Aktiferin. Jak ho mimča snáší?

mandragora
22. dub 2008

milé mamky,mám tří měsíčního syna a dostaly jsem Aktiferin.zajímalo by mně,jak to vaši mimíšci snáší.ten můj má průjem,nebo nevím jestli to je průjem,prostě má řidší stolici,tak nevím jestli do něj ještě prát rýžový odvar 😒

kometka5
22. dub 2008

Aktiferrin? To je na nedostatek železa? já jsem to brala skoro celé těhotenství, měla jsem anémii, a bylo mi po tom hodně zle, tak bych se ani nedivila, kdyby to mimisci nesnášeli... ☹ tedy jestli je to to samý... 🙂

mandragora
autor
22. dub 2008

je to ono,má nedostatek železa,ale jinak to bere statečne.bodejt ne,když to do něj naliju ☹

andys26
22. dub 2008

Tak to mi už ho bereme dva měsíce a máme úplně opačný problém než mandragora. Do teď to malý snášel jakož takož 😉 ,akorát poslední dva týdny nás začalo trošku zlobit bříško a prďola má problémy se pořádně vykadit ☹ takže si myslím že za to může to dlouhodobé užívání. 😒

mandragora
autor
22. dub 2008

z té zácpy mám taky strach,to nevím jak bych to z něj dostávala.
Andys a ty kojiš?

nensy
22. dub 2008

já teda nevím lukáš bere aktiferin už 8 let a nikdy průjem neměl.mi ho snášíme dobře.ted místo aktiferinu máme sorbifer dulures je to taky železo 😀

andrea73
22. dub 2008

My ho taky bereme už 2 týdny a máme taky průjem. Nehledě na to, že malý ho snáší velice špatně, jen když vidí lahvičku, jak mu kapu na lžičku dostává záchvaty pláče. A taky to nechává žluté skvrny na oblečení a pak to nejde vyprat 😠 (to jen tak na okraj) 😅 Asi si nechám předepsat něco jiného 😝

andrea73
22. dub 2008

Nensy to je pořád Luky chudokrevnej? I po tolika letech užívání železa?

verculka
22. dub 2008

Mám 11měsíčního synka a bereme ho 3x15kp už druhý měsíc.Zezačátku to nechtěl teď protože asi ví, že mu nic jiného nezbyde otevírá pusinku.My máme stolici jednou řidší a pak tužší dokonce ze začátku jsme měli opruzeniny....
Ježiš Nensy snad to nebudeme brát tak dlouho....to je děs.....ať jste brzy bez něj

mandragora
autor
22. dub 2008

nensy to je děs,že to bere tak dlouho. 😢

mandragora
autor
22. dub 2008

Ten můj synek je od té doby takovej nesvůj a protivnej,myslíte,že to může být z toho?

nensy
22. dub 2008

já nevím mandragora každý dítě reaguje na léky jinak .skus se zeptat na ten sorbifeer ale nevím od kterého věku to je je to už v tabletách 😀

andrea73
22. dub 2008

Mandragora to nevím, mé dítě je totiž permanentně živé, tak já to nedokážu posoudit 😅

JInak dnešním dnem jsem zcela vysadila Aktiferrin, Marco se mi po něm pozvracel, tak už mu ho dávat nebudu a musíme s doktorkou vymyslet náhradní léčbu. Ho to teda nadavovalo pokaždé, co jsem mu to dávala a to bylo 2x denně víc jak 2 týdny, ale dnešním dnem to je konečná 😒

andys26
23. dub 2008

Mandragora: zatím plně kojím 🙂 a to je zřejmě ten problém proč malý musí dostávat železo, alespoň tak mi to v poslední poradně vysvětlita mudra. Že do mlíčka se ho nedostane tolik a proto je maléj chudokrvný. Dneska jdeme znova do poradny tak se musím zeptat, protože sledovat ho jak se každý den kroutí jak paragraf ☹ ......

andrea73
23. dub 2008

Aha, tak to je kvůli kojení jo? Já totiž taky do této doby kojím, sice už ne plně, ale min. 5x za den, k tomu počítám i ranní a večerní kojení.

cazadora
23. dub 2008

tak naše natálka má hraniční hodnoty železa aktiferin máme brát2X5 kapek zvládala to v pohodě ani průjem ani zácpa, pak dostala průjem po očkování neví se z čeho na týden sem vysadila a ted se nějak zapomínám vrátit ale je to tím že není akutní problém

krikri27
23. dub 2008

My měly z Akt. průjem , zácpu a pak krev ve stolici, naštěstí jsme měly taky pouze hraniční hodnoty, tak nám mudra řekla vysadit 😎 kojila jsem a kojím, tak jsem ho dobrala já a jím hovězí maso a tak ...

mandragora
autor
23. dub 2008

mně doktorka neřekla,že je to kvůli kojení,tak to nevím,ale je to možné.já si myslím,že to je asi o výživě v těhotenství,já totiž miluju černý čaj,pila jsem ho po litrech a ten obsahuje kofein a ten prý žere železo z krve 🙂 .je fakt,že u prvního syna jsem v těhu brala železo,ale ted v tomto těhotenství ne.
Musím se snažit jíst potraviny se železem,protože malý z toho má asi fakt průjem,dneska kadil už třikrát a to je teprv odpoledne 😒

verrona
23. dub 2008

tak my jsme brali Aktiferin týden a totální zácpa,tak jsme byli u doktora a ten nám napsal Maltofer a zatím v pohodě...doufám,že tuhle chemii nebudeme brát dlouho ☹ a jak píše krikri27 snažím se dostat co nejvíc železa do sebe,aby ho malá dostala mlíčkem

gedren
23. dub 2008

Helenka brala Aktiferrin nekdy v prvnich mesicich a zacpu mela uplne prisernou, kakala tak jednou za tyden po velkem usili svem i mem... Kdyz jsme ho vysadili, tak zas mela nejakou dobu prujem, nez se to srovnalo, a pak uz to bylo OK.

margotka
23. dub 2008

Železo v jakékoliv formě a pod jakýmkoliv názvem ve většině případů staví. 😔

mandragora
autor
24. dub 2008

ježíš,vy mně děsíte ☹ my máme zatím teda průjem,no uvidíme co bude dál.Myslíte,že ten maltofer je šetrnější?

evi3
24. dub 2008

nasa Sona brala aktiferin 2 tyzdne, blinkala po nom viac nez bezne, tak to potom dr. zmenila na maltofer, to uz bolo lepsie, nenapinalo ju z toho, a aj inak to znasala dobre

mandragora
autor
25. dub 2008

tak jsem dneska volala mudr,jelikož má malý dost vodnatou stolici a prý mu mám dávat rýžový odvar 😝 a když mu to nezabere,tak mu nasadí Hylac.další jedy do něj do chudáka.

andys26
25. dub 2008

Tak jsme dostali místo aktiferinu taky maltofer, jestli ho nebude lépe snášet. Dneska jsem ho byla teprve vyzvednou takže začneme až od zítřka a jsem teda zvědavá. Prej nezanechává takové skvrny jako aktiferin, tak alespoň něco 😉 . Hlavně abychom jsme měli na chvilku klid. 🤐

andrea73
2. kvě 2008

Tak my už od minulého týdne Aktiferrin nebereme, máme sice ještě hraniční hodnoty, ale na ty se to už brát nemusí. Akorát za měsíc musíme ještě na kontrolní odběr a pokud by se hodnoty opět snižovaly, nasadí nám něco jiného, se mi zdá, že zrovna ten Maltofer....

cazadora
2. kvě 2008

holky tak semi natálka po aktiferinu tak poblinkala 2x že sem ho rovnou hodila do koše, ale nemáme akutní nedostatek

andrea73
2. kvě 2008

Cazadora, to je jak u nás, my ho prostě nesnesli a jak se jednou po něm tak strašně poblinkal, přestali jsme ho brát. No uvidíme, co za hnus dostaneme, pokud nám hodnoty zase klesnou... 😒 🙄

andy24
26. bře 2010

Ahoj holky
chtěla jsem se jenom zeptat jestli vám ten aktiferin pomohl a za jak dlouho.Včera nám ho doktorka napsala,říkala že pokud se to nezlepší tak nám hrozí transfuze 😒 Za 14 dní znova odběr krve.Ještě nám napsala kyselinu listovou.Aktiferin bereme 2*12 kapek.

erinka83
30. bře 2010

andy, to ale musí mít nějaké kritické hodnoty?? ☹ Malá to měla na hranici, měla brát 3x5 kapek, trochu se to zlepšilo, ale už to máme vysadit...Bere to od 3. měsíce.

andy24
31. bře 2010

vubec nevím jaký měla hodnoty,za 14 dní jdem znova na krev tak snad to bude dobrý.Dneska jsem mluvila se známou ,má malou taky nedonošenou a jsou na tom stejně,prej to nedonošenátka mívají ☹