7týdenní miminko nechce usnout, může být přetažené?

monullinkka
2. led 2016

Dobře ráno maminky.mam 7 týden i holčičku. Bojujeme s večerním usínáním. Večer je vzhůru cca od půl 5. Po 6 ji koupu pak na kojím a u 56 ho většinou usne. Problém je že se za cca 45 minut vzbudí a pak je 3 hodiny vzhůru a neusne i když ji nosíme a houpeme a brečí. Muže byt pretazena nebo nemáte někdo řadu co s tim
? Předem moc děkuji za odpověď

liska01
2. led 2016

Mě by malá v tomto věku takhle brzo taky ještě nešla definitivně spát. Chodila spát až v půl desáté. Do 21h plakala, nosili jsme a vymýšleli co s tím a nic. Vydrželo jí to do 4 měsíců. Ten pláč, spát chodila pořád stejně takhle pozdě. Zachránil nás až posun času, teď díky tomu chodí spát v půl deváté. 7 týdenní mimčo je fakt prcek, noste jí, milujte, ono se to časem nějak srovná. 😀

slunicqqo
2. led 2016

pokud je vzhůru od půl 5 je přetažená, to je na tak malé miminko ještě dlouho, mě děcka v tomto věku spavali ještě k večeru třeba od 6 do půl 7 půl hodiny a usínali pak kolem 8

jaja01k
2. led 2016

Takhle malé mi děti chodily spát taky až kolem 22h. Mladší syn ještě teď (9 měsíců) si potřebuje kolem 18h na půl hodinky zdřímnout, pak teprve koupeme, dostane večerní mlíčko a kolem 20-21h jde spát.

clarri
2. led 2016

Netrápí ji kolika nebo bolení bříška, pokud usne a potom se vzbudí s pláčem? Je to malé miminko, vydržte to a vše se srovná, dcerku to také občas trápilo v prvních dvou měsících. Usínala kolem 22.-23. hodiny. Mělo to na svědomí buď bolení bříška, kdy večer začala plakat a poté pro změnu atopický ekzém, který ji svědil a díky tomu, že nespala ani přes den, byla přetažená. Máme sice stále nespavce, kterému stačí 12-13 hodin spánku denně, ale srovnalo se to po půl roce věku, teď dostane v 18h večerní kaši, koupání, nakojit a nejdéle do půl sedmé usne. 😉

shine2015
2. led 2016

Hlavne nevstepovat rytmus....u obou holek a i ted u syna to bylo cca kolem 4- 5tydne mel prevracene spani...a nechali jsme ho. Proste v noci byl vzhuru...a sam se pak do dvou az trech tydnu srovnal. Malou bud boli brisko nebo se potrebuje sama nastavit....nam se u vsech trech vyplatilo nechat je....a pak celkem brzy soaly i 6 az 7hodin vkuse...viz nas syn ted...jsou mu dva mesice a spi na dnesek treba od 22.30 do 4.50h.....parada. Nekdy se vzbudi po 3 nebo i 4hodinach ale spis uz vyjmecne....vetsinou ma behem noci spanek vkuse kolem 6hodin....

monullinkka
autor
2. led 2016

Moc dekuju maminky za odpovědi. Nepřijde mi ze by ji něco bolelo.vyzkousim ji koupat dřív nebo ji dam ještě na chvilku spat a uvidíme zda bude změna.

magdalenan
2. led 2016

@monullinkka Já nedám dopustit na metodu DR. KARPA (zavinování, bílý šum atd), díky tomu syn spal krásně už v šestinedělí. Vše v knize "Nejšťastnější miminko v okolí"

Nevím co to je k dítěti vstávat, nebo dlouze a složitě uspávat a na Karpa nedám dopustit 🙂 Synovi budou dva roky a spí stále celou noc, usne sám cca v devět a chrní cca do osmi, devíti..

monullinkka
autor
2. led 2016

Magdalena moc dekuji

slunicqqo
4. led 2016

ja bych teda převrácený režim nenechávala ale každého věc, pokud jsi schopna fungovat 24 hodin denně bez spanku tak ok. ja nechavala děcka jako malinké těch prvních 14 dní až 3 týdny spat přes den jak se jim chtělo víceméně spinkali furt takto malé miminka nevydrží dlouho vzhůru a pak pomaličku nastavovat
Zavinování určitě také odzkoušeno na obou dětech spí pak klidněji, ale ne každému miminku to musí vyhovovat a taky záleží co vyhovuje tobě
My jsme režimový dost, protože to tak chci já proto , abych byla spokojená, tím pádem i spokojené děti a máme to odzkoušené u obou. Vždy je jen o tobě jak si to nastavíš. Já bych třeba nesnesla aby mi jednou dítě šlo spát v 8 jindy v 10 to není nic na mě. Myslím teda u starších dětí u miminek než se ten režim utvoří to chvilku trvá
Já prostě vím, že večer budou děcka v půl 8 v posteli at se děje co se děje, at je léto nebo zima, dovolená nebo jsme doma. Prostě tak chodí spát pořád stejně a večer máme také klid pro sebe s manželem , a než jdeme v 10 spát můžeme vydechnout Nedovedu si představit, že bych neměla večer čas pro sebe aspon 2 hodiny. Samozřejmě vyjímkou jsou třeba nemoci, to je nechávám spát podle toho jak to cítí oni. Ale i tak zhruba večer chodí stejne
je dobré přes den nezatahovat nechat mimčo spát tak a naopak v noci nesvítit nehrát si , aby si zvyklo , že se v noci spinká

kika_21
4. led 2016

Ono se to srovná, je to záležitost na pár dní, týdnů. Je dobré dát miminku najevo, že teď už je doba spaní-třeba po osmé ho vykoupané nakojit, uložit, zhasnout. Dále už nesvítit. Proč by spalo, když je další zábava. Jak to bylo dříve, když spali všichni v jedné místnosti? Dělal se u probudivšího co nejmenší hluk- nakojilo se a spalo dál-třeba u maminky.Nenechala bych ho dlouho plakat, to ne, ale už žádná velká zábava.I tak je dnes podnětů spousta přes den, nač ještě v noci-třeba kolotoče, které svítí a hrají atd. Já bych u toho neusnula. Pocit bezpečí ano, ale divadlo ne.Doufám, že nejsem sto let za opicemi.

mysicka_lb
4. led 2016

U našeho syna to bylo také tak a mám pocit, že jsem snad tehdy někde četla, že je to u miminek zcela běžné, že v tom večerním čase nespí a nejvíc řvou. Určitě se to brzy změní. Já bych miminku nezasahovala do jeho přirozeného bioritmu, ale ani bych nebyla jeho otrokem. Osobně jsem to dělala tak, že jsem ho měla přisátého u prsou a leželi jsme při tom v posteli u televize, u něčeho hodně napínavého, co mě bavilo. Později, když byl starší, už samozřejmě nešlo uspávat u televize, naopak musel mít absolutní klid a tmu. Ale ty začátky jsme takhle přežili.

monullinkka
autor
6. led 2016

Zkoušela jsem malou koupat dříve, pak nakojit a uspat pokud neusnula u kojení. Ale vydrží spinkat cca půl hoďky max 40 minut a je vzhůru. Jeden den se mi ji povedlo uspat během 15 minut a spinkala dobře, ale poslední večery vydrží vzhůru do půl 11 někdy i do 12. Někdy břečí víc někdy míň. Když usne až kolem 23-24 tak vydrží spát do 4-5 do rána, ale pak je schopná se probudit a mít hlad i za 1,5 hodiny a pak znovu. Ale asi to je normální když před tím spinkala tak dlouho že?
U prsa ji nemůžu mít pořád, ona když pije dýl jak 10 minut a více tak mi pak dost blinká.
Snad máte pravdu a brzy se to srovná.

slunicqqo
6. led 2016

zkus ji dát spát ještě k tomu večeru, a i přes den aby byla pořádně vyspaná, pokud doma spí špatně tak být pořád venku s kočárkem aby se prospala. Mám odzkoušeno na obou, čím lépe se vyspí přes den tím lépe se vyspí v noci. Jak jsou přetažení stojí to za prd i v noci ještě ted u dcery ani tak ne, ta už je velká ale syn bude mít 3 roky a někdy když vstane brzo třeba před sedmou ráno a nejde spát po o , tak večer usne kolem té půl 8 a pak se v půl 10 vzbudí a plače a nemůže zabrat třeba půl hodiny nebo hodinu , protože je přetaženej a je to normální, já to mám taky tak , když jsem unavená přes den překonám únavu a nejdu si po o lehnout, tak i noc stojí za prd, nemůžu usnout, pak se budím. Je pravda ,že některá miminka k večeru pláčou, ale i to se srovná je ještě maličká , chce to čas

lola163
6. led 2016

My to máme zrovna tak. Mam 8 týdenního syna. Večer máme nejvíc pláče. Jinak je přes den a i v noci moc hodny. Zabírá nam většinou ale ne vždy bílý šum. Ale taky jsem zastáncem teorie, že mimi celý den vstřebává zážitky a je toho na něj hodně a potřebuje se z toho po celem dnu "vypovidat" a neumí jinak než pláčem, tak ho nechám plakat, mam ho v náručí a potichu na něj mluvim a utěšuji. Jinak mi usíná taky az tak v 9 nebo v půl 10. Sice dam tak mezi 6 a 7 prso, je vykoupany a lezíme v ložnici, ale i tak se probudí za pul hodky a poplakava (nekdy min nekdy vic) do tech 9. Takže vydržet 🙂 🙂

kika_21
6. led 2016

Pro to noční spaní neexistují asi žádná obecná pravidla. Dobré je miminko aktivizovat v době bdění, něco mu ukazovat, mluvit na něj. Kdyby šlo spát později, bylo by přetažené, pak pláče a nemůže usnout.Prostě berte to tak, že spí až od těch 23 hod, no a do 5 hod, to je krása. Pak má hlad, tak pije častěji. Sama si řekne,tak to má být. Vše pomine a dceru budete v 15 letech v poledne tahat z postele násilím.Já mám 5 dětí a srovnalo se to u všech, teď už spí celou noc i dvouletý.A ne-li, ten čaj mu v noci donesu, zase je fakt, že s ním nemusím psát diktáty.
@monullinkka

monullinkka
autor
6. led 2016

Dopoledne když s ní jdu na procházku tak někdy vydrží spinkat i 3 hodiny v kočárku. Odpoledne spinká jen po půl hodinách. Dávám ji spát i před koupáním. Pak je tak hodku vzhůru a koupeme, pak krmíme a pak jdeme uspávat. Snad to bude brzy lepší 🙂

dockysbazar
28. čer 2017

@slunicqqo a jak to dělat, když v kočárku nechce být? Mám 6 týdenní miminko a v kočárku mi zatím nebrečelo jen 3x, jinak řev jak na lesy. Nakojím, u prsa a na rameni úplně vytuhne, ale jakmile ho položím tak buď kouká jak vejr nebo brečí. Dneska přes den spal jen 45 min. Jsem ráda za 4 h spánku za den :'(