lebo keď on do toho príde, z toho už sa z toho ťažko dostane a tento rok už s tým bol v nemocnici a druhýkrát zas na infúziách. Takže keď zahlásil, že ho bolí bruško a bol bledý až zelený, nebolo mi všetko jedno. Ale nakoniec to predýchal 🙂. Do škôlky pôjde až v pondelok. Je smutný, lebo mali v škôlke robiť pohostenie pre rodičov . také všeliake jadnohubky, to on rád a teraz to zmeškal, mali tam aj mať strašidelný deň, budem mu musieť vymyslieť nejakú náhradu. Včera som bola na krv - AFP a tie ďalšie veci, výsledok bude asi až na poradni - 4.11. Bruško rastie, ja priberám a zdá sa mi, že už v bruchu cítim pohyby 🙂 🙂 🙂 . A vy ako?
@zuzu82 ako dopadli krstiny?
@zajo79 ako sa máš, nevoľnosti nemáš?
@jojina11 ako ste dokosili s tým krovinorezom, je taká zima, mne sa ani nos vystrčiť nechce von, stále som nejaká zimomrivá. Manžel by mal ísť tiež pokosiť záhradu, poslednýkrát pred zimou.

jojina11
21. říj 2010

@seba1 ahoj no ešte nedokosili, ale teraz v sobotu ak nebude pršať manžela vyženiem nech to dokosí, riadne tu fučí, ideme dnes k doktorke na poradňu tak som zvedavá , a potom Ondrejovi chcem kúpiť vetrovku na zimu a topánky má č 46, dúfam, že mu už noha konečne prestane rásť

seba1
21. říj 2010

@jojina11 tak , aby bolo v sobotu pekne, no to si Ondrej žije na veľkej nohe 🙂, my sa zberáme do Maďarska do Decathlonu v Gyori, objavili sme túto sieť, je to vlastne športová predajňa, ale majú super ceny, chcem chlapcom kúpiť snehule, oteplovačky, flís.vesty, tepláky, všetko v dobrej kvalite a dobré ceny. My s mužom máme stadiaľ snehule a turist..topánky, sú super.

jojina11
21. říj 2010

@seba1 tak len nech teda dobre nakúpite, no mne sa práve ozval stredný syn, ktorý ma nebol pozrieť dva roky, či by som nebola taká dobrá a nezaplatila mu okuliare, nemám slov

zajo79
21. říj 2010

@seba1 jasne ze mam, sa mi to strieda..jeden den ble kade chodim, druhy den lepsie.. ale aj vdaka pepsi fugnujem.

@jojina11 no nemam slov.. .asi by som povedala ze nemozem

jojina11
21. říj 2010

@zajo79 no ved sa ani nemôžem spamätať, neviem ako to mám nazvať, drzosť?,bez chrbtovej kosti?alebo ako?

seba1
21. říj 2010

@zajo79 no myslela som , či ťa to neobišlo, ale ako vidím nie, tak nech sa ti to skoro skončí, aj keď to asi pár týždňov ešte zvyčajne trvá, inak chlapci sú zdraví? Teraz je také obdobie s chorobami.
@jojina11 ďakujem, pôjdeme až v sobotu, so synom to poteší 😖

zajo79
21. říj 2010

ako, lubim svoje deti nadovsetko...ale neako pocitam s tym, ze sa na mna po case ked budu dospele vykaslu. deti su nevdacne... sup ma do starobinca. 😀

starsi chodi ex muzovi, tak pride puberta, tak pocitam s tym, ze ked mu nieco nedovolim, a ja teda ustupit nemienim... tak pleskne dverami a pojde dam.. a si spomenie len ked bude nieco potrebovat.

@jojina11 niesom v obraze, kde je..nebyvate spolu? byva sam? ale taky je zivot... a najhorsie, co moze mama urobit, je taka ta opicia laska, vsetko pre dieta a sa na neho priputat.

jojina11
21. říj 2010

@zajo79 po rozvode sa rozhodli starší bývať s ex ale to je na dlho, bolí to stále, pretože, ked mu zavolám, nikdy na mňa nemá čas a to sú len samé výhovorky, ako vravím, nebol u mňa dva roky, teraz si spomenul, že má mamu, ked niečo potrebuje, rada by som vedela, čo je za tým

zuzu82
21. říj 2010

Ahojte maminky, po dlhsej dobe vas vsetky pozdravujem. Vidim, ze tu rozoberate (ne)vdacnost deti. Dufam, ze uz ziadnu mamicku nepostretne to, co Jojinu. Viem, ze jej z toho musi byt nanic.

Joji, mozno sa umudri, ked bude starsi a zisti, co je v jeho zivote dolezite. A v sobotu nech vam vyjde pocasie, aby ste mohli dokosit. A ako sa ma Vladka?

Seba - je dobre, ze Jurko je uz v poriadku. Tie nakupy vam troska zavidim (ani nie tak tie nakupy, ako to cestovanie) 🙂 .Tak dobre pokupte a potom daj info, mozno sa niektora tiez nechame inspirovat.

Zajo - dufam, ze to nebude az taky katastroficky scenar. Ak sa o mna nebudu moct postarat a nebudem sa vediet o seba postarat ani ja, tak do domova pojdem aj sama z vlastnej vole.

Musim ist, Karolinka sa ozyva, tak nech mi nezobudi starsich drobcov. Snad sa potom este ozvem.

zuzu82
21. říj 2010

Tak uz sme hore a mame uz aj po olovrante. Patko spal okolo tristvrt hodiny, Domko 1 a pol. Inak teraz Domko uz asi 3 dni vstava rano o 4., 4:15, takze o siedmej uz mame davno den. Dnes som o siestej mala pozehlene (hoci zehli manzel, ale co budem tak skoro rano robit?), potom sme navarili a deturence sa hrali. Karolinka jeden den trosku spi, dalsi den nespi vobec cely den (max.niekolkokrat 5 minut), ale to by mi nevadilo, ale chce len chodit a byt na rukach (ani to by mi az tak nevadilo, ale varit s nou na rukach - hlavne nieco zlievat atd, to neriskujem, tak tu mame niekedy celkom pekny koncert 🙂). Teraz momentalne pred chvilockou zaspala, uvidim, na ako dlho. Ozaj zajtra ideme na nozicky.Vonku sa teraz akosi ist neda, strieda sa tu slniecko a mraky (ale vyzeraju na dazd) a hlavne fuci. Tak dnes budeme bez prechadzky ☹. Idem skusit hodit nejake fotecky z krstin (nemam vsetky, tak aspon nieco).

lima
21. říj 2010

Ahojte mamušky přišla sem vás po dlouhé době pozdravit 😉 a doufám že se máte všechny super ♥

jojina11
22. říj 2010

@zuzu82 včera sme boli na to očkovanie , čo sme toľko odkladali, tak sme do rána veľa nenaspali, teplotuje, uvidím ako bude dnes, manžel má dovolenku, idú niečo robiť, aj so švagrovcami, do rána tu mrzlo , teraz ráno bolo -5°C
ak budem mať čas tak sem ešte nakuknem , ved uvidím