Aktivní dítě. Nevím, jestli jsem moc přísná nebo mírná

radusik
5. únor 2008

Ahojky holčiny!
Ani nevím, čím mám začít, začnu tím, že když se Jiříček narodil, tak celé noci proplakal ☹ . První půl rok se stále budil a trpěl na koliky ☹ - dávála jsem mu kapičky, po těch to bylo lepší. Navíc trpímě afektivním pláčem, což je opravdu děsný ☹ , sice mi neomdlel - zatím, ale vždy je úplně fialovej a stává se to dost často ☹ , snažím se tomu vyvavorat, ale někdy to nejde ☹ . Nechce mně moc poslouchat a jak padne večer, tak je to úplný horor ☹ . Je dokonce zlej - tahá mně za vlasy, štípe atd. ☹ , vždy mu řeknu, malá a on mně pohladí, je vždy unavenej a dělá samé blbosti - skáče z křesla, hází hračkami a já mu můžu říkat, co chci - i křičet a nepomáhá to. Bude mu 18 měsíců a nechce se mu moc mluvit. Vím, že spoustu věcí rozumí, ale nejsem si jista, co všechno a navíc mám pocit, že dělá, že mně neslyší, což mně vytočí. Navíc, jsem zde procházela všechna témata a zaujalo mně, učení na nočník. Snažím se ho posazovat po spaní, ale je to marný - vyjímečně se vyčůrá, navíc, když ho tam posazuji, tak pláče a já nevím, jestli to moc nehrotím, jestli nemám třeba počkat až bude tepleji a pak mu tu plínu nedat vůbec. Je to těžký. Je to přirozeně první dítě a já nevím, jestli na něj nejsem moc přísná nebo naopak moc mírná. Jak to máte vy? Máte někdy taky takový pocity? Díky za odpověď!

marie2
20. únor 2008

copak asi dělá Radušík? Už je jí lépe?

jajinak
20. únor 2008

Tak když chce malá spát u Tebe v posteli,tak jí to dovol.Když se vyspíte,tak proč ne?Však ona tam do maturity nebude 😀 .Já si ho tam taky beru,když nechce spát,to se pak přitulíme a je docela v klidu,i když nespí.Ale až usne,tak ho většinou přenesu do postýlky,páč ho ruší,když se různě vrtím a taky ráno vstávám se starším klukem do školy,tak by se určitě vzbudil,když by ještě v tu dobu spal,až bych se hrabala z postele.Ale jde o zvyk.

jajinak
20. únor 2008

Teď už 2.den se mnou spí v posteli ten starší,páč MM je na 4 dny pryč a je to paráda 🙂 .Už se vžycky od rána těší,že bude spát u mě místo taťky.Akorát ho někdy malej vzbudí,takže kdyby to bylo často a on nemohl kvůli tomu usnout,tak by musel jít k sobě do pokojíku,aby se vyspal,když jde do školy.Ale myslim,že to snad nebude třeba.

marie2
20. únor 2008

to víš že jí to dovoluju ráda se mazlí s maminkou a je to bezva ale jak usne tak jí dávám do její postele.Ona se pořád vrtí a kope nožičkama a já chci otěhotnět tak aby mně pak nekopala do bříška.ale když je manžel na noční máme letiště pro sebe to je super vyspíme se dobře

ter.a.ka
21. únor 2008

tak u nás je to tak, že malá usíná po scénách sama, a já se uprostřed noci stěhuju k ní, ale včera se muž rozhodl, že neexistuje, tak ji o půlnoci sprdnul, že má spát sama a tečka, tak tam teda zůstala a až do osmi do rána se ani neozvala, ale to pak muž odešel a v tu ránu jsem ji měla v posteli, kde pěkně přitulená chrupkala, až do desíti 🙂 . Jenže pak se jí na oplátku nechtělo jít spát odpoledne a mi zrovna doma lepíme kachle v koupelně, takže nám tam dost překáží. Ale o půl druhé jsem ji poslala do pokojíčku spát s tím, že nesmí vystrčit nos ze dveří, ještě jsem je šprajcla nočníkem a myslela jsem si, že usne. Ouha spaní se nekonalo, ale aspoň si tam až do čtyř pěkně hrála s panenkama (poprvé za dvacet měsíců mi nemusela být těsně za zadkem). No jo hold respekt z tatínka 😀 .

marie2
21. únor 2008

No jo tatínek u nás má taky respekt z maminky si malá děla občas srandu.Dneska mi malá překvapila odpoledne sem se zeptala jestli půjde spinkat čekala sem odpověd ne a pak scénu ale maličká se šla sama převléknout do pyžámka a pak pro mně přišla at jí jdu uložit no koukali jsme s manželem jako blázni a mněli velkou radost.Taky nechtěla chodit na nočník pěkně vyváděla ale ted už si o něj sama řekne a vydrží tam sedět tak jí musím pochválit .Zdá se mi že začíná být rozumnější snaží se i pomáhat při úklidu nebo podobných věcech.Asi je to taky tím že si dávám pozor abych na ni zbytečně nezvýšila hlas a raději jí všechno pořád dokola vysvětluju a snažím se zachovávat klid i při záchvatu vzteku no ale upřímně je to pěkná dřina ale asi se to vyplatí.

jajinak
22. únor 2008

Teď jsme přišli z venku a cítím se jak po maratonu.P,pořád utíkal do silnice a já ho odchytávala,pak jsem ho nemohla dostat dovnitř,svíjel se a kopal,tak jsem zavřela dveře a nechala ho tam.To mu nevadilo a frnknul znova,musela jsem ho přinést.Od včerejška dělá jednu spoušť za druhou.Rozmotal sáčky na koš,než jsem je smotala,vysypal koření,vyházel na koberec zem z květináče,rozšlapal po koberci piškoty,vylil jar na nádobí na zem,vyházel kompletně vlhčené ubrousky,než jsem je tam nacpala,bylo špinavé prádlo z pračky venku.Teď koukám,že už poněkolikáté rozházel ze šuplíku všechny časopisy a vyhazuje mi peníze z peněženky.Už nevim,kam to mám schovat,všude se dostane nebo si přišoupne židli.Už ani nemám sílu mu řikat,že to nemá dělat,jen chodím a uklízím.Za chvíli ho dám spát,myslim,že usne brzo,páč v noci od 00.30-3 hodin ponocoval a od 6 je vzhůru úplně.Snažím se to brát s humorem(ne vždy se to vede).Když se daří,tak se daří. 😀 😀

marie2
22. únor 2008

Ahoj Jájinak tak to máte skvělý den co?Takhle naše K vyvádí když je hodně unavená a ospalá to pak neví co by provedla dřív.To pak taky rezignuju a jen uklízím jako ty a toužebně očekávám hodinu kdy má jít spát. 😀 Držím palce at je to lepší až se pořádně vyspinká.U nás je dnes celkem klid asi to vypukne až zase k večeru a hlavně před spaním.Ale musím ti říct že toho váš malej stihnul docela dost no jo když mi máme tak aktivní dětičky nemůžem se divit vid?S humorem se to brát musí to máš pravdu protože jinak by to někdy bylo na Chocholouška.My jsme pro K.koupili takovej malej domeček tak si tam ted docela hraje.No spíš tam natahá všechno co najde a když už se tam nevejde tak to chce pomoct uklidit a začne na novo tak se tím asi zabavíme do večera 😉 doufám že v domečku nebude chtít s spát 😀

jajinak
22. únor 2008

U nás to ale neni únavou,on ani moc unavenej nebývá.Teda aspoň to není poznat.Nevim,jak mu vysvětlit,že nemá pořád zapínat a vypínat televizi a počítač.Dělá to několik měsíců a můžeme mu to říkat pořád,ale je mu to jedno.Televizi už toho hrabe a sama se zapíná a vypíná.

marie2
22. únor 2008

To asi nevysvětlíš my už to zkoušíme tak rok a dělá to pořád asi nám televize i počítač brzo vypoví službu 😖 no musíme to vydržet.Naše malá právě čím víc je unavená tím víc řádí je to divné ale je to tak.Mimochodem dnes ještě nespí povídá si v posteli s plyšákama.

jajinak
22. únor 2008

Náš malej už spí hodinu asi půjdu dneska dřív,abych se vyspala.Předpokládám,že bude mít zase v noci mejdan. 😀

marie2
22. únor 2008

No s tím domečkem si docela vyhraje i sama bez maminky tak mám čas třeba na kávu nebo přečíst noviny.Co vy používate na zabavení malého?S čím si nejvíc vyhraje?Malá má ráda knížky časopisy prostě všechno kde jsou obrázky a múže si prohlížet.Taky ráda kreslí.

jajinak
22. únor 2008

Kreslení ho zatim vůbec nezajímá,jednoznačně vedou auta,traktory,bagry.Má jich dost ještě po bráchovi.A pak ho taky baví hrát si s dřevěným pexesem.Na něm se hezky učí pojmenovávat,co tam vidí.Teda aspoň se o to snaží.Nebo má motorku-odrážedlo a na tý drandí. 🙂 Dneska jí měl venku,tak mu jí zase umeju,aby sní mohl jezdit doma.

marie2
22. únor 2008

Ta naše konečně usíná tak pofrčím taky.Ty jejich noční mejdany nejsou zrovna příjemný vid?taky bych v noci radši spala no ale K. má na to jiný názor 😀

marie2
22. únor 2008

No jo je to kluk má jiné zájmy to je jasný 😉 taky máme odrážedlo ale ven jsme s ním ještě nešly čekám až bude tepleji.Ale máme kočárek pro panenky a stím chodíme všude 🙂 To pexeso múže být bezva my máme zase dřevěné domino dětské s obrázkama

radusik
autor
23. únor 2008

Ahojky holčinky!!! Tak konečně jsem si přečetla všechny příspěvky a můžu se přidat 🙂 . Tak začnu tím, že už jsem docela zdravá, jen mám šílenej kašel. Chytl to ode mně i manžel - má podezření na zánět ledvin a malej má teplotu a pěknou rýmu ☹ , takže odsáváme a on pláče ☹ , ale nedá se nic dělat.
Jinak už jsem byla na gynekologii a mimi mám v bříšku, takže 27. jdu na kontrolní ultrazvuk, jestli bije srdíčko a vystaví mi těhotenskou průkazku.
Jinak Jiříček se poslední dobou docela uklidnil, ale nechodíme ven, tak večery taky vyvádí kraviny 🙂 , skáče z křesla apod. Jinak co se týká spaní, tak se asi budete divit, ale já jsem rezolutně proti, aby malej spal s náma, ví, že ho do postele neberu a on spinká celou noc ve své postýlce a ani nezkouší, jestli ho vyndám. Když jsem ho kojila, tak někdy u mně spával, ale já se nevyspala a navíc se furt budil, tak už od svých 9 měsíců spí sám v postýlce vedle v pokojíčku a mu to vyhovuje a mně vlastně taky 🙂 , ale nechodím ho ani přikrývat, protože jakmile otevřu dveře, tak se mi vzbudí nebo procitne, tak tam topím a on spinká většinou celou noc. Někdy se sice vzbudí, ale dám mu čajík a spí. Měli jsme taky doby, kdy byl i 4 hod. vzhůru, ale teď, když se to naposledy stalo, tak to bylo kvůli rýmě - nemohl dýchat a nemohl kvůli tomu usnout, tak jsem mu po 2,5 hodinách musela odsát a pak spinkal až do rána.
Jinak čajíčky mi vůbec nepije, kupuju mu Jupí šťávy a ty má rád. Když byl mrňous, tak nic, kromě mlíka nechtěl až pak mi poradila kamarádka, ať mu zkusím naředit ovocnou přesnídávku a to zabralo 🙂 .
Jo a nejvíc si taky hraje s autama, traktorama a mašinkama 🙂 . A má strašně rád takovou tu tříkolku s vodící tyčí 🙂 .
Tak zatím papa a napište!

marie2
23. únor 2008

Ahoj Radušík vítáme tě zpátky!Koukám že vás ty nemoci sklátili všechny tak to máte veselo ☹ snad se z toho brzo dostanete.Gratuluju k těhotenství a doufám že se k tobě brzo přidám 🙂 Se spaním to máš teda pohodu no jak si člověk dětičky naučí tak to má že? 😀 Ale já s malou spím ráda je to moje mazlítko dělá mi dobře když se ke mně přitulí je roztomilá.Je ale fakt že spát se tak moc nedá 😒 My chceme pro malou koupit ted na jaře taky tříkolku asi je nejlepší ta s vodící tyčí že?Jinak by to asi odnesly moje záda.Malá se zrovna probudila tak pa pa

radusik
autor
23. únor 2008

Ne, to já psala jen svůj názor 😀 , záleží to vždycky na rodičích, já jen píšu, že s Jiříčkem se nedá moc hajat, tak se raději vyspím 🙂 , ale každý to musí dělat podle svého! Jinak ta tříkolka s vodící tyčí je vážně super!! 😅

jajinak
23. únor 2008

Dnes jsme byli na maškarním.Prvních 5 min.byl zaražrnej a jako vymněněnej a pak to začlo.Prostě neřízená střela.Za 2 hod. si snad ani jednou nesedl,pořád lítal,ale ani se nevztekal a líbilo se mu tam. 🙂

radusik
autor
23. únor 2008

Tak to jste si parádně užili 🙂!

marie2
23. únor 2008

Ahoj no to si každej musí zařídit jak mu to vyhovuje to máš pravdu já malej dost povolím bych řekla umí to se mnou pěkně.My na maškarním ještě nebyli ale asi by to dopadlo nějak podobně 😀 Aspon má malej pěkný zážitek je fajn že se mu líbylo a že se tam nebál nebo nestyděl a pěkně se vyřádil.Ono to chce ty naše dětičky asi pořádně zabavit a pak budou v pohodě.Díky za radu s tou tříkolkou koupíme s tou vodící tyčí.Kristýnka ted sebou ven pořád vláčí kočárek pro panenky a musím říct že ho celou dobu sama vozí jen do kopce chce pomoct ale pěkně v klidu se projdeme je to bezva.Musíme taky vyzkoušet odstrkovadlo jak to s ním venku půjde 🙂

marie2
25. únor 2008

Ahojky tak dnes byla Kristýnka v noci 3 hodiny vzhůru tak jsem jak kdyby mně přejel parní válec a to je teprve ráno!Včera jsme šli ven s odrážedlem to se jí moc nezamlouvalo skoro celou cestu jsem odrážedlo nesla.Zato pořád pokukovala po dětech na tříkolkách tak asi vyrazíme hned nějakou koupit 😀

jajinak
25. únor 2008

Marie,u nás podobně.2,5 hodiny od 2.30-5 a v 5.30 budík-manžel vstával a za hodinu jsem musela budit staršího do školy.Ale den před tím spal P.celou noc do 6 hodin 😵 .Tak to bylo super. 🙂
Jinak ho poslední dobou vůbec nemůžu dostat domů,když jsme venku.Zkouším ho lákat na všechno možný,ale nic nepomáhá,tak chodíme se řvaním. ☹

marie2
25. únor 2008

Tak to naše malá taky domů moc nechce ale naštěstí se dá nalákat na něco dobrého k jídlu 😀 tak je to v pohodě.ted usnula tak se mi zdá že se k ní na chvilku přidám kdoví jak to zase bude v noci.Uklizeno a všechno hotovo mám ta co ne?I maminka musí někdy spát.Venku dneska pohoda seděla v kočáru potkali jsme kamarádku ta jí dala sušenky tak seděla a papala ani se nehnula to se hned tak nepovede 🙂 Doma spapala polívku a sama si šla lehnout prostě zlatíčko přes den.No Jájínak nemáš to jednoduché s tím spaním ještě že aspon někdy spinká dobře že to trochu doženeš.

jajinak
25. únor 2008

Malej už taky spí,s medvědí nohou v pusince,tak si asi taky půjdu lehnout.Za 2 hod. pojedu pro L.do školy a začne to nanovo,tak musim nabrat síly 😀 Jestli nebude pršet,tak odkryju pískoviště,to si P.hodně vyhraje,děláme bábovičky,hrabe bagrem a pak budu muset vymyslet nějakou lest,jak ho dostat domů. 😉

dckami
25. únor 2008

Holkyyy, tohle je bomba http://www.babysigns.cz

marie2
25. únor 2008

Už jsem o tom slyšela vypadá to docela dobře jen o tom lidi moc neví ani já nemněla příležitost se s tím nějak víc zeznámit.Myslím že i v Tv o tom byla reportáž.Ty s tím máš nějaké zkušenosti?Jájínak pískoviště je super!já se tam s malou dostanu bohuižel jen u našich protože tady ve městě to není bezpečné pro děti najde se v písku lecos a nehodlám riskovat zdraví svého dítěte je to škoda.Budeš muset mít asi něco hodně lákavého jinak to bez pláče asi nepůjde 😀

dckami
25. únor 2008

J8 s tím zkušenosti nemám, ale dělá to moje švagrová jako instruktorka. 😉

marie2
26. únor 2008

Ahoj holky to je krásně co?Ted sem s malou pořád venku a je docela v pohodě. Doma to má okoukaný venku se snadněji zabaví.Sice pořád vláčíme kočárek s panenkama a nebo odstrkovadlo ale zase maličká pěkně poslouchá a hlavně běží celou cestu nechce chovat ani se neválí po zemi(většinou)je to ted docela zlatíčko.No až bude teplíčko tak jí na hřišti nedostanu z houpaček tam by vydržela celý den.Dneska vyrážíme odpoledne na nákupy doufám že se Kristýnka nezačne předvádět 😉

radusik
autor
26. únor 2008

Ahojky Marie, to máte fajn, my zase docela válčíme venku, všechno si strká do pusy a směje se tomu, dneska si tam narval kus hlíny s kamenama 😒 . Navíc odpoledne bývá venku šíleně protivnej, nechce ani na tříkolku, ani motorku ani v kočárku, prostě nic ☹ , ale doma je docela o.k., tak nevím. Snad se to brzy uklidní, protože dneska ho manžel musel nést přes půlku Neratovic 😒 , to já bych se na něj vyprdla 😠 a i se řvem bych šla s ním domů nebo bych ho nutila sedět na tříkolce. No, nevím, co to teď s ním je!