6týdenní mimi přes den moc nespí, čím by to mohlo být?

pasim
7. říj 2015

Ahojky, prosím o radu, mám 6týdnů klučíka a poslední dny my nechce spát přes den. dopol.spí tak 20min.pak teda po obědě spi 3h.ale kolem 16h.když se nabaští už spát nechce mrní se a poplakává. nevíte čím by to mohlo být?? Zkouším ho různě zabavit ale moc to nepomáhá. Děkuji za rady.

aklin
7. říj 2015

Kamarádka mi poradila, pokud máš kojicí polštář, udělej podkovu a malého ho tam dej a uvidíš. Malá mi díky tomu začala v průběhu dne spát. Jenže každé dítě je jiné.

zdeni.r
7. říj 2015

@pasim a zkusila si ho nejak uspat..třeba bílý sum ( uspavac.cz) nebo u nás zavírali skákání na míči,případně jít ven... Někdy to miminku samo nejde a je očividně unavené....

pasim
autor
7. říj 2015

@aklin vyskouším děkuji za radu.

pasim
autor
7. říj 2015

@zdeni.r uspávám ho na ruce,většinou do 20min.usne ale dám ho do košíku co mám v obývaku a po chvíli je vzhůru.. do kočárku ho taky dávám ale to má očka otevřeny a nezavře je.jakmile kočár zastaví začne poplakávat.. na večer po vykoupání ho taky uspávám na ruce a to do půl hodky zabere a spinká krásně třeba 4-5h. třeba už mu stačí méně spánku nebo nevím. ☹

mia_mia88
7. říj 2015

Doporučila bych šátek. Mně se tím hrozně ulevilo. O takhle malém miminku ani nebudeš vědět, že ho nosíš. V šátku spí téměř každé dítě. Moje mi přes den v kočárku nebo posteli samo nespí. Nebo spí, ale opravdu lehounce a krátce. Ale v šátku opravdu zabere tvrdším spánkem a spí i dvě hodinky. Jinak ty tři hodiny v kuse, to si můžeš ještě gratulovat, to jsem třeba (kromě noci) nikdy nezažila. 🙂

zdeni.r
7. říj 2015

@pasim zkus ten sum.. u toho děti usinaji krásně..a co zavinuti? Některé děti to mají rady

gosa22
7. říj 2015

syn to měl úplně stejně...nenaspal mi víc jak půlhodinku...s tím nic nenaděláš, pokud to tak chce mít...dcera mi teď přes den spí...je to opravdu o konkrétním dítěti a jeho potřebách spánku...

pasim
autor
7. říj 2015

@zdeni.r skusím,jinak malého dávám do zavinovačky vždy když jde spinkat,stahuji mu ručky podél těla a je max.spokojený..

pasim
autor
7. říj 2015

@gosa22 děkuji uvidím jak to bude

pasim
autor
7. říj 2015

@mia_mia88 joo to máš pravdu stíhám si i vygruntovat,uvařit když malej zabere. Díky za radu

aklin
7. říj 2015

ještě jsem zapomněla šátek, taky účinná metoda. 🙂