• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

8mi měsíční miminko se neudrží v sedě. Ja to řešit?

30. září 2014 
tak to je fajn :slight_smile: a je po starostech,že?
my máme taky staršího pana doktora,ale naštěstí nemá předpotopní názory :grinning:
1. dub 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Misell, to vám to dobře dopadlo, jsem moc ráda :slight_smile: náš Martin se plazil v 6 měsicích, v 8 lezl, no a seděl v 10. nikdo mi nikdy neřekl, že by byl pozadu. jenom je to o mnoho hezčí, když na zemi sedí, je to opravdu něco jiného :slight_smile: jo a náš doktor má tak ke 40, takže rozumný průměr, obecně je fakt dobrej. myslím to i tak, že nás nehoní po vyšetřeních, protože malý moc nepřibývá ( v roce má asi 8,2 kg) ale vždy si ho pořádně vyšetří a hmotnost sleduje.
1. dub 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
misellll dítě nikdy naposazuj. To je to nejhorší, co můžeš udělat. Děti by si měli sami sednou a to je většinou až začnou lést. Pokud se dítě začne přitahovat do sedu a mamka ho hned začne posazovat, tak je to to nejhorší pro jeho páteř. Dítě si musí napřed zpevnit svali a pak si teprve sedne. To nacvičuje právě lezením. Znám pár holek, co děti obkládali polštářem a už jim v 8 měsících seděli jak oni říkají jako pecka. No ale lést začali pozdě. My jsem si například sedli až po 10 měs. Nic jsem neuspěchala a malá mi dokonce už v roce začala sama chodit. Prostě chce to čas a každé dítě (pokud se správně vyvíjí) ví, kdy je čas si sednou, lést a nakonec chodit. Děti, které předčasně posazují mají většinou zborcenou páteř. Je to pak vidět. To samé platí i o chůzi. Nikdy dítě nevodit za ruce a nutit ho chodit. Docela mi přijde divné, když vidím v krámu dítě, které mu může být max 5 měsíců sedět v kočárku. Prostě mámy chtějí aby už sedělo a chodilo a uspěchají to. Jedna kámoška posazovala holčičku aniž by to uměla. Mě přijde, že chodí jako robotek a ještě k tomu po špičká. Druhá se zase chlubila, že malá už v 10 měsících chodí a dneska také chodí po špičkách. Ale ani jedna si nepřipustí, že je někde chyba. I když jsme se s nima bavila, tak prostě obě říkali, že dětem se to líbilo - jedné posazování a druhá malou vodila za ruce už v 9 měsících. Prej se malá sama postavila. No ale když jsem jí viděla tak jí prostě vzala z kočáru, postavila na zem a malá padla na všechny čtyři ona jí zvedla a nutila chodit. Nenechali si to vymluvit.
Takže misellll nic neuspěchej a nech malou ať si sedne sama. Nikde není psáno, v kolika měsících se má ditě samo postavit, sednou a lést. Každé dítě je jiné a tak i časy jsou jiné.
14. dub 2010 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer mile maminky mam prosbicku.Dnes jsme byly u lekare na 10mesicni prohlidce a pani doktorka mi rekla ze ma dcerka je opozdena.Duvod:dcerka sama sedi jen se do sedu sama neotoci,proste kdyz ji posadim tak sedi,ale sama od sebe to neudela.A neplazi se,jen se otaci ze zad na bricho a dokola jako hodinky.Byly jsme odeslani na rehabky,ale prijde mi to zbytecne stresovani ditka kdyz s ni muzu cvicit sami doma muzete mi prosim nekdo poradit jake cviky k sni delat aby to bylo spravne a vedlo ji to k motivaci aby si sama sedala a zacla se plazit.Predem moc dekuji za odpovedi a rady:slight_smile:
30. zář 2014 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanaal No přece proto jste byly odeslány na rehabku. :slight_smile: Abys s ní mohla cvičit sama doma a dělala s ní cviky, které ti poradí vyškolená fyzioterapeutka. Přece bys nechtěla cvičit něco, co ti poradí laik v diskuzi na internetu.
30. zář 2014 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzanaal já bych tu rehabilitaci určitě nezavrhovala :wink: Není to nic hrozného. Jinak pro mě byla celkem dobrým "vodítkem" kniha Rozvíjej se děťátko.
30. zář 2014 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek