7 měsíců a fakt špatný spánek. Prosím, poradíte?

lucifux
12. lis 2019

Ahojda maminy už jsem zoufalá a proto si jdu pro radu. Synek 7 měsíců večer celkem dobře usne, ale poté se vzbudí ve 21, 23, 2 to ho musím vyloženě uspávat znova, je schopný být klidne 1-1 a půl hodiny vzhůru, než zase zabere. A pak na tutovku vstává v 5- 5:30. Přes den taky moc nespí, když se to sejde, tak přes den naspí max hodinu a půl až dvě. Takhle je to už víc jak týden. Fakt už si nevím rady. Teplo v ložnici nemáme.

palacinka_marmeladova
12. lis 2019

Mám to stejný v bledě modrym.Akorát časy posunutý o hodinu.Usne v sedm a je vzhůru v osm,devět,deset,jednu ve čtyři a v pět vstává.Občas vstává ve čtyři.Vyjimečně spí od desiti do čtyř.Dělá to od narození.

palacinka_marmeladova
12. lis 2019

Jo a v noci bývá minimálně dvakrát do týdne cca hodinu vzhůru a hraje si a povídá.

kafr
12. lis 2019

Tak zkuste něco doma změnit 🤔 ale zázrak nečekejte, prostě máte doma nespavce. Dcera taky považuje spánek za ztrátu času.
- jídlo: odpoledne už žádné cukry (hlavně pozor na ty skryté třeba v kupovaných přesnídávkách), jinou večeři, prohodit večeři a koupání
- režim dne - přes den utahat, večer už žádné aktivní aktivity, místo televize si společně přečtěte pohádku...
Toto se osvědčilo nám...

hezz17
12. lis 2019

My měli hodně dlouho období, kdy byla v noci 2-3h vzhůru. To bylo někdy kolem roka a půl. Zabralo až přestat kojit. Od té doby spi celou noc. Ale ani před těmi nočními vzhůru akcemi to nebylo kdo ví jak., vzhůru po hodině, dvou.... jo a vstává mezi 5 a 6. Někdy i po 4. :-/
A když ji byl puk rok, tak vstávala mezi 3 a 4 a jakože konec spaní, mámo vstáváme. Naštěstí byla zrovna olympiáda tak bylo aspoň na co v noci koukat 🤣

20190418
12. lis 2019

Syn se mi budil 2x (to byl úspěch a max. jednou týdně) az 5x (standard) do dvou let. Z osobní zkušenosti radím se s tím smířit a snažit se to maximálně usnadnit, např. společně spaní; prebalovat v posteli, pokud je potřeba, pokud ne, tak nechat v pocurane - synovi to ve spaní nebránilo a opruzeny nikdy nebyl; spát nahá ať se obslouží sám (to až když už jsou trochu pohyblivejsi) atd. Pokud se dítě budí, tak se s tím podle mě nedá nic dělat. Existují ještě brutální řešení typu nechat vyrvat, ale to pro mě neprichazelo v úvahu.

hezz17
12. lis 2019

@kafr myslím že v 7m toho má televizi moc nenakouka 😀

hermia
12. lis 2019

Klasika.. mam syna 10m a budi se obdobně.. prostě to tak ty deti maji a nic s tim neudelate, vydrzet

karla2015
12. lis 2019

Dcera 2 a ctvrt roku se tak cca 1x za mesic vzbudi a dokaze byt vzhuru i 3h (treba od 1 do 4), prevaluje se, brekne....pricitam to zubum, nyni ji roste posledni a dava ji dost zabrat....doufam, ze pak zacne spat celou noc

zmrzlinka
12. lis 2019

Chce to vydržet.Mozna už se klubou zoubky.Mela jsem to s oběma dětmi.Do 2 let se v noci budili 😕

pathan
12. lis 2019

U nás pomohlo dávat dceru spát později.

kafr
12. lis 2019

@hezz17 😂 fakt, ne?! Ale rodiče třeba jo a děti to vnímají.

eithelwing
12. lis 2019

Dcera byla to samé. No a přešlo to. 🙂 Jednu dobu se budila i co hodinu v noci. Nikdy moc nenaspala, ale teď, co je starší, spí odpoledne i víc jak dvě hodiny. A v noci až na výjimky spí nepřerušeně tak od dvou let. Možná od roku a 3/4, už si to přesně nepamatuji. Ale dočkala jsem se. :D