• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

4. patro bez výtahu. Od kdy děti vyjdou schody?

13. dubna 2014 
Ahoj, my bydlime ve 3. patre bez vytahu (prizemi, 1., 2., 3. patro; 4 metrove stropy - je to dost schodu). Kocarek mame dole v byvale pradelne, ke ktere vede jen 8 schodu - to je az az. Dolu do kocarku jsem Petika nosila do 7 mesicu v tasce od kocarku, pak asi do 1,5 roku v nositku (manduce) nebo v naruci, a pak uz ty schody zvladal sam za ruku (jen to bylo pomale). Ted ma Peta 2 roky a chodi po schodech krasne sam. Za mesic cekame druhe dite a nejak podobne to zase urcite zvladnem - Peta sam, mimi v tasce a pak v nositku... Za dva roky uz prcci budou chodit sami oba.
Vytah je urcite prijemnejsi: 1) Dite obleces a polozis do kocarku v klidu doma a jedes, nemusis ho v zime soukat do fusaku na chodbe pred domovnimi dvermi. 2) Po vychazce se mimi muze dospat v kocarku v byte, nemusis venku krouzit, nez se vzbudi.
Ale zasadni problem v tech schodech nevidim. My jsme zvykli a je to dobre na kondicku :slight_smile:.
28. bře 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
FANGI- Byt jsme koupili, ale už jsme z něho pryč. :grinning: Už bych si ho nikdy nekoupila. Nejdřív mi to jako problém nepřišlo. Byt se mi líbil a když byl prcek malý, tak to bylo OK. Pak už to byla síla, dítě těžký a nákupy, ale ještě dobrý. No a pak druhý dítě s tím, že to první do schodů chodit nechtělo + nákupy, tak jsem kolikrát radši nešla ani ven. A to jsem nemusela s kočárem. Nemyslím, si, že jsem zhýčkaná. Pohyb mám ráda, ale na děti takový byt není. Sousedi se po narození dítěte hned taky odstěhovali.S dětma to je fakt hrozný.
Navíc se přidaly zdravotní problémy s páteří a já byla jako invalida a v kleci. Manžel pak měl taky zdravotní problémy, že nemohl chvíli chodit a hrůza. Nakupilo se toho hodně a rozhodli jsme se ten byt prodat a jsem ráda. Byla to chyba, ale chybama se člověk učí.
Faktem je, že i když máš výtah, můžeš chodit v rámci kondičky po schodech, ale když máš děti, nebo nějaký zdravotní problém), tak je to k nezaplacení. A nikdy nevíš, co se stane. Takže za mě-raději si vyhlídnout hezký byt s výtahem a připlatit si. Stojí to za to.
30. bře 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmm, priznavam, ze ja se s nakupama vetsinou netaham. Napisu manzelovi seznam a on vse koupi cestou z prace.
Taky bych se neobesla bez toho nositka - v manduce byl Peta za 2 sekundy a ja mohla sebehnout/vybehnout schody s volnyma rukama a nevadilo mi, ze uz je tezky.
No, uvidime, jak to budem zvladat s dvema detmi, ale zatim to vidim optimisticky.
30. bře 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také bydlíme ve 4. patře bez výtahu a zase tak hrozné mi to nepřijde, stěhovali jsme se sem, když měla dcerka 2 roky, schody chodí pomaleji, ale v pohodě si zvykla, my také, dnes už mi to ani nepřijde.
Nyní čekáme 2. dítko, dcera už má 4 roky, využiji manducu či babyvak, kočárek je normálně v přízemí v kočárkárně, která tu pěkně funguje.
Nákup těžší vezme manžel, jinak si nákup normálně vynesu.
Je to o zvyku, naproti bydlí také rodina s malým chlapečkem a také normálně fungují.

Lidé před námi tu žili celý život (nyní jsou tedy již v domově důchodců), ale vychovali tu své děti a žili až do stáří.

Je fakt, že máme všichni super kondici :grinning: a když k nám jde návštěva, tak ji slyšíme funět již od druhého patra :slight_smile:

Nejhorší pro mě bylo období kompletní rekonstrukce bytu a stěhování, kdy se muselo vynosit staré, nanosit plno materiálu, pak nábytek atd, ale co už normálně bydlíme, nevidím problém.
13. dub 2014 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek