Aktivní dítě. Nevím, jestli jsem moc přísná nebo mírná

radusik
5. únor 2008

Ahojky holčiny!
Ani nevím, čím mám začít, začnu tím, že když se Jiříček narodil, tak celé noci proplakal ☹ . První půl rok se stále budil a trpěl na koliky ☹ - dávála jsem mu kapičky, po těch to bylo lepší. Navíc trpímě afektivním pláčem, což je opravdu děsný ☹ , sice mi neomdlel - zatím, ale vždy je úplně fialovej a stává se to dost často ☹ , snažím se tomu vyvavorat, ale někdy to nejde ☹ . Nechce mně moc poslouchat a jak padne večer, tak je to úplný horor ☹ . Je dokonce zlej - tahá mně za vlasy, štípe atd. ☹ , vždy mu řeknu, malá a on mně pohladí, je vždy unavenej a dělá samé blbosti - skáče z křesla, hází hračkami a já mu můžu říkat, co chci - i křičet a nepomáhá to. Bude mu 18 měsíců a nechce se mu moc mluvit. Vím, že spoustu věcí rozumí, ale nejsem si jista, co všechno a navíc mám pocit, že dělá, že mně neslyší, což mně vytočí. Navíc, jsem zde procházela všechna témata a zaujalo mně, učení na nočník. Snažím se ho posazovat po spaní, ale je to marný - vyjímečně se vyčůrá, navíc, když ho tam posazuji, tak pláče a já nevím, jestli to moc nehrotím, jestli nemám třeba počkat až bude tepleji a pak mu tu plínu nedat vůbec. Je to těžký. Je to přirozeně první dítě a já nevím, jestli na něj nejsem moc přísná nebo naopak moc mírná. Jak to máte vy? Máte někdy taky takový pocity? Díky za odpověď!

jajinak
6. bře 2008

No právě že většinou ustoupí,ale nechci,aby si myslel,že musí pořád ustupovat,zvlášť když je v právu.Takže věty typu "ustup,vždyť jsi přece starší",vůbec nepoužívám,páč si myslím,že to neni tak úplně ono.Proč by měl ustupovat jenom proto,že je starší,že?A malej se taky musí naučit,že všechno se nemůže podřizovat jenom jemu.

marie2
6. bře 2008

Ahoj tak Jájínak to máš pravdu ten starší by z toho potom byl neštastný znám to od známé starší pořád ustupoval a nakonec to tak těžce nesl že s ním museli zajít k psycholožce.Tak nějak to v něm dodnes zůstalo a ten mladší je tak trošku rozmazlený a myslí si že svět se točí jen kolem něho.Ale i tak jsou to bezva kluci jen mezi sebou nemají nejlepší vztah.Musí se holt zvolit tkové řešení aby byli v pohodě oba dva asi to není zrovna jednoduché vid?Osobní zkušenost s tím nemám mám zatím jen jedno dítě.Musí to být někdy pěknej záhul dvě dětičky no sem zvědavá jak to bude u nás jestli se nám druhé mimi podaří.Kristýnka večer docela dobře usnula kolem 21hod a spala skoro celou noc tak to bylo super.Dneska se mi nepodařilo jí ukecat aby šla ven je to divný jindy se jen zmíním a už se běží oblékat.no tak si to zítra vynahradíme.Dneska je hodná hraje si i sama uklídila hračky prostě zlatíčko.Vypadá to na celkem pohodový den. pa pa

marie2
6. bře 2008

Radušík to si v těhu přibrala teda dost já jen 9kg ale asi to bylo tím že mně prostě jídlo nechutnalo pořád mi bylo blbě musela sem se přemlouvat abych vůbec jedla.Na začátku sem taky pár kg zhubla doktor ze mně už byl neštastnej.Do porodu máš ještě fůru času se na to připravit.Já taky špatně snáším bolesti chtěla sem taky porodit bez lékú ale nakonec sem si nechala dát epidurál a bylo to dobře pak mi jen dali větší dávku a rodila sem sice císařem ale byla sem při vědomí a všechno sledovala.Příjemné to rozhodně nebylo ale zase sem malou viděla ihned jak jí vyndali byla to krásná odmněna za to všechno.Bylo mi potom řečeno že mám úzkou pánev a že mám při druhém porodu uvažovat o císařáku rovnou takže se mám opět na co těšit.Ale co by člověk neudělal pro to aby mněl dítě že?Nesmím o tom moc přemýšlet protože mně ta představa pořád trošku děsí.Druhé mimi chci tak to prostě musím vydržet!!!A tobě držím palečky at je ti dobře a vše probíhá v pohodě.pa pa

radusik
autor
7. bře 2008

Ahojky Marie, no ono to bylo tak, že já jsem neplánovaně otěhotněla a předtím půl roku držela dietu, teda počítala jsem kalorie a zhubla jsem 10,5 kg, takže moje výchozí váha byla 58 a tělíčko bylo asi vyhladovělé, tak si to prostě bralo a já to nemohla ovlivnit, trpěla jsem hrozně hlady, teda já jedla, ale hlad jsem měla pořád ☹ . Už asi ve 14 týdnu jsem měla 9 kg ☹ , doktor mně upozorňoval, jenže my to máme možná i v rodině, moje maminka přibrala s bráchou 26 a se mnou 34 a to jsem se narodila předčasně, takže to je vážně síla. Někdo má kliku, že je hubený a při těhu moc sice nepřibere, ale za to mu bývá špatně a někdo je případ jako já, že přibere hodně, ale zase mu není blbě, těžko říct, co je lepší. 🙂
Jinak dneska byl Jiříček docela hodnej, jen večer to bylo něco. Zase nechtěl vůbec z vany, byl tam zase hodinu a čtvrt, teda on by tam byl snad i teď, ale já už si říkala, že mu to prostě stačí, tak jsem ho vyndala a od té doby furt kňoural a chtělo se mu spinkat a byl protivnej, tak já mu udělala honem kaši a on dělal samý kraviny, tak stejně nakonec dostal na zadek, obrečel to, pak se najedl a už naštěstí chrní, ale ty večery jsou fakt někdy děsný. Sama jsem unavená a ospalá, navíc mám pro změnu hlad ☹ !!! Ach jo! A co vy? Jaký jste měly holky den?

jajinak
7. bře 2008

Ahoj.Já jsem v těhu poprvé přibpala 8kg a podruhé 10kg.Takže by ani nikdo nehádal,že už budu rodit.Při 1.porodu se sestry v porodce divily,když mě vážily,že jdu rodit a mám 60kg. 😲A po porodu jsem zhubla ještě víc,než jsem přibrala. A ani při jednom mi nebylo špatně.Já mám vůbec celý život spíš starost jak přibrat,než zhubnout.
Jinak dneska to šlo,když jsme šli zvenku domů,nechal se P. obalamutit hrajícím mobilem,takže si ani moc nevšiml,že jdem domů. 🙂

marie2
7. bře 2008

Ahoj holky no jo asi to máme každá jinak co? 😀 Radušík nechtěla sem se tě nějak dotknout asi to vyznělo blbě já byla jen překvapená nezlob se prosím. 😉 Já byla dost dlouho hubená pak sem byla tak akorát a po porodu to nějak nemůžu sundat ty kilča navíc nechci ted začínat s dietami a cvičením počkám až po druhém těhotenství pak s tím něco provedu.Jájínak ty se máš máš to bez práce(myslím tu postavu) já jsem ted z toho neštastná moje oblíbené oblečení mi není nemůžu si nějak na ty kila zvyknout.Netvrdím že sem baculka ale hubená už teda taky ne 😠 My mněli dnes uklízecí dopoledne i malá pomáhala pak se pěkně prospala.Odpoledne přijela babi a děda tak se malá vydováděla s nimi a my si trochu vydechli. 😀 Večer usnula ve 21.30hod a celkem v pohodě.Fakt to holky funguje dát jí do postele přečíst pohádku nebo říkadla nebo zazpívat podle nálady pak zhasnout a odejít.Když přijde za námi odnesu ji zpátky pohladím dám pusinku pořád dokola no ona to pak vzdá a usne sama v pokojíčku.Je to hlavně bez pláče a vztekání což je bezva.A ani v noci mi ted nepláče jen se vzbudí chce napít nebo vymněnit plenku chvilku si vleze ke mně když usne přendám ji do její postele a spíme dál.Jájínak koukám že si malej ten mobil dost oblíbyl vid?Radušík má doma malého plaváčka ten má ale výdrž ve vaně!Tak dobrou noc a pěkný víkend pa pa

radusik
autor
8. bře 2008

Ne, nedotkla, já jsem si už asi zvykla, já po porodu sice zhubla hned asi 13 kg, ale zbytek mi nějak zůstal ☹ , nejsem asi baculka, ale zůstalo mi břicho, což mně štve, ale jak píšeš ty, řekla jsem si, že nemá cenu hubnout před těhu, protože bych to zase nabrala, takže to nechám až potom. Vím, co dělat a mám dost pevnou vůli, tak mi to vážně nevadí. Oblečení jsem koupila nové, takže tím se moc netrápím 🙂 , vždycky jsem měla 38 a teď mám 40, no jo, co nadělám. a kolik Ti zbylo? Vždyť jsi přibrala malinko 🙂 ?!
Jinak Jirka spal od 21 hod. do 6:45, sice ve 3 jsem ho slyšela plakat, ale než jsem tam došla, už zase spinkal - našel si dudlíka v postýlce 🙂 . Ale stejně se mi zdálo, že vstává brzy ☹ .

Pro Jajinak, to Ti závidím 😀 !!!
Pěkný den!!!

marie2
8. bře 2008

No mně právě taky zůstalo pěkné břicho a sem celá taková oplácaná zůstalo mi 7 kg a ještě sem po porodu něco nabrala chutnalo mi sladkáétak sem si dopřávala no tak mám shodit tak 10kg na svoji váhu.Mívala sem taky 38velikost ted mám někdy 42 někdy 44 nejhorší je že sem malá a je to na mně víc vidět ty kila navíc.Ideální by bylo kdyby spinkali od 20.00 do 8.00hod co?Bohužel je to u našich aktivních dětiček nereálné že?Ale zase je to dobrý nevyjdem ze cviku a vstávání k mimču pak nebude problém ne?Malá dnes v poledne spala od 13.30 až do 16.15 tak mně čeká sai dlouhá noc 😠 pa pa a pěkný večer a klidnou noc pa pa

radusik
autor
9. bře 2008

A kolik měříš Marie? Nic si z těch kil nedělej, je to jen otázka času, kdy to shodíš!!! 🙂
Jo, od 20:00 do 8:00 Jirka občas spí, ale je to spíš výjimečný 🙂 , bohužel ☹ !!! Jinak vstávání k miminku bude asi hororové ☹ , vůbec si to ještě neumím představit ☹ !!!

Jinak jsem se vlastně vůbec nevyjádřila k tomu, jak jste psali o tom starším a ustupování! Já to rozhodně nemyslela tak, že by to byl jediný a správný důvod, to rozhodně ne!!! Jen jsem to myslela tak, že se to dá použít v případech, kdy si člověk opravdu neví rady a v banálních věcech!!! Ne, pořád!!! 🙂

marie2
10. bře 2008

Ahoj no mám pouhých 155cm 😠 ale tak nějak se ty kilča vrazili na místa kde to u žen nevadí jen to břicho je děs! Každá z nás může přece napsat svůj názor od toho jsme tady ne?No malá má pěkńou rýmu tak v noci nespíme.Přes den to jde doufám že to bude jen ta rýma a nic jiného se nepřidá.Je zatím v pohodě hraje si papá tak snad dobrý.Mám strach aby to zase neodnesli ouška.pa pa

radusik
autor
10. bře 2008

Ahojky Marie, ach jo, ty nemoce by neměli existovat ☹ , to spaní je fakt hrůza ☹ !!! Tak se držte a ať se nepřidá ještě něco jiného ☹ !

Jinak Jirka byl dneska od rána docela hodně ukňouranej, navíc taťka je v práci, tak jsem na něj sama a je fakt, že dneska je nějakej celej divnej ☹ . Teď už leží, tak doufám, že usne! 🙂

Pěkný večer a papa

marie2
11. bře 2008

Ahoj tak jsme opět nespali 😝 Kristýnka vypadá v pohodě no já teda moc ne 😒 zatím se k rýmně nic nepřidalo snad to tak zůstane.Holky řeknu vám že když malej něco je radši bych aby to bylo mně a ona byla zdravá!Vypadá vždycky jako hromádka neštěstí.V noci je to děs protože má ucpanej nos a špatně se jí dýchá.No musíme to pár dní vydržet.Radušík co Jiřík dneska je v pohodě nekňourá?To když s tím začne Kristýnka tak to teda kvetu značí to nějaký problém.Je fakt že když sou mužský pořád v práci tak je to pro nás doma s dětičkama náročnější.Když je manžel doma tak se malé věnuje a mám čas si trochu vydechnout.No Kristýnka se dneska činí už mám vyházené skříně všude kam dosáhne a zkouší si oblečení před zrcadlem.Taky stačila rozšlapat sušenky v obýváku na koberci a roztahat po bytě čerstvě vyžehlené prádlo.To všechno během mého telefonátu s kámoškou a chvilky u počítače.No ale protože jí není dobře tak jí to asi tentokrát projde jen bude muset pomoct s úklidem 😠 přeji pěkný den pa pa

radusik
autor
11. bře 2008

Ahojky Marie, no my měli taky docela špatnou noc ☹ . Sice usnul kolem 21 a spal do 8, ale každé dvě hodiny byl vzhůru, někdy i dřív 😠 , tak nevím, co to zase bylo! Vypadá v pohodě, tak těžko říct ☹ . Je to hrozný, když nespí! Už jsou velcí na to, aby chrněli, ne 🙂 ?!

marie2
11. bře 2008

Ahoj Radušík já taky pořád čekám kdy se to se spaním zlepší a stále je to stejné občas vyjímečně spinká jen s 1 probuzením ale většinu nocí ponocujeme 😠 někdy mám pocit že to snad dělá schválně.Každý říká že kolem 1 roku se dětem spaní upraví no tak to máme trošku zpoždění 😀 .Nevím čím to je asi ty naše aktivní dětičky tolik spánku nepotřebují mají spoustu enegie i tak.Já sem po probdělé noci úplně K.O ale na malej to není poznat že nespala řádí jako obvykle 😠 docela jí tu výdrž závidím!Ted je tak upovídaná pusinku od rána do večetra nezavře až mně z ní někdy bolí hlava.ale je šikovná už se mnou i myje nádobí.Dneska se venku přidala k dětem ze školky a nechtěla domů no ještě že mněla hlad vidina polívčičky zabrala.Děti má hrozně ráda hned se na ně vrhá a hladí je tak si myslím že i sourozence vezme dobře.Byli jsme dnes bez kočárku venku byla hodná jen jí ted baví šoupat botky po zemi tak snadno škobrtne a upadne tak musím být ve střehu a chytat jí.Když řeknu nedělej to dělá to tím víc a smněje se tomu tak radši mlčím a chytám aby nemněla odřený nosík.Jdu jí dát do postele aoufám že usne a budu moct trochu uklidit je to tady zase jako po bombovém útoku. pa pa pěkný den

jajinak
11. bře 2008

Ahoj.
S tím spaním to má každé dítě jinak.Můj 1.syn byl taky dost aktivní,ale od roka spal opravdu už celou noc a nebudil se.No a ten 2.se budí často.Kdo ví,čím to je.Ale myslím,že to,zda je dítě hodně aktivní nebo ne to nemá vliv.Náš malej byl dnes vzhůru opůlnoci a pak od 5 už nespal.Po o. usnul vpohodě.Aspoň tak. 🙂

marie2
13. bře 2008

Ahoj holky tak Kristýnce už je líp ale ted zase mám pěknou rýmu já a manžek kašel tak doufám že to malá nechytne zase od nás ☹ Kristýnka na dnešek docela dobře spinkala bylo to fajn.Včera ale mněla děsnej den řádila od rána poslouchat nechtěla vůbec a o usínání se radši ani zmiňovat nebudu prostě hrůza!Dneska to zatím vypadá dobře má dobrou náladu a je to úplné zlatíčko.Snad jí to do večera vydrží 😉 pa pa

petrunka01
16. bře 2008

Ahoj.Mám chlapečka-21 měsíců a je aktivní až dost.Ale,jak vidím,nejsem v tom sama.Doma běhá jako šílenec a je vyloženě nadšenej,když se jde ven.Tam okamžitě vystřelí jako šipka🙂Nevzteká se tolik,ale zase si vše vynucuje pláčem,takže to nakonec vyjde nastejno.Na zvýšený hlas nereaguje,občas leda na tatínka.Občas ho i plácnu,ale nemá to žádný efekt.Fakt nevím,jak ho donutit udělat,co mu řeknu,když dělá,že neslyší.Mluvit se mu taky moc nechce,ale z jeho reakcí je vidět,že dobře rozumí 😀 .Akorát,když chci,aby si řekl,že potřebuje na nočník,záhadně přestane rozumět.Takže stále má plínky.Chodíme hodně ven a taky do mateřského centra,snažím se ho zabavit,ale nakonec má stále hodně energie a já padám únavou 🙄 .Jsem ráda,že jsem tyhle stránky našla,protže jsem začínala být zoufalá,že něco musím dělat špatně.

marie2
16. bře 2008

Ahoj no Tak máš také malého čiperu jako my to se máš 😀 Tak jak to píšeš tak mi to připomíná naší malou je to něco podobného taky kolikrát padám únavou jak se říká přímo na hubu. 😝 S nočníkem je to u nás taky boj někdy si o něj sama řekne a chodí způsobně celý den na nočník a jindy ho nechce ani vidět tak zase máme plenky v permanenci.Neřeším to dám se do toho až bude teplo nechám jí bez plen bud pujde na nočník nebo se prostě počurá však ona se to naučí.A tvuj malej taky jen ho nenut moc to by se mohl šprajcnout a pak by nechtěl spolupracovat vubec.Dokážou ty prckové člověka uštvat a pěkně vytočit co?Naše malá když něco má zakázané tak to přesto pořád zkouší asi se jí líbí vytočená maminka má ze mně srandu.Zjistila sem že když na její provokace nereaguju tak toho nechá protože jí to prostě nebaví.Je taky nezmar nevydrží chvilku v klidu natož někde chvíli sedět jen u jídla a to ještě nesmí trvat moc dlouho 😀 tak zatím pa pa malá se budí tak tu dnes máme druhé kolo 😉

petrunka01
16. bře 2008

Ahoj marie2...nutit malýho na nočník nebudu,stejně by to k ničemu nebylo.A s tím jídlem...občas vydrží sedět v židličce,ale svačinky obvykle pojídá půl odpoledne v poklusu mezi hraním 😖.

jajinak
16. bře 2008

Ahoj.U nás je to pořád stejné,už to sem ani nepíšu,opakovala bych se.Dnes jsme byli v bazéně,malej má vodu rád,tak se vyřádil.Ale usnul nám na zpáteční cestě,tak jsme ho chtěli přenést z auta do postýlky,ale vzbudil se při svlíkání,a po obědě pak vůbec nespal a řval.A to spal v autě jen 10 minut.Taky byk pak odpoledne protivný.Tak teď už aspoň spí.
Vítám Petrunku 🙂 .

marie2
17. bře 2008

Ahoj je fakt že denní scénáře jsou většinou stejné je to všechno pořád dokola občas je zmněna ale podstata je stejná.Pořád stejný kolotroč kolem dětiček.Ten bazén musí být super my tam ještě nebyli nějak nám to stále nevychází 😒 Holky čím zabavíte dítě když se nedá jít ven v dešti a větru?Mně už dochází fantazie.Chodíme ven za každého počasí ale jen na chvíli a pak se malá doma docela nudí je zvyklá být venku dlouho a 2x za den.Doma kreslíme čteme stavíme ze stavebnic zkoušíme oblečení u zrcadla občas kouknem na pohádku na dvd prostě všechno možné a pořád to asi nestačí a to jsem ještě nevyjmenovala všechny činnosti.pa pa

jajinak
17. bře 2008

My taky chodíme ven i když není zrovna hezky i když poslední dobou jsem nějak líná a když se nedá jít,tak si malej hraje různě.Nijak to nevymýšlím a neorganizuju s čím si bude hrát,jako že teď budeme stavět kostky nebo teď zase si budeme hrát s autíčky,to ne,nechávám ho,on si různě šmejdí nebo si sám hraje,někdy se k němu přidám a většinou mě ani nepotřebuje.Je to samozřejmě za cenu toho,že třeba udělá binec,ale myslim,že je to pořád lepší aby si myslel,že musí dělat jen to,co mu já určím,že?Tím jsem v žádném případě nechtěla říct,že když si někdo hraje pořád s dítětem ,že to je špatně,ale myslim,že je dobrý jim dát taky prostor k samostatnosti. 🙂

marie2
17. bře 2008

no u nás je to tak že malá si taky určí sama s čím si bude hrát a to si nahází na zem a hraje si sama.Někdy se rozhodne že ke hraní potřebuje maminku tak si pro mně dojde 😀 ale většinou si taky vystačí sama ale dyž nejsme moc venku tak je to pro ní dlouhé to se jí pak víc věnuju.Abych si s ní pořád hrála to je nereálné taky musí být v chodu domácnost občas máme návštěvu a tak podobně.Prostě si někdy hraje sama a někdy se mnou nebo s tatínkem.Je to takový múj mazlík kolikrát přiběhne jen pro pusinku a pochovat a pak si zase hraje sama.Včera večer sem myslela že už jí fakt naplácám usnula až ve 23.15 to už sem tedy viděla rudě!No a dneska je celej den ukníkaná pořád za mnou běhá tak sem zvědavá co z toho bude.pa pa

petrunka01
17. bře 2008

ahoj...náš malej zase teď usíná zásadně v naší posteli.Jak ho dáme do jeho postýlky,je schopný ječet celé hodiny.Vážně...u nás nefunguje systém-nechat vybrečet,až usne.Odpo,když nejdeme ven,tak je taky unuděný a mrzutý a bohužel si neumí moc hrát sám a naše hry ho zase moc neberou.Většinou chce,abychom mu pořád dokolečka rozepínali přesku na pásu na židličce a on ji zase zapíná 😨 ..

petrunka01
17. bře 2008

.....nebo nějakou takovou zábavnou a záživnou záležitost..

marie2
17. bře 2008

Ahoj u nás taky metoda nechat vyřvat nefunguje tak někdy usnem dost pozdě sem z toho kolikrát dost vytočená ale musím na ní v klidu a trpělivě jinak je po spaní tuplem.Malá taky někdy usne u nás tak jí přendám když usne a je to.Někdy si zase v noci přeleze tak jí přendavám třeba 5krát ale je klid a hlavně je to bez řevu což lidi v paneláku asi ocení nejvíc.Taky jsme si prošli velmi zábavnými a žádanými činostmi jako neustále koukat z okna na auta nebo shazovat něco na zem a zase podávat a taky pořád otvírat a zavírat šuplíky.Vydrž za pár týdnů bude vynalézavější možná ti ti to zapínání sponky bude nakonec připadat docela fajn klidná zábava 😀 No malá samozřejmně ještě nespí tak se zatím loučím pa pa

jajinak
17. bře 2008

Já jsem malýho taky vyřvat nenechávala,přijde mi to dost drastický,zvlášť když byl miminko.Většinou usínal dobře,někdy taky brečel,měl takový období,tak jsem u něj byla,než usnul,a pak to bylo zase dobrý.Ale teď zase už pár dní brečí večer před spaním,nepomáhá ani rosvícená lampička.Myslela jsem si,že skoro ve 2 letech už to bude dobrý a on zase začal. 😢 Tak jsem z toho nějaká špatná,někdy se na něj i utrhnu a pak mě to hrozně mrzí. 😔 A to jsme si mysleli,že ho ve 2 letech zkusíme dát spát do svýho pokojíčku.Chceme mu k narozkám koupit postel,ale nevim,nevim.A k tomu ještě to noční ponocování.Jestli se to nezlepší,tak ho necháme v ložnici,páč bych pořád musela běhat do pokojíku. ☹

marie2
18. bře 2008

Jájínak neše malá už postel dostala spinká v ní ráda má večerníčková povlečení tak se jí líbí ale ráda si k nám v noci vleze no tak aby si na pokojík zvykla nastěhovali sme se tam i s ní samozřejmně dočasně.Zatím jí nejde vysvětlit že tam má spát sama a my jinde.Všem nám to zatím vyhovuje.Až si pořídíme mimi tak budou pak spát v pokojíku spolu a snad to bude v pohodě.Já sem taky klidnější že na ní vidím asi bych stejně z ložnice pořád běhala do pokojíku malou kontrolovat a přikrejvat.

jajinak
18. bře 2008

Marie,tak vy spíte s malou v pokojíčku,aha.Když jsme stěhovali staršího kluka do pokojíku,byly mu 2 roky a bylo to úplně bez problémů,spát chodil sám,usínal sám,nebrečel,zvykl si ze dne na den.Nikdo tam s ním nemusel být.Spal celou noc a k nám v noci taky nechodil.Tak max. 2 krát za rok,když se probudil.Ale s P. to bude asi složitější.

marie2
19. bře 2008

No spíme tam s Kristýnkou je to fakt lepší ona se dost často budí a pak ponocujeme tak bych u ní stejně musela být a courala bych celou noc sem tam.Takhle nás má pořád na očích a je klidnější a i my se líp vyspíme.Každé dítě je jiné já doufám že časem se to její spaní srovná a budu jí tam moct nechat samotnou.Některé dětičky mají asi rády společnost i v noci 😀.Snad si váš malej zvykne taky dobře jako ten starší .Kristýnka je je ted pořád nějaká uplakaná jestli na ní taky působí počasí nevím je i dost podrážděná a protivná pořád kňourá docela z toho mám strach aby jí zase něco nebylo.No uvidíme co se z toho vyklube.