3týdenní miminko v noci pláče a nelze utišit

klarka711
22. pro 2016

Mám veliký problém. Moje skoro 3-tydenni holcicka je pres den zlaticko a krásně spinka, ale zacne noc a ona neustale pláče. Vlastně to ani není pláč, ale hodiny neutisitelneho řevu. Jedine, co ji utěší je prso. S kojenim a pribiranim nemame problem a nechci aby se prejidala jen proto, aby jsem ji utisila. Celou noc ji mam v naruci, mluvim na ni, delam ruzne uspavaci zvuky, houpu ji, hladim, konejsim...všechno pomaha jen na chvili. Zacne usinat, v zapeti dostane jakoby ,,tik", hned se probudi a zacne vejskat a takhle je to celou noc porad dokola. Usne mi za tu noc tak max. jednou a to je nase jedina moznost se vyspat. Nevim, co s ni je, co mam delat. Mate taky takovou zkusenost? Nevite, co by ji mohlo byt? Dekuji za rady, zkusenosti a typy. Budu rada za kazdy. Uz nevim kudy kam. Klara🙂

sleepers
22. pro 2016

Brisko. Nasi Karolinku bolelo brisko. Davali jsme BioGaia a BabyCalm a bylo po problemu
Pomohlo dat malou do vajicka, tam se vyprdela a bylo

klarka711
autor
22. pro 2016

Děkuji, nejspíš vyzkouším 🙂 snad to pomůže :(

soconusco
22. pro 2016

Nebojte se, ze se preji, kojeni neni jen o jidle, ale taky o kontaktu. Je jeste hrozne malinka a potrebuje vas 🙂

alcar
22. pro 2016

@klarka711 no tipuju, ze se tady zase dozvis rady jako ze ji mas nechat celou noc viset na prsu apod., coz chapu, ze asi nechces. Stejne tak nechces prochodit noci se satkem a nechat dite v satku - i to bude zarucene jedna z "rad". 😀
Pokud u toho "tiku" rozhazuje rucickama, tak bych ji zkusila komplet zavinout a ja mam vybornou zkusenost s gymnastickym balonem. Tam mi mala vzdycky spolehlive usla a pak jsem ji prendala do postylky. No a pak to muzou byt prdiky a na ty dceri pomahala poloha na tygrika a stejne jak pise vyse @sleepers , tak kapky Babycalm. 😉
Drz se, ty prvni mesice jsou narocne!

soyevita
22. pro 2016

@klarka711 Tohle jsem měla první 3měsíce,ve dne v noci na prsu,jinak byla nešťastná.Noci byly náročné,ale já bych nesnesla,aby plakala.Některé děti mají velkou potřebu sání.A neboj,oni jsou chytré a přejídat se nebudou.Jen se tak podumlávají.Dcera se mnou spala v posteli a prso měla kdykoliv k dispozici🙂Pak se to najednou zlomilo a za 5min byla nakojená.
První měsíce jsou náročné,mám 4děti,ale kapičky jsem nikdy nedávala.Vždycky je uklidnila náruč a prso a každá bolest byla hned menší🙂

soyevita
22. pro 2016

@alcar Mám 4dcery a každá byla jako miminko úplně jiná a pokud to mamince nevadí,tak ať se miminko chová a klidně ať spí na prsu,za pár týdnů bude vše jinak

alcar
22. pro 2016

No tak jsem si to tipla spravne. 😀

U nas kojeni dopadlo tak, ze dcera pribirala 700g tydne a mela z toho neskutecne koliky, behem dvou mesicu zdvojnasobila svou vahu a podle toho taky ty noci i dny potom vypadaly. Dala jsem dudlik, omezila kojeni tak, aby pribirala umerne a svete div se, byl klid! 🙂

klarka711
autor
22. pro 2016

Moje sestra ma mesicniho chlapecka a koji ho co dve hodiny. Porad se mi chlubila, jak je malej v noci hodny a spinka, jen pres den ze place. Vcera ji doktorka oznamila, ze ma malej ztvrdle brisko a ze se prejida a to je prave ten duvod, proc nechci aby mala byla neustale u prsu :(

alcar
22. pro 2016

@soyevita vsak ona ji chova, nikde nepise, ze ne! To dela spravne. Ale ohledne kojeni uz se vyjadrila zcela jasne v uvodnim prispevku, ze kojit nonstop nechce. Tak proc je zas hned prvni odpoved takova, ze ma mit dite nonstop u prsa? Ne kazda zena je tomuto naklonena a ja to zcela chapu, uz kvuli sve negativni zkusenosti.

barumat
22. pro 2016

Jestli se propíná do luku, bude to opravdu bříško. Zkus nahřát. A zavinuješ? A nemáte v noci v ložnici moc horko třeba?

klarka711
autor
22. pro 2016

V loznici mame 19 stupnu. Pri kojeni se mi propina, to je pravda a v noci prevazne zavinuji, ale spis mi prijde, ze ji to vic trapi nez utisuje.

nelam
22. pro 2016

@klarka711 no vidite... My meli neskutecne obtize s prdiky,tim padem i se spankem. Snazila jsem se dodrzovat tri hodiny mezi kojenim. Po dvou mesicich jsem rezignovala,(malemu jsou ted 4 mesice),koji se co dve hodiny a nekdy i min,ale mame svaty klid. Mrzi me,ze jsem nedala na svou intuici driv.

klarka711
autor
22. pro 2016

@nelam uvidim. Nejspis zkusim ty kapicky Babycalm a budu nahrivat brisko a kdyz ani to nezabere, zkusim tedy casteji kojit, ale zatim je to pro me ta posledni moznost. Jak rikam, sestra takhle kojila a malej ted trpi na tvrde brisko

barumat
22. pro 2016

@klarka711 Jo pravda je, že moje dcera od dvou týdnů zavinutí nesnášela, chtěla si dát ručičky pod hlavu atp. Tak zkus naopak nechat volně. A opravdu bych zkusila nahřívat bříško a cvičit nožičky, jakmile se propíná, obvykle to prdíky jsou. V noci to může být horší tím, že kapeš vigantol tak, že je právě v noci nejhorší nadýmání, které může způsobovat. Zkus na dva dny vysadit nebo kapat jindy a uvidíš.

soyevita
22. pro 2016

@alcar 700g týdně?Tak tomu neuvěřím dokud to neuvidím.

evee24
22. pro 2016

Já od narození kojím co hodinu a půl a problémy nemáme s bříškem. Nebala bych se kojit na požadani. Do 3 měsícu je boj s prdiky. Musíte si zjistit co zabírá. U nás cvičení s nožičkami. Vydržte, bude lip.

soconusco
22. pro 2016

nekdy to propinani u kojeni muze byt potreba vylucovat

A ze se prejida... Ja nevim, naopak je prokazana spojitost mezi kojenim podle potreby ditete a nizsim vyskytem obezity v dospelosti.

klarka711
autor
22. pro 2016

@barumat malá si taky ráda dava rucicky pod hlavicku a i tak usina 🙂

barumat
22. pro 2016

@klarka711 Tak jí nech, třeba právě to je jedna z věcí, co jí prudí 😉

soyevita
22. pro 2016

@klarka711 Jak už jsem psala,mám 4děti a poslední dcera mě vyškolila.Nepomohlo nic,ani cvičení s nožičkami,ani nahřívání bříška,ani masáže větříčkem,ani pevně zavinout,přestala jsem dávat Vigantol a nic.Nezabíralo ani pohupování na míči.Ani houpání v hačce,ani nošení.Jediné co pomohlo bylo prso.A rozhodně se tím koliky nezhoršily ,ale zlepšily.Malá přibírá průměrně 250g týdně a je spokojené miminko,které vůbec nepláče.

monikagurthova
22. pro 2016

@klarka711 nečetla jsem všechny příspěvky, my to měli taky do cca 3 měsíce neskutecny rev ne plac ale rev bez slz. Co pomáhalo: pevne zavinout do klasické zavinovacky, dat do velkého polštáře aby mela hnizdecko a neměla kolem sebe prostor, vykoupat, utisit a uspat na svém břiše (kolikrát jsme tak spaly celou noc). Ja uz nekojila (neměla jsem mléko) a láhev ani dudlik nezabiral.

soconusco
22. pro 2016

Jeste me napadlo zkusit kojit v savci poloze, mohla by pomoct s prdenim, protoze se brisko nahreje o vas. Nejlepe kuzi na kuzi. www.prirozenekojeni.cz

A ta doktorka, ty bych teda moc neverila, myslite, ze to priroda tak blbe zaridila, ze miminko se prejida a trpi zazivacima problemama z potravy delane jemu na miru?

alcar
22. pro 2016

@soyevita nemam potrebu ti neco dokazovat. 😉

alcar
22. pro 2016

@soconusco moje dcera je typicky priklad, ze mela opravdu zazivaci problemy na zaklade neumerneho pribirani v dusledku kojeni.

soconusco
22. pro 2016

@alcar nechci znevazovat vasi zkusenost, ale v tom pripade se mi to zda jako hodne vyjimecny pripad 🙂

lajla
22. pro 2016

@soconusco mám ten sám názor, ještě jsem o tom neslyšela...Ale zažívací potíže miminek díky špatnemu složení výživy matky jsou velmi časté...

lajla
22. pro 2016

@klarka711 co to znamená trpí na tvrdé bříško kvůli častému kojení????

klarka711
autor
22. pro 2016

@lajla maly byl prejedeny a mel plne - tvrde brisko. Plnily se streva. Ma z toho bolesti briska a spatne se vyprazdnuje

soconusco
22. pro 2016

@lajla Jo, napada me treba alergicka reakce nebo laktozova intolerance, mate pravdu.