3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

kvietocek7
24. srp 2011

@salonka9 no to teda bola rychlovka, ja este by som mal stihnut vybrat atb koli streptokoku. A predchadzajuce porody si mala bez tazkosti?

maminuska
24. srp 2011

@kvietocek7 môj tretí pôrod skončil cisárakom pre moju chorobu, ale ani nepostupoval a neotvárala som sa.Z môjho pohľadu ale najhorší bol druhý - 24 hodín intenzívnych bolestí v ktorom najdlhšie intervaly boli 5 minutové

jolinka
24. srp 2011

ahojte maminy

my uz od 5. augusta patrime do kategorie A VIAC... narodil sa nam Matyasko, ako 4te, sice neplanovane ale s laskou prijate dieta. Porodu som sa velmi bala hlavne po velmi bolestivom 3.tom porode, ked som sa tak presilila pri tlaceni, maly mal velku hlavku, aj sa mu zlomila klucna kost, ze som mala 14 dni po porode hnusnu svalovku na celom tele {asi okrem nosa 😒 😉 } aj s teplotami, doktori mi to nechceli verit furt mi robili vysetrenia ci nemam nejaku infekciu a ja kurnik neskutocna svalovica, kazdy pohyb ma bolel... ☹

Matyasko bol este vacsi ako 3ti chlapcek, dokonca sa narodil s ruckou vedla hlavy, napriek tomu tento porod bol pomerne lahky, super personal na sale, slusne jednanie by malo byt samozrejmostou, ale clovek si to aj tak neskutocne ceni v nasom zdravotnictve, proste mali sme krasny zazitok, maly je uzasne dieta, pohodove, usmievave, prvy krat zacinam verit ze v knizkach o dietati sa pise pravda ze, novorodena prespi vacsinu dna 😀 😀 😀 Pri prvych troch som to brala ako vymysleny blabol 😝

Vela ho nosim je rad pri mne, spi na nasej posteli {mmch nase posledne 3 deti nezazili postielku}, kojim ho, vonku striedam baby vak s kociarom, ale viac je vo vaku, doma ma najradsej ked je ruch, v tichej spalni pospi par minut, zato pri kriciacich detoch alebo pri vareni a umyvani riadu jak dudok, najradsej ma vrtacky, mixery to ho hned uspi 😉

jakelina
24. srp 2011

@jolinka moc gratuluju k chlapečkovi. Nedávno jsem si říkala, že tak dlouho už snad nemůžeš přenášet. 😉

tomika
25. srp 2011

@jolinka gratulujem!!!Zelám vela-vela zdravička-pre celu rodinu.A ta klučna kosť je už v poriadku?

jolinka
25. srp 2011

@tomika no to sa zlomila starsiemu synovi... 😉 tie novorodenecke zlomeniny klucnych kosti sa nejako specialne neliecia, sa to zrastie samo, akurat sme dlhsiu dobu nesmeli davat na brusko aby si nenamahal rameno

maminuska
25. srp 2011

@jolinka myslela som na teba že či už máš po tom a poviem ti tak krásneho chlapca ti normálne závidím.
Tak veľa šťastíčka, veľa mliečka .
Ja sa chystám do toho po štvrtý krát a hádam naposledy 😀 uderiť na budúci rok.
Tu v Trenčíne sa nedá vydržať, je tu také strašné teplo že som už poriadne nespala tri dni , ráno som bola s malou vonku na pieskovisku iba do 10 hod, potom to slnko normálne pichalo a teraz je tam hic ako hrom . Tak by som si želala aby sa už ochladilo až sa trocha vyspím 😖.
Včera sme kupili malej stôl a stoličku na kreslenie, a ideme vyberať postielku , poschodovú keďže plánujeme ešte jedno mimi, lebo zatial spáva s nami a ešte asi dlho bude 🙂

lucia20
25. srp 2011

@jolinka gratulujem ku chlapcekovi, dufam, ze ste vsetci v poriadku a zdravi.

jakelina
25. srp 2011

Holky co ty hice, to je děs co??? 😒

deticky123
25. srp 2011

@pitik ahoj,ako sa mate? koliky uz presli ? 🙂

lucia20
25. srp 2011

@jakelina my to az tak zle neznasame, lebo sme v horach a tu je super. je tu tiez teplo ale je tu je vzdy tak o 5°C a viac chladnejsie. ale v meste musi byt hrozne. my tu uz vecer aj mikiny znesieme. ti menej otuzilejsi.

lucia20
25. srp 2011

@maminuska my hornu detsku budeme riesit cez zimu alebo na jesen ale tiez to tak planujeme dve poschodove a take ze hore jedna a dolu 1 a pol lozka. ked sa nahnevam na tatina, nech nemusim stahovat matrac. 😀 😀 😀

pitik
25. srp 2011

@jolinka gratulujem!!! 🙂
@deticky123 ni nepresli, skor mam pocit, ze sa to zhorsuje ☹ . aj dnes krici uz od 5tej...a k tomu to priserne teplo. este, ze manzel isiel so starsimi do jasnej, ale zajtra sa vratia a vraj sebik kasle. moze mi to chytit drobcek? oddelit ich nedokazem

pitik
25. srp 2011

@lucia20 ten chlad vam zavidim, my mame rozohriaty cely dom, v spalni 29 😝

lucia20
25. srp 2011

@pitik my mame dom zatepleny a ked prides z vonku dnu, normalne ta preskoci zima a pri pozerani tv, sa skovas pod latkovu deku. 😀

tomika
25. srp 2011

@lucia20 ano, aj u nás 🙂 ,ked niekto pride,mysli že máme kímu 😀 .To zateplenie vela robi.V zime drži teplo vo vnutri,a cez leto zas chládok udrži.. 😉

salonka9
25. srp 2011

@kvietocek7
Všetky 3 pôrody som mala pomerne krátke. Len prvý bol ťažší (8 hodinovka) - skoro pri každej kontrakcii som zvracala(v tehotenstve som mala zápal pankreasu a operovali mi žlčník), druhý (5 hodinovka) bol vcelku v pohode (tiež som nesthla klystýr), len Šimi bol veľký (4050g,54cm) - myslím, źe to lekár nečakal, tak ma riadne potrhal. No a tretí .... tým že bol rýchly a kontrakcie ma nestihli vyčerpať , tak som neupadala do toho pôrodného skorobezvedomia, tak som si to nejako celé viac uvedomovala.

salonka9
25. srp 2011

Aj ja by som sa dala na štvrté - aj keď pri každom pôrode som vravela nikdy viac 😨 Ale momentálne by to nešlo po finančnej stránke (nezmestili by sme sa do auta) A na väčšie auto sa potrebujem vrátiť do práce. Toto tretie bolo neplánované. Tak na štvrté by som sa dala až za nejakých 5 rokov, ale to budem mať 42 a neviem, či na to nebudem už stará, Môj najstarší by hneď aj teraz bral súrodenca. Strašne túži po sestričke.
Ja teda bývam na dolniakoch na záhorí a som strašne vďačná, že máme veľký bazén. V týchto horúčavách si ho aj ja aj deti užívame plnými dúškami.

lucia20
25. srp 2011

@tomika presne tak. ja som vzdy myslela, ze drzi len teplo, tak som sa milo prekvapila, ze aj chladok.

baby, aj vase deti, ked ich ukladate, tak sa potrebuju este 10x cosi spytat, asi trikrat cikat, medzitym aj trosku pit, naraz su aj hladne, boli ich brusko aj usko...... mna z nich raz porazi.... ked som s nimi doma sama par dni, tak uz obcas mam pocit, ze ich predam za cokoladu. 😀 😀 😀 😀

salonka9
25. srp 2011

@lucia20 tak moji dvaja našťasie len chytia ukecanú náladu. Stále by mi niečo hovorili. Staršiemu sa celý deň pusa nezastaví. Niekdy mu už aj poviem - Tomi prosím Ťa buď už chvíľu ticho, už Ťa nevládzem počúvať.Najlepšie je , keď mi obaja začnú čosi hovoriť a do toho naše mimčo plakať. Už aby bol september a išli do škôlky.

lucia20
25. srp 2011

@salonka9 my planujeme este 4, ale kedze tretia mala vaznu diagnozu a cele tehu, porod, operacia a dalsich 9 mesiacov bolo neskutocne narocnych, tak sme zmenili nas plan. prve deti mam po sebe po 16 mesiacoch. chceli sme aj tretie a stvrte tak po sebe. ale teraz nemam odvahu. vravim, ze o takch pat rokov. teraz som si uvedomila, ze to som vravela pred rokom, cize uz iba po styroch. 😀 😀 😀 😀 ale to budem mat 29, takze este casu a casu. vravim si, ze zial,posledne bude ako jedinacik, ked bude tak neskoro po surodencoch, ale budem mat stvrte az ked ma to riadne chyti. aj teraz by som obcas brala, chytia ma take stavy, ale ked si spomeniem, tak si poviem, ze uz nikdy viac. moja predstava tehu sa preklenula z peknej na desivu nocnu moru. 😨 teraz ideme kupovat nove auto, take co vydrzi dalsich 10 rokov, tak preventivne uz kupujeme 7-miestne. 😀 😀 😀

lucia20
25. srp 2011

@salonka9 ja to tvrdim tiez. mam ich rada, ale uz nech letia do skolky. ony su doma uz treti mesiac a ja uz riadne sediviem. cely jun sme mali postupne kiahne. tretia az v juli, tak akoze uz mam dost.

aj ja vravim detom a hoooooode casto, nech na chvilu vypnu. som povedala, ze ich pojdem do nemocnice reklamovat, lebo mi nedali navod na vypnutie. 😀 😀 😀

salonka9
25. srp 2011

Aj mi máme zateplený dom. Na prízemí sa drží teplota na 24 stupňoch, ale na poschodí-pod strechov je 27 😝 .Premýšlam, že noci budeme tráviť v obývačke dole.
Ale keď som bývala v paneláku, tam sa teplota vyšplhala na nechutných 30 stupňov a keď som sa dotkla steny tak bola teplá 😝

maminuska
25. srp 2011

@salonka9
@lucia20 , tak zas môj prostredný v posledných dňoch trpí slektívnou hluchotou , teda počuje a reaguje len na čo on chce.Som tiež veľmi rada že už končia prázdniny, ale zas to bude samé , už si sa učil , učila ? chod sa učiť, prečo nemáš čisté slipy, ponožky ....................
Ja som kedysi neverila že malé deti malé starosti , velké deti velké starosti ale je to fakt pravda.

lucia20
25. srp 2011

@maminuska no tomu verim pomaly uz aj ja. cim je vacsia, tym viac starosti a nervov je s nou. ale co uz. uz sme sa na to dali, tak uz len dobojovat ten dozivotny boj s nimi. verim, ze bojovat budeme stale. aj moje deti trpia tou istou hluchotou ako tvoje. 😀 😀 😀 ja tvrdim, ze hluchotou a besnotou ich urcite ockuju. nie ze ockovianie proti osypkam a ja neviem proti comu. ony ich tym prave zaockuju, aby boli papulnate, besne a hluche. 😀 😀 😀 😀

lucia20
25. srp 2011

@salonka9 ja som bola schvalne pozerat na teplomer a my mame teraz necelych 23°C vnutri a vonku mame 21°C.

maminuska
25. srp 2011

@lucia20 a vieš čo ma ešte vytáča ?
Čo bolo v škole - odpoveď nič
Čo ste mali na obed - odpoveď už sa nepamätám ( hodina po obede 😀)
Kedy sa ideš učit - odpoveď neviem
Andrej uprac si ten mrdník v izbe - odpoved - a ako čo ja stým , ved nebudem ako taký trtko čo stále upratuje ako ty 😠
No niekedy zabiť 😀

Najnovší hlod
Mama on ma bije ( Natália) , Ona mi povedala že som debil ( Andrej )
A Romana bude kedy s nami upratovať ( má 20 mesiacov )

lucia20
25. srp 2011

@maminuska ha ha, perfektne..... no s tym upratovanim riesia aj baby, ked nakazem spratat po tatianke tak maju plno kecov, ze to neni ich bordel, ze ony sa s tym nehrali.

toho co si pisala s adrejom sa bojim. lebo mne keby toto povedali, ja ich rovno prizabijem. uz teraz vie lucka riadne papulovat. niekedy normalne uvazujem, ze by som ju prihlusila. ale este si da povedat. najlepsie je, ked cosi spravi, vyfasuje- ale to uz toho musi byt vela, aby som jej capla- a potom jej este polhodinu nadavam a ona pri tom myka plecom. tak sa jej spytam, ci potrebuje este jednu a skrotne. alebo ked jej capnem, ja davam len take na vystrahu jemne a ona mi na to povie s usmevom - nebolelo....
tak toto mi uz davno nepovedala, lebo raz som sa jej spytala, ci jej mam capit taku aby to bolelo a stichla. 😀 😀 😀

lucia20
25. srp 2011

@maminuska ja mam velmi podobne rozhovory

ako bolo v skolke- dobre
co ste robili - hrali, spinkali, kreslili
co ste papali - neviem.

kazdy den dostavam rovnake odpovede a vdzy zasadne netusia co jedli. aj ked ich beriem hned po obede. 😀 😀 😀

maminuska
25. srp 2011

@lucia20 ono je to aj medzi tými staršími na palicu , napriek tomu že Natália má lahku mentálnu retardáciu , tak je slovne hodne výbojná a zručná a kope ako kobyla. Takže ja často vchádzam do totálneho bojiska ( ako izba )kde po sebe vrieskaju dvaja výrastkovia, kopu sa a bijú, nadávaju si zvieracími menami .
Ale ked sa opýtam kto začal , tak nie je toho , odpoved - my si už nepamätáme. 😀
A oni sa tlčú kvôli sprostostiam , uplným hovadinám.
Ale v 90 % je Andrej rypák.