Batolící se ,,Ráčci a Lvíčci" ;o)

perchticka
23. črc 2010

Tak jsem nás přesunula z kojenců. Letí to jako blázen! 😵
Takže lonští, letní mimísci ve znamení raka a lva sem! 🙂 😉

joa.n
18. zář 2010

Ahojky holky,
tak my take hlasime, ze uz chodime... je to 5 dni co se poprve rozesla a od te doby jen chodi.. trenuje i na zahrade na trave - klati se u toho jak topol ve vetru 😀 ale je to sikulka, kazdym dnem je to stabilnejsi... 😀

Jidlu Kacka na mnozstvi taky moc neda - sni tak 150g na obed. Uz taky nevim, co varit - omackovy typy moc nejsme, takze jeste nezkusila omacku s knedlikem, ale varim spis brambor se zeleninou, ryzi se zeleninou a hodne polivky!!
Maso ma tak 3x tydne - ja vim, moc casto ne, ale ja to maso taky nejak casto nejim.. 🤐
Sklenicky nekupuju, leze to dost do penez a hlavne ji nechutnaji!! vzdy sni tak pulku a pak nic..

S pribiranim zatim problemy nejsou - je to drobek (ted ma cca 7,8kg) a to v roce mela 7,5 - takze takovych 300 g mesicne pribere - diky bohu za to.. 😉

joplin
19. zář 2010

Ahojte holky, my zatím nechodíme, jen za ruce 🙂, ale je to den ode dne rychlejší a začíná se pouštět 🙂.....dneska je to 14 m. co je na světě, utíká to šíleně, už je to velká holka 🙂.
Jinak Eli dáváme papkat:
snídaně: jogurt, nebo banán, sem tam piškoty
oběd: Kuřecí, krůtí, sem tam i hovězí s bramborem, rýží, kuskusem, jáhlemi,pohankou nebo těstovinou a k tomu zeleninku - nejčastěji mrkev, hrášek, brokolici, cuketu,rajče, cibuli, špenát......vajíčko (jen žloutek)...no a to všechno pořád dokola různě kombinuji (bez masa s masem...).....do všeho přidávám oliv. olej, nekořením, nesolím......
sváča: ovoce, ovoc. přesnídívka, někdy i kupovaná - Sunárek.....nebo jí mixnu banán - jabko - pomeranč......nebo kouše do broskve....
večeře: kaše, buď moje rýžová, kuskusová, jáhlová (mixnu s ovocem - nejč.banán), nebo kupovanou Sunarku, či tu Nestlé na Dobrou noc.......
Jo a na pití jí přes den dáváme buď čistou vodu, nebo jí to říznu 100% jablíčkovým džusem, to pak hltá jako bláznivá 🙂..a vypije i 4dcl za den
Všeho sní cca 200g...no a do toho všeho jí ještě v noci, brzo ráno a před spaním kojím...takže si myslím, že toho má až až 🙂
JO, holky, jak to je? Když se přestaně kojit - třeba v tuto dobu když mají naše děti kolem toho roku.....nahrazuje se kojení nějakým jiným kupným mlékem, nebo nee? Už o tom vcelku uvažuju..jen problém je v tom, že mi malá jinak než bez prsa moc nechce usínat.....

kirkee
19. zář 2010

Ahoj Joplin, ja jsem malemu po odstaveni zacala davat susene mleko, tady se to jmenuje "follow on milk", nebo "growing up milk", takze neco jako "nasledne mleko", ci "dospivajici mleko", nevim, jak v Cesku, ale asi to bude podobne.. Maji je rozdelene do vekovych kategorii, tak kupuji ty co jsou od ukoncenych 12 mesicu.
Trochu jsem se toho prechodu na susene bala, ale prcek jako by ani nezaznamenal rozdil, proste vyzunkne mleko z hrnecku a pohoda 🙂 Po prsu ani nevzdechne.
Vecer mi taky usinal u prsa, ale jednoho dne proste prso nedostal a dostal misto toho hrnecek, tak ho cely vypil, pritulil se k mne a za chvili usnul. A je to tak do dneska, tak jsem rada, jak poklidne to u nas probehlo 🙂

brisalek
20. zář 2010

@kirkee tak to teda tise zavidm takove "bezproblemove dite". To ja obcas zkousim nedat obsac v noci a je knourani, breceni nekdy dost krik (vstavame 1-4x ), usina u prsa. Zadne UM nechce ani normalni mleko.

@joplin ano melo by se dat misto kojeni UM, ale i normalni kravske mleko(tucne..pokud mozno cerstvejsi ne krabicove), ale spoustu kojenych UM nechce. Zalezi pak na jidelnicku. Mely by mit asi 500ml mleka za den. Takze kase, jogurt, syry....pokud tohle ji, neni UM potreba. Me mala neji kase,UM ani mleko nechce...ma jen jogurt s lipankem tak zatim porad kojim, kdyz se nam to vstavani upravilo ze 4-7,8x na tech 1-3, 4x(coz se da prezit🙂 ).

joplin
20. zář 2010

Ahojte holky 🙂,
Brisalek: Taky se právě bojím, že to nepůjde tak hladce, no pomalu už to chci zkusit.....párkrát se nám teď povedlo, že jsem jí uspala v postýlce...hladila jsem jí a ona usnula...chvilku to trvá, ale občas to jde......hmm, mě se do kr. mléka moc nechce - Eli přece není telátko......celkově myslím, že jí moc nejede....jogurt jí dávám od Olmy klasik....ten je v pohodě...ale třeba po Holandii mi někdy ublinkne, přijde mi takový težký.....

Kirkee: Tak to je Ozík moc šikovný 🙂, je to zaltíčko 🙂, přidej nějaké nové fotečky, jsem moc zvědavá jak porostl 🙂 a taky fotečky bříška 🙂
U nás se tomu myslím říká pokračovací mléko, zatím jsem to ještě moc nestudovala....no, uvidíme, jak nám to půjde 🙂

Jinak moc díky holky za rady
Jdu si něco podělat, právě mi to "miminko" usnulo 🙂...pápá

kirkee
22. zář 2010

Ahoj holky,
tak jsem konecne pridala par fotek do albumu, at za vami nejsem pozadu 😉

Ozzy se za posledni dny strasne rozmluvil, ma spoustu novych slov a vyrazu, strasne se mu libi slovo "trava" - rika "tava" a kdyz jsme venku, tak porad chodi a ukazuje prstickem na vsechno zelene co se kde jen mihle a porad "tava, tava" 😀
Take umi rikat "voda" - v jeho podani "voa" (teda nikdo jiny mu to nerozumi, ale ja jo 😉 ) Moc se mu totiz libi jezirko s lekniny v nasem parku.
A pejsek je u nas "pe".
A to vsechno za posledni dva tri dny. Je to kouzelne 😵

Mejte se krasne a dobrou noc!

kirkee
22. zář 2010

Brisalku - to "bezproblemove dite" ale dela jeden velky problem mamince - strasne hryze, potvurka zubata - kousne me z velke lasky i desetkrat denne! 😠 😀

Joplin - u nas kdyz se ublinkne, tak vetsinou take po jogurtu - ovocnem, a to at davam jakykoliv, nevim, cim to je... Po ostatnich melcnych vyrobcich, i po bilem reckem jogurtu, je to v pohode. Moc nam jede syr cottage, je lehoucky do zaludku - doporucuju vyzkouset, jako zajimavou zmenu v jidelnicku 😉

martulikk
23. zář 2010

Ahoj holky 🙂 tak se taky po čase přidávám... u nás za tu dobu není nic moc nového... máme stále jen ty 4 zoubky, chodíme pořád jen kolem nábytku nebo za ručičky a srozumitelně toho taky moc nenakecáme... Ale jinak toho Pepí nakecá až až! Chvilku tu pusinku nezavře 😀 Spinká taky dobře, usíná kolem 21h a budí se kolem 6h, no a k tomu ještě 2x šlofíka přes den 🙂 Kojím už jen večer při uspávání a pak ráno, když se vzbudí... ale zrovna uvažuju, že to ráno už vzdám, stejně mám pocit, že si mě spíš užívá jako dudlíka 😅 Někdo jste tu psal o UM, už asi 1,5 měsíce ho dáváme a pěkně si ho vychutnává... jmenuje se to pokračovací mléko... jako první jsme koupili Bebu HA, ale nebylo to nic moc, malé se poprvé od narození oprudil zadeček tak, že jsme to týden dávali dohromady 😒 Teď kupujeme Nutrilon, rychle se rozpustí a malé chutná. Ta UM na sobě mají vždy napsáno od jakého věku jsou, my jsme do teď měli Nutrilon 3 od 10. měsíce (je totiž nez příchuti) a nově tu mám připravený Nutrilon 3 od 12.měsíce (ale ten je už vanilkový, tak jsem zvědavá, jak bude chutnat). Roční dítě by mělo vypít 500ml mléka denně, ale myslím, že jsem někde četla, že do 3 let by se nemělo dávat kravské mléko... takže budeme kupovat UM 🙂 a pak ještě během dne dáváme vodu nebo dětské čajíky. Hipp je dobrý, ale dost slazený, teď jsem přešla na Sunarku (nebo Sunárek, teď nevím), je dobrý a není uměle přislazovaný.
Jinak jogurty nám doktorka doporučila Zott (bílé samozřejmě), Josefínce chutnají... zkoušela jsem i jiné, ale ty u ní moc úspěch neměly...

perchticka
autor
24. zář 2010

Ahojky kočky! 🙂
Po strašně dlouhé době se také ozývám. 😉 Občas to tady čtu, ale moc nestíhám a popravdě, raději jsme venku, dokud to jde, nebo mě stejně malý k počítači nepůstí, neb pak likviduje klávesnici, myš a vše kolem... 😠 🙂
My chodíme za jednu ručičku a čím dál víc i sám, takže to bude chvilka a budu Vikiho všude nahánět.
Zubů máme deset, velikost oblečení 86 a asi 11kg. Nejbližší kontrolu máme v listopadu, tak nevím přesně. 😀

S jídlem je to horší. Malému moc nejede ani zelenina, ani maso. Nejvíc sní omáček s rýží nebo těstovinou, ale také žádná sláva. ☹ Nanejvýše tak 100g a to ho ještě musím něčím zabavovat u jídla. Polívek jen pár lžiček a už mi to prská.. 😒
Miluje mléčné výrobky. Střídám Dobrou mámu, Activii, Pribináčky, Lipánky a občas jogurty ve skle od Madety a jede mu vše. Ovoce má také rád. Česrstvé i ,,ve skle". Naštěstí. 😵 No a večeříme kupované kaše s UM. Nejvíc od Sunarky a Hami. Piškotové, krupicové s medem atd.
Nekojím od 10měsíců (chtěla jsem a mlíko bylo, ale odstavil se sám), tak kupuji Sunar od 12měsíců a dávám mu ho jako brzkou ranní snídani. 🙂

Žvatlá máma, tata, baba, vavava atd. A dost si zpívá a tváří se u toho hrozně procítěně... 😀

Jinak, žhavá novinka, 8.10. máme svatbu. V Rožnově pod Radhoštěm (máme to tam rádi). Takže budeme rodinka se všímvšudy... 😵

No a další věc, přestali jsme se chovat antikoncepčně, takže budu třeba zase někdy těhu. Necháme to na přírodě... 😉

Mějte pěkný pátek! 🙂

joa.n
24. zář 2010

ahojky holky,
tak opet pridam neco o nas:

Kacka zacala zlobit 😅 dalo se to cekat, bylo to hodne miminko cely rok, tak to muselo nekdy prijit.. 😀
a stal se z ni hrozny maminac - porad by se po me valela, plazila, objimala - nemuzu uz temer ani na zachod.. 😒

Jinak je to sikulka - v jidle jak jsem psala toho moc nespapa, ale rada basti ruzne veci
tak treba jogurty mi bile uz temer nechce, tak kupuju ovocne JO bez ecek, taky sem tam Dobrou mamu, jinak basti Pribinacky a Tvarohacky jak o zivot..
Ted ji lezou zoubky, tak preferuje tekutou stravu, takze jsme cely dne na tekutejsi strave. Zubu ma zatim jen 2 a dalsi 3 momentalne lezou..

Uz se krasne rozchodila, beha i po trave, ale porad pada - chuderka mala - je cela obouchana, nekdy jsou ty pady fakt osklivy ☹ uz spadla i ze schodu - neuhlidala jsem ji u rodicu a ona se rozhodla, ze pujde sama ven - druhy schod uz nezvladla a dalsi 3 poskakovala po hlavicce.. ☹ nestesti se nic nestalo, jen si chvilku poplakala a pak byla zase vesela 😒 no hruuuuuza, co povidat - krve by se ve me nedorezalo!!!

Jinak spinkani si nemuzu vynachvalit- chodi spinkat kolem|19-20 hod a spinka do rana do cca 7 hod. Pres den pak spi jen 1X pres poledne. Mlicko kupujeme 3 od 12. mesice - Nutrilon - chutna ji vse, banan, vanilka. Taky sem tam koupime Sunar - neochuceny i ochuceny a Hami. Co je zrovna za priznivou cenu.
Mlicko pije jak najeta 😀

Na veceri jsme zacali varit krupicovou kasi - podle rady Dr. ji varime z UM, chutna ji, nekdy ji do toho dam jen maslo, jindy trosku domaciho sirupu, jindy malinko granka jindy skorici.. kdyz varim krupici z ochuceneho UM, tak dam jen maslo... to si pomlaskava... 😉

Vubec mi nechce namazany chlebik ci rohlik - vse ji suche, miluje piskoty, kukuricne krupky a ryzove suche chlebicky..

Uz taky budeme po 3. strihat - vlasky ji strasne rychle rostou a protoze mi neposedi, striha kamaradka a ja zabavuju a drzim hlavicku..

tak vsem prejeme krasny patek.. 😉

j.kriv
24. zář 2010

Pěkný večer holky 🙂 tak se po dlooouhé době, co jsem alespoň poctivě četla, zase ozýváme 🙂

Nevím jestli víte, Kuchy už má doma druhé miminko, Tobiáška 🙂

@perchticka tak to moc gratuluji k blížící se svatbě 😉

Jinak my jsme zabydlení v baráčku, sice je tu ještě hodně co dodělávat, ale máme spoooustu místa na řádění, které malá poctivě využívá, běhá už jak drak a dá práci ji uhlídat, ale naštěstí zatím vážnější pád neměla 😅 Je pořádný smíšek, skoro pořád cení svých 12 perliček 😀 teda pokud jí zrovna něco nezakážu, to už se naučila se se mnou "hádat" a křičet na mě, což mě ovšem skoro vždy rozesměje 😝

co se týče mluvení, tak už přestala říkat i mama a jediné co poví je "bebe" na našeho psa (jmenuje se Bredy). Hlavní složkou jídla je u nás stále moje mlíčko, to si nedá upřít a v podstatě kdykoli se přiblíží, tak se na mě sápe a jde se obsloužit 😀 takže stále kojíme tak 5xdenně +před spaním a 1 v noci, jiné jídlo poněkud bojkotuje, sní max. tři lžičky, kromě choceňského bílého jogurtu který zbaští skoro celý a polévek, ty jí taky docela jedou a jako u joa.n pečivo pouze suché a sýry(cottage nebo žervé) musím dát zvlášť. z ovoce jí chutnají hlavně hrozny, takže na ty chodíme každý den do vinohradu dokud ještě jsou.

A taky je z ní strašný mazel závislý na mamince, jak zmizím z dohledu tak se přihrnou slzičky 😝 a ráno už oplakává i odchody tatínka do práce. jinak je strašně šikovná, když něco hledám a zeptám se jí, tak jde a přinese mi to. většinou jsou to botičky různě poschovávané po skříních, mobily, taky na požádání vyhodí věci do koše, třeba plínky 😀 a nejoblíbenější hračky jsou teď u nás knížky 🙂

Zatím přeji krásný víkend 🙂





brisalek
25. zář 2010

@perchticka tak at se vam svatba vydari. Prat budeme az po🙂

@j.kriv teda o kuchy to nevime...tak moc velke gratulacea zdravi mamince i malemu.
Mala je taky takova jak vase, vsemu rozumi a vse chce delat s nama. Jen se zacina vic a vic vztekat, hlavne kdyz se ma prebalit nebo oblekat. Knizky ted take vedou porad cteme rikanky a nejlepsi zabava je kolo kolo mlynsky, ktere musime delat s ni my oba a vsichni medvidci jako vzdy a porad dokola.
Martulik a perchti jsem rada,ze o vas po dlouhe dobe neco ctu, mate moc velke sikulky.

Jo a stim jidlem mala si da tak taveny syr (to ma asi po tatinkovi ja je jim jen vpripade hladomoru🙂 ), coz neni pro ni nic moc...lucinu nebo cottage se snazim nabizet uz tak od 8 mesicu a vubec to nechce. Jinak jak jsem ji pochvalila, ze hezky papa, tak hned zacala u jidla blbnout..asi ma nejake zlobici obdobi🙂.

joa.n
25. zář 2010

tak to je parada, ze uz ma Kuchy doma dalsiho chlapaka.. 😉
Perchticce preji krasne pocasi na svatbe, uzijte si to.. je to fakt super den na ktery i my s manzelem neustale vzpominame...

Holky, mam takovou otazku:
Jak ted resite boticky pro prcky? Kacka uz temer porad lita - koupila jsem ji asi pred mesicem 1. chodici boty, ale jsou to trosku otevrene kotnickove a myslim si, ze ji v tom ted kdyz se ochladi bude zima.
A jake boty kupujete na zimu do kocarku??
Mam v tom dost nejasno a tak mi vase pripominky a napady prijdou vhod. Na druhou stranu zase nechci kupovat 3 boty na 1 obdobi - vsak mi urcite rozumite 😉

brisalek
25. zář 2010

@perchticka zapomnela jsem na tu poznamku o snazeni🙂 . Ty jo holky za chvili tady bude zase spousta tehulek. Tak preji at se dari jak si prejete🙂.

@joa.n my uz chodime 3 mesice. Ted ma superfit kotnickove...jsou krasna mekounka kuze, takze se mi zdaji trochu malo teple, tak kdyz je tech 14 stupnu jak ma byt ted davam ji na puncochace jeste jedny ponozky. Teplejsi podzimni uz kupovat nebudu protoze tyhle ma 22 velikost a nohu ma 20,5-21. Na zimu chci koupit asi od firmy Reima zimni boty a pokud mozne ne tak vysoke jako maji vetsiniou vsude zase jen tesne nad kotnik jen vaham s velikosti, aby ji to vydrzelo i na jaro, kdyby byla zima az do brezna, ale zase aby v tom mohla chodit. Ale asi koupim tu 22 nebo 22,5 kdyz budou mit. A kdyz tak na jare koupim nejake uz jen jarni.

kirkee
27. zář 2010

Take jsem zvedava a tesim se, kdo tu bude po nas dalsi tehule! 😉 Snazte se! 😉

Holky, predstavte si, ze jsme meli doma v noci zlodeje! Jsem z toho doted trochu vyklepana, ukradl mi fotak, co jsem mela uplne novy, jen dva dny, dostala jsem ho k narozeninam, byl to fakt nejlepsi fotak, co se da koupit, hodne drahej, dost me to mrzi... A jeste ukradli manzelovi notebooka. Vice se asi obavali to prohledavat, tak nic jineho nechybi, vzali proste prvni elektroniku, co tu videli, ale je to teda sila. Porizujeme alarm a nevim nevim, jestli budu v nasledujicich nocich vubec spat.... 😒
No ale samozrejme hlavne ze se nam nikomu nic nestalo. Veci se koupi nove a zabezpecime vice dum....
Tak my jdeme s prdolou ven, uz je docela vztekly, jak se tu nudi.
Tak se mejte krasne 🙂 A dobre se na noc zamykejte!! 😝

joa.n
28. zář 2010

Ahojky holky,

Kirkee: no to je tedy mazec!!! hlavne ze ukradli jen par veci a nikomu fakt neublizili... U nas v ulici se stalo neco podobneho - ale to zlodeji kradli okapy z medi nasim sousedum a my vsichni pritom byli doma a nikdo nic nevidel a neslysel... ☹

Holky, musim se vam priznat: trpim ted nejakou divnou depkou.. Mam pocit, ze nejak nezvladam materstvi. ☹ Kacenka je vetsinou hodna, ale ma ted obdobi, kdy si doslova vyrvava co chce, nebo se mi prilepi na nohy a nenecha me vubec nic delat.. A ja te prace na baracku mam celkem dost.. Vite, vzdy jsem hodne pracovala (i v tehotenstvi jsem delala na zahrade, rypala se s obrovskym briskem v zahone, nebo gruntovala barak). A ted s Kackou kolikrat nic nejde, jenze ja jsem bohuzel typ cloveka, co potrebuje mit doma alespon jakztakz uklizeno, uvareno a tak.. Jenze s ni se to proste neda a pak mi ten bincik zacina vadit, ona se na me lepi, vriska, je protivna, nechce si nechat dat plinu, neposedi abych ji nasadila ci vyzula boty, vecne sebou sije a hlavne u toho desne knoura!! ... Manzel je dost flegmaticky, ten mi moc psychicky nepomuze a porad rika, ze je to dite a je to normalni. Jenze ja mam v hlave asi nastaveno, ze by to melo byt uplne jinak a nemuzu se toho zbavit.. Kazdy den se vecer citim uplne vycerpana, nekdy i pres den kdyz Kacka zlobi a utika pri prebalovani tak to nezvladnu a brecim... ☹ pak na ni samozrejme sem tam vykriknu a ona se rozbreci, nebot doma mluvime bezne v klidu a neni na hluk zvykla!!
Fakt jsou ted moje pocity a nalady zamotany a nevim co dal.. Vsechny moje kamaradky maji deti uz starsi nebo mladsi a nikdo si nepamatuje, zda-li meli podobne pocity, ale vy mate deti stejne stare a mozna sem tam neco podobneho prozivate..
Neporadite nektera co s tim?? Vite, neni to taky jen o te Kacence, ale take o tom, ze jsem doma casto "zavrena" (
pred mimi jsem hodne cestovala), jsou omezene finance a bohuzel ted manzel nejak vic projevuje lasku dceri nez manzelce 😒 atd..

Omlouvam se, ze jsem to na vas tak vychrlila, ale mozna mi budete rozumet (vzdyt uz se takto virtualne schazime pres rok!!!)..

Pokud mozno hezky a klidny vecer vsem.. 😉

kirkee
29. zář 2010

Ahoj Joan,
tak to me mrzi, ze se citis tak blbe, dost dobre si ty pocity dovedu predstavit, take znam takove stavy jakesi beznadeje a marnosti, i kdyz jen chvilkove, treba na hodinku, dve, ci jedno odpoledne, a vetsinou to bylo v obdobi, kdy se mi ke vsem tem materskym starostem pridala i nejaka starost dalsi - pises o financich, manzelove nezajmu, hm, to fakt nejsou zalezitosti chvilkove, ale dlouhodobejsi, u me to byly vetsinou malickosti, ktere se rychle vyresi a odezni...
Clovek to velmi lehce prenese i na to dite - jak pises, ze je Kacka protivna, vriska, knoura, lepi se na tebe, to bude tou tvoji blbou naladou ☹
Sama na sobe to vidim, kdyz jsem v pohode, dari se mi a mam radost ze zivota, tak je i Ozzy nejuzasnejsi, nejhodnejsi a nejspokojenejsi dite na svete - a naopak.
Nastesti ted uz mame hooodne dlouho takove dobre obdobi (klep klep klep).
Kdyz se tak zamyslim, rekla bych, ze u me bylo dost prelomove obdobi, kdyz Ozzy zacinal chodit - ja jsem tu vychovu a pristup k nemu brala dost ve smyslu, ze je jakoby potreba to dite nejak prizpusobit tomu, jak to chceme my, jak by to melo byt - treba kdyz jsme sli ven bez kocaru, tak jsem z toho byla dost brzy na nervy - ja jsem chtela, abysme proste nejak sli kupredu, ale on si porad drepal, stoural se v kaminkach, sbiral klacicky a vsude s nimi rypal, otacel se a porad chtel jit dozadu ci nekam do uplne nesmyslnych mist, kazdy kanal musel prejit desetkrat, nez jsem ho odtud nasilim odnesla, nebo bysme tam byli do vecera, atd... Bylo to tak asi dvakrat, az jsem o tom zacala premyslet a rekla jsem si, vzdyt ja jsem uplne blba, mam nervy, a ten chlapecek ma takovou radost ze zivota a tak ho venku vsechno bavi, proste nebudeme venku delat to co chci ja, ale pujdu tam uz s tim, ze jsem jen jeho doprovod, ze on je ten, koho ma ta cesta bavit..
A fakt od te doby je to s nim venku uplne super! Kdekoliv se u neceho zastavi, tak si tu vec pojmenovavame, pres kanaly ho necham chodit tak dlouho, jak chce, sbirame klacicky a hrajeme si s nimi, a kdyz dela neco, co se nesmi (lezt do bahna, stourat klackem do ciziho auta a podobne), tak mu velmi, ale velmi laskavym hlasem reknu, ze to se nesmi a proc, on tomu nerozumi, ale vubec neni problem ho odtud dostat, proste se necha odvest, ci nasmerovat jinam a usmev na tvari mu zustava.
Ja to vlastne pisu proto, ze takovyto pristup ted mame u vseho a pri vsem, behem celeho dne.
Proste na prvnim miste je, aby chlapeckovi bylo dobre na svete, aby mel laskavou maminku, kterou bude moct mit opravdu rad. (A tim rozhodne nemyslim ho nechat delat vzdy to co chce! Jen ho velmi po dobrem vest ke vecem tak, jak by mely byt, a odvadet od toho, co se nesmi.) A fakt to jde, on je velmi spokojene dite.
A co se tyce vareni, uklidu a podobnych povinnosti, co zenska behem dne ma, tam to mame podchyceno take rekla bych velmi dobre - behem dne vubec nevarim, manzel ji k veceri hotovky (vim, ze v Cesku je to problem, tady je to normalni, na to radu nemam), ale co se tyce uklidu, takovy ten rychly kazdodenni uklid zvladam behem pulhodinky v case, kdy prcek pres poledne spi, a nekdy ani to nedelam, proste neni uklizeno. A vetsi uklid delame s manzelem o vikendu tak nejak po castech, kazdy neco a za chvili je uklizeno, druhy je mezitim s chlapickem.
Je fakt, ze s manzelem mame vyborny vztah, ale take bych rekla, ze od te doby, co jsem si ujasnila svuj pristup k vychove maleho a stala se tak mnohem spokojenejsi, ze i ten vztah s manzelem je jeste lepsi.
Proste i ten chlap doma reaguje uplne jinak, kdyz vidi, ze ma spokojenou zenu, nez kdyz citi, ze je nespokojena, podrazdena..

Tak jsem se i ja vykecala, zadna rada v tom vlastne neni, jen tak nejak popisuju, jak to mame u nas.
Chapu, ze ty mas mnohem vic povinnosti doma, nez mam ja (ale nektere z nich si mozna i pridelavas sama, bez duvodu, aniz by to bylo opravdu potreba 😕 )
Ja treba, kdyz doma neco potrebuju udelat a prdola mi tam k tomu pobiha, tak ho co nejvic do cinnosti zapojim - proste to pojmeme jako takovu hru, ktera nakonec trva petkrat dele, nez kdybych to normalne sama udelala, ale je to hotovo a dite spokojene (rika se - co se vlece, neutece 😉 ).
A kdyz ho do cinnosti nemuzu zapojit (treba si chci umyt vlasy, ci se osprchovat), tak ho posadim do takoveho houpaciho sedatka a on tam tu chvili proste sedi a kouka na me (tech deset minut, ctvrt hodinky uz je zvykly a nevadi mu to).

U nas je ted super, ze uz se nam krasne ustalil rezim dne - behem dopoledne se maximalne venuji diteti a nic jineho ani nedelam (vetsinou jedeme ven ci nekam do klubu, kde se vyradi).
V poledne mi usina a spi tak dve a pul az tri hodinky, takze tam mam opravdu dostatek casu na sve zalezitosti, no a odpoledne se jdeme vetsinou nekam projit, treba na nakup pro par drobnosti, ktere se mi vejdou do batohu, a zpatky - to nam zabere hodne casu, i kdyz obchod je kousek. V obchode si podrandi v kosiku, coz ho bavi, pozuzla housku a je spokojeny.
Vecer chodi spat po osme, takze i potom, kdyz chci, mam dost casu pro sebe.

Vis co jsem obcas delala, kdyz jsme treba meli nejake to blbejsi obdobi a ja jsem citila, ze jsem nespokojena, ze i Ozzy me stval a vlastne za to vubec nemohl a bylo mi to potom lito, tak jsem si dala takovy ukol, ze dnes proste budu presne takova, jaka by mela byt nejlepsi matka na svete - budu delat vsechno tak, jak kdyby se nekdo pri tom na me dival a mel me hodnotit, jaka jsem matka. A najednou spousta veci sla lepe nez normalne, a ja jsem si behem dne rikala, ty jo, to je super, mne je perfektne a Ozzy je zlatej! Proc to tak nedela porad?

Ale jasne, zalezi na tom, jakou ma clovek povahu, a jakou povahu ma dite, kazdy jsme jiny a delame veci jinak...
Tak kazdopadne ti ale preju, aby u vas to spatne obdobi skoncilo a abyste ty, i Kacka, i manzel byli spokojena rodinka!

(omlouvam se za ten strasne dlouhy roman! Doufam, ze jste to nikdo cele necetl!! 😅 )

brisalek
29. zář 2010

@joa.n kirkee to v mnoha vecec napsala presne jak bych psala ja.(jen ja bych to asi nevyjadrila tak hezky)

Jinak tvym pocitum moc dobre rozumim, jestli si vzpomenes na nektere moje prispevky jak mala nespala, byla jsem zavrenaporad jen doma.....U nas to je horsi v tom, ze mame problemy s manzelem a nas vztah neni uplne idealni☹ 🙂.

Ja jsem na tom podobne s tim uklidem. Take me to nervuje, kdyz se tady neco vsude vali a nejsou to rozhodne jen hracky🙂. Snazim se primet manzela, ktery je trochu bordelar, aby to nezhorsoval a trocu mi v tom pomohl🙂. Malou ucim, ze kdyz si hraje uz se trema hrackama a vytahuje dalsi tak neco z toho se musi uklidit....A sebe ucim, ze obcas neni ten poradek nejdulezitejsi🙂

Pro trochu uklidneni pridavam,ze mala byla taky jednu dobu takova a ze si myslim, ze je to jen obdobi, ktere zase trochu prejde jen je potreba vydrzet🙂 a zkusit i na tom najit neco trosku hezkeho. U nas to bylo skoro 3 mesice kdy chodila za ruku nez zacala uplne sama chodit, musela jsem vsude s ni cely den, spatne jedla a pod. uz jsem to taky spatne nesla, ale preslo to a zlepsilo tim chozenim🙂.
A hlavne jak pise kirkee zkus se na to v te chvili podivat ocima male, ona te nechce nastvat jen je treba nesva nebo citi tve napeti, mozna lezou zoubky a trochu to boli. Opravdu jak to kirke pise, kdyz byla mala takhle protivka pomohlo mi mi byt mila, rict si ze ja jsem dospela, ja jsem jeji mama a ona me potrebuje a ze to, ze se za chvili zacne rechtat na cele kolo bude ta odmena. Zni to jako fraze, ale to pozitivni mysleni tady hodne pomaha a sama mooooc dobre vim, jak je to tezke prepnout.
No a posledni trochu rada asi jako vzdy najit si neco sveho, co nema s materskou dovolenou treba nic spolecneho. Navsteva kamaradky jen sama bez male...(vim, ze je to nekdy tezke podle moznosti hlidani). Jo a taky to zkus treba trochu probrat s manzelem, oni chlapi nekdy nevidi neslysi a je treba je trochu postrcit🙂. Treba ti moc rad pomuze, treba mu dojde, ze to, ze te ma rad nestaci a je potreba nekdy pohladit, obejmout nebo ti to rict.
A ver, ze zase bude lepsi!!!

betty2
30. zář 2010

Ahoj holky,
gratuluju kuchy k druhému prckovi a přeji hodně štěstíčka celé rodince 😵 😵

kirkee: to musí být hodně nepříjemné když tam takhle někdo šmejdí když jste doma, ale hlavně, že to relativně dobře dopadlo a všichni jste v pořádku.

joa.n: určitě s takovými pocity nejsi sama, taky jsem si tím prošla. Je fakt, že naopak jsem tohle pociťovala když byl Filda mladší. Teď i když se vzteká, tak zase už víc chápe, chodí, lépe se zabaví. Je to ale u nás stejné mám ráda pořádek, uvařeno..., ale s tím malým torpédem to moc nejde. To, že krámuje a vytahuje ze šuplíků a skříněk věci už radši neřeším. Snažím se udržet relativní pořádek, ale je fakt, že jakmile začnu něco dělat nebo vařit, motá se Filip pod nohy začne tahat různé věci a to pak začnu být taky pěkně protivná a zakřičím na něj. On se buď rozbrečí nebo se směje a dělá to stejně 😀 😀 Jinak moje kamarádka říká "bordel v bytě, šťastné dítě" něco na tom bude 😝
Mám to podobně joko kirkee, Filda spí po obědě 2-3 h. takže něco jako např. dnes žehlení, udělám když spí, ale snažím se taky v téhle době dělat věci pro sebe a odpočinout si, abych se nezbláznila 😵 Na mateřské se asi každá cítí dost sama, já začala s Fildou chodit víc na hřiště, kde si člověk pokecá a děti vyblbnou, začala jsem se víc stýkat s kamarádkami, které jsem už např. od školy neviděla a mají děti a tak. Určitě zase bude líp, jednou si prostě dole jednou nahoře a to si myslím platí 100% 😝 😝

kirkee
1. říj 2010

Ahoj holky,
Betty - to je presne ono, me ani tak nemrzi ty ukradene veci, jako me desi ten fakt, ze nam tu nekdo chodil po dome, zatim co jsme nahore spali.... A nedej boze, kdybych potrebovala jit v noci dolu (chodim se treba napit, nebo odsat Ozzymu nos - ma zrovna desnou rymu) - nedovedu si predstavit, jak bych sesla s Ozzym dolu a najednou tam prede mnou stal nejaky cizi clovek, co by se vsechno mohlo stat.... brrrrr, radsi ani nemyslet!

S tim kramovanim to u nas byla taky katastrofa, jen jsem se otocila v kuchyni, uz jsem mela vyhazene veci ze skrinek a supliku, az jsme to nakonec museli vyresit tak, ze jsme koupili oteviraci branku a kuchyn zahradili. Ozzymu to kupodivu nijak nevadi, kdyz jdu neco udelat do kuchyne, stoji u branky a kouka na me, ci nosi ruzne veci a prehazuje mi je pres ni dovnitr. Ale je fakt, ze ja v kuchyni zas tak dlouho nepobydu...
Na schodech vedoucich do patra mame taky branku, takze se tam prcek nedostane, no a na celem dalsim prostoru spodniho patra je jeho kralovstvi, kde muze radit jak se mu zachce, protoze tam mame dost malo veci a ze vsech mist, kam dosahne, jsem davno odstranila cokoliv by mohlo prijit k uhone a misto toho jsou tam poukladane hracky, takze se vubec nemusim starat o to, jestli nekde nerabuje neco, co nesmi.

A vcera jsme byli u kamosky, co ma o mesic a pul starsiho chlapecka a Ozzy si tam vzal z detske kuchynky panvicku, ne zrovna lehkou, a dvakrat s ni prastil toho chudaka do hlavy. Vubec nevim, co ho to napadlo, jindy je to vysloveny lidumil... Citila jsem se dost blbe - ten malej plakal, kamoska ho utesovala a ja bych se fakt propadla do zeme.....
Snad se to nebude stavat casteji.... 😅

Tak se mejte! 🙂

joa.n
1. říj 2010

Ahojda holky,

prvne chci moc podekovat za vase pozitivni prispevky a zni to asi blbe, ale jsem rada, ze v te depresi nejsme sama a mate i vy nejake ty ruzne chvilky 😉 (tj. ze je to celkem bezny jev)
U me je ted hodne zlepseni.. manzel se na me usmiva, pri prichodu a odchodu mi opet dava pusu a Kacenka jako by vycitila, ze potrebuju jeji usmev se ted na me cely dny smeje a temer neplace. A kdyz zazlobi, tak jen na chvilku a jen sem tam a to se ovladnu a vse resim klidnym hlasem a nezciluju se u toho..
🙂

Vse ostatni jsem ted odsunula na vedlejsi kolej (jako finance, reseni navratu do prace, babicku,ktera moc nefunguje atd..) a je mi lip.. tak snad to takto bude pokracovat i nadale a bude to jen lepsi..

Vsem preji krasny vikend, musim za Kacenkou, ktera se ted diva na pohadku pred spanim (miluje Teletubies 😀 ) a pak me u serialu ceka cisteni hromady petrzele a mrkve ze zahradky (ta se upotrebi v zime kdyz budu balicky vytahovat z mrazaku do polevky 😀 )

mejte se hezky. 😵

brisalek
14. říj 2010

Ahoj holky po delsi dobe se zase hlasim s "desivou" 🙂 zpravou. Mala mi ted usina az tak okolo 2 hodiny po obede...no a vcera uz nespala vubec☹. Takze cekam, ze mesic nejvyse dva budeme bez spani pres den. A ktomu je cim dal vic uminena a nekdy i pekny vzteklou tak se asi mam na co tesit.
Mejte se hezky a at vas co nejmene trapi rymicky...

betty2
15. říj 2010

Ahoj všem,
brisalek: Filda teď také spí po obědě míň tak 1,5 h ( spal i 3 h. 😝 ), ale minimálně tak do 3-4 let prostě do té postýlky po obědě půjde bez diskuze 😀 😀
Jinak vztekloun je také hrozný, včera měl den... Naučil se lést na židle, takže jsem ho pořád "lovila" ze stolu u počítače nebo jídelního stolu, samozřejmě při každém sundání řev a vztekání tak na 10 minut... večer už jsem myslela, že mi praskne hlava...

kirkee
16. říj 2010

Ahoj holky,
vidim, je je to u vas stejny, u nas se po obede spavalo 2 - 3 hodiny a posledni tyden spi vzdycky jen tak hodinku, vcera 3/4 hodiny, clovek si uz ani neodpocine, je to tezky udel 😀

Joa.n - super, ze uz je u vas lip 🙂

S tim vztekanim, malej je ted nachlazenej (nejen "Brisalkova rymicka" 😀 , ale i kasel, mel i nekolik dni zvysenou teplotu, a to teda byl taky znacne vzteklej skoro pri vsem a porad, no jo, nemocnej chlap 😉 )

Chtela jsem se vas zeptat, holky, jak vam ted deti v noci spavaji? Protoze ten nas pidalka se ted zacal nejak vic budit nez driv - spaval od osmi do trech, to vypil mlicko a spal dal az do sedmi, ale ted se vzbudi i trikrat, ctyrikrat za noc a musim jit k nemu ho znovu ulozit - vetsinou tak do sedeti minut zase usne, ale nebavi me to vstavani porad, a kdyz za nim nejdu, tak se probere definitivne, chodi po pokoji, hraje si, a to mi potom to uspavani trva jeste dyl 🙄
Tak nevim, jestli je to jen nejake prechodne obdobi, nebo co..... Jak je to u vas?

Mejte se krasne! 🙂

betty2
17. říj 2010

kirkee: u nás spí v noci Filda tak od 19:30 - 20:00 do 7:30 - 8:30 (no teď spíš míň, ale z postýlky ho dřív jak v osm nevyndavám, on si tam ještě brblá a hraje po probuzení tak 20 minut) , tak okolo šesté se budí na mlíko. Ale v noci k němu min. 1-3x vstávám mu dát dudlík, většinou sedí v postýlce a je zmatený a pobrekává 😉 ale stačí mu dát dudlík max napít čaje a spí dál (spí sám v pokojíčku takže jenom zavřu dveře a on už usne sám).

brisalek
18. říj 2010

@kirkee myslim apreju, ze je to prechodne. My usiname mezi 20.30-21.30 a vstava okolo 7 hodiny. V noci 1x-2x kojime prvne mezi 00.30-1.30 druhe mezi 5.30-6.30 to uz pak nekdy neusne, protoze cuca treba i hodinu(ma to proste misto dudliku). Take uz spi mala sama v pokojicku(kde jsem s ni pred tim spala odmalinka ja), ale kuli tomu, abych k ni mohla na kojeni spinka ve velke posteli se zabranou, ze ktere si vyleze kdy chce takze aby tam byla nez ji vyndam nehrozi🙂 a kdyby nemohla ven urcite by se vzteklila🙂.
Jinak kirkee jak jsem tady nekolikrat psala az tak do tech 12,5 m jsme vstavaly i 5-7x za noc.

joplin
18. říj 2010

Ahojte holky 🙂

tak přidávám se 🙂, Eli nám někdy spala i 2x za den...dopoledne (kolem 11) a odpoledne (kolem 14). Teď už spí jen dopolene - a usne kolem 11 - 12 - jakoby po svačině..oběd jí dávám až se vzbudí. Někdy spí 2 hodinky, někdy jen 45 min. jako včera - to jsem si tak akorát stihla poskládát prádlo se sušáku..

Jinak je Eli taky dost vzteklá, když není po jejím - hlavně k večeru, když už je rozmrzelá a utahaná..to vlasně kňourá pořád......venku už v kočárku neposedí.....co chodí - už to není taková stranda...taky se nenechá přebalit, u oblíkání je to taky boj......už jsem z toho taky dost unavená a potřebovala bych si dáchnout......minulý týden jsem měla naplánované posezení s kamarádkou.....jenže jsem onemocněla..a Eli taky..takže z toho nic nebylo.......teď už jsme vcelku v pohdoě - tak nám pro změnu onemocněl taťka....

Jinak nám rostou dvě stoličky naráz - není to nic moc......vcelku jí to trápí

Holky, jak to máte s jídlem? Chtějí Vám děti jíst se lžičky? Nám teď Eli protestuje a chce jíst jen SAMA...tak jí dávám kousky všeho možného a přestala jsem úlně mixovat.......

Pa pa a zase někdy 🙂

brisalek
18. říj 2010

@joplin tak se zoubkama to mame podobne,jedna 4 vlevo dole uz vylezla, v pravo leze...taky tomu prisuzuji, ze vic knoura, myslim, ze ji to vic boli nez ty pred tim.

S jidlem to mame joplin podobne. Chce jist vse sama, priznavam, ze je sikovna a kdyz to neni ridka polivka i se sama docela naji, ale vsude okolo a na ni je takovy bordylek🙂. Ale jsou to jen obed a vecere z talire, svaciny, ktere ji davam do kelimku od Aventu se necha vetsinou krmit🙂

betty2
18. říj 2010

Nám už roste také stolička vpravo nahoře. Jinak už je to 9 zoubek, už aby měl Filda všechny 😝 😝 bývá také protivný teď víc než předtím a slintá už snad 3/4 roku, takže už aby byly venku...

Krmit se nechá, tak půl jídla a pak chce jíst sám. Někdy jí krásně, ale někdy s tím jídlem dělá kraviny, schválně se lžičkou máchá a jídlo lítá všude a to pak nemám už nervy a jíst ho samotného nenechám. Jinak už nemixuju nic, jí jídlo už to co my (samozřejmě ne smažené, moc nesolíme ani nekořeníme). A rozkouše už všechno.. Ale začal být pěkně mlsný, ochutnal víc sladké, můj táta slavil narozky tak dostal čokoládový dort a měl boule za ušima jak mu chutnal, taky má teď období jak vidí kohokoli jíst tak hned ňam ňam a chce taky, takže vypadáme, že mu nedáme ani najíst 😉 😉

Už občas chodíme na procházku bez kočáru, ale je to kousek cesty a jdeme to pěkně dlouho 😝 😝 hlavně Filda absolutně neposlechne, nechce chodit za ruku, pořád někam odbíhá a už tak v půlce cesty se po mě věší, že chce nosit a nechce chodit. Jen co přijdeme domů, tak začne lítat jako čečetka a únava je pryč, prostě línej a pohodlnej chlap 😵 😵

kirkee
18. říj 2010

Tak vidim, ze v noci taky vstavate, ze v tom nejsme sami. Mozna uz jsem prisla na pricinu toho jeho buzeni se posledni dobou - bavite se tu o zubech, jste tedy hodne pred nami, co se ozubeni tyce, protoze my jsme teprve pred dvema dny objevili prvni dvojku dole (a druha se evidentne klube z dasnicky, objevi se co nevidet), takze mozna mu dava zabrat tento jeho paty zoubek, ale buh vi, protoze pres den nepozoruji jakekoliv naznaky, ze by mu rostouci zub vadil...
No zkratka, snad je to buzeni prechodne a zase to prejde 🙂

S jidlem to mame zatim v pohode, necha se krmit a akorat kdyz doji, tak chce svoji lzicku a prazdnou misku do ruky a hraje si s tim "varila varila" 😀

Kocar uz pouzivame jen na to, aby se v nem v poledne vyspal venku na zahrade, ale jinak jak dopoledne, tak odpoledne chodime ven bez kocaru, protoze v nem neposedi (maximalne tak kdyz ma v ruce neco na zmoulani) a porad chce jen chodit a chodit. (Ale ono je to pry po nejake dobe prejde a zase se chteji vozit, a to klidne az do dospelosti, kdyby byli rodice svolni 😀 )

Dopoledne vetsinou chodime do detskych klubu (mame na kazdy den jiny), a tam si krasne odpocinu, protoze malej se v pohode zabavi sam s ostatnima detma.

Dnes se nam ale stala blba vec, v klubu mu jedna holka tak ublizila, az jsem brecela, normalne on byl u detske kuchynky a daval nejake veci do dvirek a naka holka asi trileta, takova tlusta, tam prisla a chtela ty dvirka zavrit a vsi silou do nich tlacila a Ozzy tam mel prsticky privreny a ona furt tlacila vsi silou do tech dvirek a on strasne rval bolesti, ja jsem rvala ne! ne! a letela jsem tam, byla jsem asi dva metry od nej a celou tu dobu jsem jen videla, jak ta holka tlaci do tech dveri, kdybyste ho slysely jak plakal, to bylo strasny, odtahla jsem ty dvirka a on mel tak hlubokou ranu na prsticku, z obou stran, moc mu teklo krve, ja jsem v prvni chvili myslela, ze mu uplne usekla posledni clanecek prstu. To uz tam byla i jedna zenska co to tam vede, tak jsem s Ozzym v naruci letela do koupelny, omyla mu prsticek ve studeny vode, utrela a nastesti to nebylo tak strasny, jako nepotrebovalo to doktora, ale tu ranu ma dost osklivou, muselo ho to desne bolet. Potom mi ta zenska dala naplast na zalepeni, tak jsem mu to zalepila. A jeste ted jak to pisu se mi chce brecet, kdyz si to znovu predstavim, strasne plakal chudacek.
Jak mi pak v poledne usnul, tak jsem mu to odlepila a znovu si to poradne prohlidla a ma to hodne osklivy. Na noc jsem mu to taky nechala odlepeny, aby to mohlo dychat, ale pres den mu to budu muset zalepovat, aby se mu tam neco nedostalo a aby se mu to neodchlipovalo a netekla mu z toho krev.
Tak snad se mu to brzy zahoji, chlapickovi malymu..

No buh vi, co nas vsechno jeste ceka - jestli bude mit takove urazy, co mel manzel kdyz byl maly, tak nevim nevim, jak to psychicky ustojim 😅

Dobrou noc!