Aby usnula, musí se nosit

michaela110
20. lis 2016

Hezké nedělní ráno, maminky...
Prosím vás o jakýkoli nápad, radu.
Mám dvouměsíční holčičku, kterou milujeme nadevšechno na světě a udělali bysme pro ní první, poslední. Vývojově je vše v pořádku (ťuk.ťuk), krásně přibírá (má 5,8kg) před pár dny jí i přestalo trápit bříško, ale...
Neusne dřív než o púlnoci, spíš mezi 1 a 2. Celou dobu se musí nosit. Dlouho trpěla na velké bolesti bříška, tak jsem jí uspávala na ruce, chovala a ňuňala, aby ji to co nejméně trápilo. Mohla si na to zvyknout?
Musíme buďto chodit, nebo skákat na míči, nic jiného nefunguje, začne popotahování a je z toho křik.
Zkusila jsem zavinovat-dávat do šátku-Manducu a to byla až fialová vzteky. Zkoušela jsem ji pres den víc unavit/pak jsem zkoušela i unavit méně aby nebyla přepodnětovaná. Zkoušeli jsme pravidelně koupat před spinkanim/pak nekoupat, zkoušeli jsme bílý šum z mobilu, pracku, vysavač. Zpívám jí, hladim po čelicku a přes spánky. Mlíčka mám dost, hlady to neni. Uspat u prsa jí také nejde-když se napije, tak se začne odtahovat (mlíčko jsem i po odtažení kontrolovala a je ho dost). Máme doma přes 30dudlíků, ale nevezme si ani jeden. Když už začínám byt nervozni, tak mne vystřídá manžel, aby to ze mne nevycítila. Nepomáhá ani pokládáni na bříško, nebo přitulení v naší posteli.
Vyčerpáním už padám na hubu, fyzicky to přestávám zvládat a bojím se, abych ji akorát neopustila nebo sebou nesekla.
Napadá vás řešení?
Mohla jsem si už takhle malého prcka rozmazlit?
Udělala jsem chybu, když jsem jí nosila při kolikách?

Ocením jakýkoli názor, doporučení nebo radu.
Děkuji za přečtení a přeji hezký den

michaela110
autor
20. lis 2016

@karlajasmine to je ted moje světlo na konci tunelu 😄 - ze se to zlepší.
Snažím se si s Lucinkou užívat hezke chvíle pres den, radovat se s ni z drobnosti a pokroků, abych nemyslela jen na to špatné. Tak snad uz se brzy obě srovnáme 😊

michaela110
autor
20. lis 2016

@bruckner a to jste přešli na UM uplne, nebo jen na noc 😊?

bruckner
20. lis 2016

@michaela110 už jsem to tam někde psala, nejdřív jen na noc, přes den jsem normálně kojila, ale v půl roce jsme přešli na um uplně

michaela110
autor
20. lis 2016

@bruckner jeee vidíš to, trosku jsem se tu v tom ztratila 😊. Super, děkuji za radu

motan
20. lis 2016

Já si myslím, že malá je moc malinká, aby věděla, kdy je den a kdy je noc. Máme 9 měsíčního chlapečka a teprve 14 dnů uspáváme přes den i na noc v jeho postýlce a předtím přečteme nějakou pohádku ... My uspávali neustále v kočárku - v zavinovačce a když nás někde zvali, třeba i na noc, tak jsme odmítali, protože všude kočár nemůžeš sebou vzít. Taky jsme si ho tak naučili a měla jsem hrozný strach, jak to přijme až přijde uspávání v postýlce, zvládl to líp, než jsem čekala. Pokud ti malá spí ráda v kočárku venku, uspávej ji takhle i na večer a i v noci. Někdy je to dřina, ale malá se změní, uvidíš, bude to lepší a lepší ... Hodně sil a pevné nervy 🙂

jituska3
20. lis 2016

Ahoj já mam 4 děti a každé bylo jiné ta pevní byla nespavec od narození a upravilo se to až když začala chodit do školky vyzkoušela jsem tenkrát vše zabralo jen když byla v kočárku a jezdila venku od 5 hodin rána (spala 30min a 4 hodina byla vzhůru ).Tu druhou jsme houpali v houpacím křesílku a kočárku .Ta třetí usínala sama do půl roku ,pak se otočila a ne a ne usínat a to jí vydrželo do dnes (3 roky)Ale všechny chodily spát až kolem půlnoci nic nezabralo. U poslední zabrala vážná hudba pouštím jí to pokaždé když má jít spát naučila se na jednu skladbu a je to zlatíčko je jí 7 měsíců, možná je to tím že je 4 dítko 😀 nebo že se marodila o 5 týdnu dřív.
Vybrečet jí nenechávej protože pláčem polyká vzduch a bude jí bolet bříško, při kojení at je trochu v sedu (četla jsem že mají v žaludku vzduch a když papají a leží rovně tak ten vzduch tam děla neplechu tak je to trápí ).
Musíte vydržet a ono se to nějak podá 🙂

pajula123
20. lis 2016

Nam hodne pomohla hacka. Doted mi syn pres den doma usne jen v ni,a to mu je skoro rok.

michaela110
autor
20. lis 2016

@pajula123 uvažovala jsem o ní už dlouho. Jdu objednat! 😊

pajula123
20. lis 2016

@michaela110 drzim palce,at zabere! 🙂

panickatlamicka
20. lis 2016

@michaela110 to odtrhavani od prsa mi mala delala taky, delala to kvuli tomu, ze neumela zpracovat zazitky. Davat um je teda dost kravina, kdyz je dost mleka. Hacka je super napad. Ja ani nevim, kd, se to zlomilo u nas, mala se odtrhavala, chtela i nechtela nosit, pak chtela hupsat, no a najednou jednoho krasneho dne chytla prso a bylo po taskaricich s uspavanim.

michaela110
autor
20. lis 2016

@panickatlamicka take mi připadá ze neví co chce, ale chce to hned...
na ten krásný den čekám, snad přijde dřív, než si budu tlouct hlavu o zeď 😊

panickatlamicka
20. lis 2016

@michaela110 hlavne nemej zadna ocekavani 😂😂😱

michaela110
autor
20. lis 2016

@panickatlamicka doufam v to, ze to přejde, než půjde do školy 😄! A jestli se mi tohle nesplní, tak me zavřou do vypolstrovany místnosti a at si je vzhuru třeba nonstop 😄

magdadunajova
20. lis 2016

Ahoj, vim co prozivas, u nas to bylo uplne stejne. Mala do 4 mesicu trpela koliky a uspavani to byla hruza... Pres den spala max 15-20 min a to jen v naruci. Kdyz jsem zkousela ji dat do kolebky tak hned rev 🙂 jinak mala od 1m veku byla na um a taky se nam v noci budila hodne. Pak v 5 vstavala a bylo to :D urcite nenechavej ji vyrvat- to je podle me krute, ja jsem to taky nedelala. A zlepsilo se to v 5 mesicich. Dokonce mela i pravidelny rezim. Ted male je 13 mesicu a v noci budi se obcas i kazdou hodinu- asi zoubky ;) bohuzel ten spanek u deti meni se kazdym dnem. Preji hodne sily a pokud pres den mala spinka tak lehni si s ni 🙂

astyna
20. lis 2016

ahoj, změnou mléka se to vyřešit nemusí. Já jsem nekojila téměř vůbec a malý spal krásně, kamarádky malá kojená plně a spala ještě déle než ten můj spavec. Přikláním se k tomu, což už psaly holky přede mnou - zkusit houpavý kočár přes práh, nebo nosítko, případně máš večerní rituály? Já jsem nikdy neuspávala, max pohladila po zádech, po čelíčku, řekla, co budeme dělat zítra a co jsme dělali dnes a malý už usínal...

msimankova
20. lis 2016

@michaela110 ja uz jsem ty prvni mesice radsi zapomnela, ale zastance vyrvavani taky nejsem. Veris homeopatii? Boiron pise u Lachesis mutus, ze se pouziva kdyz je dite ospale, ale nemuze usnout nebo je vzhuru dlouho do noci a rano spi dobre.

michaela110
autor
20. lis 2016

@msimankova no tak to vyzkoušíme! Děkuji za radu. Homeopatika se prodávají v lékárně? Nikdy jsem žádné nezkousela 😊

msimankova
20. lis 2016

@michaela110 Neni zac, ja je ted davam moji Lucince na zuby 🙂 Jojo, koupis v lekarne, nech si to vysvetlit a zeptej se na brozurku od vyrobce, tam je i podrobny popis uzivani a pripravy. Preju, at se brzy vyspite! 🙂

michaela110
autor
20. lis 2016

@msimankova je to pro me další plaminek naděje 😊👍! Ikdyby ti nezabralo na spinkani, určitě bych vyzkoušela znovu při růstu zoubků 😊

msimankova
20. lis 2016

@michaela110 to budou zas treba jiny, ale to vsechno najdes v te knizecce - jo jmenuje se Homeopatie v pediatrii, na tu se fakt optej pri nakupu, je k nezaplaceni 🙂

rumisik
20. lis 2016

@michaela110 A na vás by nespala? Že by ste si ji vzala do postele a nechala na sobě spát na žabku... Hlavně aby ste si všichni odpočali a uklidnili se....

anazuzzuzana
20. lis 2016

já jsem se nikdy o žádný režim nesnažila, protože sama jsem spíš nerežimní... malej usínal kolem 11 a budil se až asi do 9m kolem 5,30 ráno...atd.atd...pokud malá spí do 12-ti, tak to prostě má posunuté a být vámi tak netlačím na pilu...tak prostě se u vás nespí od osmi do osmi, ale od dvanácti do dvanácti... nechte to plynout, nesnažte se to předělat, na omezenou chvílli se tomu prostě přizpůsobte... neuspávejte když víte, že stejně neusne, mějte jí pořád na sobě, kojte podle potřeby, uléhejte do postele podle situace...ono se to postupně spraví...už se stejně nikdy nevyspíte tak, jako když jste děti neměla...nikde přeci není napsáno, že se musí spát od tehdy do tehdy... až začne lézt nebo chodit, tak se to samo upraví... než mít každej den tři hodiny nervy z marných pokusů o uspávání, tak jsem se tomu prostě přizpůsobila... chodila spát kolem půlnoci, mezi šestou a osmou ráno uklízela s malým v nosítku, on pak kolem osmý vytuhl, já s ním, z procházek jsme se často vraceli v devět večer...atd. atd...na připomínky okolí se vykašlete...synovi budou brzo dva roky, pořád chodí spát kolem desáté a odpolední spánek mu začíná ve tři., na procházky nyní vycházíme už za tmy... takže všechno později než většina dětí v mém okolí, ale postupně se to upravuje a mě to nestojí žádné nervy

michaela110
autor
20. lis 2016

@rumisik bohužel v noci nevyjde jiná poloha, než na míči. Tak rada bych si ji na sebe přišmudlala. Ale každým dnem je to pro mne lepší, už si asi zvykám a beru to tak 😊

michaela110
autor
20. lis 2016

@anazuzzuzana mě by vubec nevadilo, ze usina tak pozdě, kdyby se s ni behem Te doby dalo mazlit, hrát si, ukazovat si hračky,... ale ona je nevrla, unavená a nechce ani sama ležet. V kočáru nevydrží ani nic. Nejdéle jsme venku spolu vydržely do 7, pak uz začal křik.
Ale ono to nějak půjde 😊

rumisik
20. lis 2016

Souhlasím s @anazuzzuzana prostě se přehoďte s ní, uvidíte že noční šílenství brzo přejde.... nebo si ji pak po půl hodinkách přetáhnete na lepší čas pro usínání.... Ve dvou měsících jsem asi taky žádný režim neměla :D netuším v kolik sme chodili spát 😀 Navíc partner dělal na kolotoč (raní, odpolední, noční, volno), tak sme žili v divném časoprostoru...

michaela110
autor
20. lis 2016

@rumisik ja bych se klidně přehodila. Ale jak jsem psala, mala začne byt od 7/8 protivna a unavená, nemůžeme ji ani položit, v kočáru bych nechce, ukazovat hračky take ne.... takže musíme byt stejne jen doma a nosit, nebo skákat na míči. 😣

rumisik
20. lis 2016

@michaela110 Upřímně, u nás se cokoliv z čeho sem ryla pusou v zemi, rvala si vlasy a říkala si že nepřežiju, přeslo ve chvíli kdy jsem se s tím smířila.... Syn to ze mě asi cítil. Tak semnou podvědomě bojoval, nebo nevím. Prošli sme snad všema možnostma spaní a nespaní, teď jsou mu tři a jde spát po sedmé (ještě před půl rokem jsem si nemyslela že moje dítě někdy bude chodit tak brzo), spíš většinu noci (pokud né přeleze si k nám do velké, přitulí se a spí dál) a vstává v 7 ráno. Věřte, bude líp 😉

rumisik
20. lis 2016

@michaela110 A pokud nepomáhá nic, tak doporučuju to čím vždycky vyhrožuju synovi "sežrat" 😉 Usmějte se, nevydrží jí to, přejde ji to a budete do růžova vyspinkaná maminka 😉

michaela110
autor
20. lis 2016

@rumisik děkuji za povzbuzení 😊. Na dnešek jsem spala 3 hodky, ale mam super náladu a i s malou to zvladame lépe. Je to hold citlivka po mamce a vse ji rozhodí...

rumisik
20. lis 2016

@michaela110 Máme taky citlivku, občas náročné (až k odpadnutí) občas dojemné a k nezaplacení. Na začátku se několik měsíců hold ujišťoval že ho neopustím, když už sem si dovolila ho vyhnat z bříška.... Věřte že poslední co matka potřebuje je spánek 😉 mě teda víc vyčerpával pláč. Držte se a střídejte se s partnerem (pokud to není jak u nás, že noční šichta je jen moje, protože ani tatínka u sebe syn v té době v noci nechtěl), dospíte se pozdějc 😉