Bachovy esence - zkušenosti

balogis
28. pro 2018

Zdravím všechny.Náš syn ,rok a dva měsíce,od miminka krásně spal téměř celou noc ve své postýlce.Je tomu pár měsíců co se začal budit a uklidni se jen když si ho vezmu do postele.Dnes sme s chlapem vůbec nespali jelikož měl neklidné spaní,to ma teď neustále,a točil se v posteli tak ,ze nás kopal do hlavy,žeber,břicha...
Jsem ve fázi ze uz se úplně bojím chodit spát .
Přes den spí maximálně jednou po obědě nebo svacine,večer po všech večerních rituálech dostává mlicko,u toho většinou usne,dame ho do postýlky a je třeba tri h klid,pak začíná peklo.přijde mi ze prostě nechce být v postýlce,ale ha ho nechci k sobě do postele když se točí jak vrtulník...zkoušeli sme pediakid na klidné spaní a to na nás nefunguje.máte někdo zkušenost s bachovymi esensencemi na spaní,resp na klidné spaní aby se dítě nebudilo?a kde je sehnat?moc všem děkujeme.

adelka951
28. pro 2018

Já spíš myslím, že máš nereálná očekávání ohledně spánku tvého dítěte. Spánek se dětem v průběhu života mění, chvíli spí dobře, potom zase hure. Třeba ho bolí zuby nebo má růstové bolesti, může mít separační uzkost. Holt musíte najít způsob, ktery bude vyhovovat všem, třeba přirazit jeho postýlku k vaší posteli a sundat bočnici, apod.

balogis
autor
28. pro 2018

@adelka951 bolest to dle mě není jelikož hned jak si ho vezmu k sobě tak spí a je klid,vyloženě proste mu vadí být asi v postýlce

linbrno
28. pro 2018

Taky si nejsem jistá, zda Bachovky jsou řešení. Teď si dovolím malinko zarejt, že máte přesně ten náhled rodiče, který je zvyklý na klidné spící dítě, zatímco pro jiného je v roce a kousek úspěch, když se nebudí co 2h,a to i s matkou v posteli;).
Bohužel mám pocit, že prostě má teď nějakou fázi, kdy maminku potřebuje. Buďto zkuste hodně mazlit a být hodně v kontaktu přes den, nebo to budete muset vydržet v posteli. A možná bude muset manžel třeba na týden spát jinde, aby se vůbec vyspal. Jo, je to blbý, nevyspíte se kvalitně, ale časem se to zlepšuje (aspoň u nás to tak je, že teď už zvládá spát plus minus v jedné poloze - myšleno už ji ráno nanajdu hlavou dolu nebo napříč postele). Hodně nám pomohlo i naučit ji na její deku, kterou je přikrytá (deka o rozměru 1,8 na 1,8m;) a pak se tak nemele, jako když spí se mnou pod mojí peřinou.

kittyy17
28. pro 2018

On z toho zase vyroste. Chce to trpělivost. Je to uděl matky, být svému dítěti na blízku když potřebuje, a být permanentně nevyspala.
Prostě chce být s maminkou, to mu žádné kapky nedají. Aspoň že s vámi v posteli spí. Ten náš uličník v naší posteli dělá bordel, skáče po nás a spát nehodlá 😉

mikiva
28. pro 2018

Nevim, jestli ma postylku u Vas v loznici nebo ve svem pokojiku. My jsme cca v roce syna presunuli do jeho pokojiku a melo to jednoznacne pozitivni vliv na spanek vsech. Mel tam svuj klid, nikdo ho nevyrusoval - prece jen i kdyz se snazis, tak nejaky hluk nadela, kdyz se jdete ulozit, prevlikate se...

balogis
autor
28. pro 2018

@linbrno ja s dcerou které je teď devět zazivala pres noc peklo dlouho takze opravdu vím jaké to je když dítě nespí přes noc vůbec,a právě proto mam teď strach,ze se to bude opakovat.rok spal nádherně a najednou se budí.

linbrno
28. pro 2018

@balogis Nojono, ale právě bych měla strach, že odmítáním jeho potřeb si tohle období akorát zbytečně prodloužíte...

balogis
autor
28. pro 2018

@mikiva máme ještě devítiletou dceru a 3+1 takže ho máme bohužel zatím v loznici.on usne a je v ložnici v postýlce sám,my sme ještě třeba v obýváku,čteme si ,koukáme na tv,Takze klid tam ma a stejně se vzbudí a hulaka😢ja vím že z toho vyroste,i holka z toho vyrostla a to byla ďábel který začal v osm večer řvát a skončil v pět ráno,ale tak bychom se chtěli vyspat a mít postel pro sebe,chjo no,asi není řešení a prostě vydržet😷

balogis
autor
28. pro 2018

@linbrno no zatím si ho do postele prostě beru to je jasný jinak by se nevyspal celý panelak,jen ze sem někde četla chválu na ty esence

kittyy17
28. pro 2018

@balogis a daváš mu v noci další mlíčko? Můj mladší od půl roku spí celou noc bez mlíka, a teď ve dvou letech najednou se v noci budí a bez flašky znovu neusne, volá na mě Mlíííčko, vypije flašku a spí dál. Zkoušela jsem mu nedát, a byl to horor, i když usnul, za půl hodiny zase volal...

mikiva
28. pro 2018

@balogis Tak drzim palce, at to brzo prejde. Ja vim, jaky to je, mit nakopany zebra, hlavu... Dite spi pres celou postel a rodice na nocnich stolcich...

balogis
autor
28. pro 2018

@kittyy17 dostává cca v sedm kaši a pak kolem deváté 250ml mlíka u toho usne,ale vypije ho celé,zkusili sme mu dát jednou když se vzbudil další ale stejně se pak budil🤔

kittyy17
28. pro 2018

@balogis tak zkus nurofen, pak flašku mlíka, možná ho bolí zuby. Taky může mít špatné sny a chce být s maminkou.
Vystěhuj chlapa na gauč, ať se vyspí aspoň on, a vydrž. Vykašli se doma na úklid a běž si po obědě taky lehnout.

veronikajanova
28. pro 2018

To ještě nevíš co jsou noční běsy.. já už jsem nespala par hodin v kuse několik let.

linbrno
28. pro 2018

@veronikajanova Ani nemluvit. Byl klid a včil, jak přišly Vánoce a defakto žádný režim, moc zážitků...tak je to občas masakr...

ronja55
28. pro 2018

Tohle co popisujete prožívám už 15 měsíců. Syn se mi od narození budi co hodinu až dvě. Přestala jsem to řešit. Vzala jsem si ho k sobě do postele, když se vzbudí dám mu prso a přitulíme se a spíme zase další hodinu a pak zase nanovo. Sice jsem unvavema ale mám spokojené dítě které má svoji maminku nablízku. O tomhle holt to mateřství je. Za pár let na to budu vzpomínat a ještě mi to bude chybět. Teď mě syn jestě potřebuje a já mu to upírat nebudu.

linbrno
28. pro 2018

@ronja55 Teda nevím, měla jsem řvouna a nespavce staršího a vůbec mi ty probdělé noci nechybí;)

ronja55
28. pro 2018

@linbrno tak syn neřve a nemyslim přímo to nevyspání ale tu potřebu dítěte být s matkou. Pak už mě skoro nebude potřebovat a věřím že mě to bude mrzet.

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

@ronja55 děti nás potřebují pořád 🙂 píšu to, protože když byly děti malé, tak jsem si často říkala, že "za pár let mě nebudou potřebovat".... dcerce je skoro 9 a synovi bude za chviličku 11 let a přestože si sám už dojede někam, leccos si zařídí a i vede skupinku ve skatutu, tak pořád se rád přitulí, přijde se svěřit nebo řekne "potřebuju si s Tebou popovídat o samotě"...
Je to jiné, jiná fáze jejich dětství a našeho vztahu. Ale je to zase jinak pěkné 🙂 Všechna období s dětmi mají svou krásu 🙂

balogis
autor
4. led 2019

Všem děkuji