Aké eko/bio pleny?

ah1234
15. kvě 2019

Ahoj, s ktorými eko/bio plenami ste najviac spokojné, respektíve, s ktorými zase najmenej ? 🙂

ev.ka
16. kvě 2019

Nejekologičtější a nejlevnější je varianta látkových plenek. Dnes už to nejsou jen čtverce, jako používaly naše mámy... Ten komfort používání a péče o pleny je někde jinde.
Látkové poradkyně Vám to vše ukážou a vysvětlí, není čeho se bát a dneska už je hodně mamin, co látkuje.

Eko jednoráz bereme jen na delší dovolené bez pračky 😉

ah1234
autor
16. kvě 2019

@ev.ka ja sa ale nepytam na latkovanie. Skúsili sme to, ale malý to neznáša a strašne sa oprudzuje. Po 4 mesiacoch sme to vzdali.. ja sa proste nepytam na obľúbené látkové plienky ale na obľúbené eko plienky 🙂

ah1234
autor
16. kvě 2019

@journals tak ja tie Mon Peri skúsim, ak majú tie boky ako kolorky tak nám sedieť nebudú :( škoda.. o

journals
16. kvě 2019

Doslo mi, ze jsem si nechavala vzorky jednocek, tak posilam foto. Kolorky pro srovnani jsou uz vel.3 (a jsou s temi Monperi stejne)

bayt
16. kvě 2019

@vzkazyzuniverza Jo, chápu, jen jsem chtěla najít tu nejlepší variantu, moc se v tom nevyznám. My zkusíme ty Bamboo, ty jsou navíc finančně v pohodě...

journals
16. kvě 2019

@vzkazyzuniverza Předražené nejsou. Vyzkoušela jsem téměř skoro všechny eko plíny na trhu a materiálově jsou mumínci někde úplně jinde. Jsou jakoby takové "bavlněné", kdežto třeba ty kolorky jsou víc "plastové" a materiál je hrubší. Syn má dost citlivou kůži se sklony k atopii, takže mě za to ty peníze fakt stojí. Však žádná z nás nežije jen řešením a kupování plen. Ale levné to není :-/ Já jsem ale teda neřešila ani tak ekologii jako dopad používnání jednorázových plen na dětskou pokožku a za mě v tomto ohledu lepších na trhu není. Ale chápu že to není pro každého a je fajn, že je něco málo na výběr.
Já certifikaci docela věřím...

ev.ka
16. kvě 2019

@ah1234 nikde jste v dotazu nenapsala, že myslíte jednorázové... Pro mě eko plenky jsou dvoji... Látkové i jednorázové
A to že se Vám oprudil, má to řešení... Ale chápu, že ne pro každého to je..

vendes
16. kvě 2019

U MonPeri se občas stávalo, že když byla plena hodně plná, byly vlhké jakoby zvenku.

ah1234
autor
16. kvě 2019

@vendes mne sa toto stalo aj pri pamperskach :O raz sme ich skúsili lebo sesterka na noc vychvalovala, ale mala som totálny pocit že je celý vlhký..

ah1234
autor
16. kvě 2019

@ev.ka tak to ma mrzí že to bolo nepochopiteľné napísané 🙂
U nás to fakt nemalo, hlavne aj keby malo, on v tom strašne jacal, tak to radšej budem mať doma kľudne a neuprudzene dieťa. Naša spotreba plienok je našťastie minimálna, má jednu na deň a jednu na noc, ale v lete na cestách nebudeme tak moc riešiť BKM, tak by som niečo lacnejšie ako Muuminov 🙂 preto diskusia.. ja už som to fakt vzdala s latkovkami

ah1234
autor
16. kvě 2019

@journals no vyzerá to dosť podobné, škoda :( asi potrebujeme niečo čo ma elastické boky.. ale skúsim. Ďakujem

ah1234
autor
16. kvě 2019

@bayt no ono napríklad tie Nappynat sú síce možno kompostovatelne ale fakt si musíš robiť vlastný kompost a bio plast sa musí zohriať na určitú teplotu aby sa rozložil vôbec. Okrem toho oni púšťajú na telo čiernu farbu čo sa mi osobne nepáči. A sú také šušťavé, keď sa dieťa hýbe 😅 skús tých Muuminok ak si neskúšala, oni majú asi najekologickejšiu vyrobu a to tiež závaží.. ale nie sú lacné no, rada by som našla niečo aspoň trochu lacnejšie :/

journals
16. kvě 2019

@ah1234 elasticke boky nemaji zadne. Maximalne elastickou cast na zadech. A to maji myslim vsechny krome bambo nature

beata.n
16. kvě 2019

Mam vyzkousene Moltex, MonPeri a oboje super. Ted par dnu zkousime ceske pleny-vyrobene u nas, Parasol a super!

bayt
16. kvě 2019

@ah1234 Já jsem i četla, že ta rozložitelnost je vlastně jen jeden aspekt toho, jak moc ty pleny jsou eokologické. Když to přeženu, může být plenka méně rozložitelná a více ekologická vlivem výroby než více rozložitelné pleny. Ty Bamboo jsou o půlku lacinější jak ty Muumi, a mají stejný eko certifikát.

ah1234
autor
16. kvě 2019

@journals Muumi maju, ale skôr mi príde že sa nerozumieme.. myslím že aj tie od DMka majú

vzkazyzuniverza
16. kvě 2019

@journals jj, samozrejme, ze cena odpovida kvalite, certifikatum take verim. Akorat pro me nedostupne, ale pri zdravotnich problemech clovek cenu az tak neresi, to mam s vitaminy a leky.

vendes
16. kvě 2019

@ah1234 U nás zase bílý Pampers jsou jediný pleny, co vydrží půlku noci. Takové pleny, co by vydržely celou noc, neznám a že jsem jich zkusila asi 20 druhů.

ah1234
autor
16. kvě 2019

@vendes nám vydržia Moltex 🙂

ah1234
autor
16. kvě 2019

@beata.n nemohla by si mi prosím poslať fotku rozloženie ten Parasol plienky ? 🙂 🙂

beata.n
16. kvě 2019

@ah1234 myslíš jako vyfotit realnou plinku?

ah1234
autor
16. kvě 2019

@beata.n áno 🙂

beata.n
16. kvě 2019
ah1234
autor
16. kvě 2019

@beata.n ďakujem krásne, skúsim kúpiť, tie boky vyzerajú dobre 🙂

beata.n
16. kvě 2019

@ah1234 jsou super, udrzi vse. Jsou i hezky tenke oproti MonPeri

petralak
16. kvě 2019

Případně Monperi mohu zaslat i já na vyzkoušení vzorky, info v bazaru

jirovapa
17. kvě 2019

@vzkazyzuniverza někde mají už MonPeri (plenky, podložky i vlhčené ubrousky) i v kamenných obchodech. U nás (Jihlava) v obchodě s kočárky, autosedačkami a dětským zbožím. 🙂

lindikova
17. kvě 2019

@bayt bambo jsou senzační!

bayt
17. kvě 2019

@lindikova super, já je určitě zkusím...a ty je vyhazuješ do běžného odpadu?

lindikova
17. kvě 2019

@bayt Nojo, i když máme kompost:(