Aktivní dítě. Nevím, jestli jsem moc přísná nebo mírná

radusik
5. únor 2008

Ahojky holčiny!
Ani nevím, čím mám začít, začnu tím, že když se Jiříček narodil, tak celé noci proplakal ☹ . První půl rok se stále budil a trpěl na koliky ☹ - dávála jsem mu kapičky, po těch to bylo lepší. Navíc trpímě afektivním pláčem, což je opravdu děsný ☹ , sice mi neomdlel - zatím, ale vždy je úplně fialovej a stává se to dost často ☹ , snažím se tomu vyvavorat, ale někdy to nejde ☹ . Nechce mně moc poslouchat a jak padne večer, tak je to úplný horor ☹ . Je dokonce zlej - tahá mně za vlasy, štípe atd. ☹ , vždy mu řeknu, malá a on mně pohladí, je vždy unavenej a dělá samé blbosti - skáče z křesla, hází hračkami a já mu můžu říkat, co chci - i křičet a nepomáhá to. Bude mu 18 měsíců a nechce se mu moc mluvit. Vím, že spoustu věcí rozumí, ale nejsem si jista, co všechno a navíc mám pocit, že dělá, že mně neslyší, což mně vytočí. Navíc, jsem zde procházela všechna témata a zaujalo mně, učení na nočník. Snažím se ho posazovat po spaní, ale je to marný - vyjímečně se vyčůrá, navíc, když ho tam posazuji, tak pláče a já nevím, jestli to moc nehrotím, jestli nemám třeba počkat až bude tepleji a pak mu tu plínu nedat vůbec. Je to těžký. Je to přirozeně první dítě a já nevím, jestli na něj nejsem moc přísná nebo naopak moc mírná. Jak to máte vy? Máte někdy taky takový pocity? Díky za odpověď!

marie2
11. únor 2008

Ahoj holky ani nevíte jak sem ráda že nejsem sama kdo má takové potíže se svým vzteklounkem. 🙂 Snažím se aby venku co nejvíc běhala sama jenže po návratu kdy je celá vyválená v blátě má mokré botky jak vymetá louže a nebo pěkně odřený nosík od pádu na chodník znovu vytáhnu kočárek a jsem moc ráda když pěkně hačá a baští rohlík nebo jinou dobrotu.Mám sice holčičku ale pěkného lotříka.Dá mi za celý den pěkně zabrat je hodně aktivní nevydrží chvilku v klidu.Ted si chceme pořídit druhé mimčo tak jsem na to docela zvědavá jak to zvládneme a jak vezme maličká sourozence.

radusik
autor
11. únor 2008

Ahojky Marie2, a kolik jí je? To máš dobrý, protože Jirka už nechce v kočárku sedět, spíše výjimečně 😒 . Zlatej kočár!!! To byly doby 😀 !

marie2
12. únor 2008

Ahoj Radusik malé jsou 2roky a 2 měsíce sedí v kočárku docela ráda ale musí mít co baštit když dojde svačinka tak hned vystupuje 🙂 jmenuje se Kristýnka a je to moje zlatíčko.Kočárek je skvělej máme takové lehké golfáče tak se dostanem všude.Mám ráda dlouhé procházky venku a Kristýnka taky v kočárku odpočívá a nabírá sílu na další lumpárny 😉 Doma si nesedne snad vůbec jen při jídle.Má spoustu energie.Kolik je Jirkovi?Taky je to asi pěkný čipera vid?

marie2
12. únor 2008

pro Jajinak: tu scénu v lékárně ti nezávidím taky se nám občas takhle něco podaří nedá se tomu vyhnout.Nejhorší je když se podívám na lidi okolo ty jejich obličeje to je hrúza!Jako kdyby oni nikdy děti nemněli!Tak se radši už moc nerozhlížím at si každý myslí co chce a věnuju se jen Kristýnce.Taky se ti to stalo že na tebe koukají jako na neschopnou mámu?

jajinak
12. únor 2008

Náš Péťa v kočárku taky nějakou dobu nevydržel a teď je to lepší,dokonce nemusí ani baštit. 😀 Ale byly doby,kdy jsem sebou neustále měla něco k snědku,aby vydržel sedět.Samozřejmě když se delší dobu stojí,tak už ho to taky nebaví a vstává.Když ho pustím proběhnout se,tak mi pořád utítá a je hrůza ho tam dát zpátky. 😖 Ale někdy ho prostě nemůžu nechat jen tak běhat,když jsme ve městě a jezdí auta.

jajinak
12. únor 2008

Marie,už se mi to stalo víckrát,vždycky se snažím si toho nevšímat, 😎 ale když pak má někdo kecy,tak je mi z toho nanic.Však oni by se chovali jinak,kdyby takovýho prcka měli doma.Ono se to snadno kouká a mluví,když to člověk nezažije.Radši už se snažím takovým situacím vyhýbat,než pak rvát řvoucí dítě pryč.Naštěstí to není tak často(právě proto,že se tomu vyhejbám).

marie2
12. únor 2008

No právě taky bydlíme ve městě auta jezdí jak šílený tak jsem radši když pěkně sedí v kočárku.Mám rodiče na vesnici když jedeme k nim tak Kristýnka může běhat kde chce a to se jí moc líbí.Bohužel ve městě jí musím hodně krotit aby se jí něco nestalo.Taky se snažím záchvatům vzteku vyhnout občas se to ale nepovede a fak jsou některý lidi dost nepříjemný.Stačí když vidím jak kroutí hlavou a mám dost.S kočárkem to člověku nepomůžou ale kritizovat to jo to jim jde dobře.Ale nejsou všichni stejní a to je dobře.Setkávám se i slidmi kteří ochotne pomoc nabídnou 🙂

jajinak
12. únor 2008

Dneska jsme byli ve městě a moje aktivní dítě opět nezklamalo 😀 .Už na parkovišti jsem ho musela honit,protože než jsem připravila golfky,tak byl fuč.Vždycky to dělám tak,že nejdřív rozložím golfky a pak ho přendám z autosedačky rovnou tam.Ale teď jsme byli nejdřív v krámu,kde byl ve vozíku,a pak jsme ještě šli do města a nechtěla jsem ho na tu chvíli poutat do auta.Šli jsme do knihovny,tam jsem ho musela vyndat,byly tam dlouhý schody a sotva jsem vyndala knížky,tak vzal zase čáru,tak jsem ho pro změnu zase honila po knihovně.A když jsme byli v tržnici,tak se naklonil z golfek a začal schazovat oblečení,co tam měli poskládaný.Musela jsem ho postavit tak,aby na nic nedosáhl.Kdybych s ním šla bez golfek,tak nic nevyřídim a jsem totálně zničená 😝 .Tak asi tak. 🙂

radusik
autor
12. únor 2008

Holčičky, mám obrovskou radost, protože tyhle ty scénáře jsou mi opravdu známé 😀 ! Jinak Jirkovi je 18 měsíců a taky jsme se začali snažit o druhé, ale dneska jsem si dělala test a není to úplně jasné, tak ještě počkám a ještě ho budu muset zopakovat.(po limitu - jsou slabé čárky) Ale můžu říct, že budu hodně překvapená, když se to povede tak brzy - je to první měsíc a už teď z toho mám hrůzu, jak to budeme všechno zvládat ☹ , ale myslím si, že je jedno, jestli jim je dva nebo pět, budou podobní akorát toho budou víc umět 🙂 .

jajinak
12. únor 2008

Radus,to jsi ani nečekala,že by to vyšlo tak brzo,viď?Ale za 9 měs.Ti Jirka povyroste a třeba se zklidní,to zvládneš. 🙂
Koukám,že tu neni moc lidí,co má divoký děti,protože nás sem píše pár.

radusik
autor
12. únor 2008

No, doufám!!! Ale třeba to nic není, no uvidíme, mám trochu strach 😒 ! JInak je fakt, že nás je tu docela málo, ale jsem ráda, že nejsem sama 🙂 !!!

marie2
13. únor 2008

Ahoj holky no fakt je nás nějak málo to mají ostatní tak hodnoučký dětičky? 😉 Spíš moc maminy o téhle adrese neví.Radus neboj všechno bude v pořádku uvidíš!A zvládneš jednoho čertíka tak dva určitě taky.My se už taky snažíme uvidíme kdy se to povede.Bude to pak asi náročné hlavně ze začátku ale když tatínkové pomůžou bude to dobrý.K tomu nakupování a vystupování z auta můžu říct že pořád malou musím sledovat a nejlépe jí jednou rukou držet za ruku nebo aspon za kapucu jinak jí honím všude možně je docela rychlá ta naše holčička 😀 nejradši s ní chodím tam kde mají pojízdné vozíky tam pěkně sedí a je spokojená jen musím koukat aby nedosáhla do regálu. 🙂 V létě jsme jí s manželem babi a dědou vzali do Plzně do ZOO to bylo něco.Zvířátka jí moc nezajímali ale lítala tam tak že sme byli uštvaný všichni 😀

radusik
autor
13. únor 2008

😀 😀 to jsi mně rozesmála!!! Ale vidíš to, jak se s těmi našimi dětmi zasmějeme!!!!

A děkuju za podporu!!!!

radusik
autor
13. únor 2008

Jinak ráno jsem si dělala test a vyšel mi už v limitu, ale čárečka zase slaboulinká, ale pak zesílila. Potom jsem už nemohla usnout a furt jsem přemýšlela a měla jsem holky fakt strach. Strach ze všeho, jak to zvládnu, co porod atd. , přitom to nemám ještě ani potvrzené od doktora, to jsem fakt prdlá!!! 😀 No, uvidíme!

jajinak
13. únor 2008

Marie a můžeš mi napsat odkud jsi?Když jste byli v Plzni vZOO,tak někde okolo Plzně?

jajinak
14. únor 2008

Ahoj holky,dnes jsme byli na návštěvě a bylo to v pohodě,žádný scény 🙂 .Byly tam neokoukaný hračky,tak se zabavil.Až ke konci se docela rozjel a začal bořit autodráhu,ale to už jsme byli naštěstí na odchodu.

ter.a.ka
14. únor 2008

Ahoj, tak jsem si přečetla, jak jste nešťastné, že všichni mají hodné děti, tak musím připsat tu svoji čertici uvztekanou. Má 20 měsíců a do princezny hodně daleko. Když není po jejím, tak sebou třískne o zem, někdy mlátí i hlavou o podlahu, hází hračkama a vším, co jí příjde pod ruku. Když ji za to plácnu, tak mi to s klidem vrátí, babička už dostala i kyblíkem po hlavě ☹ . Spát chodí, jen když chce, dělá jen to co chce, jí jen to, co jí chutná. Nemluví ani slovo, z nočníku si klidně zdrhne. Hlavu mám denně jak kopačák! Tak takhle hodné dítko mám! 😅

jajinak
14. únor 2008

Ter.a.ka-tak to je hustý 😀 .A já myslela,že to dělají jenom kluci,tak to beru zpět. 🙂

marie2
14. únor 2008

Ahoj holky dřív sem to nestihla nešel mi internet hrůza!!!No Raduš to můžeme skoro gratulovat že?Neboj to zvládneš fakt uvidíš dyt sme holky šikovný ne?Jájínak Já jsem z Rokycan ty taky bydlíš někde tady kolem?Ta návštěva byla fajn taky se naše malá krotí když jsou tam jiné děti a hračky když tam ale jdem podruhé je to zase čertík 😀 tak koukám že jsou i větší čertíci než máme my to mně docela překvapuje 😉 přeju pevné nervy snad se časem trošku zklidní.Pa pa zítra

jajinak
14. únor 2008

Marie,tak já jsem z Klatov,myslela jsem si,že jsi někde kolem Plzně.Tak Ty jsi na druhou stranu.A už jste byli v DINO PARKU?Tam by se malá vyřádila.My jsme tam byli s malým v létě a ještě vydržel v golfkách,ale teď už by tam lítal. 🙂

ter.a.ka
15. únor 2008

jajinak- já taky myslela, že když mám holku, tak se mi tohle vyhne 😒 , ale smůla. Nejvíce mě ale štve to nemluvení a ten nočník. Kdy začali ti vaši kluci mluvit?

marie2
15. únor 2008

Ahoj no tak to nejsme zrovna kousek od sebe co? 😀 V Dino parku jsme zatím nebyli nějak nebyl čas ale možná to skouknem letos jestli seberem odvahu tam znovu zajít 😉 Holčička kolikrát vydá za dva kluky co?Naše malá se rozpovídala po 2 narozeninách a ted uz drmolí od rána do večera až mně někdy brní hlava 😀 na nočník dlouho nechtěla a ted už se tam posadí a občas máme i úspěch tak mám radost.Dneska na procházce byla malá podezřele hodná úplný andílek žádná scéna nic pěkně tapkala a poslouchala maminku bylo to bezva.Stalo se vám že se vám dítě v noci vzbudí křičí kope nohama a vůbec nevnímá a chvíli trvá než se probere a uklidní?Malá mi to ted udělala dvakrát docela mně to vyděsilo.Vúbec sem pak z toho nemohla spát.A co Radušík už to máš potvrzené?

jajinak
15. únor 2008

Ter.a.ka-s mluvením to taky neni žádná sláva,malej ve 21 měsících říká pár slov a víc se mu nechce.Ale dorozumí se po svým a rozumí všemu.Ale i když moc nemluví,tak potichu není,pořád si žvatlá tou svou mluvou,čemu nikdo nerozumí.Ale myslím,že se po 2.roce rozmluví víc,ten starší to měl taky tak a ve 3 letech už mluvil krásně i vyslovoval.Některým dětem neni pořádně rozumět ještě ve 4.

Nočník nám docela jde a když ne nočník,tak posadím na záchod.Někdy už sám ukáže na plenu,že se mu chce,někdy až když je po,ale určo ví o co jde.Taky si to víc uvědomuje,páč mu dávám látkovky(krom když se někam jede a na noc).Když má papírovku,tak je mu to většinou fuk.Dneska se pokakal zrovna když byl bez pleny 😠 a přišel za mnou s tak žalostně utrápeným výrazem ☹ ,pláč na krajíčku,až mi ho bylo líto.

jajinak
15. únor 2008

Marie-ze spaní takhle nekřičí ani nekope,ale nemyslim si,že by to bylo něco vážnýho,třeba se mu něco zlýho zdá.Spíš se často vzbudí a nechce se mu spát a je třeba 2 hod.vzhúru,někdy i víc. 😠
Jak je to s Radusikem nevím,ona se určo ozve. 🙂

marie2
16. únor 2008

No doufám že to nic není možná se jí něco zdá nevím ještě to neumi říct když se pak uklidní o ničem neví a vypadá že je pořád v pohodě žádné potíže nemá.ponocujeme taky často občas v noci čteme nebo koukáme na pohádky potom dostane mlíčko a pěkně zase spinká.Je s ní ted sranda snaží se po nás opakovat slova upravuje si je po svém tak se hodně nasmnějeme ale musím říct že ja dost učenlivá a šikovná(když chce) .Ráda se dívá na večerníčky a na reklamy a pak se to snaží komentovat.Je to takové moje malé sluníčko.

marie2
16. únor 2008

Ahoj holky mně snad někdo vymněnil dítě!Malá je celý den hodná poslouchá venku taky v pohodě šla pěkně s maminkou za ručičku doma bez řečí uklízela hračky spapala oběd a pak si sama vlezla do postýlky a krásně sama usnula bez vztekání dala mi pusinku zamávala a usnula no koukám jak blázen!To mi to asi zítra pěkně vynahradí! 😀 no a nebo už večer a v noci.Někdy je to vážně andílek.Nevíte jak jí mám přemluvit aby si nechala ostříhat vlásky?Jen se k ní přiblížím s nůžkama tak je zle.Ke kadeřnici si s naší temparamentní holčičkou nějak netroufám 😉

jajinak
16. únor 2008

No vidíš,buď ráda za každej takovej den.Mně teda dítě nikdo nevyměnil,ale dneska si ho vzala babi na maškarní,tak byl chvíli klid. 🙂 S těma vláskama Ti neporadím,my takovej problém nemáme a ještě dlouho mít nebudem,malýmu moc vlasy nerostou,do roka měl skoro holou hlavu a teď teda už má něco,ale rozhodně ne na stříhání.A má je hodně světlý,tak to stejně vypadá,že tam toho moc nemá.Do roka jsem mu ani nemusela mýt vlasy šamponem,stačila voda a teď teda občas jo. 😉

radusik
autor
16. únor 2008

Ahojky holčičky, jen Vás pozdravím a vlezu zpátky do pelíšku, protože jsem nemocný 😢 mám od čtvrtka 38 a víc a rýmu a kašel. Právě ve čtvrtek jsem byla na gyndě, ale nebylo na ultrazvuku ještě nic vidět - byl to venkovní a jen 2 dny zpoždění. Mám přijít v pondělí či v úterý. Jinak testy si dělám pravidelně každé ráno a jsou čím dál víc pozitivní, tak doufám, že je mimi v pořádku, ale ta nemoc se mi vůbec nelíbí, tak uvidíme, co bude ☹ !!! Držte nám palečky, zase se ozvu!

jajinak
16. únor 2008

Radus,tak to vypadá,že už je to jasný,tak gratuluju a brzy se uzdrav,mimčo bude dobrý. 🙂 Doufám,že Tě ten Tvůj ďáblík moc nezlobí,když jsi nemocná.

marie2
16. únor 2008

Ahoj Radušík testy se většinou nepletou takže gratuluju mamčo!Neboj mimi to zvládne ty na sebe dávej pozor a zústan pěkně v pelíšku!