4. patro bez výtahu. Od kdy děti vyjdou schody?

zdenkazdenula
7. kvě 2009

Ahojte, chtěla bych poradit. Máme možnost koupit si byt, který se mi moc líbí, ale je to bohužel 4.patro bez výtahu. Čekám mimi a nevím, jestli se to dá zvládat. Ráda bych měla 2 děti brzo po sobě a řešíme, zda je to dobrá volba. Nevím, od kdy by děti vyšly schody, jestli by jim třeba nějak neublížila zátěž na kolena, jak bych je zvládala já. Poradíte někdo? Byla bych moc vděčná, protože byt se mi opravdu líbí, ale váhám. Já sama jsem nahoru dost funěla. 😀

misav
28. bře 2011

Ahoj, my bydlime ve 3. patre bez vytahu (prizemi, 1., 2., 3. patro; 4 metrove stropy - je to dost schodu). Kocarek mame dole v byvale pradelne, ke ktere vede jen 8 schodu - to je az az. Dolu do kocarku jsem Petika nosila do 7 mesicu v tasce od kocarku, pak asi do 1,5 roku v nositku (manduce) nebo v naruci, a pak uz ty schody zvladal sam za ruku (jen to bylo pomale). Ted ma Peta 2 roky a chodi po schodech krasne sam. Za mesic cekame druhe dite a nejak podobne to zase urcite zvladnem - Peta sam, mimi v tasce a pak v nositku... Za dva roky uz prcci budou chodit sami oba.
Vytah je urcite prijemnejsi: 1) Dite obleces a polozis do kocarku v klidu doma a jedes, nemusis ho v zime soukat do fusaku na chodbe pred domovnimi dvermi. 2) Po vychazce se mimi muze dospat v kocarku v byte, nemusis venku krouzit, nez se vzbudi.
Ale zasadni problem v tech schodech nevidim. My jsme zvykli a je to dobre na kondicku 🙂.

zdenkazdenula
autor
30. bře 2011

FANGI- Byt jsme koupili, ale už jsme z něho pryč. 😀 Už bych si ho nikdy nekoupila. Nejdřív mi to jako problém nepřišlo. Byt se mi líbil a když byl prcek malý, tak to bylo OK. Pak už to byla síla, dítě těžký a nákupy, ale ještě dobrý. No a pak druhý dítě s tím, že to první do schodů chodit nechtělo + nákupy, tak jsem kolikrát radši nešla ani ven. A to jsem nemusela s kočárem. Nemyslím, si, že jsem zhýčkaná. Pohyb mám ráda, ale na děti takový byt není. Sousedi se po narození dítěte hned taky odstěhovali.S dětma to je fakt hrozný.
Navíc se přidaly zdravotní problémy s páteří a já byla jako invalida a v kleci. Manžel pak měl taky zdravotní problémy, že nemohl chvíli chodit a hrůza. Nakupilo se toho hodně a rozhodli jsme se ten byt prodat a jsem ráda. Byla to chyba, ale chybama se člověk učí.
Faktem je, že i když máš výtah, můžeš chodit v rámci kondičky po schodech, ale když máš děti, nebo nějaký zdravotní problém), tak je to k nezaplacení. A nikdy nevíš, co se stane. Takže za mě-raději si vyhlídnout hezký byt s výtahem a připlatit si. Stojí to za to.

misav
30. bře 2011

Hmm, priznavam, ze ja se s nakupama vetsinou netaham. Napisu manzelovi seznam a on vse koupi cestou z prace.
Taky bych se neobesla bez toho nositka - v manduce byl Peta za 2 sekundy a ja mohla sebehnout/vybehnout schody s volnyma rukama a nevadilo mi, ze uz je tezky.
No, uvidime, jak to budem zvladat s dvema detmi, ale zatim to vidim optimisticky.

kimby
13. dub 2014

Také bydlíme ve 4. patře bez výtahu a zase tak hrozné mi to nepřijde, stěhovali jsme se sem, když měla dcerka 2 roky, schody chodí pomaleji, ale v pohodě si zvykla, my také, dnes už mi to ani nepřijde.
Nyní čekáme 2. dítko, dcera už má 4 roky, využiji manducu či babyvak, kočárek je normálně v přízemí v kočárkárně, která tu pěkně funguje.
Nákup těžší vezme manžel, jinak si nákup normálně vynesu.
Je to o zvyku, naproti bydlí také rodina s malým chlapečkem a také normálně fungují.

Lidé před námi tu žili celý život (nyní jsou tedy již v domově důchodců), ale vychovali tu své děti a žili až do stáří.

Je fakt, že máme všichni super kondici 😀 a když k nám jde návštěva, tak ji slyšíme funět již od druhého patra 🙂

Nejhorší pro mě bylo období kompletní rekonstrukce bytu a stěhování, kdy se muselo vynosit staré, nanosit plno materiálu, pak nábytek atd, ale co už normálně bydlíme, nevidím problém.

mis_el
2. led 2018

Ahoj, máme možnost jít do nájmu do bytu také ve 4. patře bez výtahu. Je to byt známých (vzdálená rodina) a nájem by byl za hubičku. 20 let jsem žila ve 4. patře, výtah byl, ale taky věčně nefungoval. V bytě jsme měli pianino a to byla lahůdka, táhnout do 4. patra (do výtahu se nevešel a i tak by byl určitě nad váhový limit výtahu). Mám 7 měsíční dcerku, kočárek by zůstával v kočárkárně a mám nosítko, tak v tom problém nevidím. Jediný problém mám s tím, že mi dcera spinká dopoledne v kočárku, v podstatě jí do ní dám a než vyjedeme z baráku tak je tuhá a na procházku ani nemusím. Přemýšlím tedy, že si koupím starší kočárek a budu s ním jezdit po bytě a příp. jí dám na balkon. Další problém je s přítelem, má teď něco s kolenem, před dvěma lety měl vyvrknutý kotník...prostě má pořád něco tak aby mu tolik schodů neublížilo :D jo a ještě máme dvě kočky, a až budeme jezdit na chalupu, tak nevím...tahat dvě kočky v přenoskách, dítě, časem další dítě, tašky a bedničky s věcmi a nákupy, no bojím se toho. Ale nejspíš do bytu půjdeme, je to velkorysá nabídka která se neodmítá...jo a časem chci taky pořídit pianino to bude mít přítel radost 🙂

lucie_91
2. led 2018

Bydleli jsme tak, syn to vyšel cca od 1,5 roku.

bayt
2. led 2018

@mis_el My kvůli tomu máme nosítko, plus skládací kočár. Já bych kočár nechtěla nechávat ve společných prostorách a navíc ho chci mít právě i třeba na spinkání na balkónu. A ten skládací kočár (Babyzen YOYO+) se složí včetně korbičky a má pak asi 6 kg, snadno se přehodí přes rameno a do patra ho vyneseš i s dítětem. Akorát nevím, jak si zvyklá nakupovat. S nákupy dohromady už by to bylo asi fakt moc, ale my si necháváme nákupy vozit.