5ti týdenní dceři mlíčko vytéká bokem pusinky

duppe
11. zář 2011

Ahojky holky, prosím o Vaše názory 🙂 Mám 5 týdenní holčičku a všimla jsem si, že když ji dám papat (krmíme lahví) tak ze začátku krásně bumbá a pak ke konci tak 20-30ml sice saje, ale mlíčko ji vytéká bokem pusinky. Když ji lahev vemu, že je nejspíš napapaná tak začne zase hledat. Tak jí ji zase dám a stejně, saje jako o život ale mlíčko ji teče všemi směry 😕 Dudlík na lahvi má nejmenší takže velikostí dírky to nejspíš nebude. Hlavně když ze začátku papání ji to mlíčko nevytéká. 😉 😕 Pak se kouknu na plenu kterou ji dávám pod bradu (brindáčik by nestačil 😅 ☹) a nestačím se divit jaký tam je mokrý flek...Takže ani nevím kolik ve skutečnosti ta moje malá vypije. Zadělávám ji 90ml. Děkuji za Vaše názory, nápady 🙂

aajina
11. zář 2011

Moje osmiměsíční papá podobným stylem 🙂

mrsblack
11. zář 2011

Můj názor - miminko při papání potřebuje i odpočívat, ale mít pořád něco v pusině a jen tak si to cumlat - myslím, že to dělají mimča i s bradavkami, že chvíli silně sají, pak odpočívají a jen tak si cumlají a pak zase sají. Většina lahviček teče pořád (po kapkách), i když miminko nesaje - třeba to je právě v té chvíli, kdy tvoje malá chce mít něco v pusině, ale nepapat, a proto jí to teče ven.
Může už mít i dost a pít už nechce, ale chce mít "plnou pusu" 🙂 Tak zkus na chvilku při krmení vyměnit flašku za dudlíka, z kterýho nic neteče, a za chvilku zase za flašku. Nebo vzít flašku, která nekape a teče jen tehdy, když mimčo saje (já jsem měla kvůli udržení kojení Calmu od Medely, která právě vůbec nekapala).
Z 90ml máš stovku mlíka, to je na 5 týdnů docela dost, to mi prcek pil až později. Dokonce i teď (necelých 5 měsíců) mi přes den nevypije víc než 120.