Aktivní dítě. Nevím, jestli jsem moc přísná nebo mírná

radusik
5. únor 2008

Ahojky holčiny!
Ani nevím, čím mám začít, začnu tím, že když se Jiříček narodil, tak celé noci proplakal ☹ . První půl rok se stále budil a trpěl na koliky ☹ - dávála jsem mu kapičky, po těch to bylo lepší. Navíc trpímě afektivním pláčem, což je opravdu děsný ☹ , sice mi neomdlel - zatím, ale vždy je úplně fialovej a stává se to dost často ☹ , snažím se tomu vyvavorat, ale někdy to nejde ☹ . Nechce mně moc poslouchat a jak padne večer, tak je to úplný horor ☹ . Je dokonce zlej - tahá mně za vlasy, štípe atd. ☹ , vždy mu řeknu, malá a on mně pohladí, je vždy unavenej a dělá samé blbosti - skáče z křesla, hází hračkami a já mu můžu říkat, co chci - i křičet a nepomáhá to. Bude mu 18 měsíců a nechce se mu moc mluvit. Vím, že spoustu věcí rozumí, ale nejsem si jista, co všechno a navíc mám pocit, že dělá, že mně neslyší, což mně vytočí. Navíc, jsem zde procházela všechna témata a zaujalo mně, učení na nočník. Snažím se ho posazovat po spaní, ale je to marný - vyjímečně se vyčůrá, navíc, když ho tam posazuji, tak pláče a já nevím, jestli to moc nehrotím, jestli nemám třeba počkat až bude tepleji a pak mu tu plínu nedat vůbec. Je to těžký. Je to přirozeně první dítě a já nevím, jestli na něj nejsem moc přísná nebo naopak moc mírná. Jak to máte vy? Máte někdy taky takový pocity? Díky za odpověď!

jajinak
19. bře 2008

P. zase teď často brečí v noci a spí čím dál míň.Dnes byl vzhůru od 3.45 a včera od 4.15.Asi jsem si neměla stěžovat,že se budí už kolem 5,tak se začal budit kolem 4.Už nevím,co s ním.Neusne ani u mě v posteli. 😖

marie2
19. bře 2008

Jájínak to je mi líto taky kolikrát ponocujeme jeden čas to bylo každou noc několikrát za noc vzhůru a spát ani náhodou taky sem nevěděla co s tím.Vyzkoušela sem jí 2 dny po sobě nedat spát po obědě je to sice drsný pak malou udržet aspon do 19.00 vzhůru ale zabralo to trochu se to spaní zlepšilo tak ted většinou po obědě spí ale nechávám jí max. 1.5 hod pak jí budím a když vidím že po O. spát nechce tak jí nenutím večer usne brzo v noci se sice vzbudí chce mlíko nebo vymněnit plenu ale hned zase usíná.A ráno vstává tak mezi 6.30 až 8.00.Dětičky mají taková různá období kolikrát sem taky v koncích a zkouším všechno možné naštěstí se většinou najde něco co zabere.Zkoušíš mu dát třeba mlíčko a pochovat jestli pak usne?Malá taky má asi nějaké sny v noci protože i povídá ze spaní většinou to vypadá že se jí někdo snaží vzít oblíbenou hračku nebo něco takového a to pak dost pláče uklidní se až když vidí tu hračku a pochovám ji.Možná se malému taky něco zdá?

petrunka01
19. bře 2008

Ahoj Holky.Tak to koukám,že mám docela štěstí.Malej spí dost dlouho po obědě a v noci se nebudí.Vstává pak mezi 6:30-7:00.Teď se zdá,že jsme překonali období usínání v naší posteli-usíná zase ve své(i když občas trochu protestuje).Taky mu chceme začít připravovat vlastní pokojík a pmalu ho tam přestěhovat,tak jsem na to zvědavá...

jajinak
19. bře 2008

Já ho dávám po o. spát každý den,to mu brát nechci,zvlášť když s tím nemá problém a v pohodě usne(abych to nezakřikla) 😉,když je ráno tak brzo vzhůru.Dneska už mi usínal při obědě.Pak spal 2,5 hod.bylo mi ho líto vzbudit dřív,ale nakonec jsem ho po těch 2,5 hod.probudila.Prakticky je to tak denně.Zkoušela jsem ho taky budit po1,5 hod.ale stejně ponocoval.Ale v neděli,jak jsme byli v bazénu,tak na zpáteč. cestě usnul na 10 min. a pak po o. už vůbec nespal,a stejně se v noci 3 krát vzbudil a od 5.30 už nespal vůbec.Takže jestli spí 10 min. nebo 2,5 hod-je to jedno. ☹
A když se v noci vzbudí,tak chce pít(čaj),tak mu dám napít,ani nerosvicuju a pokud neusne,dám ho na nočník a pak do postýlky.A když nechce spát,tak si ho vezmu k sobě.Někdy usne,někdy ne.

marie2
19. bře 2008

No jo každé dítě je jiné 😉 já Kristýnce spánek taky neberu kdyby záleželo na ní nemusí spát vůbec to jen někdy jí to projde bez odpol. spánku a jí se to líbí ale většinou spinká to by byla moc unavená přece jen je ještě malíčká ta moje holčička.

alt
23. bře 2008

radusik, ráda se podělím i s naší skušeností, jsme na tom podobně. Tomáš má 18 měsíců v dubnu,náš denní program je zhruba takový, ráno vstanem v sedm, pak si hraje tak že ni po bytě jezdí na enduru motorce, nechce mlíko , kakao a ni ni na snídani, takže mu dám kus suchýho chleba to sní. snačinu odmítá sní ji jen když se zabere do tv, když je zrovna reklma. zapíná a vypíná tv, hází ovladačem od tv a satelitu, , co jsem mohla jsem svázala sponkama aby nelezl do kuchyně, sušák na prádlo mi převrací, morké prádlo padá na zem protože on bere ty kolíčky.. ☹ v paneláku nemáme balkon 😒 , jen je to zatím nachystáno a ve dneřích je taková zábrana. ruky pobablané od jídla otisluje na balkonové dveře a co mu dám do misky rozsype po zemi. nočník je náš nepřítel, sedne si na něj jen oblečený, a hned zase vyskočí, nahej dělá mosty a uteče.. plinu si ale stahuje že ji nechce, ale na nočník si nesedne.. když řve dupe nohama a stěká se. u ničeho nevydrží. a taky nechce mluvit. ukáže prstem co chce a táhne mě za ruku kam chce. pořád má v ruce nějaký časopis, noviny obrázky knížku a ukazuje prstem a říká,, t je? t je? a já musím říct co je na obrázku a pořád a pořád dokola.. prostě ho to tak zajímá.. umí říct jen mata, tata, bába, katka, a jak dělá kozenka-mememe, kravičk-bu, ovečka-be, auto- bmbm, prasátko-chch, vláček- šišišiši a to je vše. ale jinak je strašně šikovný , nebojácný, samostatný, má rád společnost a nevadí mu cizí lidi. já si prostě myslím že bude teda mluvit později, a nebo pak nás překvapí..a začne sám, doma pořád opakujem a stejně víc neřekne, slova nespojuje jako jeho vrstevnice. kyž jsem byla u pí doktorky řekla mi že tom bude pravdětodobně hyperaktivní.. s tím jsem se už smířila.. protože já byla prý to samé, byla jsem jako kluk, takže teď to má tom pokom mít.. Já sispíš myslím že takové děti jsou ve světě víc průbojnější.. víc odvážnější a nebojí se.. a já si myslím že je lepší tím doma takového draka, než nějakého,, chudáčka,, 😉 zalezlého v koutě..

marie2
24. bře 2008

Ahoj tak s tím úplně souhlasím naše malá dá sice dost zabrat ale fakt bych nemněnila!Taky si myslím že bude průbojnější a nebude se bát jít třeba do školky a tak.S dítětem které pořád je hodné a způsobně někde sedí to bych asi nevěděla co si s ním počít 😀 to bych se asi pěkně nudila.S naší malou bych někdy potřebovala 4 ruce a oči i vzadu je to čertík.S tím mluvením to neřeš naše malá do 2let taky moc nemluvila a ted toho namele od rána nezavře pusinku.Na nočníček mi chodí pravidelně ráno pak po obědě a večer po koupání jinak ho ignoruje tak máme pořád plenky.Nenechá se do ničeho nutit musí chtít sama.Koukám malej je teda taky čipera 😀 .

radusik
autor
24. bře 2008

Ahojky holčinky!!! Konečně jsem se dostala k tomu, abych Vám napsala. Nebyla jsem minulý týden doma - musela jsem odjet na pohřeb tety a byla jsem 5 dní pryč a od té doby Vás nemůžu dočíst, protože mě Jiříček nenechá 🙂 . Takže, i když nevím, co jste si tu psaly, tak budu pokračovat 🙂 .
Koukám, že se k nám přidaly i další dětičky čiperky 😀 ! Jojo, v tom máte holky pravdu, ty naše si to vždycky vybojují 🙂 , ale snad nebude problém později, že je nebudou mít rády jiné děti. Takový ty aktivisti nejsou úplně oblíbení v kolektivu, ale to hooodně předbíhám 🙂 , až do školy! Zatím papa a dobrou noc!

marie2
25. bře 2008

Ahoj Radušík už sem myslela že si na nás zapomněla 😀 no je nás tady trošku víc to je dobře.Včera byla naše malá zralá na pár na zadek.Od rána ukníkaná protivná nic nechtěla dělat hrát si sama taky ne ven nechtěla vůbec to byla příšerná scéna.Nakonec sem jí pustila večerníčky na dvd tak seděla a dívala se pak v pokojíku vysypala všechny hračky stahla si z postele polštář a peřinu zamotala se do toho a nechtěla vylézt ven ani na jídlo.Celej den se činila tak sme s manželem večer byli K.O to byly fakt úžasné VELIKONOCE!No některý den se prostě nepovede.Jinak ale dělá pokroky v mluvení už si musíme dávat pozor na pusu všechno opakuje je to docela legrace.Radušík To si mněla smutný výlet je mi to líto.No ti naši bojovníčci si vybojují i tu oblíbenost uvidíš.Kolektiv má radši ty co se umí prosadit spíš než ty co sedí tiše někde v koutku.To bude v pohodě uvidíš.

radusik
autor
25. bře 2008

Ahojky Marie, to byl teda den ☹ !
Jinak, co se týká toho výletu, tak to sice smutný bylo, ale stejně jsem si to docela užila a odpočinula od malého 🙂 . Teta byla poměrně stará - 87 let a než by se tu měla trápit, tak je lepší, že usnula a už se neprobudila! Ale pak jsem navštívila příbuzné na Moravě a bylo to po letech moc fajn!!!
Jinak asi máš pravdu, že si i tu oblíbenost vybojují, teda doufám 🙂 ! Tak dobrou noc a zatím papa

marie2
26. bře 2008

Ahoj holky!No Radušík je dobře že výlet nakonec byl i příjemným zpestřením.Asi bys mněla ted podniknout ještě pár dalších výletů ne?Až se to mimi narodí tak nějakou dobu budeš mít pěkný fofr tak by to chtělo ted nasbírat energii navštívit kamarádky a další příbuzné.Já to tak plánuju na jaro léto že to obrazím s malou i když zatím těhotná asi nejsem potřebuju mezi lidi.A kámošky mají děti tak si s nimi malá může hrát docela se na to těším.Jak Ti je pořád vše v pohodě?Necháš si říct jestli to bude kluk nebo holčička?My to u Kristýnky původně vědět ani nechtěli jenže doktor říkal že je to na ultrazvuku dobře vidět a zvědavost zvítězila.Holčiny chci se zeptat kde nakupujete oblečky pro dětičky?Zkoušeli jste i na internetu?Já většinou v obchodech občas nějaké věci na doma v sekáči ale to hodně málo mám radši nové věci.Štve mně že na děti jsou věci dražší než na dospělé a o botách ani nemluvím.Dneska to s malou vypadá veseleji včera to ječtě doznívalo zlobení z pondělka ani po obědě spát nechtěla ale večer usnula už po půl osmé a spala celou noc.Dnes je od rána usmněvavá má dobrou náladu a je to poslušná holčička.Hraje si tak trošku bordel udělá ale to se snadno uklidí.Doufám že ta pohoda vydrží do večera.Přeji pěkný den pa pa

radusik
autor
27. bře 2008

Ahojky holčičky!
Pro Marii, jojo, snažím se stýkat s kamarádkami, kdykoliv je manžel doma, tak se snažím vyrazit aspoň na kafíčko atak. 🙂
Jinak včera jsem byla na utrazvuku a miminko je v pořádku, má dvě ruce, nohy a dělalo paci-paci a stále se tam hýbalo. 🙂 Už mám i průkazku a fotečku. Odběry byly v pořádku, jen některé byly hraniční, ale to stačí papat vitamínky a snad to bude v pohodě. Jen ta váha se panu doktorovi moc nelíbila, tak mi řekl, abych se víc hlídala, ale lehčeji se to řekne, než udělá. Já se snažím, ale když už mám opravdový hlad a nenajím se, tak je mi strašně zle - až na zvracení ☹ , takže se najíst musím. No jo, snad to zvládneme a nebudu mít zase 30 kilo ☹ ! V tuhle dobu jsem měla s Jirkou už asi třikrát tolik.
Jinak jsem docela utahaná, takže na počítač se dostanu minimálně, snažím se spát, kdykoliv Jirka spinká 🙂 . Co se týká pohlaví, tak jsem si to teď chtěla nechat říct, ale už si nejsem 100% jistá, tak třeba ještě názor změním! Uvidíme! U Jirky to vidět nebylo, když jsme se na to ptali a pak jsme se rozhodli, že to vědět necheme, že už těch pár týdnů vydržíme 🙂 .

Oblečení kupuji všude možně 🙂 , ale na netu jsem ještě nekupovala nic. Takže s tím zkušenosti nemám.
Jinak Jiříček je v poslední době docela hodnej, každý den se stane něco, co mně naštve, třeba dneska hodil do vany s vodou, ručník na ruce, ale není to žádná tragédie 🙂 . Je teď strašně milej, dává skoro všem hračkám pít, jíst, dudlík a když to nejde , tak se pěkně vzteká, já se mu to sice snažím vysvětlit, ale někdy to není nic platné. Už mi dává pusinku na bříško, hladí ho a dává mu dudlík 😀 ! Je vážně miliónovej!! V poslední době chodí spát nejpozději v 21 - 21:30 a vstává v 6:30 - 7:00 a po obídku jde spát kolem 13 a spí dvě až tři hodinky, takže to je fakt super!!! Mám pocit, že se to vše nějak zlepšuje. I venku chvíli chodí a pak chce sám do kočárku a pěkně sedí 🙂 , asi to bylo zase nějaké období!!!
To jsem se zase rozepsala, takže se mějte všichni moc pěkně a přeji dobrou a klidnou noc!!!

alt
27. bře 2008

my se holky taky poslední dobou polepšili a to hlavně v noci, malej už konečně začal lépe spinkat, snad je to tím že už má venku čtyři stoličky, moc nás to trápilo ta poslední nás dohlala až k zubaři malému rozžízly dáseň vytekl hnis a pak nám přestal ten vodové průjem a zoubek byl do dvou dnů venku. a navíc jsme teď měli odvykací období, já si ho pěkně zkazila.. pokaždé co se vnoci probudil, chtěl pít čaj, ale zjistila jsem že je to naučené a že se to těžce odnaučuje, a navíc by se mi pak v noci počurával, protože by nestíhal na nočník, no spíš by v noci ani neřekl, tak jsem rázně zakročila.. obrečel to za dvě noci a teď máme klid a spinkáme skoro celou noc, ono to totiž někdy bylo i šestkrát za noc, vstávat,hledat pití a dudlíka.. dudlíka máme teda ještě pořád, ale jen na noc, usíná bez něj ale v noci ho chce, tak ajk usne tak mu ho dám do postýlky vedle hlavy a on si ho v noci pak nahmatá a hned zase spí dál.. ale jestli máme nějaký tip na odnaučení dudana tak sem sním.. my máme teprve 18měsíců takže nějaké rozumné vysvětlení vůbec nepřipadá v úvahu, on mě ještě nevnímá co vlastně poněm chci. co se týká toho oblečení, taky nakupuji kde se dá, v sekáčích u nás je jeden za 15kč vše na děti, takže tepláky a trička na doma a do zahrady to jistí. jinak já hodně nakupuji právě na tom internetu na stránkách mimibazar . mám tam i své album kde inzeruji i věci po tomovi a taky tam mám fotky jako ukázky co jsme na mimibazaru sehnali.. takže klidně nakoukněte, zadejte si do příslušné kolonky moje ID 19415 a uvidíte. jinak jak se na mmb nakupuje? velice jednoduše.. vyberete si věc, odpovíte na inzerát, paní vám napíše kolik jí máte zaplatit, vy zaplatíte platbu na účet který vám pošle mailem, a pak už se můžete těšit až u vás zazvoní pošťák.. my tak nakupusem už rok a, odtoho co jsme dostali doporučení od kamarádky a jsem moc spokojená, jsou tam věci které v obchodech ani nenajdete, jsou tam věci bazarové,ale o nové s cedulkama. nejvíce frčí značka next, england, my většinou do vyhledávání zadáme jen velikost kterou potřebujeme a pak už jen vybíráme jestli vás to bude zajímat popíši vám po podrobněji jak se na těchto sktámkách nakupuje tak se zatím mějte

marie2
28. bře 2008

Ahoj holky!Radušík tak to zatím vypadá na pohodové těhotenství to je moc dobře.Jen pořádně odpočívej kdykoliv je příležitost.Malej je teda roztomilé zlatíčko 🙂 asi vycítil že potřebuješ trochu klid dětičky sou dost vnímavé.S tou váhou to se nedá nic dělat když je hlad jíst se musí lepší pár kil navíc než aby ti bylo špatně.To shodíš pak po porodu nějaká dietka a cvičení to bude v pohodě.Ted se řid tím co tělo potřebuje at jste oba v pořádku.Jo taky sem si dělala testík možná se k tobě přidám ale nechci to zakřiknout teprve tak za 14 dní jdu na vyšetření a ultrazvuk tak uvidíme jak to dopadne.

marie2
28. bře 2008

Pro Alt my dudana na noc máme pořád neusne bez něj ale pak ho vyplivne a do rána ho nemá taky nevím jak jí to odnaučit jednou ho prostě ztratím a nenajdu a bude.Asi si popláče ale snad to půjde.Na ten mimibazar sem se dívala párkrát ještě sem neobjednávala možná to zkusím.Já kupuju takové ty časáky pro maminy s dětma tam sem našla inzeráty na prodej oblečků je to super pošlou mi fotky oblečení na mail já si vyberu a pošta doručí na dobírku.Taky samé značkové věci a slušné ceny.Asi ale vyzkouším i ten internet jak píšeš vypadá to zajímavě dík za radu.

marie2
28. bře 2008

no ještě vám musím napsat že včera malá opět řádila nespala pořádně v noci byla unavená po obědě neusnula tak to bylo do večera šílené!Malá byla unavená protivná nevěděla čeho se chytit.S manželem sme se pořád snažili ji zabavit venku sme byli.Pak sme nafoukli balonky a pinkali sme si bublifuk se jí líbí včera ani ten nezabral.Byla sem ráda když byla večeře a koupání!Ale mnělo to jednu výhodu malá usnula už v 19.30 a spinkala až do rána do 5.30 byla chudinka pěkně utahaná bylo mi jí tak líto netuším proč zase nemohla spát.dneska je zatím pohoda tak to snad vydrží pa pa

jajinak
28. bře 2008

Ahoj holky,tak koukám,že se vám děti klidní,u nás jak kdy.Malej si často vyhraje sám,ale je to za cenu,že někdy udělá nějakou neplechu,třeba vypatlá zubní pastu na koberec nebo rozdrobí piškoty a tak.Takže to pak musím uklízet.Nejhorší je dostat ho z vody a z venku. 😖
Oblečení na netu jsem ještě nekupovala i když někdy uvažuju o tom MMB,chodím tam docela často,jsou tam i dobré recepty.Takže buď nakupuju v sekáči,tam je taky dost slušný oblečení nebo nové,ale to rozhodně ne značkové,páč jsou to podle mě vyhozené peníze.Sama pro sebe si značkové taky nekupuju a dětem je to jedno.Stejně zašpiní nové jako staré a u toho starýho mi to není tak líto,když s tím něco provedou.A mladší kluk má hodně věcí po tom starším a stejně ani všechno neunosí.
Dudlíka měl P. jenom na spaní,ale už měsíc je bez něj.Nešlo to úplně bez problémů,ale teď už je to v poho.V noci taky pije čaj,páč se často budí a já jsem si myslela,že když se napije,tak hned usne.Někdy teda jo,ale málokdy.Tak jsem mu ho na noc přestala sladit,že ho jako nebude chtít vůbec,ale to jsem ho neobalamutila,dokud ho nedostane,tak by řval,tak ho trochu osladím a dám mu ho.Nechat vyřvat ho určitě nechci,však on se to někdy odnaučí sám.Zase takový problém vstát a dát mu napít to není,akorát,že když hned po tom usne,tak ho nedám na nočník a ráno je pročůranej. 😒 Ale kvůli nočníku ho budit nebudu.Já mám někdy v noci taky žízeň,tak proč bych to upírala jemu,že?

jajinak
28. bře 2008

Alt máš IP. 🙂

radusik
autor
31. bře 2008

Ahojky holčinky!

Pro Marii, a ty už sis dělala těhu test a vyšel pozitivní, jo? 🙂

Jinak včera jsme byli s Jiříčkem na Matějské pouti 🙂 . Měla jsem z toho trochu strach, protože měl spát v kočárku, v takovém hluku, ale zvládl to skvěle. Jen cesta domů vlakem byla už hrozná a pak ještě v kočárku brečel, tak už jsem byla ráda, že jsme dorazili domů.

Dneska jsme taky byli skoro celý den venku, bylo opravdu nádherně a usnul mi v kočárku, ale vzbudily ho děti asi po 35 - 45 minutách, tak jsem si říkala, že si to večer asi pořádně užijeme ☹ , ale nakonec jsem udělala fígl, že jsem s nim šla na motorku od 18 do 19 hodin, pak rychle vana, papat a v osm už spal, což je pro mně naprosto neuvěřitelné 🙂 . Snad bude spát celou noc!!!???? Mějte se všichni moc pěkně a zatím papa

marie2
31. bře 2008

Ahoj holky! Radušík testík sem si dělala a vyšel pozitivní ale čárečka skoro neviditelná jako si to mněla ty tak udělám ještě jeden a pak asi za 14 dní zajdu za doktorem a uvidíme.Ale myslím že to vyšlo ale nechci předbíhat.Jestli jo tak je to super! Dneska sme byli venku dopoledne i odpoledne taky sme si užívali sluníčko bylo to bezva malá jezdila na odrážedle pak s kočárkem pro panenky potom sme vyrazili s golfáčema do mněsta ani v poledne nechtěla spát ale večer byla unavená usnula už v 19.30hod sem zvědavá jaká bude noc.Ale venku se jí líbí ani domů nechtěla zabral až slib že jí pustím pohádku na dvd 😀 sice mi po dnešku doma stojí práce třeba žehlení ale to neuteče musíme využít krásné počasí že?Tak si myslím že ten jarní vzduch dětička pěkně udolal co?tak zatím pa pa

radusik
autor
4. dub 2008

Tak to je báječná zpráva a jak dopadl ten druhý testík? Dělala jsi ho? Já teď byla skoro celý tři dny v Praze, tak jsem neměla možnost dostat se na net, tak píšu zase se zpožděním ☹ !

alt
5. dub 2008

holky my měli poruchu na na netu takže jsem tu dlouho nebyla. my jsme teď nemocní.. ztoho horka co bylo v pondělí. je to naše první nemoc doteď jsme byli bez horeeček a bez kašle

jajinak
6. dub 2008

Tak vám musím napsat,jak probíhá P.spaní v pokojíku.Týden tam spal v postýlce,to docela šlo.Tzn.buzení asi 2 krát za noc samozřejmě napít čaje a většinou hned usnul.Když ne,šel ke mně do postele,jinak bych se naběhala.Pak jsme koupili novou velkou postel,v ní spí od úterka a neustále utíká,tak půl až hodinu,než usne.Po o.si k němu většinou musím lehnout,páč by asi neusnul vůbec,ale v postýlce to nebyl problém,tam usnul sám brzo.V noci je taky tak 2 krát vzhůru,musí se napít a většinou hned usnul,ale teď 2 noni ponocoval.Na včerejšek od 3.30-5.30 a na dnešek to byl horor,od 1.30-4.30.A to jsem tam ležela v posteli s ním,jinak by zdrhal.Spala jsem 3 hodiny rozkouskovaně,hrůza.Ještě jedna taková noc a jde zpátky k nám do postýlky.To fakt nemám zapotřebí.Ještě dnes zkusíme postel otočit,má 3 bočnice,takže aby ta,co je podélně u zdi,byla směrem dovnitř,aby tak snadno neutíkal.No,nedělám si iluze,že nepřijde na to,že to může přelézt.

alt
6. dub 2008

Janijak já jen že to pití v noci je naučené.. já k malému klidně vstanu i několikrát,chodím ho zakrývat protože se hodně odkopává, ale podle zkušeností ostatních jsme ten čaj v noci raději odbourali. je to proto, že když vnoci nepije tak se ani nezbudí, protože ho to nenutí čůrat.. a já mám strach že pokud ho to neodnaučím tak mu bude dlouho vnoci trvat než se zbaví plínky. ale jak to bude v létě, když je v noci vedro tak to netuším.. bydlíme pod střecho v paneláku a to je hohor..

alt
6. dub 2008

jajinak mě zajímá ten dudlík jak jste se ho zbavili? my máme taky jen v noci když se probudí tak ho chce a pak hned usne , večer usínáme bez něj..

jajinak
6. dub 2008

Vím,že to pití je naučené,nevadilo by mi to,kdyby hned usnul.Však jsem mu ten čaj začla dávat právě proto,že se budil a myslela jsem si,že když se napije,tak hned usne.Nejdřív to tak bylo,ale pak už ne a to už na něj byl asi navyklý.Ale já nemám sílu ho nechat v noci řvát,je mi ho líto,tak mu dám vždycky napít.Nebo jak jsi ho to odnaučila Ty?
S tím dudlíkm jsem si myslela,že to bude horší.Měl ho sice jen na spaní,ale usnout bez něj nechtěl,to brečel.Tak jsem to zkoušela postupně a ne naráz.Nejdřív na odpo.spaní,to taky nechtěl usnout bez něj,tak když začal brečet,tak jsem u něj chvíli byla,jednou jsem ho vzala k nám do postele a lehla jsem si s ním než usnul,to nebrečel,a pak už to bylo pořád lepší,tak jsem to zkoušela večer.Taky jsem k němu chodila a hladila ho,až prostě neměl potřebu ho dudlat.Ale v noci,když se vzbudil,tak jsem mu ho ještě dala.A pak po pár dnech ho přestal mít i v noci.Tak nějak to samo plynule odeznělo.Celé to trvalo asi14 dní.Asi kdybych mu ho vzala natvrdo ze dne na den na všechna spaní a nechala ho vyřvat,by to možná bylo kratší,ale to jsem v žádným případě nechtěla.Tak to šlo postupně a taky to zvládl. 🙂

marie2
7. dub 2008

Ahoj Holky! Radušík druhý testík sem si zatím nedělala ale je mi pěkně zle a mám různé příznaky stejné jako s Kristýnkou takže sem si skoro jistá že mimčo bude.Za týden jdu k lékaři tak mi to doufám potvrdí.Jestli ne tak to teda nevím co bych mněla za divnou nemoc 😀

marie2
7. dub 2008

Jájínak s tím spaním v posteli si teda užíváte to ti řeknu 😝 ale neboj on si malej zvykne uvidíš!S malou to šlo celkem dobře zvykla si rychle sice taky utíká než se jí povede usnout ale pak tam spinká dobře.Občas se v noci vzbudí vleze si ke mně a potom se sama zase vrací do svojí postele prostě si přijde pro pusinku a pomazlit se a pak sama usíná je to šikulka.Horší je to s dudlíkem toho se nechce vzdát při usínání i v noci si ho drží aspon v ručičce.

jajinak
7. dub 2008

Vím že každé dítě je jiné.Starší syn si tam zvykl ze dne na den.Myslím,že taky trochu ze začátku zdrhal,ale ne tolik.A on spal pěkně celou noc už v postýlce,tak potom i ve velké posteli.No a mladší se v postýlce budil a ponocoval,no tak to dělá dál.Zase taková naivka najsem,abych si myslela,že přechodem do velké postele se najednou řestane budit. 😀 Ale dnes to bylo dobrý,spal až do 4.15,napil se a spal dál do 6.30.Paráda. 🙂

marie2
7. dub 2008

no vidíš jak jste se pěkně vyspinkali 😀 člověk je rád za každou takovou noc kdy může spát vid?Je to s dětičkama někdy náročné a fakt je každé úplně jiné co vyhovuje jednomu druhému zase vůbec ne je na nás aby sme zkoušeli a zkoušeli co na ně zabere 😉